1/10
offtopic
beszelo86 2015 ápr. 11. - 19:07:03 1/10
(129/209)
Kivéve, ha valaki nem pesti. :)
1/10
offtopic
beszelo86 2015 ápr. 11. - 19:04:51 1/10
(128/209)
Ebben egyetértek, de azért vigyáznék a 'celeb' kifejezéssel. Van különbség 'celeb' és 'sztár' között.
offtopic
Edmond Dantes 2015 ápr. 11. - 16:36:19
(127/209)
Meggyõztél ;) Aki fölényesen maga mögé utasítja pl Mozartot, Jézust...de mééég Bruce Lee-t is, az már valami...illetve valaki! Apró szépséghiba h pl Senna BEELÕZTE, na ja, szakmai gyakorlata volt :( ...meg Helen Keller. De ki az a Helen Keller? (Megnéztem, kösz.)
offtopic
csabaga 2015 ápr. 11. - 16:22:50
(126/209)
A japánok véleménye,kik is voltak az egyetemes világtörténelem legfontosabb személyiségei.

http://japanprobe.com/2006/05/08/japanese-rank-their-favorite-100-historical-figures/

A 31.helyet érdemes megnézni.
offtopic
csabaga 2015 ápr. 11. - 16:10:21
(125/209)
Julie Andrews a Camelotban már korábban is sikeres volt,de az említett okok miatt a filmváltozatban már nem õ szerepelt.
Voltaképpen a Viktor-Viktória az egyetlen,amit itt is,ott is eljátszott.Szerencsére,mivel ez nagyon jó film és végre nem giccses.
csabaga 2015 ápr. 11. - 16:06:46
(124/209)
Ezért érzem úgy,a sok remek szerepajánlat ellenére jól tette,hogy felhagyott a filmezéssel."Nagyon szomorú lennék,ha az életemre visszatekintve csak filmeket látnék".
Mindkét fia nagy szeretettel emlékezik rá.

Az idõsebbik még egy könyvet is írt az anyjáról,aki a szemében a legjobb barátja is volt egyben.Neki 16 éves korában esett le,hogy az anyja egy filmsztár.Mikor a Robin és Mariann bemutatója után megállt egy teherautó a házuk elõtt és kiderült,nem építõanyagot,hanem rajongói leveleket hoztak zskszámra:)

A kisebbik fia is kiadott egy albumot,Audrey Hepburn Rómában címmel.

Tony Curtis az utolsó önéletrajzában írta,az összes filmjét odaadná a családért,ha megint választhatna.
offtopic
csabaga 2015 ápr. 11. - 15:58:26
(123/209)
Elnézést,azt hittem az Audrey Hepburn érdekességek között az imdb-n.A többi jó,csak ez a testsúly tévedés nem.
offtopic
csabaga 2015 ápr. 11. - 15:55:16
(122/209)
Régi Dietrich filmeket itthon is találsz,ha elmész a Kultúrbarlangba.Budapest,Kertész utca,van honlapjuk.
csabaga 2015 ápr. 11. - 15:52:20
(121/209)
Kénytelem volt az én ismereteim szerint,mivel a stúdiók visszavásárolták tõle a filmes elõszerzõdéseket,mikor kiderült,a neve már anyagi kudarcot jelent.
Hogy a sajtóval összerúgta a port,az még elment,de mikor "elfelejtett" elmenni a My Fair Lady évfordulós gálára,1968-ban,ahol mindenki ott volt a színpadi elõadásból,már a rajongói is ellene fordultak.

Akkor már a sajtó is azt írta,Jack L. Warner jól döntött,hogy Audrey Hepburnnek adta a szerepet,hiszen õ nem mond le megbeszélt interjúkat mondvacsinált okokkal és ha meghívják valahová,elmegy.

Julie Andrews fura viselkedéséért sokan a késõbbi második férjét,Blake Edwardsot okolták.Julie késõbb szinte csak az õ filmjeiben szerepelt.
csabaga 2015 ápr. 11. - 15:43:53
(120/209)
Ezért furcsa,hogy úgy halt meg,hogy vízbe fulladt.

Ha már félelem és Audrey Hepbunrõl is szó van,õ a Ketten az úton c. filmben rémesen tartott attól a jelenettõl,mikor felnyalábolják és beledobják a medencébe.:)De végül rászánta magát...Mikor repül a levegõben,az arca valódi ijedséget tükröz.
csabaga 2015 ápr. 11. - 15:37:47
(119/209)
Azért csak elbakiztam másodszor is.:)
A film pontos címe:Meghitt családi kör,Visconti rendezésében.
10/10
olahmiki1959 2015 ápr. 11. - 15:11:02 10/10
(118/209)
Érzem a szavaidban az iróniát...
De el is hallgatok, legyen a tiéd az utolsó szó...:)
offtopic
Edmond Dantes 2015 ápr. 11. - 14:43:16
(117/209)
off
A kék angyalt asszem szokták olykor vetíteni itt-ott (TV), én több évtizede láttam a filmet + színpadi adaptációját az Örkényben, vmiért nem kommenteltem. A Shanghaj Expresszt is adta a TV, régesrég láttam is, de már nem emlékszem rá. A Külügyi szívügyek még itt a porton is kimaradt az életmûbõl...

Szóval én úgy vélem, Dietrichet összességében nem csak és nem elsõsorban filmjei tették -mondjuk így- halhatatlan celebbé, egyedülálló személyiséggé, hanem komplett élete és életmûve: szembefordulása a hitlerájjal, emigráció, amerikai és fronttevékenysége, ilyen-olyan viharos szerelmi kapcsolatai, énekes produkciói háborúban és békében, barátsága Piaffal (Edith és Marlene!), rossz kapcsolata lányával, híres és csillagászati összegre biztosított lábai stbstb...szóval egy nagy saláta, aminek csak egyik, bár fontos (indító)eleme volt a film(ezés). Én úgy nõttem fel h csak 1-2 filmjét láttam, de valamit mindig írtak-beszéltek róla-vele kapcsolatban, még az akkori (itteni) zártabb, lehalkítottabb világban is. És én igen kedvel(t)em, ma is.
offtopic
Edmond Dantes 2015 ápr. 11. - 14:20:54
(116/209)
Kiderül. És ki is derült (122). De könyörgök, ne nekem bizonyítsd be h nem derülhetett ki :) hanem a hsz szerzõjének. De esküszöm, nem dõl össze a világ, ha ezen mindenki átlendül további kontrák-rekontrák nélkül. Te például egy nagyvonalú hszó vagy, aki igen gyakran és igen szûxavúan át szoktad engedni az utolsó szó jogát másnak, nemde? :)
1/10
beszelo86 2015 ápr. 11. - 10:47:47 1/10
(115/209)
Én Deborah Kerrt sem tartom olyan kiemelkedõ színésznõnek. Egyedül a Most és mindörökkében csillantott meg valamit a tehetségébõl, ennek ellenére nekem mindig valahogy túlságosan kimódolt volt a játéka.
1/10
beszelo86 2015 ápr. 11. - 10:44:59 1/10
(114/209)
Azért, mert Dietrichtõl A kék angyal címû mestermûvet magyarul egyáltalán nem lehet itthon elérni (nekem is csak kétlemezes német kiadásban van meg). De ott van még a Marokkó, a Sanghaj expressz, az Asszonylázadás, a Külügyi szívügyek, illetve A vörös cárnõ címû film. Érdekesség: Angliában, egy DVD-boltban fedeztem fel egy csomó Dietrich-filmet, magyar felirattal. ezeket a filmeket nálunk soha nem hozták forgalomba, pedig egy részük kiváló mû, amelyeket érdemes lenne megismertetni több emberrel.
1/10
beszelo86 2015 ápr. 11. - 10:39:53 1/10
(113/209)
A West Side Storyról való "érdekességek" oldalon olvastam.
1/10
offtopic
beszelo86 2015 ápr. 11. - 10:38:47 1/10
(112/209)
Viszont, ahogy az több hollywoodi díva gyermekeinek életrajzi "vallomásából" nekem kitûnik, hogy milyen ember vagy, az abból is lemérhetõ, hogy az utódaid emlékeiben hogy maradsz meg. Hepburnrõl a fia mindig a legmelegebb szavakkal nyilatkozik, amikor azt mondja, mindaz a kecsesség, elegancia és báj, amit a filmjeiben sugároz, a valóságos Audrey Hepburn volt.
1/10
offtopic
beszelo86 2015 ápr. 11. - 10:35:19 1/10
(111/209)
Én úgy tudom, tudatosan vonult vissza a filmmûvészettõl, de színpadon ugyanolyan ragyogó sikereket ért el.
1/10
beszelo86 2015 ápr. 11. - 10:34:08 1/10
(110/209)
Mindez nem is csoda. Számtalan interjúban hangot adott annak, Bette Davis mennyit "segített" neki abban, hogy fogalma legyen arról, mit jelent sztárnak lenni. Ezt mindig annak kapcsán írta le, hogy gyerekként, amikor Davisszel közösen forgattak filmet, volt egy jelenet, amiben a vízbe kellett volna ugrania. Woodnak korábban volt egy fulladáshoz közeli traumatikus élménye, ezért rettegett megcsinálni a jelenetet. Davis erre végsõ megoldásként egy dublõr alkalmazását javasolta, és ezt Wood - a maga kis egyszerû gondolkodásával - annyira félreértelmezte, hogy attól fogva minden egyes filmjében a kényesebb jeleneteket dublõrökkel oldatta meg. Katharine Hepburn mondta egyszer: a színészi tehetség legfõként abban mérhetõ, hogy az ember a félelmeivel szembeszállva képes a lehetetlenre is. (Lábjegyzetben jegyezném meg, hogy ennek legképletesebb példája Laurence Olivier, aki a Hamlet utolsó jelentében az életét kockáztatva, saját maga ugrott le egy rendkívül magas torony tetejérõl.) Wood sosem volt képes szembenézni a félelmeivel.