Edmond Dantes 2015 ápr. 08. - 22:56:38
(69/209)
Lehet h más megírta már: a broadway-i õsbemutatón õ énekelte: http://en.wikipedia.org/wiki/Carol_Lawrence neve ellenére olasz felmenõkkel és a fotó szt külsõre megfelelhetett meg amúgy is, mert az elsõ lemezfelvételen is õ Maria. Az igazi karakter azonban Anita: meg se merem írni :) ... h 1969-ben láttam az itthoni õsbemutatót a Budai Parkszínpadon. Galambos Erzsi emlékeim szt szédületes Anita volt, de annak bizony utána kellett néznem, ki is volt Maria: Lipcsei Edit. Emlékszik még valaki reá?
10/10
olahmiki1959 2015 ápr. 08. - 21:26:09 10/10
(68/209)
Szerintem a két színésznõ - Natalie Wood és Audrey Hepburn - között talán az is dönthetett, (N. Wood javára), hogy mégis csak egy puerto rico-i lányt kellett megformálni, amire Audrey Hepburn - törékenyebb testalkatánál, tejfehér bõrénél, és porcelánbaba finomságú arcvonásainál fogva - talán kevésbé lett volna alkalmas, mint a kissé rusztikusabb arcú, enyhén sötétebb bõrû, talpraesettebb, temperamentumosabb természetû Natalie Wood.

Egy szerep odaítélésénél a külsõ megjelenésnek idõnként eléggé nagy szerepe lehet - gondolom én.
csabaga 2015 ápr. 08. - 18:09:57
(67/209)
Közben utánanéztem.
Audrey Hepburnt akarták a szerepre,de egyéb filmes kötelezettségei miatt elutasította.
csabaga 2015 ápr. 08. - 16:33:35
(66/209)
Hepburn cicababa?Ez új nekem,azt hittem,Monroe az...:)

Már a Háború és békében bõven van drámai elem és ott vannak a színésznõ késõbbi filmjei.Egy apáca története,Kitaszítva,Végzetes rágalom,Várj,míg sötét lesz.Mind kiváló alakítás,akárcsak az imázsváltó Álom luxuskivitelben.

Pont J.Andrews került bajba,ha nem bûbájoska nevelõnõt kellett alakítania.Meg is feneklett a pályája.Szakadt függöny,Hawaii.Utána már az sem segített,hogy visszatért a zenés filmekhez.

N.Wood szerintem jó ebben a filmben.Nála azt érzem gondnak,jó gyerekszínészbõl nem igazán sikerült felnõnie illetve jó felnõtt szerepeket kapnia..
csabaga 2015 ápr. 08. - 16:27:32
(65/209)
Igen,én is olvastam ezt a szerepajánlatot az 50-es évek végén,de úgy tudom a terhessége miatt nem ezt,hanem egy Hitchcock filmet mondott le.
A West Syde Story azért nem kellett neki,mert igyekezett megszabadulni az "ártatlan lány"szerepkörtõl,bár nem volt mindig olyan ártatlan...Ezért utasította vissza a Muzsika hangja és a Rómeó és Júlia fõszerepét is.Mindkét film jóval késõbb készült csak el.
Ráadásul általában évente egy filmet vállalt.
10/10
stenimore 2015 ápr. 08. - 12:28:14 10/10
(64/209)
Ez így igaz ,okoskodó lilaködös kritikusok és hozzászólók mindig is voltak és lesznek,mondjuk nevetséges hogy Shakespeare örökzöld remekmûvén próbálnak fogást találni ,hogy azzal hitelesítsék nemlétezõ szakértelmüket ,miközben pl egy kommersz hatásvadász filmmel példálóznak (Titanic).Ráadásul az is megkérdõjelezhetõ,hogy miért baj az ha egy filmet sokan megnéznek ,és nem pár sznob ömleng az un. "mûvészfilmen",mert a tévedések elkerülése végett afilmet azért találták ki hogy szórakoztasson,és elvarázsoljon .Pl ez a film ennek tökéletesen megfelel,nem véletlen hogy egy korszakos film lett amiért sokan kiutaztak avasfüggöny mögül és elsõ dolguk volt megnézni.Ma sincs jobban koreografált film,és fülbemászóbb zenéjû musical.Egy ilyen ramantikus támájú film fõszereplõjének meg nem is lehetett volna jobb választás mint Natalie Wood,aki sokkal hitelesebb volt mint a cicababa Hepburn ,akit sokszor érdemtelenül is ajnároztak pl Julie Andrews-zal szemben.Õ a Római valkációra pl tökéletes volt de ahol már drámai szál is van oda abszolút fals lett volna.
Szumma szummárum :a film tökéletes mintahogy Shakespeare mûvei is azok.
1/10
beszelo86 2015 ápr. 08. - 10:59:35 1/10
(63/209)
Ha ez megnyugtat, a férfi fõszereplõt ugyanúgy melléfogásnak tartom. Beymer ugyanígy utálta a filmben nyújtott alakítását. Ennek egyik legkézenfekvõbb bizonyítéka, hogy csupán egyetlen egyszer volt hajlandó megtekinteni a filmet, és utána szinte teljességgel visszavonult a színészettõl.
1/10
beszelo86 2015 ápr. 08. - 10:57:16 1/10
(62/209)
Audrey Hepburn. Igaz, neki sem volt sok hangja, a My fair ladyben ugyanúgy Marnie Nixon énekelte az õ dalait, mint itt Woodét. De sokkal természetesebb, szebb. Eredetileg egyébként neki szánták a szerepet, de a terhessége miatt le kellett mondania. Micsoda kár!
csabaga 2015 ápr. 07. - 16:32:56 Előzmény beszelo86
(61/209)
Te kinek adtad volna a szerepet?Ha õ melléfogás akkor a férfi fõszereplõ micsoda?
Én a színésznõt itt kedvelem,a férfi egy egy nagy darab melák,semmi tehetséggel és nem õ énekel.Akkor meg miért.N.Wood legalább húzónév volt akkor.
1/10
beszelo86 2015 ápr. 07. - 16:22:57 1/10
(60/209)
Natalie Wooddal kapcsolatban: nekem a szépsége sosem tûnt fel, csupán azok a végtelenül buta szemei.
1/10
beszelo86 2015 ápr. 07. - 16:21:49 1/10
(59/209)
Egyetértek. Bár Kiri Te Kanawától eddig csupán az "O mio babbino carót" ismertem Puccini Pillangókisasszonyából, messze az egyik legnagyobb hangnak tartom.
1/10
beszelo86 2015 ápr. 07. - 16:20:44 1/10
(58/209)
Igen, abban egyetértünk, hogy e fórum keretei, témája kevés teret engednek egy Rómeó és Júliával kapcsolatos részletes elemzésre. Viszont azt hozzá kell tenni, hogy már Shakespeare korában elõadás tekintetében két kategóriába sorolták a különféle darabokat: a mai szóval élve "mainstream"-be tartoztak a közönség igényeit kielégítõ, alacsony vagy közepes mûvészi színvonalú mûveket, illetve az olyan mûvészdarabokat, amelyek nagyfokú filozófiai- és kultúraismeretet igényeltek, így viszonylag kevesebb nézõt tarthattak számon. Az elõbbi darabok közé sorolja a mai Shakespeare-kritika a Romeo és Júliát és a komédiák egy részét, míg az utóbbiak közé a többek közt a Hamletet, a Machbetet vagy a Lear királyt. Hogy a Romeo és Júlia ilyen sokáig fennmaradhatott, illetve hogy ennyi variációja, átdolgozása született, nagy mértékben köszönhetõ annak, hogy a tiltott szerelem témáját a közönség mindig falta. Egy mai filmes példát szeretnék felhozni. Ha a nagyközönségnek választania kellene, hogy a Titanicra vagy Bergman Õszi szonáta címû filmjére üljön be újra, vajon film vinné el a pálmát?
Másik érdekes dolog a West Side Story-val kapcsolatban, hogy minden általam olvasott kritikus, aki a mennyekbe magasztalja a filmet, csupán a koreográfiát, a díszleteket és Bernstein tényleg szép zenéjét emlegeti fel. A színészi játékról, a történetrõl, amik elvileg egy film "lelkét" kellene, hogy hordozzák, senki egy szót sem ejt. Miért?
10/10
olahmiki1959 2015 ápr. 07. - 13:53:03 10/10
(57/209)
Ez igaz.:D
proklima 2015 ápr. 07. - 06:28:21 Előzmény beszelo86
(56/209)
"Egyes Shakespeare-kritikusok a drámaíró leggyengébb darabjai közé sorolják a Romeo és Júliát"
Ez így igaz, ez a kijelentés megfelel a valóságnak.
Ebbõl viszont nem következik az, hogy ez volt Shakespeare egyik leggyengébb alkotása.
A kulcsszó az "Egyes Shakespeare-kritikusok".
A darab több századon keresztül megosztotta kritikusokat.
Szerintük a Rómeó és Júliának több gyenge pontja is van, ennek ellenére Shakespeare EGYIK LEGJOBB darabjának tartják.
Ha figyelmesen "átrágjuk" magunkat ezeken a kritkákon, akkor megállapíthatjuk,hogy többségben vannak azok, akik a "legjobb" mellett voksoltak.
Vettem a fáradságot, s a legismertebb kritikusok véleményét összeszámoltam.
Shakespeare döntõ fölénnyel gyõzött.
Nyilván, ez a fórum nem alkalmas részletes elemzésre, de mindenki számára elérhetõek a megfelelõ források.
Széljegyzetként:
Nem véletlen, hogy "A Rómeó és Júlia a Hamlet-tel együtt Shakespeare legtöbbet játszott darabja.
Sokféle adaptációja révén az egyik leghíresebb és legmaradandóbb történetek egyike."
Az sem véletlen, hogy húsznál több opera dolgozta fel a témát (pl. Charles Gounod ).
Készült szimfónia, balett (Csajkovszkij).
Balett (Prokofjev).
Dzsessz (Duke Ellington ).
Musical, irodalom, képzõmûvészet (fetmények, szobrok)....
Hosszú lenne felsorolni...
Még parodizálták is.
Sokféle feldolgozást ismerek, köztük a szóbanforgó filmet is többször láttam.
Sem az eredeti mûvet, sem ezt a filmet nem tartom "kommersznek", s biztos vagyok abban, hogy többségben vannak azok akik szintén így gondolják.
Nekem tetszett.
A 10-es skálán 10 pont (ts:10).
Ui.:
Nem kívánok ezen vitázni, egyszerûen csak én is elmondtam a véleményemet.
1/10
beszelo86 2015 ápr. 06. - 14:34:40 1/10
(55/209)
Egyes Shakespeare-kritikusok a drámaíró leggyengébb darabjai közé sorolják a Romeo és Júliát - és nem véletlenül. Lehet, hogy kommercionálisan Shakespeare leginkább ismert és kulturálisan legikonikusabb darabja lett, de a vérszegény történet, a szerelmi szál közhelyessége és az elnagyolt jellemábrázolások miatt a Shakespeare-irodalomkritika egyik legtámadottabb darabja mindmáig. Hatalmas baklövés volt ezt a történetet alkalmazni a West Side Story alappilléreként, hiszen pont emiatt veszíti el a film és a színpadi verzió minden realizmusát - és egyben hitelességét. Egyedül a fõszereplõk lendíthettek volna a film színvonalán, azonban amíg a mellékszereplõkhöz elég jó szereposztást alkalmaztak, addig a fõszerepeket játszó színészek vértelenek, mesterkéltek és karizmátlanok. Csodálkozom, hogy az American Film Institute minden idõk legjobb amerikai filmjeihez sorolta be ezt a mûvet, ahogy azon is, hogy szerepel Roger Ebert "Great Movies" listáján is. Az ok valószínûleg a hibátlan koreográfiában, a díszletekben, a dalokban és a mellékszereplõkben keresendõ. Viszont csak Pauline Kaellel tudok egyetérteni, aki Natalie Wood alakítását "robotszerûként" írja le, amely a természetesség hiánya miatt a film minden érzelmi pillanatát tönkreteszi hiteltelenségével.
1/10
beszelo86 2015 ápr. 06. - 14:24:02 1/10
(54/209)
Szerintem a filmtörténelem legnagyobb baklövése volt Natalie Woodot beletenni ebbe a filmbe. A dalok, a koreográfia és a díszletek nagyon jók. A rossz osztályzatot a történet és a fõszereplõk miatt kapja.
proklima 2015 ápr. 06. - 11:36:47
(53/209)
A válaszodban a felelet.
Nekem tetszett.
Neked nem.
Ennyi.
filoszemitabélus 2015 ápr. 06. - 11:24:59
(52/209)
A legmeggyõzõbb érved, hogy neked tetszett. Akkor biztosan nagyszerû! Oscar díj? Úgy emlékszem a Titanic c. nyáltenger is kapott néhányat. Zenei téren meg Fluor Tomi is igen népszerû.
proklima 2015 ápr. 06. - 11:21:57
(51/209)
"Leonard Bernstein a bombasztikus harsányság Mozartja, a rossz ízlés Beethoven-e. Ez az igazság."
Mondja ezt a bombasztikus kijelentések Paganinije.
Az igazságosztó. Julius Caesar Augustus.

A rossz ízlés Beethoven-je, Leonard Bernstein amerikai zeneszerzõ és karmester. Egyik leghíresebb mûve a West side story címû musical, amelybõl azonos címmel 10 Oscar-díjat nyert film is készült.
Ennyire rossz ízlése volt.
Meg azoknak is, akik díjazták.
Meg akik megnézték.
Nyilvánvaló.
Nekem tetszett.
A 10-es skálán 10 pont (ts:10).
10/10
stenimore 2015 ápr. 06. - 10:57:01 10/10
(50/209)
Hát az kb akkora butaság lenne ,mint a Rómeó és Júlia történetének átírása,a szereplõk is tökéletesek.