1/10
enccc 2017 dec. 30. - 01:26:22 1/10
(14/94)
A történetben volt fantázia. Viszont a filmben olyan hatalmas hibákat ejtettek, hogy szinte élvezhetetlenné tette az egészet. SPOILER Pl.: mikróhullámú sütõ jelenet, kiugrik a lány a harmadik emeletrõl és semmi baja nem esik stb. Egyéb iránt életszerûbb lehetett volna az egész, ha mondjuk Niameyben, Delhiben, Pekingben játszódott volna.
Querelle82 2017 dec. 27. - 18:17:35
(13/94)
Az sem érthetõ, miért akart az egyetlen lenni ? Azonkívül az egyik nõvér állandóan edzett, míg a többi nem.Na most, akkor elõbb-utóbb csak fel kellett volna tûnni az õ(ket) ismerõknek, hogy egyik a nap a lány igencsak kigyúrt, míg a másik napon nem.Különösen akkor, ha a számítógépzseni jelent meg a nyilvánosság elõtt.
9/10
mimi169 2017 dec. 26. - 18:24:18 9/10
(12/94)
Nem volt rossz film, viszont a végét nem teljesen értettem.
SPOILER
Azt értettem, hogy a Hétfõ nevû lány árulta el a testvéreit, de az indítékai nem teljesen világosak. Ha jól értettem, akkor a munkájával kapcsolatban voltak nagy ambíciói és õ akart az egyetlen Settman lenni. Az is oké, hogy beleszeretett abba a rendõrbe és ikrekkel volt terhes. Azt viszont nem értettem, hogy a testvérei elárulásával hogy akarta megvédeni a születendõ gyerekeit? A törvény a testvérei kiiktatásával nem változott volna, õ se tudta volna felnevelni õket.
Querelle82 2017 dec. 25. - 10:10:02
(11/94)
Noomi Rapace számos karaktert formál meg, kitûnõen. Az akció jelenetek viszont kissé öncélúak, azonkívül abszolút módon hihetetlenek és hiteltelenek. Mandrót pofán verik súlyzóval, vasalóval, vasrúddal, olyan robbanás van, hogy a lakást szétviszi, de a rossz fiúk kisebb karcolásokkal megússzák, stb. A logika meg érhetetlen számomra.SPOILER : A túlnépesedés ilyen módon történõ, holokausztot idézõ megakadályozása azonkívül, hogy borzasztó, de még érthetetlen is.Más:Hétfõ miért nem olyan egyezséget köt, hogy a testvérei is életben maradhassanak ? Hiszen õ adja az adományokat ( más kérdés, hogy nincs tisztázva honnan és mibõl ) az elnöki kampányhoz, azaz nála az adu.Ha meg így döntött, miért javul meg a végére, és miért akarja az elnökjelöltet megölni ? ) SPOILER vége.
gouldshaw@gmail.com 2017 dec. 11. - 00:31:06
(10/94)
Életem egyik legerõsebb filmje, szinte sokkolt.
9/10
Gabi1980 2017 dec. 08. - 23:42:29 9/10
(9/94)
Összességében tetszett, bár picit másra számítottam. Aki nagy \"hálivúdi heppiendre\" számít, az csalódni fog. Mindenesetre érdekes volt, nem bántam meg, hogy megnéztem.
Knédliman 2017 nov. 27. - 22:37:26
(8/94)
Végy egy 101 kiskutya, A sziget és a Tökéletes trükk forgatókönyvet, keverd össze a lapjait, majd forgasd le sci-fi-ként. 3 pont a legnagyobb jóindulattal.
5/10
gyereamozibabe 2017 nov. 27. - 02:01:16 5/10
(7/94)
Hááát, ez sajnos csak 5 pont. Egy tv filmnek elment. Low bugdet, sötét jövõ, ahol a városban mindenhol ellenõrzõpontok, és a kivetítõkön a gonosz diktátor beszél. Hányszor akarják még ezt elsütni? A film csak egy-két percre tudott magábaszippantani. A nagy leleplezési jelenet is ezer filmben volt már. A sztoriban persze van csavar, de a szokásos amerikai módszerrel: nem volt felépítve, csak amolyan \"nesze itt van kedves nézõ, erre nem számítottál, mi?\" alapon elénk dobnak némi koncot. De persze voltak jó jelentek is, aláírom. Tetszik amikor egy nõt végre úgy vágnak falhoz, ahogy az életben is elõfordul. De hát a film valahogy nem mûködött.

Hosszabban a sztori logikátlansága, ami miatt képtelen voltam beleélni magam: ez a \"túlnépesedik a Föld\" vízió elég szánalmas innen Európából nézve, ahol a fehérember épp kihalni készül. (önként és dalolva!) Továbbá miért is kéne hatéves gyerekeket elhurcolni (lefagyasztani) miközben már a terhesgondozás ideje alatt ki lehetne kaparni a nem kívánt magzatot? (ugye a sztori szerint sok volt az ikerterhesség) Az \"egy gyerek\" szabályt Kína már egyszer bevezette, és sikeresen megállította a népességrobbanást. Nem kellett emiatt gyerekeket eltüntetni. Ha egyszer valóban eljönne az idõ, hogy az erõforrások szûkösek lesznek, akkor a nemzetek háborúban fogják egymástól elvenni az életteret, és nem a saját gyerekeiket fogják lefagyasztani. Szóval adott egy logikátlan sztori, és akkor még ott a sablonos megvalósítás. Az eredmény, hogy kívülállóként bámulod a vásznat, és eszed a popcorn-t. Ezt is le kell öblítenem egy Kincsemmel. (már nyolc hónapja ez a technikám, ha béna filmet látok)
10/10
UnapologeticBitch 2017 nov. 27. - 01:04:32 10/10
(6/94)
reg lattam mar ennyire brutalisan jo filmet
Morten 2017 nov. 26. - 11:00:55
(5/94)
ez nagyon jól sikerült...kicsit félve ültem be rá...de kellemes csalódás volt...
bátran merem ajánlani !
10/10
zodiac1967 2017 nov. 19. - 21:27:25 10/10
(4/94)
Szenzációsan jó! Noomi Rapace, Glenn Close, Willem Dafoe is zseniális! 100%
mozitekercs 2017 nov. 12. - 08:17:04 Előzmény avsk
(3/94)
A bemutatóban semmi érdekes nincs.
10/10
avsk 2017 okt. 19. - 23:38:46 10/10
(2/94)
Nagyon jó film a jelen korunk egyik legfontosabb mondanivalójával. És akármennyire is a 7 testvér oldalán vagyunk is és akárhogy is mondja a film, hogy a kormány intézkedései alávalóak mégis egyet kell értenem valamilyen szemszögbõl az utóbbival. Ha nem lesznek a jövõben drasztikus lépések a jövõ generációja fogja megsínyleni az egészet.
Bár az tény, hogy mivel a jövõben játszódik ( 2070 környékén) jóval humánusabb módon is akadályozhatták volna a túlnépesedést. Egyszerûen ha egy nõ már szült akkor terméketlenné teszik azt probléma megoldva. Bár a szegényebb negyedekben ez nem biztos, hogy megállná a helyét , valszeg õk kórházba se mennek az elsõ gyerek születésekor, így az eljárást is elkerülné.
A filmet mindenkinek bátran ajánlom izgalmas akció dús és nem utolsó szóban elgondolkodtató
kinderke 2017 okt. 07. - 16:05:24
(1/94)
Érdekes... Kínában 2015-ig ez volta törvény: egy család, egy gyermek!!!