offtopic
csabaga 2015 ápr. 26. - 16:08:20 Előzmény stenimore
(189/209)
Ha én mellette vagyok elfogult,akkor te ellene.Szemlátomást utálod.Ezzel semmi baj,de nem értem,miért próbálod állandóan a Monroe jellemzõket(szempilla rebegtetõ cicababa)rátolni.A két nõ teljesen egymás ellentéte volt.

Egy szempilla rebegtetõs filmje van,a Hogyan kell egymilliót lopni,de ott ez a komédia része,így van megírva,így kellett eljátszani.

Még egyszer próbálom leírni a My Fair Lady tényeket.Jack L.Warner sokat invesztált a filmbe,csak 5 milliót csak a jogokért,egy sztár kellett neki,hogy ezt behozza.
A még csak színpadon ismert Andrews nem volt az.
Ezért kereste meg Hepburnt,aki nem szempilla rebegtetéssel érte el ezt,volt bõven filmes ajánlata évi öt alkotásra is.Õ is azt mondta,inkább Julie lenne a jó szereplõ(egyébként általában színpadon és filmen szinte mindig mások játszottak,pl.A Muzsika hangja is!),de Warner azt felelte,õ biztosan nem fogja.Ha nem vállalja.Liz Taylor a következõ kiszemelt.Erre mondott igent.
Végre rájöttél,nem volt mûszempillája...Ez is valami!

Audrey Hepburnt a háború vége felé Arnheimbõl el akarták a németek hurcolni kényszermunkára.Megszökött a teherautóról és sokáig bujkált.Ez alatt sárgaságot kapott.Ennyit a májbajról.A betegségébõl természetesen felgyógyult.Anorexiás sem volt.Azok nem tartják túl soványnak magukat és nem eszegetnek csokit.A vele készült poszthumusz csokireklám nem véletlen.

Hogy mennyire volt sokrétû és mennyire játszott jól,szubjektív.Mindenesetre 1999-ben a Hollywoodi sztárok(Amerikai Filmintézet,a szakma!) szavazták meg õt minden idõk harmadik legjelentõsebb színésznõjének.

Hogy vele a Száll a kakukk fészkére tuti bukás lett volna,írd meg Michael Douglasnak és Saul Zaentznek,mivel az õ ötletük volt.Ez utólag úgysem fog soha kiderülni.Én csak a tényeket írtam le.

Pont egy remek filmet lehet tönkre vágni egy rossz alakítással.Szerencsére Audrey Hepburn nem tett soha ilyet.
offtopic
Edmond Dantes 2015 ápr. 26. - 10:16:38
(188/209)
Nem vagy és nem vagyok egyedül A.Hepburn megítélését illetõen: kedves, bájos, tehetséges, ám már élete virágjában elavult színésznõnek tartom. (kivétel: Várj, míg sötét lesz) Jószolgálati tevékenysége minden elismerést megérdemel. Másrészt meg emlékeim szt My Fair Ladyt illetõen meg eltérõ a véleményünk: ettõl színes az élet :) ...merthogy MFL (a film!) egy cukros-habos-rózsaszínû operett, nem vitás. Lehetne akár egy post mortem Kálmán Imre opusz is. Csakhogy Kálmán Imre fél évszázaddal korábban (!) írta (remek)mûveit, de 1956-ban ez a fajta muzsika már tökéletes anakronizmus volt, a 60-as években (film) pláne. WSS ellenben csak egy (1) évvel fiatalabb, de mennyivel "fiatalosabb", izgalmasabb z e n e mint a MFL! A filmrõl nem is beszélve.
10/10
offtopic
stenimore 2015 ápr. 26. - 01:26:15 10/10 Előzmény beszelo86
(187/209)
neked van igazad Taylor egy ragyogó telivér nõ volt minden férfi csak csorgatta a nyálát utána ,míg Hepburn egy vézna kis széppofikájú cicababa,aki testi adottságait jól kamatoztatta romantikus és légies karraktert igénylõ filmekben ,ami által eléggé be is lett skatulyázva .
10/10
offtopic
stenimore 2015 ápr. 26. - 01:18:32 10/10 Előzmény csabaga
(186/209)
Láthatólag elfogult vagy Hepburnnel,teljesen mindegy hogy milyen folyamat eredményeképpen nem julie Andrews játszotta a My fair ladyt,egy rendezõ hülyesége miatt vagy egy túlajnározott színésznõ ajánlkozása miatt ,mert amit nem akart elvállalni azt nem is vállalta el ld a száll a kakuk nõvérszerepét ,mert tudta hogy tuti bukás lett volna.Nos nem sok tapasztalatod lehet a nõi rafinéria terén sem, ha azt nem vetted észre hogy Hepburn bizony nagyon is bedobja a cicababás allüröket is . pl hogy természetes valakinek a szempillája az nem zárja ki hogy azokat rebegtesse is .Monroe legalább nem alakoskodott azt adta ,ami lényege. Az ízlések is különbözõek ,mert már olyan rosszindulatú véleményt is hallottam ,hogy Hepburn egy anorexiás májbajos nõ volt.De nem is ez a lényeg hanem hogy mint színésznõ nem igazán volt sokrétû.Erre pl az álom luxuskivitelben is egy példa de lehetne sorolni mást is .Ahol viszont tényleg emlékezetes marad az is inkább a film miatt volt ,mert könnyû egy remek filmben alakítani mint egy vacakban jól játszani.
csabaga 2015 ápr. 24. - 16:23:51
(185/209)
Audrey Hepburn öröklötten volt sovány típus.Nagyon hasonlított alkatilag az apjára,de fõképpen az apai nagyapjára.
Mindketten kifejezetten szikár emberek voltak.

Ez a "háború utáni kóros soványság"bulvárkitaláció,amit néhány életrajz is átvett.Nálunk sajnos inkább ezek jelentek meg és a nem a nívós alkotások.Kivéve:Audrey Hepburn világa.

A háború végére a sok éhezés miatt persze nagyon lefogyott és csak 40 kiló volt,de a háború után úgy nekilátott enni,hogy 1946-ban már majdnem 60 kilót nyomott.
Mikor visszament balettozni,9 kilót kellett leadnia és elhatározta,nem lesz még egyszer 130 Font.(Ezt a bulvár nem lesz több,mint 103 Fontra hamisította).

Tudott szépen hízni,mikor elutazott New Yorkba a Gigi-t próbálni,1951-ben,a hajóúton 5 kilót hízott(teleette magát csokival és egyéb édességekkel) és mikor meglátták,egészen meg voltak rémülve és azonnal fogyókúrára fogták.A próba okozta stressz és a gyors anyagcseréje miatt ez olyan jól sikerült,hogy majdnem 9 kilót fogyott megint.

Végül úgy találta,az ideális súlya 50 kiló(110 Font) és ezt igyekezett tartani.Mikor jól mentek a dolgai,néha több volt ennél,és persze a többlet a hasára és a csípõjére ment,mikor agyonhajszolta magát,vagy depressziós gondjai voltak,étvágytalan lett és lefogyott.

Nagyon gondosan kellett étkeznie,ha a súlyát felfelé és lefelé is tartani akarta.

Egy ritka kép,1946-ból,meg nem ismerné az ember õt:

http://www.audreyhepburn.com/menu/index.php?idMenu=50&pg=1

Ezen a honlapon rengeteg kép van az életébõl.Látni õt igen vékony lányként már a háború elõtt...
1/10
beszelo86 2015 ápr. 24. - 09:38:47 1/10 Előzmény csabaga
(184/209)
Audrey Hepburnhoz ne viszonyitsunk. Audrey koztudottan a masodik vilaghaboru ota koros sovanysaggal kuszkodott. Hozza kepest talan meg Calista Flockhart is kovernek szamitana. Liz Taylort Tennessee Williams a legkedvesebb filmszinesznoi kozott tartotta szamon, annak ellenere, hogy a Macska a forro badogteton filmes verziojaval egyaltalan nem volt megelegedve. En peldaul elkepzelni sem tudtam volna Woodot a Nem felunk a farkastol Marthajanak szerepeben, mig Liz tokeletesen megoldotta a szerepet.
csabaga 2015 ápr. 22. - 16:48:12
(183/209)
A tehetségében a filmes szakma már a fénykorában is komolyan kételkedett.
Erõsen nõies,de közönségesen.Hangos,lármás,nincsen mögötte semmi.Nem pontosan ezt,de valami hasonlókat írtak róla már a 60-as évek elején.

Egy érdekes kép,1961-bõl:
http://37.media.tumblr.com/tumblr_m9hwvzGVR81rwgnxno1_500.jpg

A Taylor-Fisher és a Hepburn-Ferrer házaspár éppen férjet cserél.A két színésznõ külsõre,megjelenésre nagyon különbözik.

A Cecil Beaton,a neves fotós szerint Liz egy közönséges,slampos,kövér és csúnya nõ volt,fülsértõen nyávogó hanggal.
1/10
beszelo86 2015 ápr. 21. - 18:38:14 1/10
(182/209)
Én mondjuk õt még nem tekintem 'elhízottnak' ebben a korszakában... arról pedig, hogy kié volt a nagyobb alakítás, felesleges vitázni. Szerintem sokat elárul, hogy mindkét színésznõt egyszerre jelölték Oscarra.
1/10
beszelo86 2015 ápr. 21. - 18:36:30 1/10
(181/209)
Szerintem képes lett volna eljátszani. Rendkívül tehetséges színésznõ volt.
csabaga 2015 ápr. 21. - 16:40:10 Előzmény beszelo86
(180/209)
Én azt a filmet a Múlt nyáron,hirtelen címmel ismerem.Ott szerintem Katharine Hepburné a nagy alakítás.
Taylor ott is buja,némileg már elhízott(a fürdõruhás rész sokatmondó!) nõt alakít,akit arra használnak,hogy férfiakat szedjen fel,de nem magának.
csabaga 2015 ápr. 21. - 16:37:18 Előzmény beszelo86
(179/209)
Ez az,pont akkor játszotta Maggie,a macska szerepét Taylor.Nagyon nehezen tudnám õt akkor már elképzelni erre a szerepre.
1/10
beszelo86 2015 ápr. 20. - 20:41:30 1/10
(178/209)
Micsoda Maria lett volna!
1/10
beszelo86 2015 ápr. 20. - 20:40:17 1/10
(177/209)
Elvis ekkor élte szupersztár-korszakát, és mai szemmel vállalhatatlan filmekben játszott. Szerintem mondjuk Wood még mindig jobb választás volt, mint Leslie Caron, aki a Gigiben Audrey Hepburn egy mesterkélt utánzatát tudta csak felmutatni.
1/10
beszelo86 2015 ápr. 20. - 20:25:58 1/10
(176/209)
Nem gondolom, hogy Liz Taylor a hatvanas évek elején modoros lett volna. Külsõségben sem bujább Natalie Woodnál (nem véletlen, hogy a késõbbiekben Wood is megkapta - igaz, csupán tévészerepként - Maggie, a macska szerepét). Aki látta Taylortól Az utolsó nyár címû filmet (szintén Tennessee Williams), tudja, mirõl beszélek. Az 1001 film... címû válogatásban egyébként a méltatások ellenére szintén elmarasztalják a filmet a gyenge fõszereplõk miatt.
offtopic
Edmond Dantes 2015 ápr. 20. - 17:06:53
(175/209)
Sõt: a képen Tolnay Klári és Ladányi Ferenc 1953/54-ben, ekkor 40 ill 44 évesek voltak..
csabaga 2015 ápr. 20. - 17:05:37
(174/209)
Audrey Hepburn 1957-ben,mikor a szerepajánlatot kapta:

http://inlovewithaudreyhepburn.tumblr.com/image/116874938497

De abban az évben csak egy tévéfilmben(Meyerling )szerepelt a képen látható férjével közösen.
csabaga 2015 ápr. 20. - 17:02:13
(173/209)
Igen,volt Ruttkay Éva is,de színpadon.Ott kevésbé számít a kor.
Én Kubik Annával és Bubik Istvánnal láttam a Rómeó és Júliát,elég fiatalok voltak még.Kubik talán még nem is végzett a Fõiskolán.
csabaga 2015 ápr. 20. - 16:59:31
(172/209)
Hepburn a szerepajánlatot még az 50-es években kapta.Zeffirelli Júliának a 60-as évek elején nézte ki.

Liz Taylor 1961-ben:

http://inlovewithaudreyhepburn.tumblr.com/image/116912031507

Natalie Wood életkorban rendben volt,és mint volt gyerekszínésznek,tapasztalata is volt.
Edmond Dantes 2015 ápr. 20. - 16:45:44
(171/209)
Liz? Max. Anita.
Hepburn már öregecskedett is, kb egy tízessel járt N.Wood (és mellesleg R.Beymer) elõtt ill fölött.
Zeffirelli tinédzser címszereplõi nem lettek világsztárok, a fiúka el is tûnt...de akkor és ott, abban jók voltak.

off
Nekünk viszont szép számmal voltak harmincas, sõt 40 körüli Júliáink, Rómeóink..
csabaga 2015 ápr. 20. - 16:35:15 Előzmény beszelo86
(170/209)
Ha Richar Beymer helyett Elvis szerepel?Errõl mi a véleményed?

N.Wood helyett voltaképpen senki sem került szóba.A Broadway elõadás színésznõjét túl korosnak találták és a filmes világban ismeretlen volt.