Téma: Westworld

9/10
OM72 2017 febr. 20. - 18:59:03 9/10
(41/81)
Remek sorozat, sok párbeszéd mély (Advaita) filozófiát rejt, de ez nem mindenkinek nyílik meg. Elgondolkodtató volt nekem a védõruhás technikusok ahogy megjelentek a rajzokon, mint egy E.v.Daniken filmben/könyvben az idegen teremtõk, és ugye az androidok szemszögébõl úgy is van. Meg persze a felvillanó cick puncik is dobtak a hangulaton....
zegorias 2017 febr. 15. - 21:57:48
(40/81)
10 részes évad...9 rész sejtelmeskedés...1 részben derül ki minden..............azért utólag összességében jó atmoszférájú sorozat.
10/10
Ra 2017 febr. 12. - 00:17:40 10/10
(39/81)
Ez a sorozat (számomra) színtiszta filozófia, telve aktuális tartamokkal, kifinomult érzékenységgel (=intelligenciával) tálalva a részleteket, az árnyalatokat. Ennek a sorozatnak komoly mondanivalója van és végig jó. Hozzám nagyon közel áll.
5/10
Palyika 2017 jan. 26. - 12:45:49 5/10
(38/81)
Elsõ két rész megfogó volt, érdekes történet, jó fikció.
Azután pedig várta, és vártam, hogy történjem már valami, de sajnos még az utolsó rész is olyan volt, mint egy szappanopera.
Jó indulattal adtam neki 6/10-et
harnas1207 2017 jan. 24. - 11:03:28
(37/81)
Tipikus modern sorozat! Meztelenséggel és gyilkolással eladja magát, ez kell a kis igényû nézõknek. Az elsõ 1-2 részben mindent bedob, hogy megfogja az embert, majd eteti a szappanoperával, miközben szerencsétlen várja az évadzáró katarzist. Emellett a sztori gagyi és rég lerágott csont. A színészek viszont nagyszerûek a képi megjelenés is, kár, hogy a világot nem dolgozták ki és teli van logikai buktatókkal. Néhány karakter vérlázítóan retardáltul viselkedik. A jelenetek nagy része pedig teljesen röhejes a történet szempontjából, csak a nézõknek való magyarázást szolgálja. Sajnos csak spoilerekkel tudnám teljesen porig alázni a sorozatot, de inkább mindenki nézze meg és maga alkosson róla véleményt.
jani-wan 2017 jan. 17. - 19:06:47
(36/81)
"Black Sails ... gagyi"
Konkrétan mire gondolsz? Mert az egy fõ szálat vivõ sorozatok általában óhatatlanul "gagyisodnak", mikor elkezdik a fõszálat lassabban adagolni és a töltelékkel kitölteni a szezont.
De ez attól lesz nagyon érdekes, hogy túlnyomó részben valóságos személyeket ismer meg az ember, és egy olyan világot, amirõl korábban ilyen mértékben nem igazán volt semmi sem, és itt az események nagyjából tükrözik a valóságot. A személyek fõleg akkor válnak igazán érdekessé mikor utánaolvas az ember. És ezt érdemes megtenni egybõl a sorozat eleje felé. Persze nem szabad végigolvasni, hogy ki mikor hogyan végezte be pályafutását. Az kicsit elspoilerezi.
És szerintem az is jól meg lett oldva, ahogy a kitalált kalózok szerepelnek benne, mint pl.

*** SPOILER-t tartalmaz ***
Flint kapitány vagy Long John Silver, akik Stevenson figurái a Kincses szigetbõl.
Illetve olyan dolgok, mint pl. az Urca aranya, ami szintén a valóságban elsüllyedt hajó, de valójában nem aranyat szállított, vagy olyan mellékes cselekményre gondolok mint pl. Jack Rackham megalkotja a Jolly Roger-t. (képen az õ zászlaja)
Nem beszélve arról, hogy az egész kerettörténet, azaz a Bahamák önállóságáért folytatott harc is, az angolok és a kalózok között, illetve az élet a Bahamákon, nagyon közel áll a valósághoz, már amennyire utánanéztem.
*** SPOILER vége***

Szóval ezért mondom, hogy érdekesebb. A sorozat tele van ilyesmikkel, ha az ember figyel és utánanéz. A Westword a feléig dögunalom, és igazából

*** SPOILER-es ***
az utolsó néhány rész az ahol kezd összeállni a kép, és kezd érdekes lenni. De még valahogy ez is eléggé kevés így.


A BSG az egyik legelismertebb sorozat, és nem véletlenül. Az nagyon igényesen ki lett dolgozva. És valóban a látvány nem Star Wars szintû, de a történet simán elviszi a hátán a sorozatot. Nekem annyira nem hiányzott a látványos ûrharc. A Babylon 5-öt sem azért néztem.
A rém rendes családot azért hoztam fel példának, hogy több különbözõ kategóriába sorolható sorozatok közül ilyen is szerepeljen a listán.
A Breaking Bad-del kapcsolatban nem értem mirõl beszélsz. Ez nem börtönös. Szerintem összekeverted. Nem lehet hogy a Prison Break-re gondolsz?
A Shield meg szerintem kötelezõ darab annak aki még nem látta, és képes ilyesmit nézni.
qgejerry 2017 jan. 17. - 17:07:32 Előzmény jani-wan
(35/81)
"az azt képzeli, hogy csak az lehet minõségi amit õ ítél annak"

A túlzó, szélsõséges kijelentések mint csak 10/10-es lehet egy film vagy sorozat természetesen hamisak. Ebben igazat adok neked.

24 sokkal jobb sorozat ennél - ebben szerintem is igazad van
Az ember a fellegvárban sokkal jobb ennél - ebben is
A House of Cards sokkal jobb ennél - ezzel is egyetértek

A Black Sails sokkal érdekesebb ennél - ezzel már nem értek egyet. Nagyon téma, a díszletekkel látványvilággal is jó munkát végezted de a történet sajnos bõdületes gagyiba ment át pár rész után.

A Breaking Bad sokkal jobb volt ennél - az elsõ évad kiváló volt. Egy valódi börtön hackelése a valóságban. A második éved jó levezetõ lett volna. De ami a harmadik évadtól jött, az önmaga paródiájába taszította ezt a jobbra érdemes sorozatot. De nem ezt akarták, viszont ez lett belõle.

A Shield sokkal jobb volt ennél -- nem ismerem eléggé.
A Battlestar Galactica sokkal jobb volt ennél - nem volt jobb ennél. A sci-fi az bizony jó történet mellett látvány is. A BC látványosan nem foglalkozott a sci-fi látványelemekkel. Vélhetõen a Star Trek hibáiból próbáltak tanulni de átestek a ló túloldalára. A remek színészi alakítás és jó történet pont a sci-finél nem elég. Hummer meg a többi sci-fi idegen dolog nagyon illúzióromboló.

A Rém rendes család sokkal szórakoztatóbb ennél - teljesen más kategória. Almát a körtéhez...
"az azt képzeli, hogy csak az lehet minõségi amit õ ítél annak"

A túlzó, szélsõséges kijelentések mint csak 10/10-es lehet egy film vagy sorozat természetesen hamisak. Ebben igazat adok neked.

24 sokkal jobb sorozat ennél - ebben szerintem is igazad van
Az ember a fellegvárban sokkal jobb ennél - ebben is
A House of Cards sokkal jobb ennél - ezzel is egyetértek

A Black Sails sokkal érdekesebb ennél - ezzel már nem értek egyet. Nagyon téma, a díszletekkel látványvilággal is jó munkát végezted de a történet sajnos bõdületes gagyiba ment át pár rész után.

A Breaking Bad sokkal jobb volt ennél - az elsõ évad kiváló volt. Egy valódi börtön hackelése a valóságban. A második éved jó levezetõ lett volna. De ami a harmadik évadtól jött, az önmaga paródiájába taszította ezt a jobbra érdemes sorozatot. De nem ezt akarták, viszont ez lett belõle.

A Shield sokkal jobb volt ennél -- nem ismerem eléggé.
A Battlestar Galactica sokkal jobb volt ennél - nem volt jobb ennél. A sci-fi az bizony jó történet mellett látvány is. A BC látványosan nem foglalkozott a sci-fi látványelemekkel. Vélhetõen a Star Trek hibáiból próbáltak tanulni de átestek a ló túloldalára. A remek színészi alakítás és jó történet pont a sci-finél nem elég. Hummer meg a többi sci-fi idegen dolog nagyon illúzióromboló.

A Rém rendes család sokkal szórakoztatóbb ennél - teljesen más kategória. Almát a körtéhez...
"az azt képzeli, hogy csak az lehet minõségi amit õ ítél annak"

A túlzó, szélsõséges kijelentések mint csak 10/10-es lehet egy film vagy sorozat természetesen hamisak. Ebben igazat adok neked.

24 sokkal jobb sorozat ennél - ebben szerintem is igazad van
Az ember a fellegvárban sokkal jobb ennél - ebben is
A House of Cards sokkal jobb ennél - ezzel is egyetértek

A Black Sails sokkal érdekesebb ennél - ezzel már nem értek egyet. Nagyon téma, a díszletekkel látványvilággal is jó munkát végezted de a történet sajnos bõdületes gagyiba ment át pár rész után.

A Breaking Bad sokkal jobb volt ennél - az elsõ évad kiváló volt. Egy valódi börtön hackelése a valóságban. A második éved jó levezetõ lett volna. De ami a harmadik évadtól jött, az önmaga paródiájába taszította ezt a jobbra érdemes sorozatot. De nem ezt akarták, viszont ez lett belõle.

A Shield sokkal jobb volt ennél -- nem ismerem eléggé.
A Battlestar Galactica sokkal jobb volt ennél - nem volt jobb ennél. A sci-fi az bizony jó történet mellett látvány is. A BC látványosan nem foglalkozott a sci-fi látványelemekkel. Vélhetõen a Star Trek hibáiból próbáltak tanulni de átestek a ló túloldalára. A remek színészi alakítás és jó történet pont a sci-finél nem elég. Hummer meg a többi sci-fi idegen dolog nagyon illúzióromboló.

A Rém rendes család sokkal szórakoztatóbb ennél - teljesen más kategória. Almát a körtéhez...
"az azt képzeli, hogy csak az lehet minõségi amit õ ítél annak"

A túlzó, szélsõséges kijelentések mint csak 10/10-es lehet egy film vagy sorozat természetesen hamisak. Ebben igazat adok neked.

24 sokkal jobb sorozat ennél - ebben szerintem is igazad van
Az ember a fellegvárban sokkal jobb ennél - ebben is
A House of Cards sokkal jobb ennél - ezzel is egyetértek

A Black Sails sokkal érdekesebb ennél - ezzel már nem értek egyet. Nagyon téma, a díszletekkel látványvilággal is jó munkát végezted de a történet sajnos bõdületes gagyiba ment át pár rész után.

A Breaking Bad sokkal jobb volt ennél - az elsõ évad kiváló volt. Egy valódi börtön hackelése a valóságban. A második éved jó levezetõ lett volna. De ami a harmadik évadtól jött, az önmaga paródiájába taszította ezt a jobbra érdemes sorozatot. De nem ezt akarták, viszont ez lett belõle.

A Shield sokkal jobb volt ennél -- nem ismerem eléggé.
A Battlestar Galactica sokkal jobb volt ennél - nem volt jobb ennél. A sci-fi az bizony jó történet mellett látvány is. A BC látványosan nem foglalkozott a sci-fi látványelemekkel. Vélhetõen a Star Trek hibáiból próbáltak tanulni de átestek a ló túloldalára. A remek színészi alakítás és jó történet pont a sci-finél nem elég. Hummer meg a többi sci-fi idegen dolog nagyon illúzióromboló.

A Rém rendes család sokkal szórakoztatóbb ennél - teljesen más kategória. Almát a körtéhez...
offtopic
jani-wan 2017 jan. 15. - 13:36:37
(34/81)
"Aki erre nem ad valamelyik értékelõoldalon (pl. port.hu, IMDB, Metacritic, Rotten Tomatoes) 10/10-et, hanem alacsonyabbra értékeli az vagy nem érti a sorozatot és nem látja át a sorozatot vagy nem tudja mi az a minõségi sorozatkészítés"
A helyzet az hogy aki ilyen hülyeséget leír, az azt képzeli, hogy csak az lehet minõségi amit õ ítél annak, vagy mindenki más tudatlan.
Szerintem viszont a

24 sokkal jobb sorozat ennél
Az ember a fellegvárban sokkal jobb ennél
A House of Cards sokkal jobb ennél
A Black Sails sokkal érdekesebb ennél ...
és ezek csupán a most futó sorozatok.
A Breaking Bad sokkal jobb volt ennél
A Shield sokkal jobb volt ennél
A Battlestar Galactica sokkal jobb volt ennél
A Rém rendes család sokkal szórakoztatóbb ennél
és ezeket még tovább sorolhatnám ...

Szerintem meg lehetséges, hogy vannak akik szerint jó és minõségi a Westworld, de mégsem éri el más 10 pontos sorozatok nívóját, és teszem azt csupán 9/10-et, vagy urambocsá 8/10-et adnak rá.
Szerinted ezek az emberek vagy fogalmatlanok vagy egyszerûen hülyék. De te nem vagy az, mert szerinted 1, azaz EGY 10 RÉSZES évad után, aminek az elsõ fele dögunalom volt, már simán veri a négy-öt sõt akár 10 évig is futó sorozatokat
Gratulálok.
10/10
pikigeri 2017 jan. 15. - 02:22:31 10/10
(33/81)
A Westworld véleményem szerint átvette a világon a No.1. sorozat címet a Trónok harcától, aminél nincs nagyobb elismerés. A Trónok Harca mûfajilag dráma és fantasy, de ebbõl a mûfajból a sorozatok kategóriájában az abszolút uralkodó, tehát a legjobb ez vitathatatlan. Viszont a Westworld azért egyértelmûen jobb és erõsebb, mint a Trónok harca szerintem (igaz nehéz összehasonlítani a kettõt, mert az egyik teljesen fantasy és dráma kategória, a másik, pedig a közeljövõben aktuálissá váló kérdéseket feszeget, ráadásul a Westworld mûfajilag teljesen egyedi kombináció sci-fi, western és dráma egyben), mert a Westworld egyértelmûen sokkal jobb a színészi játékban, a forgatókönyvben ,a történetben, a párbeszédekben, mint a Trónok harcában (pedig ezekben iszonyúan erõs a Trónok harca is) plusz a Westworld sokkal valóságosabb kérdéseket feszeget, mint, amilyen tanulságok leszûrhetõek a Trónok harca valóban kiváló és komplex világából, történeti szálaiból és történéseibõl. A Westworld olyan szinten minden részletében összerakott minõségi munka minden értelemben, amilyet én még nem láttam sorozatok között (színészi játék, forgatókönyv, párbeszédek, történet, látvány, kérdõjelek). Aki erre nem ad valamelyik értékelõoldalon (pl. port.hu, IMDB, Metacritic, Rotten Tomatoes) 10/10-et, hanem alacsonyabbra értékeli az vagy nem érti a sorozatot és nem látja át a sorozatot vagy nem tudja mi az a minõségi sorozatkészítés. Egyébként a Trónok harca is a maga kategóriájában szerintem abszolút 10/10 természetesen, de a Westworld történetben, színészi játékban, forgatókönyvben és a kérdõjeleiben jobb, mint a Trónok Harca. A Westworld megteremtette azt a minõségi új kategóriát a sorozatoknál, amit a filmeknél Nekem csak az Érkezés (Arrival) és a Csillagok között (Interstellar) tudott a 10/11 kategóriát.
5/10
Towner 2017 jan. 03. - 10:03:22 5/10
(32/81)
sem lesz
5/10
Towner 2017 jan. 03. - 09:59:34 5/10
(31/81)
Cukormázas-habos-babos. De amikor beleharapok akkor nem igazán izlik.
Sokszor küzdöttem hogy ne aludjak el. Rengeteg párbeszéd amit nem értesz, de meg kell jegyezni hiszen majd értelmet nyer (Nolan túlspilázta). A végén viszont nincs meglepi, -Spoiler- mert azt mindenki sejti hogy Hopkins évekre nem ragad le egy sorozatnál, meg hát adja magát...Nincs tét, nem érzem hogy lenne. Ha nem érzed hogy van tétje, akkor izgalmas em lesz..
Urquidez 2016 dec. 28. - 22:57:27
(30/81)
Hát szerintem ez rohadt jó. Engem nagyon eltalált az egész.
Ironka80 2016 dec. 28. - 22:21:19
(29/81)
Most hogy így levezetted, valóban igazad van. Akkor ezek szerint csak az úgynevezett \"vendégeket\" nem lehet megölni a virtuális világban ha jól sejtem.
abisztriczky 2016 dec. 28. - 20:49:08
(28/81)
Már hogyne ölhetnének hús-vér embert a robotok a kreált világban! Simán megöltek egy rakás karbantartójukat, biztonságiakat. Az a pisztoly meg a legvégén "speciális" darab, még Ford is említette Doloresnek. Jóval korábban, sok-sok évvel ezelõtt azzal ölte meg magát Albert (a színesbörû hús-vér karakter, ha jól emlékszem az eseményre és a nevére), amikor James M. által alakított karakter és Dolores leölték az összes Vadnyugati helyszín robotjait.
Azért az durva volt, amikor lement a stáblista, és volt utána egy pár másodperces jelenet, amikor az a pszicho-szõke-tetovált fejû nõi robot levágta az egyik saját karját, hogy kiszabaduljon az ajtó fogságából, és még vigyorgott is hozzá!
Ironka80 2016 dec. 28. - 14:46:55
(27/81)
Számomra nem világos hogyan tudná Dolores megölni Fordot. A virtuális világban a vendégeknek nem árthatnak a robotok. Így a vezetõségben sem tudnak kárt tenni. Ha meg tudja ölni Fordot, akkor az valójában nem Ford, hanem egy hasonmás robot. Vagy nem jól gondolkozom?
10/10
kinguci18k 2016 dec. 23. - 11:48:33 10/10
(26/81)
Végig nézve a sorozatot is nagyon tetszett és tetszik.
Az természetes hogy mindenkiben kialakultak gondolatok minden egyes rész után.Más befejezést vártunk,gondoltunk vagy reméltünk.És az is természetes hogy keveseljük amit kaptunk.Hogy még többet és még többet bele raktunk volna a sorozatba.Sok mindent máshogy alakítottunk volna mi.De pont ez mutatja hogy mennyire is jól sikerült ez a sorozat.És az utolsó rész,illetve ennek is a legvége,a sorozat befejezése.Azért sok mindenben hagy minket el gondolkodtatni.Sok mindenen agyalhat az ember hogy az hogy is és mért is stb.Nekem tetszett a befejezés,ahogy lezárták a sorozatot.(És persze én is másra számítottam.Hasonló dolgokra,de másra.) Részemrõl külön dicséret a szereplõknek,mindnek.És dicséret a szinkronhangokért.Minden passzolt és tökéletes volt.
Soha rosszabb sorozatot. 10/10
Blindmouse 2016 dec. 22. - 10:49:47
(25/81)
Én is kissé csalódottan álltam fel az utolsó epizód után. :/
10/10
hunor16 2016 dec. 11. - 12:08:09 10/10
(24/81)
Bernard pl. karban tudná tartani õket, hisz eddig is azt csinálta.
abisztriczky 2016 dec. 11. - 10:59:57
(23/81)
Ebben a sorozatban is meghagyták azt a momentumot a végén, mint a klasszikus filmben, hogy az irányítóközpont automatikusan lezárta magát bent az emberekkel.
Egyébként ha egyszer eljut odáig a történet, hogy a droidok kijutnak az emberi világba, "teremtõik" közé, utána mi lesz? Például mi lesz a karbantartásukkal, stb....? Megemlítették, hogy a legtöbb android megõrült, nem lehetett egy idõ után újra és újra kitörölni a memóriájukat, frissíteni õket.
10/10
hunor16 2016 dec. 11. - 09:31:54 10/10
(22/81)
A kedvenc sorozatom lett. Aki nem értette az nem figyelt oda a részletekre. Minden meg lett magyarázva.

***SPOILER***

Ott lett vége ahol elkezdõdõtt, Wyatt mészárlásával. Ford mivel kitörölni nem tudta az Arnold által írt kódókat, ezért csak elfojtotta. Dolores nem találta amit keresett mert a homok betemette a várost, ezért maradt neki az a hit hogy õrült aki hangokat hall és látomásai vannak. 35 év után Ford nyilván érezte hogy már nincs sok neki a királyi széken, ezért egy új narratíva ürügyén kiásatta a várost. A narratívának Wyatt a fõ karaktere. Ford elmondta Theresának hogy nem vehetik el tõle a birodalmát, de ha már nem lehet az övé, akkor ne legyen másé se. Csak azoké akiknek Arnold szánta. Az androidoké. Mindenki megkapta amit akart. Ford az új narratíváját. William azt hogy az androidok igazán tudnak küzdeni. Az õrült boldogság látszott az arcán amikor ellõtték a karját. Az androidok azzal hogy lemészárolják a vezetõséget megkapták a szabadságot a saját világukban és az öntudathoz vezetõ utat.