AvatáR Gil Maerth 2016 márc. 16. - 17:52:42
(117/137)
nos. Ez nem nem vígjáték
össz-vissz két jó poén van benne (a részegséget bátorsággá változtató ivás és a cápás), meg egy nagyon szép, érett nõ.

Inkább útkeresés és úttalálás! moder, mégis visszafogott, már-már nyers köntösben.
Nagyon ügyesen, bár lassan de...

Kaput tár a Világra!
Kinyitja a szemünket a kultúrákra!
Kedvet ad a világutazáshoz!

a fotózás, a környékek, gyönyörûek. A mélységek, a nagyságok beláthatatlanok.
az ember csak bámul egy hatalmas bolygó lélegzõ csodáin - elveszve, egyedül !

Okosan és ügyesen a végsõkig kihúzzák a 25-ös kép betevését.
de az tényleg az Élet kvintesszenciája:

Néha le kell venni a (rózsaszín) szemüveget, hogy jobban lássuk a negatívot !
Ez tényleg odaszúr egyet !

És helyénvalóak ezek az elvont muzsikák is ide.

10/7,5 - egy jó film. Elgondolkodtam. A legnagyobb flash pedig :
Gördeszkázás hegyrõl, lefelé !! Mellettünk a szél, a kanyar !
FOREVER EPIC !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
10/10
GJG 2016 márc. 15. - 18:35:42 10/10
(116/137)
Elképesztõ film, mindenkinek ajánlom. Ben Stiller kitett magáért 10 pont :)
Reiner Werner 2016 jan. 25. - 21:17:20
(115/137)
Na ez a film egy nagyra rakás fos, szarral keverve, hányással körítve.Mi a lóf*sz ezen vígjáték ? Egyáltalán mi a f*sz akar ez a köcsögség lenni ? Dráma, vagy életrajz, vagy mi a f*sz ? Jobb lenne ha ez a szökevény rabbi palánta inkább csak színészkedne és nem próbálna írni és rendezni, mert ahhoz még annyira sem ért, mint a magamutogatáshoz, hogy b*szódna meg !
4/10
idõjós1010 2016 jan. 11. - 08:08:18 4/10
(114/137)
A vége nagyon tetszett, viszont ami a többit illeti, ritka vacak egy film.
SPOILER
Walter Mitty kap egy filmsorozatot valakitõl, akirõl szerintem egyetlen nézõnek sem volt fogalma hogy kicsoda. Egy rakatnyi fillért nem érõ fotó alapján gondolja emberünk, hogy majd ráakad a mûvészre, mert nyilvánvalóan annak jelenlegi tartózkodási helyének összefüggésben kell lennie az általa készített semmitmondó fotókkal. A fõnökének érthetetlen okok miatt természetesen nem vallja be, hogy a filmkocka, amire mindenki kíváncsi, meg sem érkezett. Mért is vallaná. Még a végén saját dolgát könnyítené meg vele. No neeem, õ inkább elindul világkörüli útjára munkaidõben, merthogy azt majd biztosan jobban elnézi neki a fõnök, mindenféle magyarázat nélkül. Aztán a film végén az anyja közli emberünkkel, hogy meglátogatta õt a mûvész. Hát persze, teljesen véletlenül, ismeretlenül becsengetett hozzá, és megittak együtt egy csésze kávét, vagy nem tudom. Élete egyik fõ mûveként pedig lefotózta zongorájuk egyik sarkát....... Innentõl kezdve már úgy kb jó volt a film, és a slusszpoén különösen tetszett, de amíg Mitty idáig eljut az nagyon agyzsibbasztó. Bár jópofának találtam a társkeresõ oldal egyik munkatársával lefolytatott beszélgetéseit. No de az a rengeteg elképzelt baromság, amivel az agya rendszeresen betámadta õt, egyáltalán nem volt poénos. Vágom én a lényeget ezzel kapcsolatban, de ettõl még nem lett befogadhatóbb számomra.
6/10
baldamiki 2015 nov. 22. - 19:04:09 6/10
(113/137)
volt pár rész ahol elérzékenyültem, és az utolsó fél óra tetszett
_goldie_ 2015 nov. 05. - 21:47:53
(112/137)
harmadszor is megnéztem..egyre jobban tetszik
már nem csak a csodálatos tájak és kitûnõ összeválogatott zenék varázsolnak el..
..a kisember nagy küzdelme -fõként önmagával küzd és önnönmagát gyõzi le-

***spoiler***
"a tökéletes férfi vagány bátor kreatív (vagy van állása)"
Ben Stiller életrajz:))
- 16 évig negatívos..(referencia Sean O'Connell)
- egyike a 3 civilnek aki kiugrott egy helikopterbõl az északi-tengerbe
- 1 nap alatt 17 km-et futott biciklizett gördeszkázott a vulkánig

ja és ez le ne maradjon :) a focis és ez a jelenet a legjobb https://www.youtube.com/watch?v=cT_Wuzag6VU
_goldie_ 2015 okt. 25. - 23:24:27
(111/137)
másnak lehet giccses..nekem nagyon tetszett
ideje újranéznem :)
https://www.youtube.com/watch?v=ZrZlhD0Oeto
https://www.youtube.com/watch?v=OgO2U4quFDk
8/10
zeokeston 2015 szept. 27. - 19:42:28 8/10
(110/137)
A film eleje elég lassan és vontatottan indul. A közepétõl viszont nagyon inspiráló. Fantasztikus képi világ és nagyon eltalált zenék. A gyenge kezdés után a végére teljesen meggyõzött. 8/10
10/10
Morfondír 2015 júl. 15. - 19:30:20 10/10
(109/137)
nekem tetszett a film üzenete. A kivitelezés lehet, hogy kicsit giccsesnek tûnhet, de bõven a jó ízlés határain belül marad. (már ami egy amerikai film esetét illeti) A zenék is valószínûleg kicsit hatásvadászok, de igazán illenek a látott képekhez. Szóval szerintem ez egy remek film. Könnyed, de inspiráló.
wowow 2015 jún. 05. - 21:35:54
(108/137)
10 pontot adnék a filmre, ha nem lenne a középsõ rész kissé vontatott (amikor követi a fotóst - azt is gondoltam, hogy ebbõl fog állni már végig a film), és pár számomra nem odaillõ vagy nem logikus eseményvezetés. Egyébként élveztem ezt az inkább lassú lendületet, nem egy ripacskodó ide-oda kapom a fejem film.
A vége igen ütõs, zseniális!! 9 pont.
4/10
Clarice 2015 ápr. 02. - 13:21:36 4/10
(107/137)
Nagyon vártam anno ennek a filmnek a megjelenését. Az elõzetes kritikák alapján a Forrest Gump-hoz hasonlították. Elgondolkodtató, érdekes filmnek tûnt, így amint volt rá lehetõségem meg is néztem. Már az elején érezhetõ volt, hogy egy másodkategóriás sallangot kapunk. Az elsõ 20 percben lelõtték az összes poénjukat és mikor ki kellene teljesedni a történetnek együgyûvé és bugyutává válik. Sajnálom az elpocsékolt idõt rá.
6/10
Larvitar 2015 márc. 20. - 09:47:56 6/10
(106/137)
Többet és mást vártam ettõl a filmtõl. Valahogy az elõzetes sokkal izgalmasabbnak és érdekesebbnek tûnt, mint amilyen a film valójában volt... A cselekmény vontatott, néha unalmas, és van benn pár megmagyarázhatatlan rész is. Vígjátéknak nem nevezném, alig van benn pár poén, de azok sem a legjobbak. A film szép tájakon játszódik, és a vége befejezése tetszett, ezért 10/6.
10/10
jutka8 2015 jan. 17. - 14:12:00 10/10
(105/137)
Zseniális! :) Nálam 10/10.
8/10
Aszpirin 2014 dec. 01. - 18:26:56 8/10
(104/137)
Wow, korábban nem sokra tartottam Ben Stillert, és most kiderült számomra, hogy egész jó rendezõ! A Walter Mitty titkos élete egy jól összerakott, élvezhetõ, egyszerre vicces és komoly, ugyanakkor gondolatébresztésre is képes film. A történet érdekes, a forgatókönyv szellemes, és Ben Stiller jól alakít benne; biztosan vannak hozzám hasonló álmodozók még, akik könnyen azonosulnak a fõszereplõvel, és szívesen belecsöppennének egy-két kalandjába. A szerencsétlen unalmas irodistából vagány világfi lesz, és ezt az átalakulást hihetelenül könnyedén eljátssza Ben Stiller, aki az utóbbi alakításával valami egészen újat nyújt, menõ csávó, na, az ember felkapja a fejét, hogy jé, ilyen is tud lenni ez a fickó?
Gyönyörûek a grönlandi, izlandi és középázsiai magashegyi, fõleg légi felvételek, fordulatos és szellemes a történet, kicsik-nagyok számára élvezhetõ, igazi családi mozifilm a Walter Mitty.
Nekem összességében nagyon tetszett és jót szórakoztam rajt (csak a szerintem eszméletlen gyengére sikerült Benjamin-Button-paródizáló jelenet miatt nem adtam magasabb pontszámot, de ez egy erõsen szubjektív dolog).
Hajrá, Walter Mitty, és csak így tovább, Ben Stiller ︎
8/10
offtopic
Sz Peter 2014 szept. 24. - 16:12:51
(103/137)
Ne fáradtan kezdj neki egy mozifilmnek. ;)
3/10
Jani3333 2014 szept. 24. - 14:58:11 3/10
(102/137)
Elaludtam..... :(
offtopic
Roberto DiCapribogyó 2014 szept. 06. - 19:44:57
(101/137)
Az a szomorú, hogy vannak emberek, akik a saját örömüket rontják el azzal, hogy direkt leszólnak filmeket, mintha szánt szándékkal a hibakereséssel töltenék az idejüket.. mivel ennek nincsenek tudatában, ezért újból és újból megteszik, egy ördögi kör, és így sok szép filmélményrõl maradnak le.
Roberto DiCapribogyó 2014 szept. 06. - 19:41:03 Előzmény Shiviatar
(100/137)
Egyetértek. Én picit ugyan többre számítottam, vagy talán inkább másra, de összességében megérintett, megfogott.
10/10
Teréz anyu 2014 szept. 04. - 00:45:27 10/10 Előzmény Shiviatar
(99/137)
A pókemberbe beletrafáltál, azt imádja:D
10/10
Shiviatar 2014 aug. 30. - 13:24:12 10/10
(98/137)
Egy minimális érzelmi intelligencia szint valóban szükségeltetik a film átérzéséhez. De szerencsére nagy a választék annak is aki nem érti/érzi. Transzformersz, pókember....