Téma: Woody Allen

grace08 2014 febr. 05. - 14:24:33
(97/137)
Uram! Köszönöm személyemre irányuló, számomra tökéletesen érdektelen kritikáját.
A "beleszerelmesedik a nevelt lányába" nem az állítólagosan
molesztált lányra vonatkozott, hanem arra, akit feleségül vett.
Nyilván hibáztam, amikor a saját értékrendembõl indultam ki,
de nekem ez már nem fér bele az egészséges kategóriába. Persze
írják itt,h nem a nevelt lánya volt, de a szituáció akkor is abszurd.
Szóval ha az egyik iránt vonzódott, nem kizárt,h a másikkal is kikezdett.
Amúgy lehet,h téves az infóm,de ez az ügy nem most robbant ki elõször.
Végezetül pedig, minden jogom megvan elítélni,mint ahogy neked megvédeni,
holott az igazságról te sem tudsz többet, arra alapozol,amit olvasol.
Szóval türelem!
8/10
convar 2014 febr. 05. - 11:45:13 8/10
(96/137)
"Szerintem az már eleve beteg, aki beleszerelmesedik a nevelt lányába."

Nem volt a nevelt lánya (Mia Farrow nevelte, Allen és Farrow pedig nem élt együtt), ez is egy tipikus tévhit Allennel kapcs.
8/10
convar 2014 febr. 05. - 11:38:01 8/10 Előzmény hanguktaekwondooo
(95/137)
Polanski ügye sem olyan fekete-fehér ám, ha vki csak egy kicsit is beleássa magát a részletekbe... (Bár ott az elkövetés ténye tény, az igaz. Viszont itt egyelõre errõl szó sincsen.)
8/10
convar 2014 febr. 05. - 09:51:08 8/10 Előzmény _goldie_
(94/137)
Egy cikk arról hogy miért érdemes Dylan Farrow állításait min. fenntartással kezelnünk:
http://444.hu/2014/01/29/ot-dolog-amit-erdemes-megismernie-mielott-iteletet-mond-magaban-woody-allen-gyerekmolesztalasi-ugyeben/

Goldie, goldie, nem bántásból mondom, de tõled azért többet vártam. Miért esnek az emberek folyton abba a hibába hogy elhamarkodottan ítélkeznek? (Eleve nem az volna a minimum ilyenkor hogy a másik felet is meghallgassuk?)


Persze ha esetleg mégis kiderülne hogy Farrow a színtiszta igazat mondja akkor... de ezzel ráérek majd akkor foglalkozni :o)

Addig is...
Edmond Dantes 2014 febr. 05. - 08:09:57
(93/137)
Asszonyom: gratula az éleslátásához és mélyen intuitív lelkéhez. Az ön életkorában (adatlapja szerint 102 éves) ez igazán imponáló. Ha már ilyen szép kort megért, javaslom, várja ki türelemmel a fejleményeket. A nevelt lány is türelmesen kivárt a kitálalással jó 20 évig...Ön igen választékosan fejezi ki magát: "beleszerelmesedik a nevelt lányába". Ez asszem elég gyakran megesik az életben. Megerõszakolni, na az csúnya dolog, na az bûncselekmény. Ha bebizonyosodik...ha bebizonyosodik, majd lesittelik. Addig is még egyszer: türelem! Türelem (is) a hosszú élet titka.
grace08 2014 febr. 04. - 21:11:22
(92/137)
Szerintem az már eleve beteg, aki beleszerelmesedik a nevelt lányába. Kismillió nõ van ezen a világon, de neki pont arra fáj a foga...na pfujj. Persze ez nem feltétlenül jelenti azt, hogy a vád igaz, de személy szerint én simán kinézem ebbõl a paliból. Mindig is gusztustalannak és visszataszítónak tartottam, van benne valami megmagyarázhatatlan, amitõl kiráz a hideg.
Sajnos vagy nem sajnos, ennek ellenére több filmjét is szeret(t)em....
offtopic
filoszemitabélus 2014 febr. 04. - 17:23:39
(91/137)
O.J.Simpson: a gyilkosságot megúszta, más ügy(ek)ben meg lesittelték 33 évre,
Ez tényleg érdekes, hogy egy viszonylag piti ügy miatt ennyit kapott. Ennél többet a gyilkosságért sem kapott volna talán. Úgy látszik, azt is belekalkulálták.
"A postás mindig kétszer csenget"
Edmond Dantes 2014 febr. 04. - 16:25:47
(90/137)
Téves ítéletek mindig voltak-lesznek.Bûnösök megússzák,ártatlanokat elítélnek. Itthon is,másutt is.(Móri bankrablás!) Befolyásos emberek sok mindent megúszhatnak. Itthon is, másutt is. O.J.Simpson: a gyilkosságot megúszta, más ügy(ek)ben meg lesittelték 33 évre, részletek: http://hu.wikipedia.org/wiki/O._J._Simpson
Kinek az érdeke? Mármint a WA-ügy: például azé is lehet, akinek, a te szavaiddal "pici pénzért" vagy annak reményébe, több mint 20 év múltán hirtelen megvilágosodik az elméje...még "idõben". WA ui. jövõre már 80 lesz, avagy addig üsd a vasat, amíg...él! :o) Avagy: megvádolt molesztáló "jó" molesztáló (lehet), halott molesztáló "rossz" molesztáló...
Egyik érintettet se ismerem :o), ügyvéd se vagyok, mindenkinek/senkinek nem hiszek...türelmesen várok.
filoszemitabélus 2014 febr. 04. - 10:54:38
(89/137)
Az, hogy egy amerikai bíróság felment valakit, szerinted mindig az igazságot tükrözi? Vagy esetleg elképzelhetõ, hogy befolyásos emberek sztárügyvédek siserahada segítségével megússzák?
csak egy név: O.J. Simpson. Ártatlan, mert felmentette a bíróság?

Aztán az is elgondolkodtató, hogy kinek az érdeke? Vajon kellemes lehet ennek a nõnek felidézni egy ilyen eseményt a gyerekkorából, vagy esetleg megrázó, de felelõsséget érez a potenciális áldozatok irányában?

Természetesen még a hivatalos eljárások lezárta után is mindenki azt hisz, amit akar.
Én pl. hiszek a nõnek és hinni fogok akkor is, ha az ügyvédek pici pénzért kivakarják a dreckbõl Woody Allent.
Edmond Dantes 2014 febr. 04. - 10:37:54
(88/137)
Bizonyíték?
http://index.hu/kultur/cinematrix/2014/02/03/tagadja_a_nemi_eroszakot_woody_allen/
Majd ha lesz a) vádemelés b) elsõfokú ítélet) c) leginkább: jogerõs ítélet, szóljatok! Addig csak bulvár. Annak is koszlott. A Mia Farrow-vonal több mint gyanús. A megélhetési molesztálás-vád meg eléggé elterjedt újabban. Általában is, a mûvészvilágban is vagy pl. az egyházban is. Utóbbiban már voltak-vannak jogerõs végzések, kizárások.
_goldie_ 2014 febr. 03. - 22:01:14
(87/137)
..Mi lenne, ha a te gyerekedrõl lenne szó, Cate Blanchett? Louis CK? Alec Baldwin? Vagy te lettél volna az, Emma Stone? Vagy te, Scarlett Johansson? Diane Keaton, te ismertél is, amikor kicsi voltam. Elfelejtettél volna?
Most gondoljátok el, hogy a hétéves gyereketeket Woody Allen bevezeti ebbe a szobába. Képzeljétek el, az életét azután úgy tölti, hogy rémület szállja meg, ha meghallja a nevét. Képzeld magad elé a világot, ami kitünteti a kínzót. Megvan? Akkor most mi a kedvenc Woody Allen-filmed?..



..eddig tudtam mi..
..ezek után?
fogalmam sincs!
hanguktaekwondooo 2014 febr. 03. - 15:13:30
(86/137)
de megpörgetném tökénél fogva a rohadékot

Szellemi önkielégítéshez a közönséget használta
fizikaihoz meg a kölykét
kemény sittre vele
polanski szutyoktárssal együtt
8/10
offtopic
convar 2014 febr. 03. - 14:21:02 8/10
(85/137)
Kedves moderátor! Csak meg szeretném kérdezni, hogy

MIÉRT TÖRÖLT MINDEN, DE MINDEN HOZZÁSZÓLÁST AZ UTÓBBI EGY ÉVBÕL???????????????


Ha esetleg a makis kép volt megbotránkoztató (amit persze csak tréfának szántam), miért nem lehetett csak azt az egy hsz-t törölni?

Amirõl most beszélgettünk az Woody Allen éppen aktuális híre kapcsán zajlott. Kérem, tegye vissza a hozzászólásokat. Elõre is köszönöm.
offtopic
filoszemitabélus 2014 febr. 03. - 14:16:37
(84/137)
Vagy, ha tökéletes munkát akarnak végezni, próbáljanak beletörölni az Index anyagába is!
Tiszta Népi Kína!
filoszemitabélus 2014 febr. 03. - 14:15:06
(83/137)
http://index.hu/kultur/2014/02/02/igy_eroszakolt_meg_woody_allen/

Azért mert valamit törölnek, attól még létezik. Talán, ha egy szereplõ topicjába valaki belinkel egy róla szóló újsághírt, azt nem kellene kitörölni. Még akkor sem, ha indoklás nélkül joga van a hsz-t törölni. Mégis mi lenne az a komment, ami benn maradhat Woody Allen topicjában? A májmétely szaporodásának részletes kifejtése, vagy Mozambique GDP-jének jelenlegi állása?
8/10
convar 2013 jan. 13. - 14:13:08 8/10
(82/137)
http://index.hu/kultur/cinematrix/2013/01/10/woody_allen_oregecskedo_haziasszonyrol_forgat/


Más: tegnap este ment a Füles a tvben és gondoltam kíváncsiságból belenézek.

Egész pontosan arra voltam kíváncsi hogy milyen lehet szinkronosan. De nem akartam elhinni amit hallok. Szombathy Gyula WA magyar hangjának???

Mióta nem Kern szinkronizálja? Vele még egész elfogadható volt a dolog, de így... teljesen agyoncsapták vele a filmet. Szombathy semmit sem tud visszaadni "Woodyból", abból a jelenségbõl amit az õ személye, játéka jelent a filmjeiben.
8/10
convar 2012 nov. 13. - 14:59:14 8/10 Előzmény tinodialfred
(81/137)
Bennem az nem hagyott igazán maradandó emléket... igazából mára szinte semmire sem emlékszem belõle.

Ez persze nem jelenti azt hogy csapnivaló volna, amíg néztem biztos elvoltam vele, kellemesen telhetett el az a másfél óra. Csak...
tinodialfred 2012 nov. 11. - 14:37:03 Előzmény convar
(80/137)
Woody Allen-fanként úgy érzem, nem kell sokat kötözködnöm a listáddal. Max. egy kiegészítést hozzátennék: A rádió aranykora (1987) Az egyik legszebb darab! Szerintem.
8/10
convar 2012 nov. 10. - 11:21:40 8/10
(79/137)
"csak ezt azért írtam a többé közé"

Helyesen:

csak ezt azért NEM írtam a többi közé
8/10
convar 2012 nov. 10. - 11:18:37 8/10 Előzmény Optimus Prime 2006
(78/137)
Term. némileg szubjektív lesz a listám, de azért megpróbálom eltalálni az arany középutat az én és a nagyközönség által nagyra tartott WA filmek listázása között. Tehát, idõrendi sorrendben:


Fogd a pénzt és fuss (1969) Az elsõ "igazi" WA film máris olyan alap mint a 8 általános ;)

Amit tudni akarsz a szexrõl... (1972) Merész, majd meglátod :)

Annie Hall (1977) Ennek van talán a legegyértelmûbben itt a helye, ezért kapta elsõ Oscarját (pontosabban Oscarjait, a legjobb rendezõ és a legjobb eredeti forgatókönyv kategóriában) és egyébként is, ezt a filmjét mindenki imádja.

Interiors (1978) A ritka, kifejezetten komoly, sõt komor drámáinak egyike, és egyben legjobbja.

Szentivánéji szexkomédia (1982)

Hannah és nõvérei (1986) Ezért is kapott Oscart (újfent a legjobb eredeti forgatókönyv kategóriában) és ez szintén egy nagyon elismert filmje.

Bûnök és vétkek (1989)

Árnyak és köd (1991) Itt sem akármilyen a koncepció :)

Hatalmas Aphrodité (1995)

A világ második legjobb gitárosa (1999)

A jade skorpió átka (2001)

Melinda és Melinda (2004) Ennek is vmi egészen brilliáns forgatókönyve van.

Match Point (2005) Szintén kihagyhatatlan, sokan ezt tartják az "újkori" WA legjobb filmjének, és én is nagyjából osztom ezt a véleményt.

Kasszandra álma (2007)

Whatever Works (2009)

Nameg a Játszd újra, Sam! (1972) is még egy igazi klasszikus tõle, csak ezt azért írtam a többé közé mert ezt nem õ rendezte, csak játszik benne ill. a forgatókönyvét írta.


Kb., de mondom, ez a lista attól is függ hogy kit kérdezel, nyilván másoknál máshogy néz ki ez a lista. Ha nem is teljesen, de néhány ponton nyilván.