10/10
eriiicka 2019 febr. 22. - 20:33:01 10/10
(54/94)
Zseniális film. 10/11.
7/10
sorozatneked.hu 2019 febr. 19. - 02:44:49 7/10 Előzmény plussy
(53/94)
7/10

Nekem tetszett, Noomi nagyon jól hozta az összes nővért. Ha szereted a disztópikus filmeket, akkor érdemes megnézned. Van benne akció, izgalom, vér és váratlan fordulatok. Az meg hogy hogyan viselkednek az emberek ebben a filmben azért nem fura, mert meg kell nézni, hogy hogyan viselkednek a való világban. Észak Korea, Kuba de akár Magyarországot is említhetném.
8/10
elemes 2019 febr. 08. - 22:49:43 8/10
(52/94)
0. a filmnek van magyar címe (sőt, szinkronos változata) a hét nővér, a magyar filmcímkitaláló bizottság újabb gyöngyszeme, bár az angol cím tükörfordítása "Mi történt Hétfővel" sem tökéletes, de mindenképp jobb, mint a végtelenül sablonos hét növér.

1. a kerettörténet próbálja elmagyarázni, hogyan alakulhat ki a mai civilizációból a filmben látott közeljövő (mához képest 25-50 év), hát kicsit erőltetett. Mivel a filmnek van egy kicsit mondanivalója, de nem ebben a rétegben, nem érzem súlyos hibának.

2. A főszereplő Noomi Rapace brilliáns alakításokat nyújtott, egyszerűen lepadlózok. Kevés ehhez fogható film van, ami ilyen nehéz munkát kíván a színésztől (talán a Felhőatlasz).

3. Az ötlet jó, szépen kidolgozott, a történetvezetés pedig fordulatos és nem túlzottan sematikus, nincs happy end, nincs irreális személyiségfejlődés.

4. Az akciójelenetekben a szokásos amerikázás sajnos előfordul (a gonosz nem tud célozni, a főhös lehetetlen eséseket és ütéseket él túl, utolsó pillanat stb) de a pozitívumok mellett elfogadható mennyiségben.

5. Digitális munka -- szerintem tökéletes, pedig a hét fő karakter miatt nagyon nehéz volt.

Szóval 7/10-et szerintem érdemel és beszélgethetünk a "mögöttes" rétegről is ha valakinek van kedve.
3/10
plussy 2019 jan. 27. - 21:31:16 3/10
(51/94)
Tele volt logikai hibával. Számomra nagy csalódás volt.

SPOILER
Számomra a legfájóbb az, hogy 30 év alatt senkiben nem merült fel, hogy mégis a több millió lefagyasztott gyereket hol tárolják, és mindez mennyi pénzbe / erőforrásba kerül.
Szintén kevésbé hihető, hogy 30 év alatt egyik "fagyasztóban" dolgozó munkatárs sem szivárogtat ki semmilyen információt...
5/10
pozsizsuzsi 2019 jan. 22. - 04:13:02 5/10 Előzmény kbr
(50/94)
hát ja.
rocco14 2018 dec. 26. - 19:50:28
(49/94)
Nekem nagyon tetszett!!! 8/10
3/10
RTommy9 2018 dec. 11. - 13:22:21 3/10
(48/94)
A viszonylag magas értékelés miatt néztem meg, de kár volt. Nem tetszett kicsit se! 3/10. Nagyon túl lett pontozva...
9/10
4anyreg 2018 okt. 26. - 22:56:00 9/10
(47/94)
Ja, és elfelejtettem: a végkifejlet valóban sejthető menet közben már, de ezt is elhalványítja a főszereplő játéka, az érzelmi helyzetek, és az, ha közben megpróbálod elképzelni, mennyire lehetetlen feladatot jelent az, amit (kényszerűen) vállaltak a túlélés érdekében, együtt. Közben a sztori a háttérben igen érdekes: a mindennapi hibázási lehetőségek száma végtelen, az egyes érzelmi különbségek, a szorongás, a loyalitás annyira megváltoztathatja a csoport (tesók) jövőjét, ami már nem az egyszerűen kiszámítható kategóriába tartozik semelyikük számára sem. Az egyéni érdekekről nem is beszélve, ugyebár..., de ennél mélyebben nem taglalnám, mert az már spoiler lenne.

Ha nem arra vagy ráállva, hogy kb. rájössz, mi a vége, akkor menet közben igen elgondolkoztató utazásod lesz, ez biztos.
9/10
4anyreg 2018 okt. 26. - 22:46:07 9/10
(46/94)
Nagyon érdekes film, izgalmas is amellett, hogy intelligens. Előttem írták, hogy unalmas, ez nagyon nem illik rá szerintem, csak ha képtelen vagy beleélni magad egy ilyen feltételezett szituációba. Az adott körülmények közötti érzelmi helyzetekbe ugyanis elképesztően ügyesen bele tud vinni a sok akció közben - köszönhetően a főszereplő(k) Noomi-nak, aki zseniális színésznő.

A hypeolás ellenére Glenn Close itt is közepes, mint máshol is. Néha idegesítően rossz, időnként elég jó. Willem nem főszereplő, de ne is őt várja senki, itt - ahogy írtam - a női főszereplő és a történet viszi a prímet, azt viszont nagyon jól, a többiek mind mellékszereplők, és halványak is Noomi mellett.

Ismét azt tudom mondani, mint sok - számomra - jó film esetében: nagyon nem való mindenkinek, de aki nem a szokásos hollywood-i akciófilmet várja, annak igen kellemes élménye lesz.
3/10
Atis88 2018 aug. 11. - 20:06:27 3/10
(45/94)
Eléggé unalmas volt. 2x futottunk neki az asszonnyal. Színészileg Rapace jó, többi teljesen felejtős. Dafoe alig szerepel, Close szintén pár jelenet erejéig van csak benne. Kicsit átbaszás. 3/10.
8/10
szookedorina 2018 júl. 21. - 23:30:41 8/10
(44/94)
spoiler
tanulság
Ha hibázol akkor haladsz, ha nem hibázol akkor tudod hová tartasz.
kbr 2018 júl. 20. - 17:12:46
(43/94)
Igazi töxar film
5/10
stupek2 2018 júl. 06. - 12:11:42 5/10
(42/94)
Érdekes történet, bár a kínaiak már bevezették a születésszabályozást, igaz nem ilyen drasztikusan. De a modern kor is bevezette a születésszabályozást, drasztikusan. Ha sok az ember, elindítunk egy háborút! Láttam már olyan horrorfilmet, ahol a "főszereplő" kivásárolta az életét (Vacacion, A hotel, stb) Ebben sincs új a nap alatt. Így egybegyúrva kicsit félresikerült a film.
8/10
King Diamond 2018 júl. 04. - 21:59:03 8/10
(41/94)
KIS SPOILER IS LEHET BENNE!!!
Nem tudom, mikor láttam ennyire érdekes történetű filmet (talán az Elysium volt az, vagy a Holnap határa). Szeretem az ilyen jellegű, jövőben játszódó utópisztikus sci-fiket, igaz, koránt sem szoktam olyan sok e kategóriába tartozó filmet nézni, nem tudom miért. Jó a történet, rendkívül érdekes és nem átlagos, sablonos. És ezen számomra az sem rontott, hogy kb. a film felénél már rá lehet jönni dolgokra a végkifejletet illetően. Akciókból és verekedésekből, illetve keményebb jelenetekből sem volt hiány, amik között azért valóban akadt egy-két túlzónak mondható momentum. A színészek jók, Noomi Rapace-tól rövid időn belül ez a második film, amit látok és itt még jobban tetszett. Jól hozta mind a hét karaktert, egyiknél sem éreztem, hogy vissza/háttérbe lenne szorítva a többihez képest. Nekem leginkább a szőke karakter jött be. Glenn Close most is hozta a szokásos utálatos karaktert, Willem Dafoe-t pedig mindig jó látni (bár, vele kapcsolatban én végig azt hittem, hogy ő a lányok apja, nem emlékszem, hogy elhangzott volna, hogy a nagyapa, vagy lehet, hogy csak nem figyeltem). A zenék és a magyar szinkron is jó volt. És örülök, hogy magyarul Hét nővérnek fordították és nem maradtak a "Mi történt Hétfővel" tükörfordításnál, mert akkor azt így, nagybetűvel kellett volna fordítani (és miután először elhangzik a filmben, hogy a hét napjai után kapták a lányok a nevüket, máris lehetne sejteni, hogy Hétfő központi szereplő lesz--nyilván, az eredeti cím alapján is lehet sejteni és felkeltheti a néző figyelmét, de kevésbé, mint magyarul). Összességében egy jó sci-fi akciófilm ez, amit érdemes megnézni.
8/10
7/10
antdomi 2018 júl. 01. - 19:06:00 7/10
(40/94)
A film elképzelése a hét iker egy személykénti mindennapi megnyilvánulásában érdekesnek tűnt, de a túlnépesedésre tett megoldások nevetségesek. A túlnépesedés problémáját a kínaiak már 1979-ben megoldották, ill. bevezették. 100 év múltán talán visszafejlődik majd a tudomány és a filmben látható kivégzésekkel oldják meg a túlnépesedés problémáját? Na nehogy már!
9/10
ligetiz51 2018 jún. 05. - 23:22:07 9/10
(39/94)
Izgalmas, végig odaszegez a film nézéséhez. Noomi Rapoce igenis nagyot játszik, mint a Tetovált lány-ban. Persze voltak benne amerikai szar klisék, de már hozzászoktunk. Összességében üdítően ötletes, jövő-életszerű nagyon jó film. Ajánlom megnézésre.
durumdara 2018 jún. 03. - 16:52:14
(38/94)
[SPOILER]
A történet a "Matuzsálem gyermekei" szagú + 1984 + Szép Új Világ remix.
Meg hát van benne egy kis Tökéletes Trükk, és Lopott idő is.

Engem nagyon zavart a mindent túlélő ügynök, a túl elhúzódó akciók - utálom ezt a hollywoodi jellemzőt.
Meg hogy minden érzelmes részen megszűnik a külvilág, beáll egy pauza és a szereplők nyugodtan merenghetnek, fetrenghetnek, szívfájhatnak, elmondhatják az utolsó mondatokat, mialatt az ellenfelek, és környezet a Petrificus Totalus állapotában vannak...
Vicces: a portás halála senkinek sem tűnik fel... :-)

[/SPOILER]

Nézhetőbb kategória, ha nem kezdi az ember boncolgatni a hátteret.

dandelion83 2018 máj. 27. - 06:10:26
(37/94)
Az alapötlet zseniális, de sajnáltam, hogy ilyen irányba vitték el a történetet....
9/10
Mir88 2018 máj. 25. - 22:39:34 9/10
(36/94)
Jó film. Brutális de az a világ is amiben játszódik.
9/10
méregfog 2018 máj. 23. - 09:01:06 9/10
(35/94)
Nagyon jó film. Jó sztori, remek alakítások. Végig lebilincselő. Ugyanakkor még mindig furcsának tartom az ilyen filmekben, hogy a technológia csúcs, az épületek viszont igencsak a múltat idézik... Persze nyilván így hatásosabb, csak fura. Talán az építőipar hanyatlásnak indulhatott... SPOILER lehet benne! Igen, lehet gyanítani a film alatt dolgokat, mégis van csattanó.