Téma: Wanted

10/10
angel_94 2010 jún. 17. - 11:56:01 10/10
(278/378)
roh*dt jó film:D
10/10
*Enn* 2010 jún. 13. - 14:30:40 10/10
(277/378)
Imádom. Nagyon jó film szerintem.
Látom sokaknak nem jött be, szerintem nagyon állat:D
A golyólövés körben a végén tényleg nem volt a legjobb, de nekem még az is tetszett:D
És a zenék is rohadt jók voltak benne:D:D
10/10
10/10
dominoizzy 2010 jún. 11. - 11:48:41 10/10
(276/378)
nekem tetszett a film, bár tényleg az a golyó pörgetés elégé nagy hülyeség.
olvastam a az angol nyelvû wikipedián, hogy Budapesten is forgattak. nem tudjátok melyik rész volt az?
Lehane13 2010 máj. 28. - 10:18:32
(275/378)
Angelina Joli filmjei általában elég jók...(Tolvajtempó,Életeken át,Tomb Raider,stb.)
Ez a film is pont olyan...izgalmas...látványos...érdekes..persze vannak benne eltúlzott jelenetek..dehát az Avatar és hasonlók után ez még így is lightos...Nekem bejött a film..már vagy 5x láttam és még mindíg megfog benne valami:DA férfiaknak pedíg külön élményt nyújt majd a fõhõsnõ erõsen kimutatott teste hátsó fele:D...Fiúknak lányoknak egyaránt ajánlom a filmet..nekem bejött rendesen:D
9/10
Cavalli 2010 máj. 06. - 17:02:53 9/10
(274/378)
bárki bármit is mond errõl a filmrõl,én összességében jól szórakoztam rajta... és azt hiszem nem is volt más nagyratörõ céljuk az alkotóknak ezzel a filmmel!
4/10
munkas 2010 ápr. 27. - 21:56:54 4/10
(273/378)
trágya. kár lenne több szót vesztegetni rá
4/10
catroot 2010 ápr. 27. - 00:11:53 4/10
(272/378)
SPOILER

Amikor a golyó körbement mindenki fején... Meg még lehetne sorolni...


Viccnek talán elmegy.
10/10
duckshoot 2010 febr. 26. - 23:56:28 10/10 Előzmény roceskori
(271/378)
Nem is figyeltem mi van a polcon supermarketben. utólag sem jutott eszembe.
De kösz a reklámot :)
8/10
Singaporeflash 2010 febr. 26. - 23:28:22 8/10 Előzmény roceskori
(270/378)
Felelmetesen jo a hozzaszolasod.
roceskori 2010 febr. 26. - 19:12:31
(269/378)
A product placement

Magyar filmek kapcsán gyakran említik a kritikusok idegesítõ elemként a hivalkodóan elhelyezett termékeket, ezek erõltetett reklámjait. Pedig…

Az Álom luxuskivitelben címû filmben a Tiffany’s a történet alapvetõ eleme (angolul a film címében is szerepel), nélküle nincs film. A filmtörténet egyik legzseniálisabb reklámja egy iránymutatással szolgál arra is, hogy mikor lehet magától értetõdõ a reklám egy filmben. Természetesen akkor, ha a dramaturgia szerves részét képezi, azaz a termék van a filmért, és nem a film a termékért.

Egy másik zseniális példa a Légcsavar címû film, Jodie Fosterrel. Az egész story egy remekbeszabott Airbus reklám, ügyesen thriller köntösbe csomagolva! Ha nem hiszed, nézd meg újra a filmet, és garantáltan mindent tudni fogsz errõl a repülõgéprõl, ami amúgy utasként is érdekelhetne. És mégis: kit érdekel? Ennek ellenére minden tolakodástól mentesen egy jól megcsinált százperces reklámfilm nézõje vagy, velem együtt.

De ami a legmegszívlelendõbb ebben a témakörben, azt a Wanted címû film hozta elõ belõlem. Mert a film azon jelenetében, amikor fõhõsünk elõször keveredik lövöldözésbe Angelina Jolie oldalán, ügyes Heineken reklámok bombázzák a nézõ szeme sarkát, de úgy, hogy ez talán ott és akkor nem is tudatosodik benne. De itt mégis eszembe jutott az, amit Domján Laci tanít az agykontroll tanfolyamokon, amikor az agy és a célok programozásáról beszél. Röviden: a perifériális látás a tudatalattival, míg az éleslátás a tudattal van kapcsolatban. A reklámok elhelyezése inkább az elõbbi helyekre való, hisz az emberi agy hatékony programozásának területe a tudatalatti.

Ezek után talán az sem véletlen, hogy Heineken asszony a világ egyik leggazdagabb nõje.
offtopic
gondil 2010 febr. 19. - 15:11:36 Előzmény manocset
(268/378)
Bár szerintem is viccesnek hat az idézet mondat :) ..... azért nem olyan rossz film ez, fõként ha a végkifejletre gondolunk.

A zenéje nagyon tetszett.
2/10
manocset 2010 febr. 19. - 14:06:01 2/10
(267/378)
Lehet velem van a baj, de szerintem ez nagyon nem volt jó film.

[SPOILER]
Az Én vagyok az apád résznél (Tudom, hogy nem ezt mondja), majdnem elröhögtem magam...
[SPOILER VÉGE]

Bocsánat, ha valaki megsértettem. Mindenesetre, ha egy látványos filmet akarsz nézni, akkor ajánlom, mert egyszer nem olyan vészes.
8/10
Singaporeflash 2010 febr. 06. - 20:48:53 8/10
(266/378)
Oooooo jeeeeeee! Ez volt aztan a jo akciofilm, pedig nem vagyok a mufaj rajongoja. Az eredeti megoldasok es otletek, a misztikus beutes es az ultracool latvanyvilag miatt megis megfogott. A nyamnyila foszereplo pasi idegesitett, Angie viszont zsenialis volt benne - jol allnak neki ezek a rosszkislany szerepek, bar akarmi mas is, szerintem zsenialis szineszno, nemcsak szep. 8/10. A ket pont minusz azert, mert volt kb. ot perc amikor nem tudott lekotni. Egyebkent tenyleg jo film, porgos, cool.
10/10
duckshoot 2010 febr. 03. - 16:39:09 10/10
(265/378)
Akciómozi ízig-vérig. Nem kell ezen gondolkozni. Én se tettem. Így lett meg.
6/10
idõjós1010 2010 jan. 21. - 20:11:48 6/10 Előzmény Babito
(264/378)
Eleinte én sem szimpatizáltam ezekkel a kanyarodó golyókkal, de végül is látványnak jó volt, a kocsiba való beszállással együtt. Bár érdekes mód azért ez a "lõdd le a legyek szárnyát" dolog, és a szövõszékes cucc mely neveket dob ki, és ez a belassuló idõ a csávó körül, mert az õ szíve 1000szer gyorsabban ver mint az átlagos, valahogy számomra is abszolút befogadhatatlan még most is.
No igen, és a viasz, mely minden sebet begyógyít.
vajon az én sebeimet is begyógyítaná? ha elveszteném a lábam vajon visszanõne? :-D
5/10
NADALFAN 2010 jan. 21. - 18:44:42 5/10 Előzmény Babito
(263/378)
ja valahogy én is igy láttam-na és az egész olyan értelmetlen volt...
9/10
Babito 2009 dec. 30. - 14:49:23 9/10 Előzmény Jankaou
(262/378)
A történet me a film logikája nagyon tetszett, jól van kitalálva, na de az elgörbülõ golyók, meg a viaszfürdõ...és az a piros kocsiba való "beesés"..ez már egy kicsit túlzás nem?! Eléggé elrugaszkodott, szal klassz történet, szar megvalósítás.
Jankaou 2009 dec. 28. - 23:42:24
(261/378)
Mielõtt megnézek egy filmet, azért tájékozódom elõtte, mirõl is lehet szó. Wanted esetében sem történt másként. A kerettörténet tetszett, izgalmasan hangzott. Ráadásul Morgan Freeman, az egyik fõszereplõ, na ez már szar nem lehet. Vagy mégis?
A 13 éves unokaöcsém látta a múvit, szerinte ez a film nagyon „kúl”, nála az év filmje.

Ez volt az elsõ momentum, amitõl fenntartásaim lettek, mert hát amitõl egy 13 éves srácnak csillog a szeme, az egy 30 éves öreg medvének tutkóra úgy szar ahogy van. A 10. percben unatkoztam, a 20. perctõl egyszerüen már csak szenvedtem. Nem állítom, hogy ez a világ legszarabb filmje, csak engem abszolút nem kötött le. A készítõk maximálisan tinédzserkompatibilis filmet alkottak: a történetet lapos, elkent, semmilyen, a szuperképességekre hegyeztek ki mindent. A látvány Pazar. De én régimódi vagyok, a történetek, svédcsavarok, pálfordulatok még mindig jobban érdekelnek. Nem elégít ki, ha megnézhetem lassítva minden oldalról, hogyan halad át a puskagolyó egy emberi fejen. Nem elégít ki ha kikockázva 1/10-es sebességgel látom a szétfröccsenõ vért, amin aztán hirtelen triplasebességgel keresztülhalad a virtuális kamera, molekulaszinten megjelenítve a vörösvértesteket, majd kijön, ismét belassul, rázkódik, zoomol összevissza, és az összes létezõ idegesítõ számítógépes kameratrükk és digitális effektarzenált felvonultatva 20 perces valóságtól elrugaszkodott akciójelenet veszi kezdetét, mindenféle képtelen faszságot beleszõve, a lábujjheggyel autót kormányzó rallys verekedõs trendi szuperkurvától, a repülõ emberen át, szuperképességekig. Az effektek teljesen elnyomják a történést, frankón idegesítõ bír lenni, hogy csak sejteni lehet mi történik, mert nincs 2 másodpercnyi folyamatos tiszta jelenetfelvétel, csak cikázó vibráló zoomoló, lassító gyorsító képkockák, effekt-effekt-effekt, zoom zoom effekt-effekt rázkódás sötét világos effekt zoom. Remélem hogy nem ez a mûfaj lesz az irányadó a filmgyártásban… gondolni kéne a 30-on túli korosztályra, akiknek egy szegényes történet, pazar számítógépes látványtrükkökkel, édeskevés a jó szórakozáshoz. Számomra ez a film az egyszersem megnézhatõ kategória. Szar. Röviden és tömören.
2/10
alan 2009 szept. 27. - 20:35:45 2/10
(260/378)
Nekem nem igazán tetszett ez a film!! Nem fog a kedvenceim közé tartozni.
Angelina sem a kedvencem! Bocs!
3/10
fredi60 2009 szept. 02. - 10:24:20 3/10
(259/378)
Tapasztalataim szerint az ember hangja nem öregszik.