Téma: Waterloo Híd

szilárd7777 2012 máj. 13. - 00:47:30
(33/53)
Készítettem magyar feliratot hozzá, gyerekek! Azzal nézzétek, hagyjátok a szinkront.
10/10
Rent25 2012 jan. 21. - 21:51:57 10/10
(32/53)
Az elõttem szólók már minden lényegeset elmondtak a filmrõl, és nekem is ez a véleményem! Sok jót hallottam a Waterloo Bridge-rõl és most végre sikerült beszereznem. Bevallom, a nagyon régi filmeket csakis nyomós indokkal nézem meg, hát ezzel is így jártam, sok jót olvastam, hallottam róla. Nem gondoltam, hogy egy 72 évvel ezelõtt készült film ekkora hatással lesz rám. Idõtálló és az a film, amit többször megnéz az ember. Én is így leszek ezzel. Ennyi érzelmet már nagyon régen láttam egy filmben. Megható és szomorú, együtt érez a nézõ a tragikus sorsú fõhõssel. Én bátran ajánlom mindenkinek, hogy nézze meg, mert nem fogja megbánni! Nem beszélve a zseniális szinkronról, amilyennel manapság már nem igazán találkozhatunk!
Értékelésem: 10/10 (Kár, hogy többet nem lehet adni...)
Sorozatfüggõ 2011 nov. 22. - 09:22:53 Előzmény morzsa16
(31/53)
Korábban már írtam, hogy hetedikes koromban láttam elõször a filmet. /kb 40 éve/. A mai napig emlékszem a rádióújságban leírt tartalmára, annyira mély nyomot hagyott bennem a történet:" Az I. világháborúban egy légiriadó során találkozik Cronin kapitány Myra Lesterrel, a fiatal táncosnõvel. A véletlen találkozásból viharos szerelem szövõdik. Ám a háború az ilyen érzelmeket nem ismeri." Nagy élmény volt a hétvégén akárhányadszor is végignézni, ugyanúgy hat rám ma is.
vénasszonyok_nyara 2011 nov. 21. - 16:01:18
(30/53)
Spoiler*
A történet lényege valóban az I. VH idején játszódik, de Roy a II. V.H. idején emlékezik vissza, amint áthajt a Waterloo hídon.

Ami a másik gondolatodat illeti: lehet, hogy Roy elvette volna az igazság ismeretében is a lányt, de ezzel a múlttal lehetetlen lett volna számukra egy boldog házasság. Egyikük sem tudta volna túltenni magát rajta. Gondold el, ha Myra egy fõnemes feleségeként összefut valamelyik kuncsaftjával.
10/10
morzsa16 2011 nov. 21. - 15:43:57 10/10
(29/53)
Gyönyörû film! 15 éves vagyok, és csak úgy potyogtak a könnyeim! De egy kis gond a kiírással itt az oldalon...
Szerintem nem a II. világháború alatt játszódik a történet. Ugyanis Myra azt mondta, hogy 1895-ben született. Tehát, nem lehet 45 éves (ha 40-ben játszódik a történet, mert 1940-ben készült, de attól még lehet, elõbb és késõbb is pár évvel), szerintem az I. világháború alatt játszóik a történet.
Amúgy én megértem a lányt, hogy borzalmas helyzetben volt, de szerintem kapott volna valahol munkát... bár ha háború van, tényleg nehéz munkát találni... hát... nem tudom...
És szerintem, ha elmondja Roynak, akkor Õ biztos megbocsát neki, ha tényleg, igazán szereti, márpedig ez a filmbõl kiderül, hogy halálosan szerelmes belé. :(
Ennek ellenére, a kor egyik legszebb filmje! A szereposztás tökéletes, és Robert Taylor nagyon jó képû, mint ahogy vártam... :)
dantonb 2011 nov. 20. - 23:15:18
(28/53)
Egy csomó angol szó meghonosodott a magyarban anélkül hogy fordítanák.namármost a Waterloo Bridge is ezen a néven ismert film kár hídra fordítani.
10/10
yoz007 2011 nov. 20. - 20:59:25 10/10 Előzmény multkor
(27/53)
Az egyik legszebb szerelmes-film!
Oly naív és oly bájos....
(Abból az idõbõl, amikor még léteztek igazi hölgyek.)
multkor 2011 nov. 20. - 13:44:17
(26/53)
Nem hiszem, hogy ilyen módon készített filmekben lehet csak igazi érzelmeket látni. Sõt az ilyen típusú filmekben csöpög az érzelem, szájbarágósan: nézd csak, ez az igazi érzelem. Ide sorolom a Casablancát is, annak ellenére, hogy egyik kedvenc. Szóval nincs ezekkel baj, bájos és naiv.
A gyomorforgató foglalkozás pedig kinek, mi. Szerintem is gyomiorforgatóbb kurválkodni, mint beteget ápolni, bár rosszul vagyok a vértõl:-)
vénasszonyok_nyara 2011 nov. 20. - 09:18:43
(25/53)
*Spoiler Azért még a nagy munkanélküliség idején sem az egyetlen megoldás, hogy valaki az õsi mesterséget kezdi el ûzni.
Szerintem is inkább a võlegénye halálhíre befolyásolta, hogy már nem remélhetett boldogságot és minden mindegy lett számára.

Gratulálok a kutyushoz. Nagyon aranyos. És egy jó tanács: ne tegyél fel saját képet és valós adatokat Magadról az internetre.
10/10
agella 2011 nov. 20. - 09:07:01 10/10 Előzmény Sorozatfüggõ
(24/53)
Kedves sorozatfüggõ! Azt mondod, hogy miért nem ment hadikórházba? Hát 1. Nem mindenkinek bírja a gyomra. 2. A hadikórházban nem fizetésért dolgoztak. Hát ennyi! Ha pedig pénzre volt szüksége, nos akkoriban a hadi gyárak telve voltak munkásnõkkel, és ha nem kap sehol sem állást, mert keresett, akkor sajnos csak ez az egy pénzszerzési lehetõség maradt. Tudod, a kibicnek semmi sem drága!
Egyébként már alig várom, hogy láthassam a filmet! Számomra nagyon sokat jelent, mert én már csak a filmeken élhetem meg az igaz érzelmeket. Nekem nem adatott meg, hát legalább ott lássam, és élhessem át.
Való igaz, hogy ilyen vagy hasonló filmeket csak régen készítettek. Manapság sajnos nem nagyon lehet ilyeneket látni. Azért akad egy-két próbálkozás: pl.: Álmomban már láttalak.
Az igaz érzelmeket a régi filmek mutatják meg igazán.
Mindenkinek jó filmezést! És aki még nem látta a teljes filmet annak kívánom, hogy végre végignézhesse!
velorexescsavo 2011 márc. 13. - 18:56:37
(23/53)
Valószínûleg közrejátszott benne, hogy halottnak hitte a võlegényét. Amolyan már minden mindegy alapon sodródhatott idáig.
Sorozatfüggõ 2011 márc. 13. - 17:36:03 Előzmény napraforgó
(22/53)
Hetedikes koromban láttam elõször a filmet, mélyen megérintett. Aztán 40 évesen újra végignézve elgondolkoztam, vajon tényleg az volt a nõnek az egyetlen megoldás, hogy elmenjen prostinak?? Elmehetett volna pl.hadikórházba ápolónõnek vagy valami ilyesmi. Egyébként szép film.
jo21 2011 márc. 13. - 17:24:54
(21/53)
Vivien Leigh egyszerûen csodaszép!
theater 2011 febr. 20. - 23:51:00
(20/53)
Nem tervez egy ismétlést a Duna TV? 15 évvel ezelõtt láttam és most lemaradtam az elsõ felérõl:( Túl szép a sztori, hogy ne nézzem meg megint...
velorexescsavo 2011 febr. 20. - 19:07:49
(19/53)
Örök klasszikus. Olyan kitûnõ színészek játszanak benne, akiknek a játéka mai szemmel is hiteles 70 év múltán is. Megrendítõ filmdráma. A filmismertetés megtévesztõ, hiszen a történet lényege az I. Világháború idején játszódik, hiszen a film a II. Világháború második esztendejében készült.
*Spoiler azért úgy tûnik változott a világ, hiszen a VV-bõl kiesett házaspár férfitagját nem zavarta, hogy a felesége egykor prostituált volt, aki szintén katonákat boldogított, mint a film hõsnõje. Bár az is igaz, hogy a VV-beli férj igen nagy valószínûséggel, nem arisztokrata. Sõt!
napraforgó 2011 febr. 20. - 18:47:45
(18/53)
Azért találtam egy filmes bakit is: Myra kirohan a pályaudvarra, mert a pasit elvezényelték, és utazik a vonattal. Útközben lesodorják a kalapját a fejérõl és hajadonfõtt rohan a vonat mellet. Aztán letörten hazamegy és az elvesztett kalap ott a fején....

Ja meg különben is többször nyavajognak a nehéz anyagi helyzetük miatt, de mindig más kabát és fõleg más kalap van a fejükön...
napraforgó 2011 febr. 20. - 18:06:04
(17/53)
A történet caknem 100 évvel ezelõtt játszódik, amikor még mások voltak az erkölcsi értékek. Akkoriban egy lányt, aki már nem volt szûz, nehezen fogadtak be egy ilyen gazdag úri családba. Azt hiszem, hogy egy másik férfit - mivel a võlegénynek halálhíre kelt, még megbocsátottak volna - de a prostitúciót nem. És ezt jól mérte föl szegény lány. Ha késõbb derül ki, hát nagyobb botrány lett volna. Így meg tragikus baleset az esküvõ elõtt.... Az igazat nmeg csak kevesen tudták.
Mindenesetre Vivien Leigh és Robert Taylor nagyon helyesek voltak a történetben.
Úgy 30 év után nekem most is élvezhetõ volt.
9/10
Hana05 2011 febr. 19. - 23:51:13 9/10
(16/53)
Nagyon szép volt ez a film... Össze sem lehet hasonlítani a legtöbb maival... Örülök, hogy megnéztem. Én meg éppen ilyen befejezésre számítottam, szerintem a történtek után máshogy nehéz lett volna lezárni. Ami még külön tetszett benne, a zene, amire táncoltak (Gyertyafény keringõ, ha jól tudom).
Alice946 2011 febr. 19. - 21:32:30
(15/53)
Szerintem szép film volt, kapcsolgattam a tvt az elõbb, mondom jééé Vivien Leigh nah nézzük mi ez. A filmnek csak az utolsó 30 percét láttam, de végig azt hittem, hogy happyend lesz nagyon meglepõdtem, hogy mégsem, de ez így volt szép amit így visszaolvastam tartalmilag értem a filmet, de valahonnan le fogom tölteni.
1954huber 2011 febr. 19. - 21:23:32
(14/53)
Lolow-biztos,hogy ezt a filmet nézted?