10/10
Dalmát 2011 ápr. 26. - 13:57:40 10/10
(760/860)
Sokan túl hosszúnak tartják. Szerintem meg túl rövid. A képregényt is szeretem, meg a filmet is. Nagyon jó a szereposztás, a számomra ismeretlen színészek is nagyon jól teljesítettek.
9/10
vlad90 2011 ápr. 26. - 11:56:59 9/10
(759/860)
Érdekesek a negatív visszhangok a fimrõl. Bár én ismerem az eredeti képregényt is, így a film is tetszett, de annak a nyomába sem ér.

Ami gyakran a negatív kritikák oka:
Megpróbálják beilleszteni a szokásos képregények közé: A hõs nemes lelkû, megértõ, segítõkész.
Ez hiba! Ez a film nem egy szokásos képregénybõl készült, és nem szokásos hõsöket mutat be. Ez egy kritika a többi szuperhõs történetrõl. Arra próbál rávilágítani, hogy milyenek volnának a valóságban a maszkos önbíráskodók, akik a bûn ellen küzdenek. Valljuk meg, nem is lehet normális.

A brutális erõszak.
Ebben a filmben és az eredeti képregényben az erõszak nem öncélú, a szereplõk jellemábrázolásához szükséges.

Unalmas.
Nem egy akciófilmrõl beszélünk, ezért nem is az akción van a hangsúly. Nem is értem, miért ebbe kategorizálták be. Akinek ez unalmas, az valószínûleg tényleg egy akciómozit várt.

Dr. Manhattan
Õ képviseli a valódi szuper képességekkel rendelkezõ "hõs"-t. A lényeg, hogy milyen jellemváltozáson mehet keresztül, aki ekkora hatalmat kap. Mert bár meg van a képessége, hogy rendet tegyen, pont a hatalma miatt szakad el az emberiségtõl, érdektelenné válik az iránt.
9/10
gerhajdu 2011 ápr. 03. - 00:00:02 9/10 Előzmény szekfuandras
(758/860)
Ez azért egy érdekes kijelentés, mert ez a film eleve komoly és sokszor morbid akart lenni.
Engem az zavart, mikor a Sötét lovagba láttak bele túl sok mindent pl. hogy olyan mint egy klasszikus western film meg minden, az annyira fárasztó volt olvasni.

Ez a film számomra a legjobb képregény-adaptáció.
4/10
szekfuandras 2011 márc. 23. - 19:45:18 4/10
(757/860)
A világ legrosszabb képregény-adaptációja... Hogy bírtam ezt a filmet végigülni... 2 és fél óra tömör unalom... Jó, az eleje még jó volt, és egy-két jelenet még tetszett, de Malin Akerman(színésznõ?) és az a kék ember... Lehet, hogy nagyszabásúbb, mint mondjuk egy Pókember, de fölösleges ennyi komolyságot vinni egy képregény-adaptációba... szerintem...

4/10 (a látvány és néhány akciójelenet miatt)
10/10
asmany 2011 márc. 19. - 14:51:44 10/10
(756/860)
Nekem nagyon tetszett! :)
10/10
Agaton 2011 márc. 18. - 13:58:04 10/10
(755/860)
Az egyik legjobb szuperhõsös képregény zseniális filmadaptációja!

De aki azt tartja jó szuperhõs filmnek, akció megy ezerrel, végén a "jó" nyer és megszerzi álmai nõjét, na annak ez nem való.
8/10
zz76zz 2011 márc. 18. - 13:29:30 8/10
(754/860)
jó film jól megcsinálva. mese és kész.
10/10
Egy gondolatrendõr 2011 márc. 07. - 00:26:19 10/10
(753/860)
Zseniális, nagyon is szerethetõ MÛALKOTÁS.Csakúgy, mint a képregény.
4/10
p. robi 2011 febr. 13. - 13:50:03 4/10
(752/860)
Nagyon hosszú és vontatott az egész film.
Kezdjük ott a dolgot, hogy alig vártam már a végét a filmnek, mert bizony nagy kihívás volt végig nézni.

Másrészt, nem minden képregényt szabadna filmre vinni, hisz annak az eredeti formájában van a legnagyobb értéke és mondanivalója.

A film olyan lett, amilyet a 300 rendezõjétõl elvártam: látványos, a szemnek igazi vizuális orgiát nyújtó, lassított felvételekkel tarkított, néhol pedig igazán naturálisan ábrázolt a verekedõs jelenetek.

De semmi több. Zack Snyder félmunkát végzett, mert a képi világhoz hasonló feszes tempójú történeti szál elmaradt.
Végül is nem az rendezõ hibája. Az alapanyag volt alkalmatlan a mozivászonra.
Egy valamit azért bizonyított ez a film: Nem szabad bedõlni a mások által generált hypenak...
Nekem így 4/10.
3/10
ariskerase 2011 jan. 16. - 09:22:05 3/10
(751/860)
Hosszú és unalmas.
7/10
Zathar 2011 jan. 16. - 01:55:55 7/10
(750/860)
Most néztem meg... tudni kell helyén kezelni ezt a filmet. Akik az egekbe magasztalják, elfogultak, akik pedig unalmas tartalmatlan fosnak látják... nem nézték végig, vagy egyszerûen csak nagyon más az ízlésük. De aki így mond ítéletet, annak a kommentjét szívem szerint észre se venném. Nagy különbség van az "ez a film szar" és a "ez a film nekem szar élmény volt" között, és nem egy emberre ráférne, hogy megtanulja megfelelõen használni az utóbbit.
9/10
offtopic
wukovsky 2011 jan. 03. - 10:40:13 9/10 Előzmény CsabiBp
(749/860)
Tudod vannak olyan dolgok, amelyek szinte minden embernek tetszenek, ez azért lehetséges, mert nincs benne semmi mondani való, semmmi egyediség, semmi ....

Vannak dolgok, amikor már csak az emberek egy részének tetszenek, ez azért van, mert már van egy olyan mélyebb mondani valója, ami megosztja az embereket, így egy része nem kedveli azt.

Vannak olyan dolgok, amik már még kevesebb embernek tetszenek, azért mert még mélyebb a mondani való, ami egyrészt szintén megosztja õket, másrészt a társadalom 20-30 % nem áll olyan értelmi szinten, hogy ezt fel tudja fogni, azoknak azért sem tetszik.

És vannak olyan dolgok, amelyek olyan összetetten boncolgatnak, olyan kényes témákat, és önmagunkkal szemben is kritikát ígénylõ eszméket, hogy nagyon megosztja a társadalmat, illetve lehet hogy fordul a kocka, és csak a társadalom 20-30% áll olyan értelmi szinten, hogy fel tudja fogni.

Nos Te nem tartozol ebbe a 20-30 % ba. Nem feltétlenül a felfogás miatt, hanem inkább talán a társadalom kritika mondani valója nem tetszett, de az elsõ verzión is gondolkodom még hsz-ed alapján kiindulva.

Már csak azért is, mert van aki benne van a 20-30-ban de a mondani való nemt tetszett neki, és nagyon pontosan meg tudta fogalmazni, hogy hol és mi bántotta, ami miatt nem zárta a szívébe a filmet, de végig lekötötte, mert értette, csak nem tetszett neki, amit hall vagy lát :$
Anyiyta 2011 jan. 03. - 08:29:05 Előzmény pezmaag
(748/860)
Teljesen igazat adok neked.
Sokan a cím illetve a film hosszúsáságra nézve azt hiszik, hogy egy akciójelenettel dúsított akciófilm.
Tényleg alig van benne pörgõs rész.
Abban is igazat adok neked, hogy a szereplõk (az Õrzõk) bemutatása a hangsúly.
***SPOILER***
Akit az elején megöltek (sajna a nevét azt nemtudom), annak az illetõnek a többi õrzõvel való kapcsolatát mutatja be.Rorschach áll a középpontban, õ kezd el kérdezõsködni, mert tudja, valami készül.
Meg mint kiderült a filmbõl, az Õrzõk feladatát betiltották pár évvel ezelõtt, De Rorschach mégis folytatta.
***SPOILER***vége
tyrichie kérdése valóban jó kérdés: Mit is õröznek az õrzõk?
Ez tényleg nem derül ki, hogy pontosan mit is õriznek, csak találgatni lehet: az embereket saját maguktól? Vagy az ártatlan embereket a bûnözõkzõl? Vagy saját maguktól az emberiséget?
Nem tudni.
Persze az is igaz, hogy kicsit unalmas lehet egyesek számára a film.
Nekem még azért is tetszett a film, mert a végére derült ki minden, hogy miért is történtek meg a dolgok.
buncow 2010 dec. 23. - 19:16:34 Előzmény CsabiBp
(747/860)
furcsa film, de legalább nem az a tömeggyártott klisékkel teli, kiszámítható amcsi trágya, mint a filmek 90%-a, mellesleg ez és a HA/VER nem ugyanaz a mûfaj, két külön kategória, kár keverni..
1/10
CsabiBp 2010 dec. 22. - 08:38:18 1/10
(746/860)
Ez még mindig a ritka szar kategóriába tartozik, totál elvont és beteg film, ritkán kapcsolok le bármit, na ez az a kategória. Ha valaki szereti a képregényeket, nézze meg a Ha/Ver -t, na az iszonyat jó.

Watchmen totál leszerepelt, három óra tömény unalom, ha valaki végig bírja szenvedni!
Anyiyta 2010 dec. 12. - 20:27:27
(745/860)
Nekem nagyon adta az a film. Tegnap este néztem meg. Amikor mentem lefeküdni, Doctor Manhattan-en filóztam, hogy mekkora illetõ.
De most komolyan.
Spoiler
A filmbõl csak az jön le, hogy fizikus volt, meg hogy valamilyen elektromos kísérlet "áldozata" lett.
Amikor elõszõr láttam meg, azt hittem, hogy egy isten, akinek mindenféle filozófiai gondolatai vannak, és ezzel tud hatni az emberekre.
Nem gondoltam volna,hogy õ is egy normális ember volt.
A film végén kicsit dühös voltam, hogy rá akarja verni a balhét, de miközben néztem tovább, rájöttem, hogy így lehetett megakadályozni a háborút.
10/10
friebal 2010 dec. 01. - 23:22:13
(744/860)
Nem tudom pontosan mi volt az az idézet, amit keresek, de valahogy így hangzott :
Az élet egy vicc
Ebben legyen szíves, valaki segítsen, nyilván nem életbevágó, de sok helyen kerestem már, és arra nincs idõm, hogy végignézzek egy ilyen hosszú filmet, köszönöm :)
9/10
pezmaag 2010 nov. 06. - 20:49:30 9/10 Előzmény tyrichie
(743/860)
Egyet értek wukovsky kolléga hozzászólásával. Leegyszerûsítve úgy lehetne megfogalmazni, hogy a rendet õrzik.
9/10
offtopic
wukovsky 2010 nov. 05. - 05:55:35 9/10
(742/860)
De igazándiból még mindig nem fogalmaztad meg, hogy szerinted miért nem jó.

Vontatott lenne ? :$ Abszolút nem, csak nem szabad az idióta port.hu és hazai mozikra adni, mert ez nem akció film, hanem képregény adaptáció.

Hülyeség lenne a mondani valója ? :$ Ahhoz elõször megkellene határozni, hogy szerintünk mi a mondani valója, és utána lehet vitatkozni, hogy az hülyeség vagy sem.

Gyenge lenne a színészek játéka ? :$ Szerintem igen jól játszottak, különösen komédiás, tökéletesen hozta a szerepét. Rosszcsák pedig egyenesen már már tökéletes.

A képi világ ? :$ Perfekto

Nos így hirtelen más nem jut eszembe, lassan fél éve láttam utoljára
1/10
tyrichie 2010 nov. 04. - 20:41:29 1/10 Előzmény wukovsky
(741/860)
Értem.