Téma: Womb - Méh

offtopic
lilahagyma 2011 ápr. 12. - 23:08:28
(20/100)
Ez egy olyan ember, akibe "szerelmes az anyja".
offtopic
lilahagyma 2011 ápr. 12. - 21:52:47 Előzmény Thousand Lakes
(19/100)
A szülõ-gyerek viszony nem lehet szerelmi partnerség. Azt állítani, hogy "egy igazi anya szerelmes a fiába" - baromság.
Azok a nõk lesznek "szerelmesek a fiukba", akiknek csapnivaló a párkapcsolata. Konkrétabban azok, akik lenézik és megvetik azt - legalábbis erre épül az ókori Oidipusz-mítosz: Laios öntelt és agresszív (megvetendõ), emiatt öli meg a fia, és kerül az apja helyére - ez a folyamat zajlik le érzelmileg azoknál a családoknál, ahol az anya "szerelmes a fiába". (Ebben a filmben ez azzal van kiütve, hogy az anyának egyáltalán semmiféle kapcsolata sincs.) Ilyen esetekben az anya és a gyerek egymás foglyaivá válnak.
(Épp Feldmár András is beszél errõl: http://video.google.com/videoplay?docid=-1834102102164393998# 9:39-tõl, valami olyasmit mond, hogy "Az anyám azt mondta, hogy õ imád és rettenetesen szeret engem. Arra kellett rájönnöm, hogy õ éhes volt és engem evett. És úgy szeretett engem, ahogy én szeretem azt, amit eszek. A nyelv egy nagyon érdekes dolog. Persze hogy szeretem a húst, de azt az állatot, aminek a hullájából kivágták azt a darab húst, valószínûleg nem szeretem. Tehát így hazudik a nyelv. Az anyámnak voltak vágyai, szükségei, és arra termelt ki engem, hogy megfeleljek az õ szükségének, vágyainak; nekem kellett lenni valaminek, amire neki szüksége volt. Hát ha errõl elgondolkoztok, ez a vérfertõzés. Mindegy, hogy milyen vágyat enged egy anya vagy apa a gyereke iránt, az is vérfertõzés, csak nem olyan nyilvánvaló (mint a szexuális vágy)... Hát ez nem szeretet, ugye?").
Andor26 2011 ápr. 12. - 15:25:45
(18/100)
fliegaufnak a díler címû filmét láttam, az nagyon tetszett, de ettõl valahogy tartok, nem tetszik ez a "minden anya szerelmes a fiába" gondolat.
offtopic
Thousand Lakes 2011 ápr. 12. - 12:52:07
(17/100)
Azért nem tudsz soha semmit rendesen értelmezni, mert a szellemi nyomorék velorex cimborádhoz hasonlóan te is szótárt hordasz a seggedben.
offtopic
lilahagyma 2011 ápr. 12. - 11:48:41
(16/100)
Olvastam egy hosszú interjút a rendezõvel, amiben egyetlen tõmondattal elintézte a film mondandóját: "Minden anya szerelmes a fiába." Ez persze nem igaz; mert ha valaki szereti a párját, akkor esze ágában sincs, hogy "szerelmes legyen a fiába". Ha ez számára mégis általános tapasztalat, annak csak egy oka lehet: nagyon sok nõ van, aki kiábrándult a párjából, és úgy érzi, hogy a befektetett szeretetét már csak a gyereke viszonozhatja. De ki neveli ezeket a végletesen kiábrándító férfiakat? Olyan anyák, akik szerelmesek a fiukba.

Szóval ez a "mondanivaló" pont olyan nettó marhaság, mint amilyen a következõ filmje lesz.
szilva35 2011 ápr. 11. - 22:59:29
(15/100)
Megnéztem tegnap. Amúgy is padlón vagyok, tehát a melankóliával nem volt semmi gond.
A film- mint oly gyakran a magyar filmek - gyönyörûen volt fényképezve és teljesen jó volt a nyomasztó feszült hangulat megteremtésére. Még a minimalista hang és zene is tetszett.
Ettõl független. Majdnem annyira kellemetlenül feszengtem, mint Haneke-nél, és pechemre lemerült a mobilom így nem tudtam mennyit kell még kibírnom.
Pedig más filmjeit is láttam már F.B-nek és bírtam õket.
Valahogy ez olyan "kelet-európai kortárs magyar filmes" dolog, hogy annyira mûvészi minden, annyira csak a szerzõé, hogy elveszti a természetességét és hiába voltak annyira jók a kitörések - a gyerek üvöltése az anyával, a sótartós jelenet -egyszerûen nem volt ellenpont. A történet és a dialógusok kiegyensúlyozatlanok voltak számora és Eva Green mellé nem volt ez a fiú telitalálat. Kár, hogy csak a kötelezõen felakasztom magam a film után életérzés maradt meg és nincs egy boldog pillanat, amibe kapaszkodni lehet, mert ha vki azt mondja, "SPOILER" - hogy az az egy szeretkezés a film végén és a "thank you Rebecca" lenne "SPOILER vége" akkor tényleg megyek és keresek magamnak madzagot.
1/10
marklar2 2011 ápr. 11. - 18:40:28 1/10
(14/100)
Nem baj ha nem érted, elég ha tetszik.
8/10
oomph 2011 ápr. 09. - 14:22:33 8/10
(13/100)
Szerintem jó film volt. Nem több. Különleges élmény nem társult hozzá, nem vágott a földhöz, de szép volt, szólt valamirõl, mondott valamit, nem egy levegõben lógó tartalom nélküli zagyvaság volt. Megérintett, de nem rántott magával. Ez manapság már bõven jó egy filmnél. :)
atilka76 2011 ápr. 09. - 14:05:39
(12/100)
Benedek nagyon jó rendezõ,ezt a filmjét is meg fogom nézni a deALER tökéletes film volt,megértem ha valakinek nem tetszett de miért kell õt bántani?
sofi 72 2011 ápr. 09. - 11:52:54
(11/100)
Nem tudom, én rákészültem és meg is fogom nézni. Aztán majd meglátjuk. Bízom benne, hogy jobb lesz, mint bármelyik agyament fantasztikus kalandfilm, amivel telenyomják mostanság a mozikat, utána meg végeláthatatlan barom sorozatokat csinálnak belõlük a tv-ben, amitõl megint majd egy csomóan szinte függõvé válnak és a napirendjüket ezekhez a baromságokhoz igazítják!! És tök mindegy, milyen sorozatról beszélünk...

Azért a "libacomb" tetszett!! Jót nevettem rajta!! :))))
1/10
marklar2 2011 ápr. 09. - 09:25:53 1/10
(10/100)
Láttam pár F.B. filmet (sajnos. Mondjuk javít a helyzeten, hogy sokat végig se néztem...) nem ér annyit se hogy részletekbe bocsátkozzak, de azt tapasztaltam, hogy egytõl-egyig erõltetett, béna, körülményes, hülyeség. Majd pont ez lesz kivétel. Womb. Aha. Nyomd meg a wombot kapsz egy libacombot. Remélem ezt a poént ellövik benne valami frankó meditatív háttérzaj kíséretében. A film megnézése nélkül fogok mindjárt adni rá egy akkora nagy 1-est... és ennek pont F.B. (és "filmjei") az oka.
offtopic
lilahagyma 2011 ápr. 08. - 14:59:05
(9/100)
Olvasgattam a kritikákat, és olyasmi jelzõket használnak, mint "halott, hideg, személytelen".
Azt is írják, a film ötletét a rendezõ Feldmár Andrástól vette. Ha jól emlékszem, pont Fliegauf rendezte a Feldmárról szóló: "Van-e élet a halál elõtt?" c. dokut.
Vagyis, a film válasza Feldmár kérdésére: nincs.
Thousand Lakes 2011 ápr. 08. - 11:07:23 Előzmény Bolond Pierrot
(8/100)
Azért ne legyen már "az egyik legfontosabb magyar film" az, amelynek Eva Green a fõszereplõje. A film csak részben magyar.
offtopic
lilahagyma 2011 ápr. 07. - 21:34:38 Előzmény Bolond Pierrot
(7/100)
Ezt olvastam, és ez a film jutott róla eszembe (bár még nem láttam):
"A segítõ szerep azt jelenti, hogy jobbnak tartjuk magunkat azoknál, akikrõl gondoskodunk. Ezért szerep. A szerep kisebbrendûségi érzést takar, azt, hogy nem érezzük magunkat elég jónak vagy elég alkalmasnak, és ezért kompenzálunk. Olyasvalakit választunk, aki kölcsönös függõségben él velünk, valakit, aki szintén fél attól, hogy elõre haladjon. Összejátszunk, hogy gátoljuk magunkat oly módon, hogy a kapcsolatban egyikünk a nyíltan elismert problémás fél.
A másik módja annak, ahogyan a segítõ szerepet játsszuk, ha addig segítünk valakinek fejlõdni, amíg velünk egyenrangúvá nem válik. Azon a ponton, ahol a kapcsolat egyenlõ felek közti kapcsolattá léphetne elõ, eltaszítjuk magunktól, és õ továbbmegy, míg mi ott maradunk üres kézzel. Félünk egyenrangú félként állni mellette, mert félünk attól, hogy megsérülhetünk. Úgy érezzük, hogy nem vagyunk méltók arra, hogy sikerre vigyük a kapcsolatot, vagy nincs elég erõnk vagy önbizalmunk ahhoz, hogy egy velünk egyenlõ partnerrel megbirkózzunk." (C. Spezzano)

A lélektanban általánosan ismert felállás (talán Eric Berne is írt róla), amikor két ember nem felnõttként kötõdik egymáshoz, hanem "szülõ"-"gyerek" viszonyban állnak egymással. A felállás szituációnként váltakozhat is - vagy az egyikük a "szülõ", vagy a másik. Ez egy "játszma", ami nagyon egészségtelen és személyiségromboló.
tanhu 2011 ápr. 07. - 15:00:41 Előzmény Bolond Pierrot
(6/100)
Én nagyon utálom F.B filmjeit,mind depressziós, sötét semmi pozitívum, csak hogyan bassszuk el mindenki életkedvét,aztán nyírjuk ki magunkat,depivel,narkóval,világfájdalommal.és más marhaságokkal, akinek ez az élet az nézze, vagy fogyassza, ez nem más mint túlzón szelleminek aposztrofált maszturbáció.A rengetegrõl majdnem ki kellett jönnöm, a dealert a felénél otthagytam, szerencsére nem ez a hazai filmgyártás meg a jancsói agymenések, vagy a bárgyú vígjátékok,szerelmes szarok noha a látszat sajnos ez.Eljön az az idõ amikor tisztességes, emberi filmeket is lehet látni hazai berkekben, mert nekünk van ötletünk,csak ott csesszük el de alaposan, hogy mindig valami vonulatnak akarunk eleget tenni,van mûszet,és van mûvészieskedés, hát Benedekre sajnos ez a jellemzõ. Úgyhogy hulladékot valóban a M.É.H-be, az életet pedig bele a MÉHBE, ahogy az járja... bár lehet adok neki egy esélyt majd, nem hinném, hogy egy pl Fehér Tenyér, vagy Kontroll,Para vagy Taxidermia vagy akár Delta szerû elgondolkodtató vagy szórakoztató élménnyel gazdagítana ennek a mentális környezetszennyezõ alaknak lélekroncsoló alkotása, asszem alszom rá párat...
10/10
Bolond Pierrot 2011 ápr. 06. - 14:54:40 10/10
(5/100)
Mindenki ilyen földhözragadtan közelít ehhez a gyöngyszemhez, mint az itteni port.hús kritika is... Ez egy mese. Méghozzá egy gyönyörû(szép) mese. Hátborzongató. Felkavaró. Torokszorító. (És maradjunk annyiban, hogy egyáltalán nem közönségfilm. Ha valaki annak tartja, az nagyon nem érti...)
10/10
Bolond Pierrot 2011 ápr. 06. - 14:46:30 10/10
(4/100)
Legszebb film, amit valaha láttam.
10/10
Bolond Pierrot 2010 okt. 06. - 08:58:31 10/10
(3/100)
De azért a port-ra tényleg jellemzõ, hogy az gyik legfontosabb magyar film adatlapja így néz ki, ennél még az IMDB-n is több adat van... Vicc... Fõleg, hogy a hírhedt HMDB adatbázis a portra támaszkodik... Ajjajj!!! :(
10/10
Bolond Pierrot 2010 okt. 06. - 08:57:08 10/10
(2/100)
Én a magam részérõl eszméletlenül várom már!!! Idén erre a magyar filmre vagyok a legkíváncsibb... Arról már nem is álmodom, hogy az új Tarr film is lesz vetítve idén (valaha?)... Fliegauf Benedek magyar rendezõfejedelem, Fehér György méltó utódja... Már be is írtam a naptáramba mindkét vetítést!!!! :-)
bioscoopfan 2010 okt. 05. - 19:17:51
(1/100)
Esetleg olvashatnánk valamit itt a filmrõl (nem feltétlenül a tartalmat, hanem pl. az eddigi fogadtatását stb.)? Elõre is köszönöm!