Téma: Waterloo Híd

filoszemitabélus febr. 12. 18:48:14
(53/53)
Tényleg örök klasszikus! Mennyire illik as film hangulatához az Auld Lang Syne. Érdekes összevetni a Pretty woman-nel. Milyen más a felfogás a prostitúcióról a két filmben.
9/10
Szegényanyád febr. 11. 21:24:29 9/10
(52/53)
Kiváló alkotás, végig leköti a figyelmet. Csak a totálisan elbaltázott legvége miatt lett kilences. Hihetetlen melléfogás.
10/10
PenyaP 2022 szept. 21. - 21:07:35 10/10
(51/53)
Vivien L. itt is gyönyörű és csodálatosan játszik. Flinstone Irma, Váradi Hédi hangja nagyszerűen passzolt.
csabaga 2016 dec. 15. - 17:42:35
(50/53)
Csak azt ne akarnák elhitetni,a háború alatt,mikor férfiak milliói mentek a frontra,egy fiatal nõ nem talál munkát,csak ezt...
Bubus53 2016 dec. 15. - 17:18:29
(49/53)
Másfél óra nyakig elég lett volna belõle.
9/10
berto49 2016 febr. 05. - 21:07:01 9/10
(48/53)
Nekem már egy kicsit túlságosan romantikus, de Vivian Leigh szépsége és játéka miatt megérte újra megnézni. Külön érték a klasszikus szinkron, Váradi Hédi, Mécs Károly, Simor Erzsi, Bulla Elma. Talán leszek majd egyszer olyan érzelmes hangulatban, hogy újra megnézzem.
Gipsz__Jakab 2015 febr. 22. - 00:02:24 Előzmény olahmiki1959
(47/53)
Ez valamiféle digitális kópíja?
k11zoltan 2015 febr. 19. - 22:51:05
(46/53)
Néhol kicsit beült, és nem kötött le igazán, de nem rossz film.
10/10
olahmiki1959 2015 febr. 17. - 21:39:27 10/10
(45/53)
Ez is egyike azoknak a filmklasszikusoknak, amelyeket egyszerûen nem lehet megunni. (Így vagyok pl. a Casablanca-val, nem is tudom, hányszor láttam már, és bármikor újból meg tudom nézni...:)
A Waterloo Bridge - és nem Waterloo Híd, ez a marhaság nem is tudom, hogy jött ide, eddig soha nem láttam még ilyen címmel a filmet, se mûsorújságban, sem a neten, ez valami új dolog! - gyakorlatilag minden szempontból tökéletesnek mondható film, a dramaturgia, a párbeszédek, a történetvezetés, a színészi játék, mind-mind hibátlan, a szinkron pedig meghaladhatatlan csúcs, ezt a színvonalat többet soha az életben nem lehet még csak meg sem közelíteni, ha esetleg valakinek eszébe jutna az a csacsi ötlet, hogy újból leszinkronizálja a filmet...:)

A csodálatos Váradi Hédi hangja már a Casablanca-ban is felülmúlhatatlan volt, itt is tökéletesen alkalmazkodik Vivien Leigh törékeny, gyönyörû figurájához, de számomra mégis Mécs Károly az, akinek amikor meghallom a hangját, akkor újból és újból a meggyõzõdésemmé válik, hogy valószínûleg õ a magyar szinkron történetének egyik, ha nem a legszebb, legférfiasabb férfihangja.

A feliratot - ez csak egy baráti jótanács - felejtsük el, fel se merüljön, mint lehetõség, mert nem lehet egy napon említeni az eredeti hangot a szinkronnal, - ahogy egyszer hallottam Humphrey Bogarttal a Casablanca-t, életem egyik legkiábrándítóbb élménye volt az a fakó, száraz kappanhang, de ugyanígy ne hallgassátok meg Jean Reno, vagy Belmondo saját hangját se, mert egyik katasztrofálisabb, mint a másik...:D Sajnos...:)

Vivien Leigh és Robert Taylor csodálatos párost alkotnak, a történet pedig gyönyörû, szívszorító, megható, és amikor véget ér, még nagyon sokáig tovább dolgozik az emberben, nehezen ülnek el a hullámai.
A film nagy élmény, bármikor újranézhetõ, aki pedig egy romantikus, igazi, nagy szerelmet, valódi érzelmeket, két ember õszinte egymásra találását akarja látni a háború viharában, annak igazi kincs lehet a Waterloo Bridge, amelyben mindezt megtalálhatja.

10 pont, egyszerûen, sallangmentesen, mindenféle vita, kétség, vagy hezitálás nélkül...:)))
Gipsz__Jakab 2015 febr. 17. - 10:52:16
(44/53)
Én meg inkább töltök le filmeket és nézem, most éppen a "47 Ronin" töltödik lefelé, dolgozni meg akkor dolgozok majd, ha:

1. Rendesen megfizetik
2. Visszafiatalodom
3. Nem leszek rokkant nyugdíjjas
frenchbullie 2015 febr. 17. - 10:48:45
(43/53)
De bizony, köszönöm. Csak most nem tudom nézni, mert dolgozni kell... De mindenképp szakítok rá idõt!!!
Gipsz__Jakab 2015 febr. 17. - 10:46:08
(42/53)
Darabolva biztosan azért, mert van egy InterNyet szolgáltatása, és darabolva tudja csak feltölteni.
offtopic
Edmond Dantes 2015 febr. 17. - 10:45:03
(41/53)
off
Most megy a felvétel :)

Ez nem a komplett, darabolva?

https://www.youtube.com/watch?v=OsNk1R9pL9E&list=PL6RsVS4PJQg1HZs16bWjyTjRHKSsPGQK_
frenchbullie 2015 febr. 17. - 10:34:30
(40/53)
Szép napot!

Sajátos módon, - hiába jóval jóval korábbi a film, a Burns versrõl nem is szólva, - nekem az Auld Lang Syne örökké Rod Stewart-hoz fog kapcsolódni.
https://www.youtube.com/watch?v=_biJqzRFS3Y

(Off Már gyúrok erõsen a Gyilkolni könnyûre:-), de sajna még nem találtam meg a netre téve:-()
Edmond Dantes 2015 febr. 17. - 09:29:18
(39/53)
Ld 103-as hsz végét itt: http://www.port.hu/a_vagy_villamosa_a_streetcar_named_desire/pls/w/films.film_page?i_film_id=2624
meg talán neked is írtam errõl máshol. Gyerekkoromban csöpögõs giccsnek éreztem, felnõttként már odavoltam érte, mármint a WH-filmért, fõleg persze VL miatt, ott 100%-ban õvé a show. Érdekes, nekem a WH-ról évtizedek után is az Auld Lang Syne ugrik be mint visszatérõ zenei motívum, akkor még azt hittem, "eredeti" WH-zene.
frenchbullie 2015 febr. 16. - 20:37:20
(38/53)
Üdv! Azért a Waterloo Bridge esetében kreatívabbak voltak, mint a másik két említett alkotásnál:-) Mert nem sokkal a Hattyúk tava részlet után meghallgathatjuk/tekinthetjük a Farewell Waltz-ot is:-)

Biztos úgy vélik a filmcsinálók, hogy a balett egyenlõ a Hattyúk tavával, nem?:-) Egyébként is, Billy Elliot még elszökdécselne, de szegény fekete/fehér tudathasadásos Nina hattyú mit tudna kezdeni magával, mondjuk a Diótörõ-ben?:-)
Ez a pár sor nem bántás akart ám lenni, mert tetszett a felvetés, értékeltem a benne rejlõ humort:-)
offtopic
zottyo534 2015 febr. 16. - 19:02:51
(37/53)
Lehet én nem figyeltem eléggé az elmúlt 200 évben, de nem sok olyan balettet tudok felsorolni, aminek a második percében az avatatlan közönség ne vonulna ki sikoltozva, haját tépve, ruháját megszaggatva a sivatagba, hogy homokot szórhasson a fejére bûnbánásképp.
csabaga 2015 febr. 16. - 17:26:29
(36/53)
Csak ne szólna minden balettes filmnél a Hattyúk tava...:)

Fekete Hattyú,Billy Elliot stb.
frenchbullie 2015 febr. 16. - 17:22:29
(35/53)
Üdv! Scarlett figurája az Elfújta a szél-ben módfelett idegesítõ jelenség, Vivien Leigh nagyon eltalálta. S, mivel Scarlett idegesített, ezért, ostoba módon Leigh-t sem tudtam kedvelni. Bár ez teljes mértékben az én hibám, belátom. Sõt Blanche DuBois-ba is beleláttam ezt a Scarlett dolgot:-(
Viszont a Waterloo Bridge-ben teljesen másnak találtam Leigh-t, nem érzékeltem azokat az irritáló allûröket, mint a másik két "dáma"-szerepnél. Bájos volt, érzékeny és GYÖNYÖRÛ, Myra-ként.
A film pedig valódi romantikus dráma, tökéletes néznivaló vasárnap délutánra. (Mert tegnap láttam, sok év után, most másodjára.)
10/10
angia 2012 aug. 18. - 21:56:58 10/10
(34/53)
Csak egy mellékes kérdés. Senkinek nem tûnt fel, hogy az öreg balettos nõ szinte a megszólalásig hasonlított az Operaház Fantomja Madam Giry-ére? A ruha, amit visel, a magatartás, a beszédstílus... Nagyon tetszett, hogy 'Tchaikovsky - Hattyúk tava' és a 'Farewell Waltz' szólt végig a háttérben. A szívem minden egyes dallamnál összeszorult. Gyönyörû film!