Téma: Vuk

Milhouse 2010 ápr. 10. - 15:32:58 Előzmény NANU..! NANU..!
(52/112)
Azt azért megjegyezném ,hogy Dargay nem csak rendezte és a forgatókönyvet írta hanem õ is rajzolta....
10/10
NANU..! NANU..! 2010 márc. 11. - 19:31:24 10/10
(51/112)
Milyen jó, hogy ennyien szeretnek figyelni egyesek. :)Akkor is a legjobb Mese FILM. {:(}
offtopic
pozsizsuzsi 2010 márc. 11. - 18:51:33
(50/112)
Szerintem direkt csinálja a feszkót. Ilyen egyszerûen nincs. Vagy mégis van? Az is épp akkora baj.
10/10
offtopic
Naphinel 2010 márc. 11. - 18:40:48 10/10
(49/112)
Nos a CN, Jetix és társai horrorisztikus vackokat adnak.
A gyerekek tényleg tök jól megtanulhatják belõlük az erõszakot, durvaságot, meg mindent, ami "sikk" - megjegyzem, a normálisabbjának nem az.
10/10
offtopic
Naphinel 2010 márc. 11. - 18:36:24 10/10 Előzmény vamosimerci123
(48/112)
A kritikával semmi bajom, de az legyen normális.
Bár sokszor az író értelmi színvonalát tükrözi, és ez, esetünkben halmozottan igaz!
Aggerawayter 2010 márc. 11. - 18:33:15
(47/112)
Sajnállak t*g*d*t. A Vuk nagyon jó rajzfilm. A horror az, hogy ezt te nem fogod fel. Vagy ha feléred ésszel akkor indulattól mentesen fejtsd ki mi a problémád.
vamosimerci123 2010 márc. 11. - 17:04:26 Előzmény RoKKfish
(46/112)
Egyébként a filmrõl. Jaj miket beszélek! Ezt a t*k*lm*nyt neveztem én filmnek. Visszavonom most azonnal. Van néhány dolog amit igazából filmnek lehet nevezni. No de ezt?! Ez nem az! Nem is volt és nem is lesz SOHA. Ez egy *ssz*t*k*lt r*jzr*m. Ez egy horrorisztikus tragédia.
10/10
RoKKfish 2010 jan. 21. - 05:33:37 10/10 Előzmény vamosimerci123
(45/112)
Kétszer olvastam el egymás után a hsz.-odat, és még akkor sem hittem el, amit képes voltál ide leírni. Ezután megnéztem, hogy ez biztosan az a topic-e, amire benéztem... Az.
Ez csak valami rossz tréfa akart lenni, hogy felhívd magadra a figyelmet? 15 évesen erre van szükséged? Mert akkor nagy a baj. De ha nem vicceltél, akkor is nagy a baj.
Magyar emberként hálás vagyok az égnek, hogy olyan zsenik születtek nálunk, mint Dargay Attila (béke poraira), aki ifjúsági- és felnõtt irodalmunk nagyjaitól is adaptált munkáiban. A Vuk ennek ékes példája. Mára több generációs, idõtlen klasszikussá vált.
Chief Brody javasolta, hogy konzultálj az irodalomtanároddal. Meg lehet próbálni, de van, amit nem tanítanak iskolában...
offtopic
Moldávia bánata 2010 jan. 05. - 13:12:45
(44/112)
Dehonnem! Ha van valaki, aki helyre tudja tenni, az itt él közöttünk, de nem akarok ujjal mutogatni, annyira egyértelmû!
offtopic
fredi60 2010 jan. 05. - 10:18:05 Előzmény vamosimerci123
(43/112)
Fekete Istvánnak mellesleg egyre nagyobb aktualitása lesz Magyarországon, bár természetesen õ sincs azon a polcon a magyar írók között, ahol lennie kellene. Zsenisors. Nem foglalkozik közvetlenül a társadalommal, de az állatok viselkedésén keresztül mindent megtudhatunk magunkról. Ráadásul teszi ezt úgy, hogy közben az állatokról is nagyon sokat tanulhatunk. Virtuóz módon játszik a megrögzöttségekkel, a sémákkal, a társadalmi konvenciókkal, mint mester a hegedûn. Nézze meg a kisrókát, Vukot. Fekete Istvánig a róka sunyi, lõni való tyúktolvaj volt, a Vuktól kezdve édes, jellemes kis teremtés a maga temérdek küzdenivalójával. És ez a kis állatmese ma teljes mértékben eléri gyerekek, felnõttek ingerküszöbét. Miként a Tüskevár. Kezdetben inkább a gyermekek szerették, ma felnõttek is kedvelik. A sokszor rosszalló felhanggal emlegetett mai gyerekek éppúgy szeretik, mint a hatvanas évek végén a tévénézõk. Ami érték, az érték. És Fekete István több, mint érték.
http://www.mno.hu/portal/405372
orgyen 2010 jan. 04. - 14:37:46
(42/112)
Hi!

"Abszolút, magasan túlszárnyalja, egyáltalán nem is értem hogy lehet itt még csak megemlíteni is a T&J-t."

Egyetértek, pont azért írtam hogy "még a Tom és Jerryt is kenterbe veri", mert igaz hogy VUK a T&J-nél több klasszissal jobb, de a többi amcsi és japán rajzfilmek még inkább elmaradnak a mi VUK-unk mögött.
Egyébként is Dargay rajzfilmjei kitûnõek, nagyon ötletesek és kidolgozottak a rajzai.

Egyébként nagyon tetszett ahogyan helyre tetted "vamosimerci123"-t.
orgyen 2010 jan. 04. - 14:25:05 Előzmény vamosimerci123
(41/112)
Hi!

Idézet:
"Szégyenletes hogy nekünk ez a lenyûgözõ. De most tényleg ilyet kell látnia az utókornak? Egy nyavalygó kölyök tele szívtelenséggel és undorral hát még az hogy filmet készítsenek belõle ami ráadásul még annyira kidolgozatlan hogy aki le tudja rajzolni annak nem is kell egyetem. Én ha Fekete István helyébe lennék legalább tízszer megfordulnék a síromban hogy ilyen brutális, rideg, goromba, agresszív és kegyetlen könyvet egyáltalán ki mertem adni!"

- Inkább EZT nézze az utókor mint a valóban agresszív amcsi rajzfilmeket,
- "nyavalygó kölyök tele szívtelenséggel és undorral...". Nézd meg ill. olvasd figyelmesebben, mert pont az ellenkezõjérõl van szó,
- "kidolgozatlan" Nem tudom hogy Te mennyire tudsz rajzolni, de Csukásék igen jól tudtak rajzolni, még a régebbi Disney filmek rajzolói is tanulhatnának tõlük, az újabb 3D-s filmek pedig szóba sem jöhetnek: itt már nincs és nem is kell rajztudomány, lélektelenek és uniformizáltak a rajzok (pld. mennyivel szebb volt a kézzel rajzolt Micimackó mint a 3D-s). A 3D-shez valóban csak a szg.-et kell tudni kezelni, egyéni rajztudásra alig van szükség,
- rengeteg humoros rész is van benne, pld.: amikor a 2. részben Karak tanítja Vukot vadászni, a pletyizõ kutyák, vagy kedvencem a részeg gúnárok,
- Legyünk büszkék hogy a magyar filmesek ILYEN rajzfilmeket tudtak készíteni, és hogy volt egy Fekete Istvánunk aki nagyon aranyos, emberi és állatszeretetre nevelõ könyveket írt.
offtopic
Moldávia bánata 2010 jan. 03. - 14:34:55
(40/112)
Ez az, Fõni! Csak keményen, határozottan!
offtopic
pozsizsuzsi 2010 jan. 03. - 13:37:17
(39/112)
Hihi, így még izgisebb a dolog. :DDDDDDDDD
"a régi szar és kész" :DDDDDDDDDD
hErO 2010 jan. 03. - 11:47:50 Előzmény vamosimerci123
(38/112)
Szerintem a te szüleid lehetnek a Kis Vuk készítõi, akiket felidegesítettél azzal, hogy mindig Vukot akartál nézni... ezért chipet ültettek a fejedbe.
Zseniális megoldás! Most már csak 10 millió magyarral kéne ezt megtenni.
offtopic
fredi60 2010 jan. 03. - 10:38:42
(37/112)
Most látom, hogy lemaradt a hivatkozás elõzõ hozzáröffenésembõl. Én is ugyanerre reagáltam.
pozsizsuzsi 2010 jan. 03. - 09:46:40
(36/112)
Tejószagúatyaúristen. :(
offtopic
fredi60 2010 jan. 02. - 08:27:12
(35/112)
Elõszilveszteri italozás elõzte meg ennek az érdekes véleménynek a létrejöttét? Mert mással nem lehet megmagyarázni. :)
10/10
Dudlicsek 2009 dec. 31. - 19:50:59 10/10
(34/112)
Nem volt Bambi apja szarvas. Nem tudom, miért gondolod. :O
De ettõl függetlenül nem szeretem, a lent kifejtettek miatt.
Fekete István az egyik legnagyobb magyar író szerintem.
Nem szabad, hogy elfelejtsék.
orgyen 2009 dec. 31. - 19:48:47
(33/112)
Hi!

Idézet:
"A Bambi is elég nyálas és morbid nekem könyvben. szentimentális sz*r."

A Bambi írója úgy tûnik hiányzott a biológia órákról: Bambinak, az ÕZnek SZARVAS az apja? Hmmmm!!!!

Fekete István állatregényei nagyon aranyosak és állatszeretetre nevelnek.
Sajnálnám ha igaza lenne annak aki szerint feledésbe fog merülni. A magyar irodalom része és meg kell õríznünk, például úgy hogy olvassuk a könyveit, a többi magyar íróval együtt.