Téma: Whiplash

10/10
M.Zs.F 2015 márc. 23. - 10:34:26 10/10
(49/189)
Pár hete láttam a filmet de még mindig élnek bennem jelenetek a filmbõl. Ilyen egy jó film.

10/10
10/10
Senkijj 2015 márc. 14. - 11:36:37 10/10
(48/189)
Hatalmas film, minden másodpercét élveztem. J.K. játéka lenyûgözõ, megérdemelten kapott érte Oscart. A zenék óriásiak, szerintem az is megszereti a jazzt, aki eddig nem kedvelte. Nálam alapmû lett, szerintem évente meg fogom nézni 4-5X legalább.
9/10
Catharin 2015 márc. 13. - 22:16:42 9/10
(47/189)
Amikor láttam tetszett,de nem gondoltam olyan kiemelkedõ alkotásnak,de azóta eltelt pár hét és egyre inkább motoszkál a fejemben ez a film és rá kellett jönnöm fantasztikus volt,nem megy ki a fejembõl az ütem, és a zseniális J.K. Simmons alakítása
9/10
lipgloss 2015 márc. 13. - 09:19:11 9/10
(46/189)
Ja bocs az elejét lehagytam...igen az Ostorszíj... hát taps :D MIEZ? HOGY? MIÉRT? de szerencsére a mozikban Whiplashként megy nálunk is.
9/10
lipgloss 2015 márc. 13. - 09:16:29 9/10
(45/189)
Elõször én sem értettem, de aztán egy kritikában rábukkantam erre:
"A Whiplash egy dzsessz-sztenderd neve, ugyanezt a szót szokták használni az orvostanban arra a fajta sérülésre, amikor az ember nyaka, általában egy autóbalesetben túl gyorsan mozdul elõre és hátra, ettõl elmozdulnak a nyakcsigolyák, valamint ez az utóbbi évek egyik legjobb amerikai filmjének is a címe."
9/10
gyereamozibabe 2015 márc. 12. - 13:45:17 9/10
(44/189)
Nagyon örülök, hogy megnéztem. 10/9 pont. Féltem, hogy a szokásos amcsi felszinesség lesz, de most le a kalappal elõttük! Hiteles emberek, értelmes párbeszédek, krimi-szerû izgalom. Csak azt nem értem, hogy ha ilyen filmet is tudnak csinálni (ráaádul még Oscart is adnak neki), akkor a többi nézhetetlen, blõd, gyerekes, hiteltelen filmet miért sztárolják?
9/10
lipgloss 2015 márc. 11. - 09:22:39 9/10
(43/189)
Fantasztikus film! Azt kell mondjam ez egy jó év volt film ügyileg, az Oscarra is méltó alkotások kerültek élvonalba. J.K Simmons fantasztikus, nála jobb helyre nem is mehetett volna a szobor idén. A forgatókönyv, rendezés, szereposztás, zene, feszkó végig mûködik a filmben, és a csavarok, elgondolkodtató mondatok miatt meg a moziból kijövet sem tudsz túllépni rajta egyhamar. A szomorú, hogy 2 multiplexben játsszák össz-vissz, tehát a közönség nagy részéhez nem fog eljutni. :( Irány az art mozi emberek, megéri!!!
10/10
_Freddy_ 2015 márc. 07. - 16:10:23 10/10
(42/189)
Nagyszerû alkotás, egy igazi remekmû, 3 Oscar díj jogos tulajdonosa, de igazából többet érdemelt volna. :D JK Simmons nagyon jól játsza a szerepét. A dobos szólók is zseniálisak. 10/10
Superalonso 2015 márc. 03. - 11:51:52 Előzmény jessm
(41/189)
Ezt én is ugyanígy látom, a született képességek és adottságok számítanak jobban akár sport, akár zene vagy az élet bármelyik másik területérõl van szó maximum kell egy ember, aki hasznos tanácsokat ad és néhanapján bátorít, de ez a filmben bemutatott módszer nem hiszem, hogy az emberek többségénél hasznos volna sõt gyengébb lelkületû embereknél komoly személyiségbeli torzulást és sérülést okozhat, ami egész hátralévõ életére negatív hatással lehet......szerintem ez egy gyenge film, ráadásul az üzenete is megkérdõjelezhetõ...
10/10
thegodfather18 2015 márc. 01. - 20:11:36 10/10
(40/189)
Egy nagyon jól megírt és megrendezett motivációs film. J.K. Simmons alakítása olyan magas szinten volt, hogy nem csoda ez a rengeteg díj amit kapott, köztük az Oscar-t. Természetesen Miles Teller is jól játszott, de nem az õ karaktere volt a legerõsebb. A záró jelenetet többször visszanéztem, szinte biztosan kultuszjelenetek közé fog avanzsálódni.
jessm 2015 márc. 01. - 16:56:40
(39/189)
Látom egyesek nagyon lovagolnak azon, hogy a valós zenész világ nem ilyen. Szerintem õk nem értik a film lényegét, csak azért dobos a srác, mert ez látványosabb és akkor az aláfestõ zene is meg van. A fiú lehetne atléta, matematikus, fodrász, képzõmûvész, sakkozó.
A film a tanár diák kapcsolatról , vagyis egy formájáról szól. Bármilyen területen lehetnek ilyen tanárok, szülök, akik a tehetség motiválásának ezt a formáját választják.
A film azt érzékelte , hogy a tanár valóban tehetséges volt és valóban adott át a fiúnak sok mindent, de többet ártott az egész mint használt. A tanár igazolva látja a módszerét azzal, hogy kinevelheti azt a bizonyos tehetséget. Azt gondolja, hogy annak bizonyos zseni, nem fogja feladni semmimilyen körülmények között, és neki szüksége van erre a bánásmódra. De ez nem igaz , az a zseni az ö módszere ellenére is kimagasló lenne, és enélkül megtalálná az utat a rivaldafénybe. Sõt más módszerekkel, akár még zseniállisabb lehetne.
A srác is akkor lesz zseniális , amikor már nem lesz köze a tanárhoz és nem él a tanár terrorja alatt.

A tanár módszerével eléri, hogy kineveli azt A tehetséget, ami igazából nem is az õ munkájának köszönhetõ, az elég jókat pedig elriasztja. Legyünk öszinték nem csak zsenikre van szükség , hanem elég jókra is.

Ez a bánásmód csak emberi lelkeket rombol, akár egy életre megnyomoríthatja az embert, tapasztalatból mondom.
fanteye.blogspot.hu 2015 febr. 26. - 19:55:00
(38/189)
Nem feltétlenül kell szerintem mindenáron állást foglalni direkt módon, meg lehet hagyni a döntési lehetõséget a nézõnek, olykor elég mutatni, hogy ilyenek vannak. Számomra megszeretteti magát a film, mint egész, a maga kendõzetlenségével sziruptalanságával, az érdekes fõkaraktereivel, a nem happy end-re törekvéssel, azzal, hogy nem akar hülyének nézni, nem valami negédes sztorit akar rámerõltetni. Persze kinek hogy, nekem mindenesetre bejött.
András Szénási 2015 febr. 26. - 19:15:07
(37/189)
Szia Never Ever Mind,
nem szoktam kommentelni, de nagyon tetszett a bejegyzésed a Whiplash és a Jeremy párhuzamról, ezért most elõször életemben, megtettem.
Elgondolkoztam.
Arra jutottam, hogy idõközben eltelt több mint 40 év! És ez mindent megmagyaráz. Nekem. Aki 73-ban 12 éves voltam.
Köszönöm.
Szia,
András
szenasi@hegyalja.hu
fanteye.blogspot.hu 2015 febr. 24. - 16:01:33
(36/189)
Szerintem nem üzenni vagy kinyilatkoztatni akar a film, hogy csak így lehet sikert elérni, hanem egy helyzetet mutat be, ennyi tehetség mellé ennyi szorgalom kell, és többféle megoldást is feltár, hiszen a fõhõs rálép Fletcher útjára, mások letérnek róla a biztossal megelégszenek. J.K. Simmons elementáris erejû alakítást hoz, uralja a filmet, teljesen megérdemeltnek tartom az Oscar-t neki.
A lendület sodor, az ismeretlen világ felfedezése és a különleges teljesítmény látványa remek hangulatot teremt, a zene a fülbe mászik, a színészek lenyûgözõek, egy hamisítatlan, õszinte kis film, ami beszippant és megszeretteti magát.

***MODERÁLVA***
silverball 2015 febr. 19. - 10:04:26
(35/189)
A film kötelezõ kategória, ez vitán felül áll. A fõ üzenet szerintem nem az "amerikai álom", hogy eddz keményen és te leszel a legjobb..., inkábbó a good job formula a lényeg. A különbség, ami a jó volt és a eszméletlen volt között van, az, hogy mennyi munka, kitartás és fõleg tehetség kell ahhoz, hogy egy bizonyos szintet megugorj. Igen, ez csak keveseknek fog összejönni, de a keresés és a próbálkozás piszkosul jellemfejlesztõ.
8/10
Dudvarek 2015 febr. 16. - 13:19:08 8/10
(34/189)
Pozitívumok: nagyon tetszett az operatõri munka, együtt a rendezéssel. vitte a lendület, keveset volt idõm elkalandozni, gyönyörû közeli képsorok minden percben
Tetszett pl. (az elején nem, de aztán megértettem az üzenetét) a zenészek környezete és viselkedése sokkal inkább katonaságra emlékeztetett, mint egy szórakoztatóipari formációra. A filmben több a vér és verejték, mint egy komolyabb krimiben. Szerintem ezekkel az eszközökkel mutatta be, hogy õk hogy látják a világukat belülrõl, kicsit metafórikus volt számomra, így ezt a pozitívumok közé sorolom.

Negatívum: nekem kicsit túl hollywood: higgy magadban, küzdj és elnyered a jutalmadat, stb. emellett kidolgozatlan maradt a szerelmi szál, hiába a nagy dráma, a film története maximum pár hónapot ölel fel, miközben a küzdelem azért nem egy fél szemesztert jelent az életben.
A két karakter valahogy megmaradt a "jó" kategóriában, nem mentek a csillagokig. Maradt bennem hiányérzet is a film végén, valami még hiányzott, amin azóta is gondolkodom, mi lehetett. Pedig a történet végtére is kerek lett, ennek ellenére maradt bennem hiányérzet.

Azért ajánlom a filmet, és megérdemli a 10/8-at.
krisztamozi 2015 febr. 15. - 21:11:18
(33/189)
Mennyien szeretik itt a dokumentumfilmeket ;)
Nekem marhàra tetszett.
Az volt az èrdekes nekem h a sràc meg a tanàr tènyleg nagyon egymàsra talàltak. A tanàr a sràc megszàlottsàga mellett màr nem is tûnt annyira durvànak.
El tudom egyèbkènt kèpzelni h van olyan ember akit ìgy lehet motivàlni. Sokfèle tìpusù ember van.
Azt viszont nem hiszem h öröm hobbizenèlèsbõl lehet valaki igazàn jò.
Tök jók az alakìtàsok.
7/10
jozsef bogo 2015 febr. 15. - 10:29:52 7/10 Előzmény vtom77
(32/189)
Elképesztõen nem reális. Meg érdemli a 7 pontot.
2/10
aser10 2015 febr. 12. - 14:24:13 2/10
(31/189)
jó dobos csak egy féle van, aki örömében püföl...
10/10
vtom77 2015 febr. 12. - 12:24:36 10/10
(30/189)
Itt a zene csak eszköz arra, hogy bemutassa a rendezõ azt, hogy mennyi munka kell ahhoz, hogy valaki valamilyen különlegeset, átlagon felülit hozzon létre a világban.

A dobolásról pedig az a véleményem, hogy kétféle dobos van, az aki jókedvében zenél, azaz csak kikapcsolódásként használja a ritmusok világát és van az aki karriert lát benne. Az utóbbinak viszont nagyon sokat kell küzdenie, mind magával, mind azokkal az emberekkel akik körülveszik. Ha eredménykényszer fekszik valakinek a vállán, akkor gyakorolni, gyakorolni, gyakorolni kell, ha tetszik ha nem. És a dobverõ tényleg csúnyán töri az ujjat.