sanawad 2008 nov. 23. - 19:06:39
(8/28)
Tetszett.
meflog 2008 nov. 23. - 18:41:51
(7/28)
Nem értek egyet! Szerintem, ez csak 10 éves film, így már tudniuk kellett hogy milyen techno lehet ill hogy mukszik a fizika. Vannak régebbi filmek (pl babylon 5) ahol érdekes módon erre odafigyeltek. Vagy ûrodüsszeia filmek. Ott is meg tudták oldani a dolgokat realben... Azért hogy mondjak jót is azé vannak ennél rosszabb scifik is.
Vanek úr 2008 nov. 23. - 17:49:03
(6/28)
Nem akarok senkit elkeseríteni, de ez egy 10(!) éves film! Ennek megfelelõen kell értékelni, és nem a mai tudásunk alapján. Így ami akkor fantáziának tûnt, azt a mai eszünkkel már tudjuk, hogy nem mûködõképes; de attól még Õk akkor és ott nem tudhatták. Így pedig szerintem nem rossz ez a film...
(Hasonló módon le lehetne húzni az Orion ûrhajót, az Alfa holdbázist és minden hasonló sci-fi filmet.)
5/10
ceia 2008 nov. 16. - 19:08:37 5/10
(5/28)
Nem rossz film, de a forgatókönyve elég gyengére sikeredett. Ebbõl a témából sokkal többet is kihozhattak volna, és a technikailag is lehetett volna jobb. Minden rendelkezésre állt, csak éppen nem használták igazán jól. Annyira azért nem volt béna, és mint sci-fi kedvelõnek ez is valami a mostani ínséges idõkben.
stephanus 2008 szept. 05. - 20:15:17
(4/28)
David Suchet sokkal jobban tetszett Poirot szerepében. Sõt, Wolsey bíboros szerepében is.
AvatáR Gil Maerth 2008 júl. 04. - 19:36:38
(3/28)
#46.
Imádom a sci-fit :)))))))))
Ez nem más mint a 96-os Wing Commander 3 cimû játék film átirata.
szerintem van átfedés meg nincs is.

Átfedés van a szereplõkben ( Maniac, Blair, Flint helyett Angel)
a történetben már kisebb (árulás, bizalmatlanság, küldetések, ûrharcok szintjén)

Ugyanis a valódi Játékban (ami ugye több mint 12 éves) a Kilrathiknak olyan fejük volt , mint a perzsamacskáknak.

Itt meg olyan mint mikor VALAKI keresztezte a klingonokat, a gyikokat és a macskákat, és kinai szakállal látta el õket :)
De ott- a Játékban- a Kilrathik igencsak veszélyesek voltak- szinte végig.

Míg itt a Film elején ellövik öszes puskaporukat. onnantól figyeltem: csak a Rosie nevû pilota hal meg -az is kunsztozás miatt.
Mindenki megussza - konfliktus legfeljebb az Emberek közt van.
Azok köztis fõleg amiatt: az érzéseinkre hallgassunk, vagy a számitógépre?

Jó hogy a Kilrathi gépeknek emberi envet adnak, és jó hogy tudják kezelni az emberi technologiát (vajon honnan? HOGYAN?)
És ugyanaz a koordináta rendszerük IS !

ha már it tjárunk pár kérdést feszegetni kéne:
1, van e az Ûrben robbanás , avagy nincs?
2, lehet e az Ûrben kilõni torpedót?
3, vajon a 27-edik században tényleg úgy néz ki egy gép, mint egy MIG 29?
és még tényleg folyékony üzemanyagot használnak? :(

Szerintem kissé égõ. Amúgy az eredeti játékban Mark Hamill (alias Luke Skywalker) játszotta Blairt. Miért nem jászhatta itt is? Mert õ volt Luke? Rossz hozzáállás. :(
Az ellenséges repülõgépek úg yhullanak a horizonton hogy az csak na.
De a legnagyobbat akkor csudálkoztam mikor a kilrathi rádióshajón öszvissz 8 ellensélges katona volt. :D

Szóval egyszer érdemes talán megnézni. erõsen sci-fi függõ. Van jobb, és lesz is. Túl sok néha a sablon :(
leopard26 2008 júl. 01. - 04:17:45
(2/28)
ismét itt egy játékadaptáció,aminek semmi köze nincs magához a játékhoz
kaizer chiefs 2008 jún. 30. - 19:36:11
(1/28)
Én sajnos az egészet láttam. Ez Freddie Prinznek a legrosszabb filmje (holtversenyben biztosan), ami ismerve az õ életmûvét, azt hiszem sokat elárul.