Téma: Wonder Woman

5/10
giggs1985 2017 jún. 20. - 18:07:26 5/10 Előzmény Bionika
(31/111)
Igazán komoly üzenet volt. Rendkívül összetett. Bravó!
emerica 2017 jún. 20. - 09:07:36 Előzmény domo.robi
(30/111)
Azért nem jó a kritikád mert nem objektív, látszik, hogy Marvel fan vagy, innentõl pedig nem mérvadó számomra amit írsz. Abból látszik, hogy a bevételek összehasonlításánál elcsúszol az egyértelmû tény felett, hogy egyrészt sokkal több Marvel film készült, tehát nyílvánvaló, hogy több lesz a bevétele, másrészt pedig a DC filmek nem minden korosztálynak szól, a Marvel filmeket pedig tudják élvezni a 6 évesek is. Innentõl kezdve az, hogy hányan nézik meg a filmet a moziban egyáltalán nem igazolja a filmek minõségét.

A másik kommentedre reagálva pedig annyit írok, hogy ha már copyról beszélünk, akkor azt is el lehet mondani, hogy superman volt az elsõ szuperhõs és innentõl a marvel kezdett el copyzni (nyílván hülyeség ilyeneken vitatkozni, mert attól, hogy az egyik volt elõbb még nem jelenti azt, hogy a késõbbi nem lehet jobb). Wonder Woman nyílván Amcsi kapitány nõi megfelelõje de mégis jobb vonal, mert legalább nem azt a klisét követi a történet amit szinte minden Marvel karakternél el lehet mondani, nevezetesen, hogy kísérlet/abból adódó baleset utján jött létre és elõtte semmi köze nem volt ahhoz, hogy emberket próbáljon menteni vagy jobbá tegye a világot, hanem csak a hirtelen megnövekedett erõ hatására teszi ezt (ez aztán nagyon nagy kidolgozottság)....

A nyilazában tévedsz mert ebben a filmben egyáltalán nem fegyvere az íj, hanem kard+lasszó+pajzs. A kakrakterek meg azért tetszenek jobban a többségnek, mert nem ugyanaz a célközönség. A Marvel filmek célközönsége sokkal inkábba komolytalanabb réteg (akinek nem inge ne vegye magára, tisztelet a kívételnek stb...) és sztem azzal se mondok újat, hogy a bolygón ahol mi emberek élünk, sokkal több az agyhalott igénytelen ember mint az ellenkezõje, ez nyílván a modern rabszolgatartó társadalomnak köszönhetõ de ez már egy másik téma.....
emerica 2017 jún. 20. - 08:15:45 Előzmény Judit H.
(29/111)
A DC sosem fog felérni a Marvel filmekhez? Érdekes meglátás. A Nolan féle rendezésben készült Batman trilógia már rég leverte az összes Marvel filmet.
Másrészt a Marvel filmekben a poénkodáson meg a látványon kívül nincs sok dolog, ugyanúgy kiszámíthatóak a filmek mint ahogyan ez is az volt de a képregény filmeknek nem is az a lényege, hogy kiszámíthatatlan legyen, mert a képregény ismerõknek sok újdonságot nem nagyon tud mutatni. Ebben a filmben nagyon sok dolog benne volt ami a Marvel filmekben nincs, de leginkább az a jó benne, hogy egyáltalán van mondanivalója, még ha sok is volt benne a klisé. Nyílván akinek a Marvel filmek tetszenek annak nem valószínû, hogy a DC tetszeni fog mert más vonal a kettõ.
Karakterek jobbak? Ezt komolyan gondolod? Mondjuk ez is szubjektív dolog de azért ennyire egyértelmûen nem jelenteném ki. A DC karakterek sokkal inkább fel vannak építve még ha ez nem is nagyon jön le a filmekbõl. A marvel karakterek egyszerû mesehõsök kisgyerekeknek, érzelmi intelligencia nem nagyon kell hozzájuk.

Az összes Marvel film egy szivárványhalmaz happy endes cukormázzal a végén, általában nem állnak másból csak póénkodásból meg látványból (az amcsi kapitány polgárháború kívétel).
Az, hogy ebból a filmbõl neked nem jött le semmi az nem a film hibája. Azt se felejtsd el, hogy a Marvel filmuniverzum már réges régen el kezdte az építkezést a DC Justice League vonalas univerzumot pedig csak most kezdték el építeni, szóval tudnak még fejlõdni, a Marvelnek már nincs nagyon hova és az elején csináltak õk is szar filmeket, konkrétan az Amerika Kapitány 1. része kidolgozatlan látványhalmaz.
Judit H. 2017 jún. 18. - 22:56:15 Előzmény domo.robi
(28/111)
Domo.robi magam sem mondtam volna szebben. Ott a pont. Gyonyoru kritika! En a Marvel karaktereit es univerzumat sokkal jobban kedvelem, mint a DC karaktereket es filmes univerzumukat. Egynapon sem emlitheto a ketto. Kepregenyben perssze megint mas...
Judit H. 2017 jún. 18. - 22:39:48
(27/111)
Csalodas volt a film. Unalmas, lapos, kiszamothato. Gal nagyon csini, de itt meg is all az egesz. ADC sosem fog felerni a Marvel filmekhez. A trailer alapjan ezerszer tobbet vartam, de abban minden benne is volt. Egyszer nezheto, ha epp nincs jobb otleted. Nekem mindig lesz! 3/10 joindulattal. A film felenel ki akartam jonni a terembol, de 20£ azert 20£.
10/10
Bionika 2017 jún. 18. - 19:55:19 10/10
(26/111)
Nagyon tetszett. Voltak benne látványos akciók, a fõszereplõnõ nagyon tetszett és üzenem giggs1985-nek, hogy van mondanivalója. Háborúellenes üzenetû és állítólag a legtöbb DC filmben több hülyeség van, mint ebben.
kybuck 2017 jún. 18. - 15:03:57
(25/111)
Aki kikapcsolt agyakról beszél, annak valószínûleg nincs is agya, amit kikapcsolhatna. Persze felmerül a kérdés, hogy jár e még a minõségi szórakoztatás annak a közönségnek, ami kasszasikerre viszi a Halálos iramban 8-at! Én sem mondok le a minõség utáni igényrõl, legyek bármilyen régimódi is.
5/10
giggs1985 2017 jún. 18. - 09:13:38 5/10
(24/111)
Egy fokkal jobb a nézhetetlennél, de hihetetlenül vontatott, lapos és semmitmondó. Persze sikerült odáig levinni a szintet, hogy sokan annyit mondanak, hogy egy "szuperhõsfilmben ne keress logikát", de én képtelen vagyok nyáladzva, kikapcsolt aggyal végignézni egy filmet; nem megy. Gyakorlatilag a szokásos sablonokon, és látványelemeken kívül nem nyújt semmit. Nem sikerült tartalommal megtölteni, és annyi kreténség van benne, amin nem tudok átsiklani.
Pedig pl Nolan óta tudjuk, hogy egy szuperhõs film is lehet világszínvonalú...
kybuck 2017 jún. 17. - 18:54:31
(23/111)
Tetszett, de valahogy megint hiányérzettel keltem fel a székbõl. Gadot nagyon dögös és abszolút illik hozzá ez a szerep, õ olyan csaj, aki egy jó haver is lehetne, nem (csak) egy cicababa. Egyértelmûen miatta jó a film, és a kezdés jól is indul, de aztán szokás szerint szétesik a történet: az ellenfelek suták, a jellemfejlõdés döcög, a csatákba meg könnyû belefáradni, és ahogy látom még "Megannyi kínzó kérdés" maradt mások szerint is. A Batman vs. Supermannél jobb, de ez nem mutatvány a szimpatikus Gadottal, viszont annak csikorgó bonyodalmai itt is jelen vannak. Továbbra is bíztatok mindenkit a 2009-es egész estés Csodanõ címû rajzfilm megnézésére, mert az köröket ver erre az alkotásra, dramaturgiailag mindenképp, ráadásul kevesebb, mint másfél órában! Ha rajtam múlt volna azt filmesítem meg élõ szereplõkkel, legfeljebb kisebb módosításokkal. Ettõl még persze nyugodtan meg lehet nézni ezt a filmet is, egy estére jó, Gadot szerethetõ, de számomra a katarzis - sajnos most is - elmaradt.
10/10
GabiVR 2017 jún. 07. - 23:47:36 10/10
(22/111)
Nekem nagyon tetszett a Wonder Woman film meg érdemli tõlem a 10 csillagot. Az elõzõ filmek is jó volt, de nem annyira mint a Wonder Woman film. Remélem, hogy a DC tanuljon a Wonder Woman film-bõl ilyen filmeket kellene csinálni. Mindig!!!
Meggyfavesszo 2017 jún. 07. - 23:22:48
(21/111)
unalmas, béna, bugyuta, izgalmaktól mentes, béna, még mindig béna, unalmas.... kb 60 perc után jutott elõször eszembe, ki kellene jönni a filmrõl, mert nagyon benéztem trailer alapján ...

Gal Gadot: bájos pofi, végtelenül hosszú combok, bájos pofi, bájos pofi, hosszú combok.... bájos pofi, hosszú... és nem több! csapnivaló színész, béna mozgás, életidegen mozdulatok, és katasztrófa...

röhögök, kínomban. bárcsak otthon maradtam volna.
bõven elég lett volna a trailer, bõven, kb a film 80 %-a benne volt a trailerekben. a maradék 130 percet meg pörgetve 20 perc alatt meglehetett volna nézni.
De most visszagondolva, azt a 20 percnyi pörgetéses nézést se érdemli meg...

saskabaré szintû film, az ennyire ótvar. kegyetlen film összességében. nem térek magamhoz. hihetetlen, megint beültem egy hulladékra...

ez volt az utolsó, hogy végigültem ótvar filmeket.
9/10
Jozsef Jano 2017 jún. 07. - 02:26:07 9/10
(20/111)
na ugy láttom ez sem fog sok embernek tetszeni ---ezek csak filmek miért kell ide irni mindenfélét nem elég hogy tetszik vagy nem és miért--enyi mik vagytok fizetet filmkritikusok ----rendeze meg aki jobban tudja ,nekem tetszet enyi nálam 10/7 nem irok ide egy regényt --hogy--miért--mert--xar-- aki kiváncsi a filmre nézze meg
torkild 2017 jún. 05. - 23:54:42
(19/111)
Ez mekkora lapos, CGI fostalicska, xar volt...
Nem is tudom miért sztrájkolnak a forgatókönyvírók Gagyivúdban. Nekik kéne fizetniük a nézõknek, nem fordítva.
2/10, csak mert csinosak voltak a lányok.
7/10
Atis88 2017 jún. 05. - 08:51:34 7/10
(18/111)
Jó lett ez a film összességében véve. Persze vannak hiányosságok, de határozottan érezhetõ a fejlõdés és hogy végre jó irányba indult a DC.
7/10. Simán többször nézõs.
8/10
avsk 2017 jún. 04. - 20:00:25 8/10
(17/111)
Egy kérdés. Ha az amazonok nem halhatatlanok ( láthattuk, hogy egy sima fegyver végez velük a szigeten) akkor ha megöregszenek v. véletlenül balesetet szenvednek, hogy tartják a számukat a szigeten? hogy akarják így megvédeni a világot Árésztól?
9/10
Csumbi 2017 jún. 03. - 00:48:31 9/10
(16/111)
Kicsit félve ültem be a mai nap a Wonder Woman-re. Az elsõ félelmem az volt (az elsõ kritikák láttán), hogy a poénok miatt Marvel-szagú lesz a film, de ez szerencsére nem így lett, ugyanis itt egy fontos célt szolgáltak a poénok: a karakterfejlõdést. A film elején egy kis naiv, sassy, poénkodós Diana-t ismertünk meg, de a film végére viszont már megkaptuk a jól ismert Wonder Woman-t, akitõl már nagyon messze áll a naivitás és az üres locsogás. A másik félelmem az az volt, hogy egy feminista propagandát fogunk látni az egész film alatt, de szerencsére ez sem következett be, ugyanis a film sikeresen el tudta érni velem azt, hogy ne úgy tekintsek Diana-ra mint egy nõre, hanem úgy, mint egy szuperhõsre, és ez számomra egy nagyon nagy + pont! De hogy ne csak jót írjak a filmrõl, elmondanám az egyetlen negatívumot (legalább is számomra): a film eleje nagyon gyors volt. *Spoiler* Csak úgy mint a Logan-nél, itt se jutott sok idõ a gyászra (itt gondolok Antiopé halálára), ill. az origins is eléggé elhadart volt. Én simán hozzá csaptam volna a film elejéhez +5-10 percet az elõbb említett okok miatt. *spoiler vége* Összességében elmondhatom, hogy a film egy hibát leszámítva számomra tökéletes, ezért egy erõs 10/9-et adok rá.
8/10
avsk 2017 jún. 02. - 23:03:01 8/10
(15/111)
Elfogadnám a pajzsos verziót ha valóban olyan fontos lenne számára és valóban olyan profin használná, mint a Marveles verziója. De így, hogy csak védekezik vele, olyan mint az összes többi amazon akik akik a szigeten voltak. Ugyanez érvényes az íjászatra. ha nem használnak lõfegyvert mégis mivel harcoljanak a távolba? Parittyával :-) ?
A születésével kapcsolatban sokat nem tudok mondani. Én a 2000-es évek elején futó Justice leauge rajzfilm sorozaton nõttem fel és abban is egy Isten gyermeke volt.

1 szó mint 100 én a filmet nézve egyáltalán nem láttam és nem is kerestem hasonlóságokat ahhoz már tényleg ( és nem kötekedésnek mondom) bele kell magyarázni, ez meg ez copy. Élvezni kell a filmet és nem 100 évre visszamenni és keresni, hogy melyik konkurens hozakodót elõ az elsõ kreatív ötlettel és melyik másolta azt. Mert ez mind2 -re érvényes, de én magasról teszek rá :-).
7/10
domo.robi 2017 jún. 02. - 19:05:32 7/10
(14/111)
"Az elsõ copy kijelentésed és a mostani teljesen eltér ( sõt a 2. igazából meg sem állja a helyét, hisz amit most említettél azt majdnem minden filmstúdió célja ha nagyobb célközönséget akar, fõleg ha folytatásról van szó esetleg egy nagyobb történet megalapozásáról). Az 1.-ben azt említetted csak, hogy a film történetét a nõ képességeit, stb. másolták."

Valóban, az elõzõ hsz-ben a "hogyan nem tudta lemásolni a DC Justice League film a Marvel Avengers filmek sikerét" kérdéssel foglalkoztam. De vissza az elsõhöz: miért is másolat a mostani Wonder Woman?
1. Mert már az eredeti Wonder Woman is másolat. Amerika Kapitány 1940-ben tûnt fel, Wonder Woman pedig egy évvel késõbb, 1941-ben. Az eredetileg ideológiai céllal, a domináns nõ propagálására kitalált karakter az aktuálpolitikai helyzetnek megfelelõen náciverõ lett. Amit egyértelmûen Amerika Kapitányról másoltak.
2. A pajzs lemásolása újkeletû dolog, az eredeti Wonder Womannek karkötõi (alkarvédõi) voltak, és a lasszója. Pajzsa nem. Vajon honnan jött az ötlet? Bingo.
3. A Thor másolás is egyértelmû, bár nem közismert. Az eredeti Wonder Womant (1941-ben) anyja gyúrta agyagból, és Aphrodite adott neki életet. 2011-ben a DC beújított, és onnantól Zeusz volt az életadó. Ugyanekkor találták ki az Árész bátyó vonalat is. Ezzel szemben a Thor-Loki kapcsolatot Stan Lee 1962-63-ban kitalálta, és azóta kb. változtatás nélkül meg is maradt a mitológiai fõisten apa, és rivalizáló két fia története. Lehet, hogy 1962-63 óta a DC "inspirálódott" a Marveltõl?
4. A nyilazás nem feltétlenül Sólyomszemet majmolja, de esély van rá, ugyanis ez a fegyver sem szerepel az eredeti csodanõ palettáján.
5. A Fekete Özvegy csak a vicc miatt került a listára.

Összegezve: egyértelmûen látszik, hogy a csodanõ karakterét az eredeti koncepcióhoz képest átalakították, és a Marvel karakterek hatására átformálták. Az 1941-es, domináns nõi karakter már megszületéskor Amerika Kapitány másolatává vált, majd végsõ formáját csak nem régen, 2011-ben nyerte el, amikor átírták származását és családját, bejöttek az új fegyverek, a kard és a pajzs, végül pedig a nyilazást már csak a 2017-es filmhez találták ki.
1/10
magdika111 2017 jún. 02. - 16:23:12 1/10
(13/111)
Hatalmas csalódás volt ez a film, pedig nagyon vártam. Unalmas, semmitmondó, üres és a nullás tartalomhoz képest brutálisan hosszú.
8/10
avsk 2017 jún. 02. - 15:53:46 8/10
(12/111)
Az elsõ copy kijelentésed és a mostani teljesen eltér ( sõt a 2. igazából meg sem állja a helyét, hisz amit most említettél azt majdnem minden filmstúdió célja ha nagyobb célközönséget akar, fõleg ha folytatásról van szó esetleg egy nagyobb történet megalapozásáról). Az 1.-ben azt említetted csak, hogy a film történetét a nõ képességeit, stb. másolták. Errõl szó sincs hisz mint mondtam ezek mind képregény alapúak durván nem nyúlhatnak bele, nem változtathatnak meg dolgokat, mert azzal csak a rajongók haragjával kéne szembenézniük. Ezeket a figurákat nem most találják ki szal lehetetlen az utánzás pusztán nagyobb közönség érdekében.