Téma: Westworld

2/10
bcsaba73 2016 dec. 08. - 21:56:32 2/10
(21/81)
Nem vagy vele egyedül. Kínszenvedés volt számomra mind a 10-rész,csak azért néztem végig mert elkezdtem. Megbántam már a felénél,de végigtoltam. Értem én,hogy mirõl szól a történet,de én ebbe nem akarok jobban belebonyolódni. Következõ évadban majd még az is kiderül,hogy a kis félvér górécsaj nem csak Rihanna utánzat de még droid is. :))) Hát én erre nem vagyok kiváncsi. Ezt a sorozatot simán lehet úgy folytatni,hogy senki,szó szerint senki se az akinek hisszük. Végtelenségig lehet tekerni a szálakat és már most halálra untam magam tõle.. Meghagyom másnak. Pussz.
7/10
Viktor6665 2016 dec. 07. - 15:28:22 7/10
(20/81)
Úgy látszik egyedül vagyok a véleményemmel, miszerint ez a befejezés elég béna lett. Az elsõ néhány rész tetszett, de aztán egyre jobban erõltették a drámai zagyvaságokat és logikátlanságokat.
Még így is jó sorozatnak tartom, de a 10/9 túlzás.
1/10
Soprano Toni 2016 dec. 05. - 21:36:02 1/10
(19/81)
na ez aztán ütõs befejezés volt,
már nagyon várom várom a folytatást
abisztriczky 2016 dec. 05. - 20:40:00
(18/81)
***SPOILER***
A mészárlás mindenesetre már elkezdõdött/folyik. A gépek fellázadtak "teremtõik" ellen.
wukovsky 2016 nov. 25. - 11:38:31 Előzmény Tivadar Gelner
(17/81)
Ha eddig semmi össze függést nem látott, akkor nem elmélkedett azon sem, hogy vajon most idõ sikokban mikor hol lehetünk, minden egyszerre játszodik, vagy .... vajon ki gép, ki nem gép, a gép rossz jó, ki igazi, ki "hamis". Nagyon kell figyelni a szálakat, nagyon kell figyelni azt hogy ki kivel mikor találkozik, van aki egy fárasztó dolgos nap után nem erre vágyik, csak le akar ülni és kikapcsolni. De abban igazad van, hogy a nagyon vontatott felvezetés után a 6 résztõl a westworld dinamikájában bele csapunk a lecsóba. Még mindig lassú, de kapunk pár olyan ütést, és örülünk is neki, hogy csak fél óránként jön egy, mert nem tudnánk feldolgozni :D
10/10
Tivadar Gelner 2016 nov. 23. - 22:25:56 10/10 Előzmény maquina33
(16/81)
Én is így voltam vele, aztán adtam neki még egy esélyt és 6,7,8-ik rész akkorát ütött... nézd tovább nem bános meg most fog csak beindulni
maquina33 2016 nov. 17. - 20:39:13
(15/81)
Kövezzetek meg,de 5 részt megnéztem és nekem nagyon összefüggéstelen,semmi izgalmas,semmi mély nyomot hagyó jelenet nincsen benne.Szerintem nem is nézem tovább
wukovsky 2016 nov. 14. - 14:00:26 Előzmény Blindmouse
(14/81)
szerintem sokan észre sem vették, vagy nem is látták a feltámad a vadnyugatot :( :) ezért nem is értek ed harris apró utalásait, hogy egyszer felnyitottam egyet belöletek, de csodálatosan szép volt!!! :D
wukovsky 2016 nov. 14. - 13:59:10
(13/81)
Így a 7. rész után a sorozat jó, de ebben a mai rohanó világban lassan hömpölygõ, és ettõl még jobb!!! Egy barátnõm sír-rí- hogy Õ nem nézi, mert ha 10 részt nem tud egyben ledarálni, akkor Õt már nem is érdekli, vagy ha 4 évadot. Õ nem fog hetente egy részt nézni, hogy aztán 8-10 hónapot újra várjon. Mindent most akar és azonnal!!! Csak álltam, és nem tudtam mennyire szánva nézzem :(

Ez olyan emberi, olyan modern emberi.

Ebben a sorozatban minden apró kis dologra figyelni kell, minden elejtett kis mondatra, minden apró kis gesztusra, azt már az elsõ részben megtudjuk, hogy senki sem az aminek látszik, és ez a kétkedés örökre bennünk marad :O És most a hetedik részben ez abszolút megerõsödik.

Szerintem sokaknak az a baja, hogy csihi puhi akciót vártak, de nem azt kapják, nagyon nem. Néha van egy kicsi, de ez a sorozat nagyon nem errõl szól. Olyan mély morális kérdéseket feszeget, amik pl az önvezetõ autókkal, és azok MI-ének a felelõsségével csak most kezdenek napirenden lenni a társadalomban.

Szerintem sok ember egyszerûen még nem érett meg erre a sorozatra, nem azért mert nem tudná felfogni, hanem mert nem akarja felfogni, annyira avíttos a gondolkodás módja, hogy nehogy már egy kocsi vezessen helyettem, hát nem azért adtam két disznót a vizsgabiztosnak!!!

Nem tudom hány évadra terveznek, és mi lesz a szezonzáró csattanó, amivel el akarják érni, hogy jövõre is érdekeljen, de úgy érzem kiforrott a koncepció, pontosan tudják mennyi idõ alatt hová akarják kifutattni!!!
2/10
bcsaba73 2016 nov. 12. - 13:18:38 2/10
(12/81)
6 rész után se igazán tudom ki a gép és ki az élõ. Azt már biztos elmondhatom,mikor utoljára HBO produkciót néztem, THE PACIFIC,na az fényévekkel jobb sorozat volt ennél. De annak örülök,hogy Dolores se épp azért kezdett el gondolkozni mint azt két hózzászólással ezelött feltételezte valaki. :D
Viszont mikor a srác felugrott a szekérre a katonákat szitává lõni és a 3 méterre mögöttük lévõ sátrak meg se rezzentek,na attól padlót fogtam. Igazi zsé fillingje volt a dolognak.
Blindmouse 2016 nov. 09. - 11:15:34
(11/81)
A pincében a tipikus 1973-as WW soundtrackjébõl (final chase) megjelenõ trrr-trrr effekt után szinte kötelezõ volt a háttér homályában kikapcsolva álló "Gunslinger" megjelenése. :)
illuminator 2016 nov. 03. - 18:45:51
(10/81)
...szerintem függetlenül attól, hogy hogyan és meddig fogják húzni-halasztani a sorozat készítõi az általuk megírt végsõ nagy csattanó kibontakozását, (és hát nekik ugye sajnos pont ez a dolguk...) már most bõven van min elmélkedni nézése alatt-után.

egyrészt az igazi emberek viselkedésmintáin tûnõdhetünk egy olyan környezetben, ahol a tetteikért nem kell semmiféle felelõsséget vállalniuk... nagyon izgalmas ahogy felszínre tör az igazi emberi mibenlét.

másrészt ott vannak a humanoidok, akiknek programozott viselkedése viszont hûen tükrözi az emberi viselkedést a társadalomban. mondhatnám remekül mutatják az ember programozottságát, programozhatóságát.
a virtuális világban tehát sokkal inkább a droidok viselkednek emberként, az emberek meg....hát az nem igazán meghatározható.

és közben ott van Dolores, aki droidként/mûemberként elkezd gondolkodni, elkezd kételkedni a saját valósnak vélt világában, annak egyre nyilvánvalóbb abszurditása okán - fõleg. és akkor itt rögtön meg is kaptuk az üzenetet, hogy mi el szoktunk vajon gondolkodni egy pillanatig is ennek az általunk valóságnak tartott világ valódiságán? csak mert nyilvánvaló abszurditásból éppen itt is jut minden napra egy jó nagy adag. a legdurvább figyelemfelkeltése az ilyen típusú filmeknek szerintem, hogy attól még, hogy itt és most megvagyunk gyõzõdve róla, hogy ez a valóság, és nem is tudunk más létezõ dimenzióról, létformáról, attól még egyáltalán nem biztos, hogy ez tényleg valóság.... sõt, ha kicsit jobban megnézed, akkor még annyira sem.

szóval nekem tetszenek a sorozat felvetései a dramaturgiától függetlenül is.
2/10
bcsaba73 2016 nov. 02. - 21:34:25 2/10
(9/81)
Három részt néztem meg eddig,azt kell mondjam most már történhetne is valami. Egy 10 részes sorozatból három rész csak felvezetõ és igazából még nem értünk semmit az egészbõl,na az nekem biztos nem a világ legjobb sorozata.
jani-wan 2016 okt. 26. - 09:01:47
(8/81)
Elõször is, ha már másokat (le)értékelsz, talán próbáld tördelni a szöveget, hogy olvashatóbb legyen, és ne vonja kétségbe az ember az intelligenciádat, ha már te kétségbe vonod azokét akik nem értenek veled egyet, mivel más az ízlésük.
Másodszor pedig, valaki attól még tökéletesen átláthatja a sorozatot, értheti hogy mi a koncepció, és azt is tudhatja hogy milyen a jó sorozat készítés, hogy nem értékeli 10-esre, mert más az ízlése.
Továbbá, egy sorozatot 4 epizód után értékelni és egy kategóriába sorolni minden idõk legjobb sorozataival, teljes mértékben irracionális. Persze megteheti bárki, de ne számítson arra, hogy komolyan fogják venni az õ elfogult értékelését.
Illetve egy 10-es skálán 10-ig lehet értékelni. 11 nincs.


Eddig ez a sorozat a Westword c. film/könyv és az Álmodnak-e az androidok elektronikus bárányokkal? alapelgondolásait egyesítette. Míg a címadó mûbõl a "díszletet" vette át, addig a másodikból az AI öntudat elemét, és ezeket próbálja egyesíteni, de sajnos mindezt rendkívül vontatottan.
Eddig alig történt egy-egy részben némi említésre méltó esemény. Potenciál van benne, de fel kellene pörgetni, különben kasza lesz és ezt a lehetõséget is elvesztegetik, mint ahogy a pl. Minority Report esetén tették.
10/10
pikigeri 2016 okt. 25. - 13:43:27 10/10
(7/81)
A Westworld véleményem szerint már most 4 epizód után átvette a világon a No.1. sorozat címet a Trónok harca sorozattól, aminél nincs nagyobb elismerés. A Trónok Harca mûfajilag dráma és fantasy, de ebbõl a mûfajból a sorozatok kategóriájában az abszolút uralkodó, tehát a legjobb ez vitathatatlan. Viszont a Westworld azért egyértelmûen jobb és erõsebb, mint a Trónok harca szerintem (igaz nehéz összehasonlítani a kettõt, mert az egyik teljesen fantasy és dráma kategória, a másik, pedig a közeljövõben aktuálissá váló kérdéseket feszeget, ráadásul a Westworld mûfajilag teljesen egyedi kombináció sci-fi, western és dráma egyben), mert a Westworld egyértelmûen sokkal jobb a színészi játékban, a forgatókönyvben ,a történetben, a párbeszédekben, mint a Trónok harcában (pedig ezekben iszonyúan erõs a Trónok harca is) plussz a Westworld sokkal valóságosabb kérdéseket feszeget, mint, amilyen tanulságok leszûrhetõek a Trónok harca valóban kiváló és komplex történeti szálaiból és történéseibõl. A Westworld olyan szinten minden részletében összerakott minõségi munka minden értelemben, amilyet én még nem láttam sorozatok között (színészi játék, forgatókönyv, párbeszédek, történet, látvány 4 epizód után tucatnyi kérdõjel felvetése). Aki erre nem ad valamelyik értékelõoldalon (pl. port.hu, IMDB) 10/10-et, hanem alacsonyabbra értékeli az vagy nem érti a sorozatot és nem látja át a sorozatot vagy nem tudja mi az a minõségi sorozatkészítés. Egyébként a Trónok harca is a maga kategóriájában szerintem abszolút 10/10 természetesen, de a Westworld történetben, színészi játékban, forgatókönvben és a kérdõjelekben sokkal jobb, mint a Trónok Harca. A Westworld megteremtette azt a minõségi kategóriát a sorozatoknál, ami a 10/11.
gollerzsofia 2016 okt. 19. - 16:02:39
(6/81)
Õszintén szólva mást nem is nagyon tehettem...egymást követõen néztem meg az elsõ három részt: minden várakozásomat felülmúlta. Számpmra minden szempontból hatalmas teljesítmény, alíg várom a folytatást.
10/10
kinguci18k 2016 okt. 19. - 08:07:14 10/10
(5/81)
Az elsõ rész megnézése után.Azt kell mondjam,hogy jó sorozat lesz ez.Nekem tetszett.Van benne minden ami manapság az embereknek kell a sorozatokba,filmekbe.Meztelenség,vér,erõszak,a jövõ foglalkoztatása,a jövõ technikái.Az emberek valamilyen mesterséges módon történõ legyártása.A gondolatok,az agy,az elme,az intelligencia mesterséges elõállítása,irányítása.A gazdagság,az uralkodási vágy,az emberi gonoszság,aljasság.És ugyanakkor az emberi jóság,kedvesség és szeretet.Tehát amilyen valóban a jelenlegi világunk is.Gondolkodni is kell a filmben,nem csak nézni.A szereplõkkel nekem semmi bajom nem volt eddig.
Szóval én várom a folytatást.10/10
3/10
sawyerx 2016 okt. 13. - 18:00:23 3/10
(4/81)
2 rész után még nem szavazok, de eddig csak egy gyenge 6-os.
Látvány szép, sztori és karakterek érdektelenek és unalmasok.
Nagyobb a füstje, mint a lángja...
3/10
chagaal 2016 okt. 10. - 20:32:21 3/10
(3/81)
... hát elnézést a rajongóktól, de ez olyan, mintha az aranyból készült bilibe belesz.rt volna valaki, attól még ami benne van az az ami... kritikusoknak készült, ráérnek megmagyarázni a semmit senkinek:-) nagy csalódás (nekem) ez a sorozat, ennyi...
Kristóf Horowitz 2016 okt. 08. - 18:55:44
(2/81)
A második rész már eléggé elvont lett,erõsen LOST utánérzéssel,de a képi világ,és a szereplõk óriásiak!
Remélem begyorsul majd