Téma: Whiplash

2/10
aser10 2015 febr. 12. - 11:19:19 2/10 Előzmény h.tibi91
(29/189)
Ja, dobosoknak... hát akkor ezt olvasd el, mert egy kiváló dobos írta:
http://index.hu/kultur/cinematrix/2015/02/07/whiplash_baj/


azért a zene (a jazz) nem harcmûvészet, csak mûvészet, amiben az átlagon felüli tehetség,
az ösztönösség és az öröm, boldogság a lényeg, nem a karrier, a teljesítménykényszer,
és nem a 'világon a legjobbnak lenni' elve. A igazi mûvészet nem így mûködik.
a rendezõ fotóját nézve (pattanásos kis francia), sok mindennek kinéz, de jazz zenésznek
alig, és úgy tûnik jazz-dobosként nem vitte sokra.
talán ennek a kurdarcnak a lenyomata a film.
kybuck 2015 febr. 11. - 22:35:55
(28/189)
Pope fõnök új szerepben!
offtopic
Paul Deak 2015 febr. 11. - 14:40:33 Előzmény deepblue noir
(27/189)
Neked mi lett a kedvenced?
7/10
h.tibi91 2015 febr. 11. - 00:42:23 7/10
(26/189)
Középszerû dráma nem csak zenészeknek!
Azt gondolom az elmúlt évek egyik legjobb zenei vagy zenével kapcsolatos drámája ez. Rengeteg jobbnál jobb jazz klasszikus dobja fel vagy éppen mélyíti el a hangulatot. J.K. Simmons egészen elképesztõt alakít ebben a filmben, idén mindenképp õ érdemelné a legjobb férfi mellékszereplõnek járó Oscart, illetve a legjobb hangkeverés kategóriában is elviheti a szobrocskát.
Nem kifejezetten kiemelkedõ film ez a kategóriájában, de kifejezetten sok mondani valóval bír, a küzdj az álmaidért és soha ne add fel témakörben! Mindenképp megér egy estét, na és persze dobosoknak kötelezõ!
7/10
4/10
NADALFAN 2015 febr. 10. - 18:59:48 4/10 Előzmény bodri_
(25/189)
Na igen nekem kedvenc vesszõparipám az "amcsi szemét", de ilyenkor az Amerikai kapitány a Vasember,Elrabolva - 22,stb gondolok. Hogyne lennének jó amerikai , filmek csak azokhoz 10 hsz van. Mert és ezt egy kedvenc amcsi filmembõl van a Mintatanárból- média holocaust dívik a világban. Aki érti tudja mire gondolok, aki nem ,az meg az áldozat:)
De még az igazság kedvéért ,nagyon unszimpatikus mind2 fõszereplõ , és ez is rontott a filmen -számomra.
m.oke 2015 febr. 10. - 14:06:05 Előzmény NADALFAN
(24/189)
A film középpontjában szerintem nem egy bizonyos tanítási módszer van. Ez csak egy eszköz a film felépítésére, szóval te most a filmet ,vagy az eszközt fikázod?
A másik meg az hogy a filmek kb. 85%-a nem életszerû (gondolom, szerinted azok is mind szar filmek) a többi 15% dokumentum film, azok életszerûek, nézzél azt te kis faszverõ.
Amúgy a film szerintem rendben volt, végig volt feszültség, a képek is szépek voltak.10/8
10/10
otu28 2015 febr. 09. - 23:55:57 10/10
(23/189)
2x néztem meg a moziban,ami azért nem szokásom, és szívem szerint még sokszor megnézném, nagyszerû film nagyon jó képi munkával, zenével szerintem és a zárása is elképesztõ, a friss élmény miatt megkockáztatnám, hogy talán a legjobb film, amit valaha láttam, de késõbb is biztos, hogy a top10-ben benne lesz. Végig fent tartja a feszültséget, nem feltétlenü úgy történnek az események, ahogyan az várható, nagyon ambivalens a 2 szereplõ jelleme. Én személy szerint megértettem a tanár tanításról szõtt elveit, módszerét, Nem az emberi jellemét figyeltem benne, hanem a tanárt.
zenitt 2015 febr. 09. - 22:22:58
(22/189)
csak tudnám, hogy akik szerint unalmas, azoknak mi a jó film. igazából nem baj, hogy nekik unalmas, csak érdekelne.
dchip 2015 febr. 09. - 20:27:12
(21/189)
Szerintem nagyon jó.. :)
Pont az a lényeg, hogy "dobosunk" elõször magába szívja ezt a - nincs mit szépíteni, bunkó -"tanári" ostobaságot. .utána kidobja magából..és maga játszik. Kinövi a problémát meghaladja az egészet a saját szenvedélyével. Végül elmondhatja, hogy õ játszik (mint egy zenész)..és nem a tanár benne, mint egy diák.. Felnõ.
(Ez a "tanár" simán elmenne mellette a saját kis együgyû filozófiájával...a dobos szenvedélyének ereje az egyetlen ami itt dolgozik...("tanárunk" csak képzelõdik..alszik, azt álmodja, hogy igaza van :))..körülötte meg zajlik az igazi élet..van aki belehal az eszébe...,aki nem követi, túléli. Õ azt sem tudja mondani: bocs. Fel se fogja, álmodozik..Semmiféle tanári vénája nincs. A film a dobosé ;) )
kayassine 2015 febr. 09. - 03:35:16 Előzmény Una pura formalita
(20/189)
Szerintem nem igazolja a tanár módszereit a film, inkább csak bemutatja. Engem speciel meggyõzött a módszer hülyeségérõl és kártékonyságáról.
Végig az járt a fejemben, hogy ennyi szenvedésbõl, hogyan lesz majd valami pozitív. Személyes tapasztalatom szerint sehogy.
Mindenesetre jó film.
deepblue noir 2015 febr. 09. - 01:19:06
(19/189)
a whiplash lett a félidióta szellemi prolik kedvence 2014-bõl.
sok hülye van, akivel minden másodosztályú baromságot le lehet nyeletni.
Karoly Szijjarto 2015 febr. 09. - 00:42:05
(18/189)
Azoknak üzenem akik azt hiszik hogy ilyesmi csak az amerikaiaknál fordul elõ: sportoldalon több példa van nálunk is hasonlóra. Széchyrõl hallottunk ezt-azt, Jakabházy tréningmódszereirõl is volt alkalmam olvasni Krasznai könyvében (volt kaminonos ill. jégkorongozó), a nõi tornászoknál is elcsattan néha egy-két pofon, stb. Néha egy kicsit meg kell rugdosni a tanítvány fenekét hogy jobban igyekezzen. Persze a filmben ez egy kicsit extrémebben van bemutatva, de ez mozifilm és nem dokumentumfilm.
8/10
Steel89 2015 febr. 08. - 04:57:50 8/10
(17/189)
Fúh, ez a film felidézett pár régi emléket a volt zongoratanáromról...Ez a szadista motivációs módszer egyszer-egyszer iszonyat hatékony, hosszútávon viszont kiég tõle az ember. Úgy gondolom aki akár zenében vagy sportban, (tudományban) sokra vitte annak megvolt belül az a késztetés, hogy egyre többet és többet gyakoroljon és nem volt szüksége egy másik emberre, hogy ba..ogassa.
Ez a film jó. Nem nagyon dolgozzák fel ilyen nézõpontból a mentor-mentorált kapcsolatot, általában ilyen barátságos apa-fiú-szerû kapcsolatot vázolnak fel amilyen a Good Will Huntingban van.
Fel lehet tenni a kérdést, azért tudott fejlõdni ez a srác mert volt mellette egy ilyen keménykezû szociopata aki folyamatosan a határait feszegette vagy eleve megvolt benne a szorgalom és önfeláldozás hogy véghez vigye a célját elvégre már az elsõ jelenet arról szól, hogy éjjel bent maradt gyakorolni?! Érdemes-e mindent feladni azért, hogy te legyél a legjobb miközben lehetsz szimplán az egyik legjobb is teljes élettel? Utóbbi kérdéskört már a Rush is feszegeti.
Nem közönségfilm, de a színészek briliánsak az én figyelmemet teljesen lekötötte.



8/10
8/10
bodri_ 2015 febr. 07. - 14:20:06 8/10
(16/189)
Látom itt egy-két ember fontosnak tartja akkor is lehúzni egy amerikai filmet, ha láthatólag maga sincs tisztában vele, hogy mirõl szól és minek nézte meg. Van úgy, hogy nem értünk valamit, vagy nem érdekel, de akkor miért kell leszólni ? Én se nézek mondjuk balettet, hogy aztán ide írjam a végén, hogy unalmas volt.
8/10
bodri_ 2015 febr. 07. - 14:15:39 8/10
(15/189)
Szerintem pedig de. Lehet itt álszenteskedni, nyilván a közoktatásba nem jó az ilyen módszer, meg nem túl szerencsés, meg minden, de itt a csúcsról volt szó. Ahogy az ebédnél is beszéltek róla. Az nem megy, ha csak úgy tessék-lássék csinálunk valamit. A fiú saját magával is így bánt, ezért volt ott a barátnõs szál is és ezt várta a el a tanártól is. Ezért ment mindig vissza. Vannak ilyen maximalisták. Neki nem volt elég a második hely, tisztába volt magával és a céljaival és ezért meg is tett mindent.
4/10
NADALFAN 2015 febr. 06. - 23:11:51 4/10 Előzmény Superalonso
(14/189)
Ez a pontozás megint bevitt az erdõbe. Elég gyenge és unalmas a film, igaz ,nem igazán bírom ezt a zenei mûfajt.Ráadásul ezt a jelenséget amit a film bemutat nagyon életszerûtlennek tartok, fõleg nem egy zenei konzervatóriumban. Egyes csapat sportágakban még elfogadható is az ilyen "pedagógiai" módszer , mert ugye ott egy harcba küldöd a fiaidat ,de itt? Ritmusra pofozom a dobost mert nem jó az ütem , ez hiteltelen. Ez is csak egy amcsi agymenés...Na és igen ,ez hogy mindig csak alázom és alázom a szerencsétlent , biztos nem fog önbizalmat adni neki.
4/10
Superalonso 2015 jan. 29. - 12:51:39
(13/189)
Én sem állítottam, hogy a film errõl szólna....én csak az egyik kommentelõ hsz-re reagáltam, aki szerint így kell nevelni, hogy a szart is ki kell verni az emberekbõl és sértegetni kell õket, ha figyelmesen elolvasod az összes hsz-t magad is rájöhetnél erre.....amúgy a film azt állítja, hogy valakinek ez kell, de valakinek meg nem, sõt nagyon nem (sean casey), én utóbbiban hiszek, vagyis nem kell basztatni, inkább bíztatni.....nem kívánok ezzel kapcsolatban többet hozzászólni.
8/10
Zathar 2015 jan. 29. - 00:09:23 8/10 Előzmény Superalonso
(12/189)
Az elõzõ két hozzászólónak együtt szól: a film egyáltalán nem állítja, hogy ez a mentorálási módszer általában véve jó. Sõt, szerintem eltéveszthetetlenül kifejezetten kiemeli, hogy az esetek 99,9%-ban káros a tanítványoknak. Csak annyit állít, hogy a történelmi teljesítményeket sokszor ilyen módszereken keresztül lehet a világra segíteni. Hogy ezzel együtt is van-e létjogosultsága ennek a tanítói hozzáállásának, az már egyéni ízlés dolga.
4/10
arcansas 2015 jan. 28. - 18:20:57 4/10
(11/189)
Többet vártam, de a zenék nagyon tetszettek.Picit unalmas volt ...
Superalonso 2015 jan. 27. - 11:18:14 Előzmény CafeDiva
(10/189)
Azzal maximálisan egyetértek, hogy szükség van egy motívátorra, de azzal már nem, hogy a tanítványokat szarrá kell alázni és sértegetni kell, mert úgy gondolom ettõl se nem jobb se nem rosszabb sportoló vagy mûvész vagy ember nem lesz valaki sõt gyengébb lelkületû embereknél komoly, maradandó lelki sérüléseket is okozhat mint, ahogy Sean Casey, a korábbi tanítvány is öngyilkos lett a filmben.....én a bíztató, támogató nevelésben hiszek, nem kell mindig vasszigor....itt Mo-on sokan viselkednék úgy mint a filmben a tanár arra hivatkozva, hogy jobb embereket akarnak faragni a tanítványaikból vagy munkahelyen a beosztottaikból, de valójában szerintem csak a felgyülemlett frusztrációjukat vezetik le rajtuk emögé az álindok mögé bújtatva......én így látom.