7/10
Sadenal 2014 aug. 25. - 09:56:28 7/10
(97/137)
A vége zseniális és nagyon szép volt (a kép miatt) de valamiért nem állt össze egy koherens egésszé, ami miatt nem tökéletes számomra. A játékidõt is kicsit soknak éreztem, ettõl függetlenül nem volt rossz, de távol áll az év filmjétõl.


7/10
9/10
Ochoa 2014 aug. 14. - 16:44:44 9/10
(96/137)
Nagyon jó film, óriási zenékkel!
10/10
Teréz anyu 2014 aug. 14. - 00:59:23 10/10
(95/137)
Fantasztikus film, elképesztõ, mindenkinek ajánlom!

10/10
10/10
trev 2014 aug. 13. - 20:46:47 10/10
(94/137)
Méltatlanul alulértékelt film. 10/10
offtopic
Balikaa 2014 aug. 10. - 12:54:24
(93/137)
Na, mához pont egy hétre irány Grönland!
10/10
Shiviatar 2014 júl. 31. - 13:36:12 10/10
(92/137)
Hatalmas. Jön egy nagy színész, életpályája derekán, rendez, nem elõször, és nem is akárhogyan, és úgy ahogy õ akarja, nem úgy ahogy a producerek diktálnak, vagy ahogy a silány igényû de tucat/magas nézettéget ígérõ trend igényelné....mert megteheti (pénz nem számít), és meg is teszi.

Megható film, gyönyörû képsorok, felvételek, helyszínek, fõleg annak aki érti a rendezõt. Elgondolkodtató, magávalragadó, aranyos...nagyszerû film. Nagy gratuláció Ben Stillernek. Köszönjük hogy a már jópár éve jellemzõ Hollywood-i pocsolyában még vannak ilyen gyöngyszemek, és reméljük lesz is még, a sok sekélyes tucat szemét között.
eynrg 2014 júl. 29. - 13:19:58
(91/137)
Az eredeti, Danny Kaye által játszott, 1947-es (de már színes) Walter Mitty titkos élete sokkal jobban tetszett. Azon legalább végig lehet szórakozni és nevetni, és a története is jobb. A mostaninak más a története és elég fura.
8/10
Tibee87 2014 júl. 26. - 13:30:45 8/10
(90/137)
Most komolyan vannak ilyen vélemények!? "Forrest Gumpnál jobb", "nem volt benne sok poén" stb!?
1. Nem tudom hol láttátok, hogy ez egy vígjáték (jó imdb-n szerepel, hogy comedy, de akkor sem ez a fõ mûfaja. Attól még, hgy Ben Stiller)
2. Forrest Gump-ra, aki azt mondja, hogy "az egy szar", az elmehet jó messzire.
3. EZ NEM EGY FORREST GUMP! jó, annyi köze volt hozzá, hogy egy nõ miatt kell útra, és megpróbál megbirkózni lehetetlen küldetésekkel.
4. Összességében egy nézhetõ film, leginkább a látvány miatt. Bár néhány jelenetnél fogja az ember a fejét, de egy fantasy-ként kéne rátekinteni. Szerintem egyáltalán nem igaz rá a vígjáték kategória.

Szerintem a pontszámok reálisak, itt is, meg imdb-n is. Szerintem érdemes volt megnézném! (Leginkább az angol magnóhallgatás miatt vágtam neki, ahhoz sokkal jobb volt az Augusztus Oklahomában! :) )
5/10
dzsimboo 2014 júl. 23. - 19:03:38 5/10
(89/137)
Unalmas, erõltetett, gyenge poénok, megint egy gagyi Ben Stiller film. Szép volt a szokatlan északi, és hegyi háttér, de ennyi. Majdnem abbahagytuk fél óra után, és kicsit bánom, hogy nem. 5/10
trudy 2014 júl. 15. - 19:00:04
(88/137)
Ááá... nem, nem, nem. Persze nem tudom miért hittem azt, hogy egy Ben Stiller filmtõl valami hatalmasat kapok, inkább én is a marketing áldozatának tekintem magam, aki azt hitte, hogy ez tényleg az új Forrest Gump lesz. Mivel hálistennek kb. 15 perc után abbahagytam, nem vágom a teljes sztorit (bár nagyon könnyen ki tudnám találni). Viszont borzasztóan gagyin indul, klisés jelenetekkel, és a legfelháborítóbb az, hogy lényegében ugyanazt a vackot kapjuk, amit már millió Ben Stiller filmben láttunk, csak picit más köntösben. Meg kellene fogadnom, hogy többet nem nézek Ben Stiller filmet (bár az elõzõ, Tower Heist címû filmje szerintem egyszer nézhetõ volt, bár nem volt az sem egy nagy szám). Ha nem tudnám, hogy a Walter Mitty egy remake, akkor az alapötletet még tudnám díjazni, de így mindössze az egyetlen dolog, ami nekem szimpatikus volt ebben a gagyiban az Adam Scott, imádom amikor genyó karaktereket alakít és szerintem jó színész, kár, hogy mindig ilyen szarokban kap csak szerepet.
3/10
Péter Csalán 2014 júl. 12. - 18:24:06 3/10
(87/137)
Miután a 7,5/10 volt a film értékelése megnéztem, DE óriási hiba volt. Ez a film kb. 4/10 pont. Gagyi sztori, gyenge poénok (kb. annyi amennyit a trailerbe lehetett látni). A film utolsó 40-50 perce NAGYON UNALMAS. Nem ajánlom senkinek.
10/10
RockerMartin 2014 júl. 11. - 00:40:01 10/10
(86/137)
Valóban! Ez a film nem az új Forrest Gump, milliószor jobb annál a filmnél, szerintem az van túlértékelve, egyszer sem tudtam végignézni, annyira unalmas, ellenben ezzel, ami végig lekötött, érdekes volt és még szórakoztatott is. Plusz pozitívum, hogy nem volt agyon pakolva erõltetett poénokkal, mindig, amikor kellett, ahol helye volt neki, ott volt elsütve egy jó kis humorbomba. Számomra kellemes kikapcsolódás volt ez a film. 10/10
5/10
Kifli5 2014 jún. 09. - 13:53:27 5/10
(85/137)
Szerintem túl van értékelve ez a film. A reklámplakátok nagyon eredetiek és szépek voltak, ezért is ültem le megnézni. De valahogy a film már nem hozta azt a hangulatot, amit a képekre nézve éreztem. Nem varázsolt el, még úgysem, hogy gyönyörû tájakon játszódott a történet (direkt HD-ben néztem). Azt pedig baromi nagy túlzás állítani, hogy ez az új Forrest Gump.
5/10
_Freddy_ 2014 máj. 07. - 16:40:30 5/10
(84/137)
Ha valaki, én aztán nem tudom ajánlani ezt a filmet senkinek, van egy kicsi réteg akiknek tetszeni fog, de alapjáraton ez egy gyenge film.

Mondom én aki 1 évet vártam erre a filmre, hogy megnézhessem, és tényleg nem volt több mint ami a 2 trailerben bennevolt. Imádom Ben Stillert mint színészt, és nem akarom vérig alázni ezt a filmet. Így csak annyit mondok, hogy haláli unalmas, a story egy kicsit se volt érdekes és tele volt hamis állításokkal/kijelentésekkel a film.
Ben Stiller most rendezte utolsó filmjét, mert kicsit sem lett siker, õ inkább maradjon a színészkedésnél és ne rendezzen filmet, bár ha ezt valaki normálisan megrendezi és nem Stiller a fõszereplõ, akkor lehet láttunk volna egy Forrest Gump-hoz hasonló filmet, de csak nagyon részben. De mivel ez ennyire ótvar gyenge lett, így nem is akarok többet írni róla. Egyedül a néhány poénja, a zenék(!), és a helyszínek menti meg a filmet, így ér nálam 5 pontot. Ámen. Az lehet, hogy Stiller szívét-lelkét beleadta de ez nagyon kevés volt.

10/5
_goldie_ 2014 máj. 03. - 10:37:50
(83/137)
így utólag azt mondom vesztettem volna ha nem nézem meg..
sokáig vacilláltam megnézzem-e..a trailer ígéretesnek tûnt.. viszont nem nézem Stiller filmjeit..
alapvetõen kíváncsi ember vagyok..magam is bejárnám ezeket a tájakat
és igen továbbra is tartom..a gyönyörû tájak a szép képek miatt kell a mozivászon ehhez a filmhez
-online nézve bizony elmarad mindaz amit a nagybetûs Mozi tud adni-
..a film egyrészrõl hemzseg a más filmekbõl vett ötletektõl:..(fuss forrest fuss..gördeszkázás..tengerbe ugrás..Benjamin B)
no és persze legfõképp az alapötlet: egész idõ alatt keresel valamit..és nem veszed észre h végig ott volt az orrod elõtt
..másrészrõl a szép képek mellett ott vannak a hihetetlenül jól összeválogatott zenék https://www.youtube.com/watch?v=M6Lq4aWmY9A
a legjobbak 1. Step Out-Jose Gonzalez 6. Lake Michigan-Rogue Wave 7. Escape-Jack Johnsons
és az emlegetett Major Tom https://www.youtube.com/watch?v=oJ__Mym7RvA

--spoiler--spoiler--spoiler--
"..ne csald meg az asszonyt..fõleg ha egy 8 lakosú országban élsz.."
"..aggódom a vihar miatt..de lassan bátorra iszom magam.."
"..van még 1 perce amíg megfagy..nincs veszélyben....az nem dölfin..na jó az egy cápa..nehogy megsimogassa!.."
"..a szépség mindig kerüli a feltûnést....miért nem kattintasz?..nem a kép a fontos ha tetszik a látvány akkor inkább gyönyörködöm..átadom magam.."
(az egyik legjobb hangulat amikor fociztak..a fények és a zene..megkapó volt!:))

..a film végén már mindenki várja mi lesz az a fontos kép amit egész idõ alatt kerestek (az élet kvinteszenciája)
kezdett olyan érzésem lenni..mint a Ryan közlegény megmentésénél (nem és nem..biz nem fog elõkerülni szegény....:))

"..béna ha rögtön rávetjük magunkat..nem sietünk.."
"..ismerd meg a világot..szállj szembe a veszéllyel..döntsd le a falakat..közeledj keresd a másikat..ez az élet a Life értelme.."
.....na és persze közben végig ott van Sean Penn! :)) ......és egyedi a stáblista..mindez együtt nekem 8 a tízbõl :)
4/10
Viktor6665 2014 ápr. 22. - 22:29:02 4/10
(82/137)
Részeg fickó:
"Tulajdonképpen 8 ember él Grönlandon"
Igazából 57 ezer...

"Nem nehéz megtalálni"
Jah, végülis csak 2 millió km2.
holo 2014 ápr. 20. - 00:50:43
(81/137)
Hogy ki, mit várt ettõl a filmtõl, nem tudom, de én elolvasva pár negatív kritikát már semmi jóra nem számítottam...
...ehhez képest kellemes csalódás volt. Talán azok jobban értékelik, akik maguk is megéltek már pár dolgot, vagy voltak hasonló cipõben. Nem egy agyatlan film, oda kell figyelni a mondanivalójára, amit folyamatosan közöl a nézõvel, néhol viccesen, néhol szomorúan. Valóban nem egy tipikus film, de szerintem egy jó próba, hogy kicsit komolyabb alkotásoknak is van helye, ugyanakkor azt gondolom ez az átlag böfögõs-fingós vígjátékokon nevelkedettek számára tényleg csalódás lehet. Aki pedig túl komoly mondanivalót keres, annak meg "felszínes" lehet. Megértem azt is, aki moziban nézte és csalódott, mert más jellegû a film a trailer alapján és vannak azért látványosabb filmek. A kép és hangról már az elõttem szólók is írták, h jó, rendben is van, de csodát ne ettõl várjunk:)
Ez egy történet, elmesélve Ben Stiller által, akinek az alakítása sztem rendben volt. Jó kis film az esti meló után (és elégtétel a ***SPOILER*** fõnökös jelenetnél ***SPOILER VÉGE*** )
7/10
kritiza 2014 ápr. 16. - 23:14:34 7/10 Előzmény CsiróCsiró
(80/137)
Én úgy emlékszem, hogy az újság borítóján levõ képen is hiányzik egy negatív a sorból. Úgyhogy nem hiszem, hogy az a megfejtés, hogy sokszor nézegetett korábban is negatívokat. Jó ötlet, de szeirntem nem ez lehet a tuti. :)
7/10
kritiza 2014 ápr. 16. - 22:56:29 7/10
(79/137)
Ben Stillert én hatalmas tehetségnek tartom, már-már zseninek. Kevesen értik meg szerintem, legalábbis a kommentekbõl erre következtetek. Nem ez a filmje a legjobban sikerült, de azért érdekes és nem rossz darab, fõleg, ha azokat a szimbólumokat is észrevesszük benne, amiket a kedves "Törölt Felhasználó"-k említettek.
Nekem tetszett ez a film, de egy dolgot nem értek. Hátha van itt valaki, aki szintén észrevette, és/vagy tud segíteni a megfejtésben:

***SPOILER***
A film végén a Life borítójára került képen Walter a negatívokat nézegeti és keresi a hiányzó 25-öst. Hogyan lehetett benne a Seantól kapott tárcában ennek a képnek a negatívja, ha a kép késõbb készült, mint amikor a tárca Walterhez került?
Érti ezt valaki? Vagy ez is valami csavar, üzenet, ilyesmi, és csak nekem nem esett le? Örülnék a komoly válasznak olyantól, aki végignézte, értékelte, értette a filmet.
***SPOILER VÉGE***
10/10
suncipoci 2014 ápr. 16. - 21:42:01 10/10
(78/137)
Kedves, könnyed történet. Nem érdemes fikázni, vannak ennél lényegesen szarabb filmek magasabb pontszámmal...