5/10
M.Zs.F 2014 ápr. 12. - 01:02:43 5/10
(77/137)
Ben Stiller-hez képest well done, egyébként pedig egy közepes dolog, mind tartalomban, mind mondanivalóban, mind pedig elkészítést nézve.

10/5
1/10
Kimbo 2014 ápr. 10. - 22:27:40 1/10
(76/137)
Rég láttam ilyen szar filmet! Annyira rossz volt, hogy csak feléig néztem meg, pedig még a B kategóriás alja filmeket is végignézem ha egyszer elkezdem. De amit ebben poénnak szántak, azon elförmedve csodálkoztam hogy tényleg nevet valaki ilyen szánalmas szar 'vicceken' ... persze romantikus kalandfilm van itt megjelölve mint mûfaj, de azt inkább hagyjuk is. Ezt a 7.6-os átlagot meg nem is értem, ha valaki nevet azon ha azt mondom 'wc kefe' akkor nézze meg a filmet halálra fogja nevetni magát... Ha ennél komolyabb a humorérzéked, válassz mást, tartalmilag totál 1-es film.

10/1
8/10
Kulcskészítõ 2014 ápr. 10. - 20:05:43 8/10
(75/137)
Ez egy kedves kis mese felnõtteknek, szépen fényképezett tájakkal és jó zenékkel. Kicsit kommersz ugyan, ami nem minden esetben tesz neki jót, de nyilván szándékosan nem akartak mélyre menni az "éld az életed" filozófiájában, inkább megpróbálták humorral elegyíteni a dolgot.
5/10
fraktál 2014 ápr. 07. - 22:16:07 5/10
(74/137)
Ez a film dögunalom.
8/10
Ze74 2014 ápr. 06. - 15:45:31 8/10
(73/137)
Engem nem szoktak az ilyen filmekkel megfõzni,de most sikerült...
Szerintem egyáltalán nem ennyire cukormázas.
Az elejét én is untam,már-már leakartam kapcsolni,de aztán nagyon szép,a zene pedig nekem bejött.
robicsek2 2014 ápr. 03. - 14:06:56
(72/137)
Azoknak akik 1-esre értékelték a filmet, és azt írták nincs mondani valója. Szerintem egyértelmû a mondani valója.
"Ne álmodd az életed, hanem éld az álmaid.."

10/7
robicsek2 2014 ápr. 03. - 13:58:07
(71/137)
Az eleje nagyon tré, aztán mikor elutazik, egész érdekes kezd lenni a film. Csak az a kár, hogy ez csak a filmekben lehetséges, mert ugye itt elõre meg van írva a történet, a való életben azért nem biztos, nem hinném , hogy valaki csak így neki vágna az útnak, tudván , hogy nem biztos , hogy találkozik ilyen segítõ kész emberekkel mint itt a filmben.
Ezen kívül elég szép történet, és szép helyeken játszódik.
k11zoltan 2014 ápr. 02. - 22:17:30
(70/137)
Szép helyek, tûrhetõ film.
9/10
Ticonderoga 2014 márc. 31. - 18:57:13 9/10
(69/137)
Szerintem nagyon jó film, bár aki egy igazi vígjátékra, vagy kalandfilmre számít, az tényleg csalódni fog. Viszont aki megérti a film mondandóját, annak tetszeni fog. Kicsit felnyitja az ember szemét, hogy valójában sokunk szürke világban él, és elég egy kis dolog, hogy elkezdjük igazából élni az életünket.
Ez a mondandó, a szép tájak, a zeneválasztás és a 25-ös képkocka miatt nálam ez a film 9/10. :)
5/10
Sunboy 2014 márc. 31. - 01:28:17 5/10
(68/137)
Átlagos film, átlagon aluli történettel, átlagon felülinek tervezett látvánnyal és szereplõkkel. Ha a tájak nem lennének, akkor simán a "rossz film" jelzõt aggatnám rá. 1 repülõtéri jelenet tetszett igazán, pont az egyedisége miatt, illetve Patton Oswalt és a szinkronhangja.
5/10, csak ha nagyon nincs más
7/10
Rahar 2014 márc. 30. - 23:43:20 7/10
(67/137)
Kifejezetten egyedi filmnek tartom, kalandfilm besorolása van, bár szerintem nem az a tipikus kalandfilm. A kezdése kicsit lagymatag, nem csigázta el az érdeklõdésemet, de türelmesen vártam. Egy idõ után más stílusúvá vált az alkotást. Majd a történet végére tovább folytatódik ez a stílusváltás. Van mondanivalója az alkotásnak, bár igyekszik ezen a téren a realitások terén maradni. Viszont ahogy már egy fórumtárs leírásában olvastam, nekem is egy kicsit unalmas volt a film középsõ része. Számomra jó volt megtekinteni, nem bántam meg, viszont azért többször nem nézném meg. Ben Stillertõl alapvetõen vígjátékokat láttam, melyek nagyon tetszettek, például Agyõ nagy õ!, nos eme alkotás nem vígjáték, bár próbálkoznak benne poénokkal és vicces helyzetekkel, de nekem ezen rész egyáltalán nem tetszenek. Tehát senki se ilyen elvárásokkal kezdjen neki a megnézésének.
7/10
blake11 2014 márc. 30. - 17:52:36 7/10
(66/137)
Meglehetõsen érdekes film ez. Egyrészrõl eget rengetõ közhely hegyekkel, olykor pedig már-már érthetetlen módon magába szippantó hangulattal. Nagyon 2 arca van az egésznek.
Ha Ben Stiller-hez mérjük több, mint zseniális. De ha nem és itt a hangsúly..
Pozitívumok: remek látványvilág, frappáns zene választások, egyedi hangulat.
Negatívumok: közhelyes történet, nem túl acélos színész játék(habár ez inkább a forgatókönyv számlája).
De legalább meg tudjuk, hogy hiába vannak bármilyen belsõ értékeid is, ha egy szürke kisegér vagy senkit nem fogsz érdekelni. De ha igazi "vagány" életvitelt folytatsz hirtelen mindenkit érdekelsz.
Tipikus kedves hollywood-i happy end sztori, csak kissé jobban elnyújtva. Próbálkozik a film lírai mélységekkel és személyes emberi drámákkal is, ami nem igazán jön ki.
DE ennek ellenére egy egész jó alkotás, amit ajánlott egyszer megnézni.
Superalonso 2014 márc. 29. - 15:57:57
(65/137)
Hát szép képek ide vagy oda, de ez a film egy minõsíthetetlenül nagy trágyahalmaz......egy fillért nem ér.

Ez volt az utolsó olyan film, amit Ben Stiller rendezett vagy játszik benne és rááldoztam a drága életembõl felbecsülhetetlen 1,5-2 órát.....többet nem kérek a filmjeibõl.

A Forrest Gump-os hasonlat nem állja meg a helyét, mert Forrest enyhén szellemi fogyatékos volt és úgy vitte sokra, hogy sokszor nem is tudta mit csinál, de mégis csinálta mert úgy érezte helyesnek.....de ez a Walter Mitty szellemileg ép ember, maximum kicsit abberált, retardált ember, aki nagyon vágyakozik egy nõ után....köszönõviszonyban sincs a két film....
10/10
KeyConcept 2014 márc. 29. - 06:06:37 10/10
(64/137)
Nem lelkesedem Ben Stiller filmjeiért, úgyhogy nem is volt fent a film a kívánságlistámon. Viszont egész véletlenûl beleszaladtam egy igen részletes kritikába a filmrõl. Hosszan és részletesen ekézte a filmet. No, innentõl kezdett érdekelni, hiszen tapasztalatból tudom, hogy a tényleg rossz filmeket néhány mondattal le lehet rendezni és ha már valamit nagyon kell magyarázni akkor az már vitatható lehet. (Ha jól emlékszem a Hét élet-re is így találtam.)
Szóval.
Ez a film nem filmvígjáték és nekem nem is kaland, talán nem is tudnék kategóriát húzni rá.
Egyfajta életigenló film. Nem való annak, aki kardozó-szexelõ-partraszálló-vámpíros filmeken szocializálódott, vagy akinek a film bosszú, katartikus sorsforduló, vér, halálos karateütés, autós üldüzés, mert semmi ilyesmi nincs benne. Három mondattal el lehet mondani a történetét...
Ez film azoknak való, akiket érdekel az ember és nyitottak egy nagyon kedves estimesére, amit egy meghitt, nyugodt estén szép csendben mesélnek el.
Nekik viszont tetszeni fog.
Nagyon szerettem Ben Stillert a film végére és egyfolytában hallgatom a film zenéjét köszönhetõen annak, hogy igen ritkán látni olyan filmet, amely a csodálatos képi világot ennyire jól találta meg zenével. Nekem 10/8
kopkari 2014 márc. 28. - 16:28:46
(63/137)
Nem egy megszokott film Ben Stillertõl. Aki az akció és idióta vígjátékokra számít az meg se nézze. Õk csalódni fognak. A film nagyon szép egyvelege a gyönyörû természeti szépségeknek, a fanyar humornak,és az érzelemnek. Ja és közben elég jó a zene is. Örülök, hogy az amerikaiak is el kezdtek "igazi" filmeket csinálni. Nálam ez az alkotás 9 pontot ér a 10-bõl!
1/10
Forest78 2014 márc. 28. - 01:41:33 1/10
(62/137)
Ez egy dög unalmas film,pedig birom Ben stiler munkáságát,de ez a film nálam 10/1 es. Az elmult évek leg nagyob csalodása volt számomra.
1/10
hubánszkyhuba 2014 márc. 09. - 20:20:16 1/10
(61/137)
Sajna, ez életem egyik legrosszabb filmje volt. Unalmas. Ahogy a magyar ember mondja, se füle se farka. Nekem 10/2. Azért nem 1, mert voltak benne szép tájképek. A film sikeres példa a "hogy csináljunk majdnem 2 órás filmet egy semmilyen sztoriból?" kérdésre.
Nem ajánlom senkinek.
Argonauta 2014 febr. 10. - 08:44:34
(60/137)
Érdekes,hogy a trailer-re legyintettem,a film viszont odaragasztott.Az érzelmi része kedvesen szerencsétlen és mindig jött vmi extrém amitõl kiszámíthatatlan a stílusa.Sztem annak aki felveszi a ritmusát és hagyja magát elmerülni hatalmas élmény lehet.
Sir_Extreme 2014 febr. 09. - 20:21:05
(59/137)
Az elõzetes nagyon jó volt, feldobott, élettel töltött meg, de a film kicsit unalmas lett. Talán az elsõ negyedóra és az utolsó 30 perc ami jobban tetszett, a kettõ között elég lagymatag volt a sztori. D e legalább szép helyen játszódott. Viszont sajna a mondanivaló nem igazán jött át.

6,5
10/10
ayantaqe 2014 febr. 06. - 00:24:15 10/10
(58/137)
Jó film. A fanyalgóknak: semmivel nem akar a film több lenni, mint ami. A haldokló printnek állított kedves mementó, az Instagram korában a maradi pillanatvadászok elõtti apró tisztelgés, szinte már testközelien hétköznapi momentumokkal.

Az egyszerûségével és az õszinteségével bûvöl el. Aki azt írja, hogy ne nézd meg, az tényleg csak nézte, de nem látta a filmet. Mindenképpen ajánlom.