8/10
Sunboy 2018 máj. 21. - 15:42:55 8/10
(34/94)
Kimondottan teszett, ott a szeren. A történet jól épül fel, zene is okés. Tetszik az elhalálozások megjelenítése is. 8/10
8/10
idõjós1010 2018 máj. 16. - 20:11:55 8/10
(33/94)
Olvastam olyat, több embertől is, hogy kiszámítható a film a 60. perc után végig, és kb onnantól volt aki már csak nyüglődött rajta. Én egyáltalán nem éreztem kiszámíthatónak, sem unalmasnak. nagyon jó a sztori, és tele van váratlan húzásokkal. A képekből ugyan nem derül ki, de akcióból is jutott bele bőven. Nekem nagyon tetszett ez a film, viszont hemzsegett sajna a logikai bukfencektől. Néhyánszor vennem kellett egy mély levegőt, és elengedni ezeket a hibákat, mert amúgy megérte nem foglalkozni vele. Szerethetőek voltak ezek a csajok, és pörgős volt a történet.
5/10
pihes 2018 máj. 14. - 16:09:52 5/10
(32/94)
Mondjuk csak az alaptörténet tetszett, az első óra. Utána feszengtem, várva a végét.

5/10
beubhd 2018 máj. 13. - 11:39:54
(31/94)
Nem tudom, de iszonyatmód irigylem azokat, akiknek ilyen fantáziájuk van. :D Ha beledöglöttem volna sem jut az eszembe ilyen forgatókönyv... :D
10/10
mozi mosbourne 2018 márc. 20. - 17:10:09 10/10
(30/94)
Mestermű. 10/10
k11zoltan 2018 márc. 06. - 16:18:31
(29/94)
Nem volt rossz.
Ez a GC hogy szétbotoxolta az arcát. Vagy csak smink?
sexykex 2018 febr. 11. - 14:16:47
(28/94)
Beleszülettem a diktatúrába. Viszont imádtam olvasni, szerettem a sci-fit. Azokban a regényekben a jövõt egészségesnek, igazságosnak, vonzónak mutatták be az írók. Egészen optimista lettem és szerettem volna megérni ezt az utópisztikus jövõt.
Késõbb a szabadság beszivárgott a könyvlapokra és a mozikba. Megérkeztek a vírusok, a zombik, az alienek, a kataklizmák, az apokalipszis. Brrr! Már nem is bánom, hogy nincs túl sok hátra. Hiszen a jövõben még rondább diktatúrák várnak ránk, vagy kõkorszaki gyilkolászás. Hát hiányzik ez nekem? Ráadásul igazán jó, szeretõ testvérekrõl még a mesékben is ritkán írnak. És akkor itt van ez a film: a jövõben játszódik és testvérekrõl szól. Aki nem képes magától kitalálni, hogy milyen lehet, az nyugodtan nézze meg.
7/10
Annis 2018 jan. 27. - 16:48:28 7/10
(27/94)
Szerintem borzasztóan kiszámítható egy film. Félre értés ne essék, egyáltalán nem rossz, tetszik, hogy eltúlozva, nem túl futurisztikus, jó képi világa van, és az alapötlet is nagyon jó. De a film felétõl már megmondtam, hogy mi lesz a vége.

***SPOILER***
Amikor Adrian megjelent a lakásban, és mondta, hogy hívta Hétfõt a munkahelyén, már képbe is voltam. Tudtam, hogy kavarnak, az is rögtön átjött, hogy terhes a csaj, és hogy elárulta a többi lányt, nem tartják fogva.
***SPOILER VÉGE***

Ezt leszámítva tényleg egész jó, de pont ezért számomra kevés. :) Azért kap egy erõs 7-est.
10/10
Anna Dé 2018 jan. 22. - 01:58:12 10/10
(26/94)
SPOILER!
Oké de az összes lány ugyanazt a parókát hordta, ugyanúgy is néztek ki, tehát bármelyikük állhatott kapcsolatban a rendõrrel. Vagy mi volt neki a foglalkozása. Begyûjõ :D
Lehetett volna a hunyó az is akire épp senki nem gondol.
A szerzõdés szerintem arról szólt, hogy Hétfõ marad egyetlen plussz megtarthatja a gyerekeit, a testvéreit meg majd hibernálják aztán egy szebb jövõben ébrednek fel. A lány szerintem nem tudta hogy a testvéreket nem jegelik, hanem égetik, gondolom azért is akarta lelõni a végén Glenn Close-t, mert hogy totálisan átbaszta a fejét.
Tökjó film volt egyébként, leszámítva ezeket a brutál véres jeleneteket, minden nagyon ült, volt benne akció, meg szerelem meg minden. Én nyomtam is rá is kapásból 10 csillagot. :D Ezt a vonalat kéne követni Hálivudnak, oszt akkor tuti tele lennének a mozik.
Noomi Rapace hozta azt a formáját amit a Tetovált lány sorozatban megszoktunk, szóval szerintem a lényeg a lényeg ha kiszámítható volt a film ha nem - számomra egyébként nem - brutáljó volt ez a film.
egynévtelen 2018 jan. 17. - 15:37:03
(25/94)
Egész jó film csak a felétõl már mindent lehet tudni ha figyel az ember, így a vége kiszámítható. De látom nem mindenkinek jött át a dolog, vagy inkább nem figyelt a részletekre szóval válaszolok a kérdésekre:

Innentõl SPOILERES
Egy kis kihagyással sokkal jobb film lehetett volna. A hiba: a szerzõdés kiderülte, innentõl lehet tudni hogy Hétfõ adta fel a többi lányt, ezt egybõl követõ jelenetben megjelenik a tiszt, akinél mikor felmennek az õ lakására ott a kép Hétfõrõl és róla, már tudni lehet hogy Hétfõ szerelmes lett és már régebb óta tart a kapcsolat. A film elején pedig hányt is vacsora után, tehát gyanúsan terhes a férfitõl.
Mindezt el lehetett volna kerülni egyszerûen, mikor a kolléga lakásán van Csütörtök és pisztollyal meggyanúsítja hogy õ tud róluk és miért árulta el akkor a fickónak csak annyit kellett volna mondani: \"Tudok a titkodról, de ha tartod magad az egyezséghez amit kötöttünk és visszaadod az elõléptetést akkor kettõnk között marad\" és a mesterlövész itt lõné le. Így nem derülne ki semmi és maradna a misztikum Hétfõ eltûnésérõl és joggal hihetnénk hogy megölték.
A másik hogy a film végig sugallta hogy nincs valami rendben a gyerekek hibernálásával, én mondjuk arra gondoltam hogy lefagyasztják de nem lehet õket felkelteni többet. Végülis ugyanaz mint ami lett.

Válasz a felmerült kérdésekre:
\"Miért kellett új címet adni a filmnek? Miért kellett ez a Hét nõvér? Ami miatt az emberek többségének az orosz avítt Csehov dráma: Három nõvér jusson eszébe?
Mi a baj a: Mi történt hétfõvel címmel????????\"
Azért mert így egybõl tudjuk hogy Hétfõ különleges és a \"címszereplõ\" sosem hal meg 10 perc után. Több országban Seven Sisters néven fut a film egyébként.

\"Azt viszont nem értettem, hogy a testvérei elárulásával hogy akarta megvédeni a születendõ gyerekeit?\"
Ha Hétfõ lesz az egyetlen Karen Settman akkor õ élhet tovább ezzel a névvel (pont így hangzik el a filmben is: \"akkor valamelyikünk megkapja az életét\") és így már lehet párkapcsolata, gyereke is. 1 biztosan, de lehet a szerzõdésben volt valami erre vonatkozó rész, hogy 2-t megtarthat ez nem derül ki.

\"Továbbá miért is kéne hatéves gyerekeket elhurcolni (lefagyasztani) miközben már a terhesgondozás ideje alatt ki lehetne kaparni a nem kívánt magzatot?\"
Nem figyeltél. Eleve nem lehet 2-nél több gyereket szülni, az orvosnak kötelessége bejelenteni minden ilyen esetet. A film kezdetén beszélgetnek az orvossal mikor még 7 csecsemõ van ott és a nagyapa mondja az orvosnak:\"magában megbízott (a lánya - aki valszeg belehalt a szülésbe), tudta hogy maga nem jelentené fel, és nem csak a pénzért\". Tehát ha találtak egy lefizethetõ orvost akkor feketén megszülethetett a több baba is. Vagy otthon szültek ahol senki nem tudott róla.

\"Amit nem vágok, h miért vannak még a jövõben szegényebb népcsoportok (no go zónák) ha minden utcában csak ellenõrzéssel és karpereccel lehet átjutni...egyszerûen nem értem miért lehet egy testvér 8-10 éves mire rátalálnak...\"
Csak egy kaput láttunk a filmben, az pedig a bankszektor bejáratánál van (vagy a belváros bejáratánál) ahova a lányok dolgozni járnak.
Mivel korlátozott az élelmiszer (ugye patkányt esznek az elején) így sejthetõ hogy szegénység van úgy egészében. Mivel a film arról szól hogy túlnépesedett a Föld, valószínû 1 munkára 4 ember jut. Tehát 3 csak tengõdik, kéreget stb. Az 1 gyerek politika átfutási ideje ha mai szinten nézed akkor 50-60 év lenne mire csökkenne a népesség.
A másik felvetésre már írtam korábban, otthon szülte nincs a rendszerben, nem ment ki a házból stb. Csak mondjuk egy kedves szomszéd meg észrevette valahogy és bejelentette.

Azt hiszem minden kérdésre válaszoltam, amit a film alapján lehetett megtudni. :)
10/10
joshfeed 2018 jan. 08. - 00:00:00 10/10
(24/94)
Ez a film 10 pont és 2017 legjobb filmje véleményem szerint. Noomi Rapace pedig végérvényesen a legnagyobbak közzé írta ezzel magát ezzel az alakítással.
offtopic
Filmgusztália 2018 jan. 07. - 15:31:39
(23/94)
Most, h megnéztem az ember gyermeke címû szintén utópisztikus filmet, összezavarodtam. Az emberiség legnagyobb problémája az eljövendõ idõkben, a túlnépesedés..õõõ...nem...az ember legnagyobb problémája az emberek terméketlensége lesz.

Most akkor melyik?:(((
Filmgusztália 2018 jan. 06. - 14:45:59
(22/94)
Miért kellett új címet adni a filmnek? Miért kellett ez a Hét nõvér? Ami miatt az emberek többségének az orosz avítt Csehov dráma: Három nõvér jusson eszébe?
Mi a baj a: Mi történt hétfõvel címmel????????
De most komolyan?
Filmgusztália 2018 jan. 06. - 14:30:04 Előzmény gyereamozibabe
(21/94)
SPOILER

Ezeken én is gondolkodtam a film közben, de szerintem csak azokat a gyermekeket kellett "lefagyasztani", akik titokban nevelkedtek és csak késõbb derült ki létezésük, nyilván a szegényebb népcsoportoknál. Amit nem vágok, h miért vannak még a jövõben szegényebb népcsoportok (no go zónák) ha minden utcában csak ellenõrzéssel és karpereccel lehet átjutni...egyszerûen nem értem miért lehet egy testvér 8-10 éves mire rátalálnak...
Filmgusztália 2018 jan. 06. - 14:18:12
(20/94)
Nagyon tetszett a film, ha csak filmnek tekintjük, ebben az alternatív valóságban. Van humora a filmnek, van benne romantikus szál és rengeteg akció.

Enyhén off:
Amit igazából nem értek, az mai világunkban is jelen van, a legszegényebb rétegek nem ismerik egyedül a védekezés fogalmát. Ez igaz a hazánkban élõ kisebbségekre is és az afrikában éhezõkre is, hogy a többit ne is említsem.
Miért van az, h nem képesek emberek belátni, hogy anyagi határaik vannak illetve a filmben (és pl. Afrikában) táplálékhiány és ezért hát gumiban kéne szexelni vagy minimum megszakítós módszerrel?
Számomra érthetetlen...

Egyébként ilyen szempontból a film témája sem olyan sci-fi, hiszen Kínában úgy tudom csak egy gyermek engedélyezett minden családban, mert ott már most sincs elég koszt és sok mûkaját esznek az ottaniak.
Filmgusztália 2018 jan. 06. - 14:12:39
(19/94)
Azért van benne pár véres jelenet, szétloccsantott agyvelõk stb... SPOILER gyermekégetések. SPOILER vége.
Diana Spencer 2018 jan. 06. - 14:11:06
(18/94)
Pont attól.
Gerane 2018 jan. 06. - 11:58:23
(17/94)
Érdekel a film, de nem szeretem a véres filmeket. A bemutató alapján nem tûnik túl brutális filmnek. Mitõl kapta a 18-as karikát?
Querelle82 2018 jan. 05. - 09:49:32 Előzmény gouldshaw@gmail.com
(16/94)
Életed legerõsebb filmje ?
9/10
maxhell 2017 dec. 31. - 20:28:53 9/10
(15/94)
Jó filmek tartom, elgondolkodtató minden esetre.

Azért jó, hogy elolvastam a hozzászólásokat, mert nekem nem volt egyértelmû, hogy a

SPOILER: végén mutatott embriók hétfõ ikrei lettek volna...

Ezért is jó utólag pár véleményt elolvasni... :)