csabaga 2015 ápr. 10. - 15:46:26 Előzmény stenimore
(89/209)
Audrey Hepburnt te tényleg M.Monroe-val kevered össze.Õ csücsörített állandóan és õ hordott mûszempillát.Nézzél már meg egy képet róla!
Hepburn hosszú pillái valódiak voltak.Nem volt cicababa és egyik filmjében sem játszott azt.Mondjál már egy példát?Római vakáció,mint cicababa hercegnõ?
Minden filmjében okos,intelligens embereket játszott,ami nem esett nehezére.

A szerepet nem elhalászta,hanem neki ajánlották fel.Megemlítette,Julie Andrew-nek kellene inkább játszania,de Jack L.Warner azt felelte,õ semmiképpen sem fogja,mivel nincsen filmes tapasztalata és túl sok pénz forog kockán.
Ha õ nem vállalja,Liz Taylor a következõ jelölt.
Mivel Hepburn a Kleopátrában lemaradt mögötte(ha Taylor meghalt volna,õ kapta volna a szerepet)ezért elvállalta a My Fair Lady-t.
A neves drámai színész,John Gielgud szerint jobb volt,mint Julie Andrews.
csabaga 2015 ápr. 10. - 15:37:37 Előzmény beszelo86
(88/209)
Igen a Viktor-Viktóriában szerintem is nagyon jó,a kedvenc filmjeim közé tartozik.:)
Úgy tudom,a pályája hanyatlása a viselkedésének is betudható.Mint a sajtóval,mint a rajongóival.
csabaga 2015 ápr. 10. - 15:35:37 Előzmény beszelo86
(87/209)
Liz Taylor az Amerikai tragédiában,19 évesen,sikeresen váltott felnõtt szerepekre.
Natalie Wood még 23 évesen is "Júliát"ebben a filmben vagy tinédzser lányt(Ragyogás a fûben) játszott.
csabaga 2015 ápr. 10. - 15:33:23 Előzmény beszelo86
(86/209)
Mikor megszületett a baba és Hepburn egy újságcikkben örvendezett,Hitchcock tett egy keresetlen megjegyzést,"a hölgy gondolatai igencsak terhesek".

Hepburn nagyon szeretett volna a rendezõvel dolgozni.Már 1955-bõl van egy levél errõl.
1959-re jutottak oda,hogy a tervezett"A bírónak nincs óvadék" c. filmben egy hûvös barnát játszott volna és nagyon lelkes volt,de teherbe esett és nem merte még egyszer megkockáztatni,hogy várandósan forgat,mint a Kitaszítva c. filmben.
Ott a forgatás után elvetélt.

Így lemondta a szerepet,szinte már az aláírás elõtt.
Mindez az itthon megjelent Hitchcock könyvben és a Psycho készítésérõl szóló másik könyvben is szerepel.

Alfred Hitchcocknak is fontos lett volna,hogy vele dolgozzon,hiszen pont az elõkelõ,de nem magamutogató színésznõk voltak az esetei.Még a barna haj sem lett volna akadály.Ezt maga Hitchcock mondta King Vidornak 1979-ben egy gálamûsoron,mikor pont Hepburn adta át az életmûdíjat a Háború és béke rendezõjének.

Viszont aki õt visszautasította,az ejtette.Így Audrey Hepburn kénytelen volt Hitchcock nélküli Hitchcock filmekben szerepelni.Amerikai fogócska,Várj,míg sötét lesz.

Végül a filmtervbõl mással sem lett semmi,mivel Hepburn lemondása után a férfi fõszereplõ(L.Harwey) is visszalépett és az is kiderült,a hõsnõ megerõszakolása nem menne át a cenzúrán.
Hepburn késõbb azt mondta,a Szédülésben szívesen szerepelt volna,de a neve a Madarak kapcsán is szóba került.
csabaga 2015 ápr. 10. - 15:21:36
(85/209)
Egy pillanatra visszatérve erre a filmre,10-es nálam és Natalie Wood kiváló benne.
offtopic
Edmond Dantes 2015 ápr. 10. - 15:06:43
(84/209)
Ez, bármilyen meglepõ, igaz:
http://letterboxd.com/masterofmovies/film/one-flew-over-the-cuckoos-nest/ ld vége felé
Szerencsére végül tökéletes választás született. Hepburn sztem és mai szóval, amúgy is erõsen túlhájpolt volt, de ha õ kapja Ratched szerepét, azzal tényleg tönkrevágja az egész filmet.
offtopic
Edmond Dantes 2015 ápr. 10. - 14:56:47
(83/209)
Bocs, de (bár nem nekem írsz) ezt sztem benézted: az utalás = "sem a filmet, sem pedig Taylort" nyilván az azonos s z e r z õ i felületre utal.
10/10
olahmiki1959 2015 ápr. 10. - 13:54:14 10/10
(82/209)
Elnézést, "A vágy villamosa" hogy jött ide, Liz Taylorral kapcsolatban?
Abban ugyanis egyáltalán nem játszik Liz Taylor.
Egyik kedvenc filmem, - még az elhibázott szinkronnal együtt is, - évtizedek óta megvan videokazettán a gyûjteményemben.
Szerintem véletlenül elnézhettél valamit...
1/10
beszelo86 2015 ápr. 10. - 12:41:29 1/10
(81/209)
Forrás: IMDB
1/10
beszelo86 2015 ápr. 10. - 09:34:00 1/10
(80/209)
Eleinte én is elõítélettel voltam Taylor irányában. Tinédzserként minden este a TCM leadta a Macska a forró bádogtetõnt, és egyszerûen nem tudtam hová tenni sem a filmet, sem pedig Taylort (holott A vágy villamosa már akkor a kedvenceim között volt). Azután felnõttként újra megnéztem Taylor fentebbi filmjét, és lenyûgözött. Ezután következett az Óriás, majd tettem egy kísérletet, hogy a végtelenül ellenszenves Albee-darab, a Nem félünk a farkastól filmfeldolgozásának adjak egy esélyt. Ami eleinte túlzónak, idegesítõnek tûnt Taylorban, az utólag teljesen tudatos színészi játéknak tûnt fel. Hiszen, ha megnézzük, mind a Macska a forró bádogtetõn, mind pedig a Nem félünk a farkastól nõi alakjai harsány és némileg eltúlzott figurák, viszont mindkét filmbe sikerült Taylornak lelkiséget csempésznie. Nem véletlen az sem, hogy egy másik Williams-darab, Az utolsó nyár szerepéért szintén kijárt neki az Oscar jelölés, pedig olyan partnert kapott, mint a brilliáns Katharine Hepburn. Nagy színésznõ volt Taylor, és bárki bármit mond a különbözõ díjakról, ezeknek van némi súlya (a stúdiók nagymértékû üzletpolitikája ellenére is), és itt nem csupán az Oscarokra gondolok, de az egyéb amerikai, európai és keleti filmdíjakra is. Natalie Wood tehetségének egyik fokmérõje ellenben a Harvard Lampoon 1966-os "elismerése" mint az év legrosszabb színésznõje. A becsmérlés, kritika nem véletlen.
1/10
beszelo86 2015 ápr. 10. - 09:20:55 1/10 Előzmény csabaga
(79/209)
Viszont érdekesség, hogy Hepburnt '75-ben egy elég merész szerepajánlattal közelítették meg. Õ volt ugyanis az egyik potenciális jelölt a Száll a kakukk fészkére Ratched nõvérének szerepére.
1/10
beszelo86 2015 ápr. 10. - 09:19:30 1/10 Előzmény csabaga
(78/209)
Én az IMDB-re hagyatkozom. :)
10/10
stenimore 2015 ápr. 10. - 01:15:36 10/10
(77/209)
Az egyiknek sikerül a másiknak nem,de félre a tréfával Woodnak is sikerült kitörnie,bizonyította is, dacára annak hogy túl sok idõt nem kapott még a töredékét sem Taylorénak.Megkockáztatom hogy sokkal jobb színésznõ volt mint Taylor ,az Oscarok ellenére ,mint tudjuk azoknak nincs különösebb minõsítõ ereje kvázi mint a Nobel díjnak sincs,mert akik nem kapták meg azok listája szinte fényesebb mint akik igen.
10/10
stenimore 2015 ápr. 10. - 01:09:08 10/10 Előzmény csabaga
(76/209)
Natalie Wood egy drámai alakítása pl amikor egy ezredes feleségét alakítja ,aki beleszeret egy másik katonába film címe nem ugrik be egy remek regény adaptáció ,talán a Légy hû önmagadhoz ,na abban pl tízser zsebrevágja Hepburn összes drámai teljesítményét.
10/10
stenimore 2015 ápr. 10. - 01:03:52 10/10 Előzmény csabaga
(75/209)
Én úgy emlészem ,hogy Julie Andrews óriási sikerrel játszotta a my fair ladyt a szinpadon,miközben a szerepet elhalászta elõle Hepburn a vásznon.Ami pedig Hepburn drámai alakításait illeti ,szo szo volt jobb is.
Monroe nem cicababa volt hanem sexbomba érzéki nõ,a cicababa nagy szemekkel és csücsörítgetéssel az Hepburn specialitása volt.de ízlések nem egyformák ,,a lényeg hogy tuti nem lett volna jobb ebben a filmben mint Wood volt
1/10
beszelo86 2015 ápr. 09. - 20:55:46 1/10 Előzmény csabaga
(74/209)
Igen, viszont akkor mivel magyarázod, hogy egy szintén sikeres gyerekszínész Elizabeth Taylornak sikerült kitörnie, és 2 Oscart is bezsebelnie?
1/10
beszelo86 2015 ápr. 09. - 20:53:49 1/10 Előzmény csabaga
(73/209)
Ahogy én tudom, Hepburn a terhességére hivatkozva mondta le a forgatást.
1/10
beszelo86 2015 ápr. 09. - 20:51:20 1/10 Előzmény csabaga
(72/209)
Julie Andrews szerintem kiváló drámai színésznõ lehetett volna, ha nem skatulyázzák be õt az általad említett kategóriába. A Viktor/Viktória címû film erre kiváló példa.
1/10
beszelo86 2015 ápr. 09. - 20:49:45 1/10 Előzmény stenimore
(71/209)
Aki így írja le Hepburnt, az bizonyára nem látta az Apáca története, a Gyerekek órája vagy a Ketten az úton címû filmeket.
csabaga 2015 ápr. 09. - 16:58:00
(70/209)
Natalie Wood javára az döntött,Hepburn évekkel korábban nem nem vállalta.Temperamentumban és talpraesettségben nem tudom összehasonlítani õket.
Mindketten fehér bõrû és sötét barna hajú emberek voltak.Mindketten játszottak kevésbé fehéret,N.Wood itt,A.Hepburn Kitaszítva c. filmben,ahol egy indián lány volt.

Natalie Wood orosz bevándorlók gyereke volt,Natalja Nyikolajevna Zaharenko néven született.