Téma: Woody Allen

filmbarbár 2009 aug. 01. - 13:26:55
(37/137)
A 'Játszd újra Sam'-et mikor jelentetik meg végre nálunk is DVD-n?!
10/10
balazs0729 2009 júl. 30. - 15:04:14 10/10
(36/137)
egy zseni a fazon!!!
fresia 2009 márc. 05. - 09:38:58
(35/137)
Csak egy idézet Tim Carrol Woody és nõi c. könyvébõl:
- "A rajongóim mindig elkövetik azt a hibát, hogy összekevernek engem a filmekben játszott szerepeimmel" - mondja Woody. Ha én játszottam volna Michael Caine szerepét a Hannah és nõvéreiben, akkor viszonyom lett volna a feleségem nõvérével." Ám amikor Mickey Sachsként besétál Mia Farrow West Side- i lakásába a Hannah- ban, és üdvözli Mia Farrow- t és gyermekeit, a forgatókönyvben semmiféle magyarázat nem volt arra, miért van a filmbeli figura exfeleségének két kis keleti gyermeke. Mindannyiunknak tudnunk kell az okot, hisz Woody idõrõl idõre mesél nekünk a magánéletérõl, bár folyamatosan tagadja, hogy így tenne. -

Egyébként Manhattan- ben éltek "együtt", úgy hogy a Centrál Park egyik felén Mia, egy nagy, 12 szobás lakásban, Woody pedig a Park másik felén a saját lakásában. Állítólag az ablakból szoktak átintegetni egymásnak.
Mia lakásában lévõ állatseregletért és a gyerekekért Woody nem lelkesedett túlságosan.

Egy Woody aranyköpés a Zeligbõl.
" ... az egyetlen idegesítõ dolog a halálban az, hogy épp elkezdte olvasni a Moby Dicket és szeretné tudni, mi a vége."
10/10
rumci 2009 márc. 05. - 00:48:30 10/10 Előzmény Obránszky Ármin
(34/137)
Mindenben egyetértve veled, még hozzátehetjük, hogy a mûvész személyisége és a mûvészi én között messze nincs akkora rokonság, mint amennyire a romantika alanyi mûvész eszménye sugalmazza. Woodynál is igencsak sejthetõ, hogy a visszatértõ Woody-karakter pusztán egy szerep, és igen távol áll Woody saját személyiségétõl. Elég csak megnézni, milyen a beszédtempója az interjúiban és a filmjeiben.
Annyit még hozzáfûznék, hogy a Woody-karakter mindig neurotikus, sosem pszichopata -- ez durva csúsztatás volt (persze nem tõled).
Obránszky Ármin 2009 febr. 28. - 14:16:26
(33/137)
A hozzászólásod a totális tájékozatlanságodról árulkodik! Kezdve azzal, h Mia soha nem volt Woody felesége, Soon-Yi pedig a nevelt lánya (Mia külön háztartást vezetett, Woody át-átment hozzájuk, de tudtommal, egy kislányt leszámítva, nem alakult ki a gyerekek és közte valami erõs kapocs), addig, h a filmjei (amiket különben "annyian" nem is néznek meg...) az "infantilizmusáról" tudósítanak. Ha így látod, akkor két dologra tudok gondolni: vagy nem láttál tõle semmit vagy azokat, amikbe belenéztél nem értetted meg, esetleg különbözõ berögzült elõítéletek miatt meg sem próbáltad õket a helyükön kezelni (ez igazából két és fél dolog :-)).
Arról felesleges vitatkozni, h Woody milyen ember, én különben sem vagyok híve annak a minden korban divatos hozzáállásnak, h tök ismeretlen embereket megítéljünk, akikrõl valójában semmit nem tudunk (azt hiszem, te bebizonyítottad, h nem vagy igazán képben). Ha freudista lennék, akkor azt mondanám, h azért ítélkezel emberek felett, mert ezáltal a saját magaddal szembeni kétségeidet kivetítheted másokra, így bizonyságot lelsz arra vonatkozóan, h mégis érsz valamit. Szerencséd, h nem vagyok freudista, mert akkor mindezt leírtam volna. :-) A filmjeirõl lehetne vitatkozni, de mivel egyetlen konkrétum se volt a hozzászólásodban arra vonatkozóan, h miket láttál a Mestertõl, elég nehéz. Ha megnézed A másik asszonyt, a Játsz újra, Sam!-et, az Annie Hallt, a Manhattant, a Férjek és feleségeket, a Hannah és nõvéreit és mondjuk a Bûnök és vétkeket, akkor már lesz értelme arról beszélgetni, h mirõl szólnak Woody munkái.
1/10
karthauz 2009 febr. 28. - 13:19:58 1/10
(32/137)
Összes filmje a saját szexuális, és más jellegû infantilizmusáról szól. Szerintem csak a zsidó kritikusok miatt nézik meg annyian a filmjeit.
A filmjeiben végül is ábrázolja saját lényét - csakhogy túl könnyen megbocsát magának, és így népszerûsíti a pszichopata viselkedést.
Szerintem az a tette, hogy apai hatalmával visszaélt, és saját nevelt lányát - a nevelõanyja (és saját felesége)mellett "megdta" majd hogy meneküljön a következmények elõl feleségül vette (ez megbocsátható emiatt???) - jól rávilágít lényére.
Zéró egy alak. Ez alól nem nyújt felmentést az, hogy ironizál saját magán. Inkább még súlyosabb. Kár, hogy nem lehet 0 pontot adni rá.
marteeka 2009 jan. 09. - 08:35:18
(31/137)
Na igen, a Hungary/hungry durva. Földrajzilag még annyira nem is kövezem meg, fõleg amerikai mivolta miatt. Náluk nem illik tájékozottnak lenni az Államokon kívül. Valami képviselõnõ vagy kicsoda bakizta múltkor egy interjún, hogy Afrika egy ország... Nah, akkor mit akarunk mi kicsiny Budapestünkkel :)
marteeka 2009 jan. 09. - 08:28:42 Előzmény Moldávia bánata
(30/137)
Ez de szép volt. Ámen. :)
Gabriella54 2009 jan. 08. - 21:29:36 Előzmény marteeka
(29/137)
de jó, hogy nem vagyok viva-képes :)
Woody röhögne rajta egy jót és párba állítaná azzal az amerikai kiscsajjal, aki azt hitte, hogy
1./ Budapest Franciaországban van
2./ Hungary azonos a hungry (azaz éhes) kifejezéssel
Nyugi, nagy az isten állatkertje, csak néha nagyon alacsony a kerítés :D
Moldávia bánata 2009 jan. 08. - 17:18:15 Előzmény marteeka
(28/137)
Jó ég!...
Ha a Mester ezt látná! Mosolyogna egy jót, rákérdezne a hölgynél, hogy vajon merre lehet a legközelebb kóser malacot venni, majd felajánlaná neki, hogy vacsorázzanak együtt, rákérdezne egy-két percerziójára, majd nagy homéri kacajjal elsietne, s ismét felnézne a Mindenhatóra, hogy mért verte meg õt azzal, hogy egyáltalán a világra szültetett.
Woody forever!
Moldávia bánata 2009 jan. 08. - 17:14:13 Előzmény Szike00
(27/137)
Áhh, ha az ember ki akar feküdni, csak meg kell nézni ezt a jelenetet! :D
Az évszázad komikusainak panoptikumában a legfõbb helyek egyike mindenképpen az övé!
marteeka 2009 jan. 08. - 13:25:23
(26/137)
Á, látnád azt a mûsort, nem mondanád ezt. Simán negatív az egész mezõny, sõt a stáb is :)
Gabriella54 2009 jan. 08. - 11:59:56
(25/137)
hát nem, de azért talán nem a negatív iq-mezõnyben készült rajthoz állni :)
marteeka 2009 jan. 08. - 09:53:44
(24/137)
Láttam egyszer egy részletet ebbõl a mûsorból és a rettenetesen unszimpatikus mûsorvezetõbõl. Ezzel a svéd úszónõvel viszont szerzett egy hatalmas pirospontot, ügyesen a leány alá adta a lovat :)
marteeka 2009 jan. 08. - 09:50:59
(23/137)
Hallod, azt sem tudtam sírjak vagy nevessek. Aztán maradtam az utóbbinál. Végül is nem egy iq vetélkedõre castingolt a leányzó...
Gabriella54 2009 jan. 08. - 00:35:05 Előzmény marteeka
(22/137)
Nem mentem bele a csõbe, mert tudtam, hogy nõ...nem piskóta a hölgy! Ekkora égést! És még mi csodálkozunk az amerikaiakon, hogy nem tudják, hol van Magyarország...
barbarossa86 2009 jan. 08. - 00:25:54 Előzmény marteeka
(21/137)
Woody Allen majdnem úgy néz ki, mint egy svéd úszónõ. :) Jól titkolta eddig. :)
marteeka 2009 jan. 07. - 20:16:31
(20/137)
Lehet kicsit ízléstelen ezt ide betenni, de mik ki nem derülnek Woody-ról, teljesen kifeküdtem :)))))


http://vivatv.hu/galeriak/1172-szexi-vagy-nem-3-exkluziv/videok/1245-szexi-casting

Szép is, meg okos is... :S
mildi 2008 dec. 09. - 22:15:15
(19/137)
Zseniális! Egyike a kedvenc rendezõimnek, és nagyszerû, jellegzetes arc!
10/10
Szike00 2008 dec. 01. - 16:12:21 10/10
(18/137)
ma 73 éves