Téma: WALL-E

Jcool 2008 aug. 10. - 22:31:40
(120/300)
egy átlagos animációs film egy hihetetlenül aranyos fõszereplõ robottal. de miatta érdemes megnézni! csak szeretni lehet... éljen Wall-E!!
Les 2008 aug. 09. - 22:29:39
(119/300)
"Õ képviseli mindazt, amit az emberiség már teljesen elvesztett önmagából: szeretetet, odaadást, önfeláldozást, szolgálatkészséget és még sorolhatnám a jó tulajdonságait, mert rossz az egy sincsen."

"A WALL-E pontosan ezt teszi velünk. Kijövünk a terembõl és azt sem tudjuk, hogy hol vagyunk, nevetnénk és sírnánk is egyszerre, órákig tudunk beszélgetni a történtekrõl, a meglepõen mély és komoly mondanivalóról.
Bátran ajánlom mindenkinek ezt a csodálatos történetet. Felnõtteknek és gyerekeknek, pároknak és barátoknak, férfiaknak és nõknek egyaránt. Nagyon nehezen tudom elképzelni, hogy a Pixar ennél jobbat is fog még készíteni, de mivel évrõl évre csak egyre jobbak lesznek, ezért kíváncsian várom, hogy mekkora spiritusz van még bennük. Bravó Pixar, tapsvihart és virágözönt nekik!"

Gyönyörû film volt.
10/10
Jeliza-Rose 2008 aug. 09. - 22:09:12
(118/300)
Nagyon kedves történet,komoly mondanivalóval:) Wall-E olyan kis édes! :*
10/10
beo71 2008 aug. 09. - 17:38:04 10/10
(117/300)
Mennyi minden kifejezhetõ szavak nélkül és milyen csodálatos is az,amikor valamit nem mondanak ki csak egyszerûen érezzük.10/10.Régen nem volt ilyen film,ami ennyire megfogja az ember lelkét.Egyszerûen zseniális,zseniális pillanatokkal,csak azt nem értem,hogyan lehetett egy ilyen jópofa fiúrobotnak nõi nevet adni:VALI!!!
10/10
moffancs 2008 aug. 07. - 11:04:50 10/10
(116/300)
Az egyik legjobb animációs film. Nagyon tetszett az eleje, mikor bemutatják, hogy ez a kis robot hogyan éli mindennapjait, jön-megy, takarít, "kincseket" gyûjtöget, bogárkát tart.
Ami nem tetszett, hogy Évának fordították a lányrobotot, maradhatott volna Eve.
Mindenkinek ajánlom!
DVD-HOME 2008 aug. 05. - 10:19:36
(115/300)
Nagyon aranyos mese, érdemes megnézni, és egy kicsit elgondolkodni...
13Mocsok13 2008 aug. 04. - 11:07:20
(114/300)
Nagyon jól megcsináltk, jó a történet, a zene, s a szereplõk!!!
Szani 2008 aug. 01. - 17:19:21
(113/300)
Ez az animációs film tényleg hibátlan. A film végérõl lehet vitatkozni, ( talán van ott egy kihagyott ziccer ) de minek. :) Így is messze túlmutat az amerikai rajzfilmek színvonalán, és a legjobbakét is túlszárnyalja - ami nem kis teljesítmény. Az IMDb szavazatai alapján ez most a legtöbbre értékelt animációs film, összességében pedig 26. a listán.
Vikke 2008 júl. 31. - 21:04:10 Előzmény pityesz008
(112/300)
Tény, hogy az elhízott emberekkel jelezni akar a társadalomnak, de attól még aranyosak:P
Utonium 2008 júl. 31. - 13:29:53
(111/300)
Ismét cseppnyi SPOILER:

Egyet értek veled, mindenki elsírta volna magát, akibe szorult egy cseppnyi lélek. Én nagyjából 10 éve nem sírtam semmitõl, nem tudom megmondani, hogy pontosan miért. De a film befejezése majdnem elérte azt a bravúrt, hogy megtörje a 10 éves könnytelenségemet. A majdnem a robot túlélése {vagyis a happy end} miatt marad csak majdnem. De elképzeltem, mi lett volna "ha", és azt kell mondanom, totális katarzis.
Így csupán Happy End, legalább mindenki boldog volt, mikor kijött. Végülis én is :]
könnycseppek 2008 júl. 31. - 11:12:16
(110/300)
:-)

Benne van nálam a top3-ban animációs filmek terén.
Annyira tetszett, hogy MÁR szeretném dvd-n is:-)
10/10
gyoppka 2008 júl. 31. - 10:40:06 10/10
(109/300)
Abszolút egyet értek. Én nem láttam azt a másik filmet, amirõl "koppintották", és ettõl függetlenûl, vagy ezzel együtt is szerintem ez a film nagyon jó.
Kár lett volna, ha Wall-e meghal, és az utolsó sorral is egyet értek, h nem áldozni kell a jóért, hanem tenni érte.
könnycseppek 2008 júl. 31. - 09:15:03
(108/300)
Nekem nagyon tetszett: van története és még mondanivalója is;-), van benne humor és egy kis romantika; van benne kritika, fricska, helyzetkomikum, még bûvös kocka is (!;-)); végülis látványos és egyáltalán nem zavaró, hogy alig beszélnek benne, sõt:-)
...és ha még egy csótányt is szimpatikussá tud tenni, az nem semmi:-D
Szerintem nem szabad kihagyni ezt a filmet!:-)


Visszaolvastam néhány hozzászólást (SPOILERES lehet):
-A szinkronos verziót láttam és semmi hiba nem volt benne;-)
-Mégegy bõrt lehúznak a 'Rövidzárlat'ról?!
Ééés?! Aki AZT nem látta, annak ez fel sem tûnik, ráadásul eszembe sem jutott a hasonlóság a szemeket leszámítva;-) De ha még úgy is lenne, nekem pl. EZ a film sokkal jobban tetszett:-)
- Meghaljon a végén?!
Még csak az kéne!!! Szerintem éppenséggel azt kellene elfelejteni, hogy 'áldozni' kell a jóért -inkább 'tenni' kellene érte.......
Pippa 2008 júl. 30. - 23:54:08 Előzmény Utonium
(107/300)
Hogy Wall-E meghaljon? Nem-nem! Már a gondolattól is kerülget a sírógörcs. Felnõtt vagyok és tudom, hogy ez "csak" egy (animációs) film. De akkor is...
Hónapok óta nem láttam filmet, ami ilyen hatással lett volna rám.

Remek volt, átjött az üzenet. Abszolúte egyetértek a Népszabadság kritikával: "Van, aminek nem szabad elpusztulnia. Se most, se holnapután."
pityesz008 2008 júl. 30. - 23:18:59 Előzmény Vikke
(106/300)
Hát aranyosnak nem mondanám a dagadt embereket. Ezt egy erõs társadalomkritikának szánták, és be is jött szerintem. Azt hogy wall-e meghaljon elég érdekes befejezés lenne, az egész mozi üvöltene, mivel ma is vagy 4en voltunk "felnõttek" a moziban a szülõkön kívül.
Egyébként nagyon jó, és hatásos az egész film!
Vikke 2008 júl. 30. - 21:40:35
(105/300)
Igen, azért ez jóval komolyabb volt a Disney-fileknél. Nekem annyira nem is tetszett, persze ez nem azt jelenti, hogy egyátalán nem csak láttam már jobbat is. De ettõl még aranyos fõleg a két kis robot és az elhízott majdnem :) mozgásképtelen emberek.
Utonium 2008 júl. 30. - 21:24:05
(104/300)
Most nem ecsetelném a wall-e erényeit, meg hogy mennyire tetszett, megtették már elegen elõttem.

SPOILER:

Azonban egy dolog mindenképp eszembe jutott, mikor másodszor megnéztem. Mégpedig, hogy mekkora "ziccert" hagyott ki a pixar azzal, hogy wall-e életben maradt.
Merthogy megalkotják az animációtörténetben Bambi óta legaranyosabb karakterét, egy komplex személyiséget, aki küzd valami olysmiért, ami igazán csak az emberek érdeknek lenne jó dolog. És a célt végül sikerül elérni {mert sikerül} de wall-e belehal. Ez az ártatlan, imádnivaló értékes valaminek a halála jelképeznié az ember számára azt, hogy mit veszíthet, ha nem figyel oda.
Összefoglalva: Ha Wall-E meghalt volna, a film tökéletes lenne. {És a világ legszomorúbb befejezését kapnánk egy gyerekfilmtõl, szem nem maradna szárazon, ez biztos. Így is alig.}
Kár érte, csak egy kis bátorság kellett volna hozzá.
Blindmouse 2008 júl. 30. - 21:06:21
(103/300)
Én azért félek a szinkrontól, mert már láttam anno régen eredetiben.. viszonyítási alap megvan.. onnantól csak ronthatnak rajta..

ez nem olyan movie mint a Harlem Nights, ami eredetiben szar és a magyar szinkronnal viszont kifejezetten jó film lesz belõle..
azgo 2008 júl. 30. - 19:43:57
(102/300)
Féltem a szinkrontól, de digisen vetítve csak ilyet találtam, és ki akartam próbálni, hogy milyen is digiben (bejött: szép, tiszta, koszmentes kép). De a szinkron jó! A "névkimondós" helyzetkomikum is frankón kijön magyarul is.
Wall-E személye és története pedig nagyon magávalragadó. Nagyon nem utolsó példakép lett (vén fejjel) elõttem :). Az emberek megjelenése a sztoriból kihagyhatatlan volt, de onnantól is jobb csak a robotokra koncentrálni, és átsiklani a szájbarágós "mondanivalóról". Jah, a felirat közben egész jópofa animáció megy kvázi a film teljes sztoriját felölelve.
Blindmouse 2008 júl. 30. - 04:22:10
(101/300)
Waste Allocation Load Lifter - Earth class.. EZÉRT.. :p