Bhagavad-gítá 2010 dec. 23. - 20:32:08
(877/917)
egy újabb tanubizonyság az amcsik önimádatáról és a hazugságaik érzékeny tálalásáról. :LOL
10/10
cperger 2010 dec. 23. - 20:14:55 10/10
(876/917)
Nem rossz film ez a film,legalábbis a jelenlegi értékeléseknél mindenképpen jobb,a nemzeti heroizmust pedig már mefszokhattuk az amerikai filmekben
FilmElemzõ 2010 dec. 22. - 21:53:21
(875/917)
Na lám csak,ezt az érdekes fordulatot. Oliver Stone ezüstérmes a "A 2010-es esztendõ tíz legveszedelmesebb antiszemitája" között :-)
drabál 2010 dec. 22. - 01:25:31
(874/917)
Marhaság,ilyen alapon a kereszténység is erõszakra épül,mert erõvel akarták elfoglalni a szentföldet a keresztesek.
A másik butaság meg az ,hogy tudod miért létezett Oszama bin Laden? Hát mert személyesen beszélt a Tvben pl azért:)
Afganisztánban pedig egy terrorszervezet átvette a hatalmat,és nemcsak az afgán népre de az egész világra is veszélyt jelentett,mint apélda mutatja.
Úgyhogy nagyon is helyes ,hogy pofán vágta õket Amerika.még jobban is kllett volna.
Vietnamban is igaza volt az amerikaiaknak,amikor meg akarták állítani a komcsi elõretörést Ho apó vezetésével.Mikor nekünk nem segítettek 56-ban mindenki anyázta õket,amikor meg segítettek Vietnamban,akkor mit kerestek ott? Érdekes megközelítés.
csendlerbing 2010 dec. 22. - 00:22:08
(873/917)
Ja... látunk idõnként egy szakállas burnuszost, mintha egy Csontváry festményrõl lépett volna le. Aztán persze, hogy minden terrorista az õ nevét használja.

"Két héten belül kézrekerítjük Osamát". Mikor is hallottuk ezt Uncle Samtól? Hat éve? Nem tudom, azóta is kerítik.
nagy merészség azon gondolkodni, hogy talán nem is akarják elfogni? Az üzlet nem a háború befejezése, hanem maga a háború.
csendlerbing 2010 dec. 22. - 00:15:58
(872/917)
Fiúk, itt nem "sörözésrõl" meg jól értesültségrõl van szó. Ezek hozzászólások, ahol el lehet mondani a véleményt, nem pedig tudományos értekezések amik után öt oldalas referencia listát kell csatolni.
Én csak azt gondolom, hogy nem zörög a haraszt.
De hogy hazabeszéljek, nálunk is vannak 99 (!) évre titkosított iratok.
Kérdem én: MINEK????
Másik: ha a kommunizmusról elhisszük, hogy saját embereit kinyírta "magasabb szempontok" érdekében, akkor az USA-ról miért nem? Ha félmillió katonát küldhettek az óceánon túlra azért, hogy csúfos vereséget szenvedjenek, akkor mi az a pár ezer ember, amely tragédia viszont fellendíti a hadiipart, energiaipart, acélipart, tehát az amerikai gazdaságot?

De a legszomorúbb, hogy az USA-ban az ölés elég természetes. Saját példa: kint voltam, és a tv-ken ment egy "társadalmi célú hirdetés" mindegy milyen ünnepkor, hogy meg kell emlékezni a hõseinkrõl.
...Film: Papa megy kislányát kézenfogva a Vietnami hõsi halottak sírjához, és olvassák a neveket. Kislány közben kérdezget ezt, azt, köztük azt is "de papa, miért nem dobtuk le egyszerûen azt a nagy bombát?" Papa megsimogatja a fejét, és motyog valami általánosságot.

Engem az háborított fel,hogy ez egyáltalán felmerül, és természetessé teszik a gyerekek számára.
twillight 2010 dec. 22. - 00:15:54
(871/917)
Hát a híradó ugye egy jelen esetben Ott G.B. ugyebár olyanokat nyilatkozott, mint "Irak megtámadása az energiapolitikánk. Az ellenzéknek még ilyen sincs."
Illetve a WTC átlagos dolgozólétszámát, és az ahhoz képesti aznap bentlévõket is onnan tudjuk.

A bin Laden családról elég nehéz nem két perc alatt kideríteni kicsodák, lévén egy egész ország vezetõi.

Oszama bin Laden rokonságát, illetve George Bush viszonyát a bin Laden családdal még a legutolsó pletykalap is lehozta, nem szólva a nívós lapokról, híradókról, miegymás.

A bin Laden család felszállásának engedélyezését és hasonló finomságokat egy oknyomozó riporter - név szerint Michael Moore - derítette ki. A kormányzati hivatalnokok a filmjeiben névvel és beosztással (no és kitakaratlan arccal) szerepelnek.
topikos8 2010 dec. 22. - 00:13:48
(870/917)
Persze van egy hivatalos én egy nem hivatalos verziója a történetnek. Ramzi Yousef, aki a 93-as merényletért életfogytiglani börtönbüntetését tölti, nagybácsija Khalid Sheikh Mohammed al-Kaida tag, de õ a 2001-es merényletekért ül.

Ezután kijelenteni, hogy a 2 történet független elég meredek.
twillight 2010 dec. 22. - 00:07:12
(869/917)
A CIA és az összes ami titkosszolgálat aztt nyilatkozta az eset kapcsán, hogy "tudtunk róla, de nem vettük koomolyan". Mondták ezt azok a szervezetek, akik tanyasi vitaklubbokba is beszivárgó ügynököket küldenek hosszútávra, mert hátha felforgató elemek...

Amúgy ha néztél híradót, akkor ott vannaka tények. Amit felsoroltam, bárhol megállja a helyét. És ha van indíték, eszköz, lehetõség, és még a haszon is egy irányba mutat, akkor legalábbis okunk van feltételezésekbe bocsátkozni - különösen hogy tudjuk anno Geroge Bush választási csalással jutott a posztjához.
topikos8 2010 dec. 22. - 00:04:07
(868/917)
Nem vagyok öreg. Olvass utána, hasznos. 2001-es támadást nem lehet a 93-as nélkül megérteni.
twillight 2010 dec. 22. - 00:03:39
(867/917)
Ja, amúgy a '93-as merényletet semmi nem köti az AQ-hoz.
10/10
Ford Mustang 2010 dec. 22. - 00:02:36 10/10
(866/917)
Na ez is milyen igaz. Mindenki olyan jól értesült, de hogy honnan a fenébõl? És ne mondja senki, hogy híradóból meg stb...
twillight 2010 dec. 22. - 00:00:44
(865/917)
680 kiló robbanószerrel én nem csak egy lukat robbantok öreg.

Nem valami olyasmi volt hogy vki rossz "helyre állt" amúgy?
csendlerbing 2010 dec. 22. - 00:00:35
(864/917)
Egyébként ki látott már bármilyen bizonyítékot arra, hogy egyáltalán létezik Osama bin Laden, vagy valaha létezett??

Római jog: "cui prodest?", azaz kinek használ?
A fegyverlobbinak. El kell adni azokat a q. új fegyvereket, hol lehetne kipróbálni az "okos" rakétákat, ellenség csak kell. Osama bin Laden képe kinek jó?
Az, hogy az élet új formáját fedezte fel a NASA ... mikor is, mikor épp megint meg akarják kurtítani a költségvetését, kinek is jó?

És vajon miért is van még mindig szupertitkosítva a Kennedy gyilkosság adatainak nagy része??? Ha nincs benne semmi piszkos dolog, miért nem hozzáférhetõ?

Nulla óra harminc perc, Filmmúzeum, "A keselyû három napja."
10/10
Ford Mustang 2010 dec. 21. - 23:58:02 10/10
(863/917)
Pontosan. Valójában nem is a filmet teszik a középpontba hanem a gyûlöletüket és az elképzeléseiket, hogy hogy is történt ez az egész, és ez kihat a film pontozására.
9/10
horusz 2010 dec. 21. - 23:56:34 9/10
(862/917)
Ezek az összeesküvés elméletek ökörségek. Biztos attól vagytok olyan jól értesültek, hogy a CIA-ban dolgozó ismerõsötök sörözés közben elkotyogta. Nevetséges.
csendlerbing 2010 dec. 21. - 23:55:55
(861/917)
Ezt csak nem hagyom szó nélkül. Abban teljesen egyetértek, hogy zsigerbõl zsidózni butaságra vall a legfinomabban fogalmazva.
De azt be kell látnod, hogy a sémi-hámi kultúrában, amelybe az arabok ÉS a zsidók is beletartoznak, mind az erõszak, mind a gátlástalan csalás és haszonszerzés beletartozik. A kézlevágás elfogadott a lopásért az iszlámban (nem kell kijavítani, tudom, hogy az arab és az iszlám nem ugyanaz), a zsidók meg tényleg több helyen is bevallják, hogy a cél a haszonszerzés, és legmélyebben hiszik, hogy õk a "kiválasztott nép", és ez õket feljogosítja arra, hogy magasabb rendûként Isten akaratát közvetítsék az emberiség felé. Mert õk jobban tudják.

Namost az, hogy a kézlevágás vagy a gátlástalan pénzügyi manipuláció a nagyobb vétek-e az emberiség ellen, azt nem tudom.

Az is igaz, hogy a filmet el kell választani ettõl, mert ott jó pár ezer ember meghalt, és az emberi élet felmérhetetlen.

Dehát Vietnámban százezrek haltak meg, .. miért is??? Ott kellett védeni az amerikai nép szabadságát???
Hogy is fogalmazza valaki: "Vietnamban a feketék harcoltak a sárgák ellen azért a földért amit a fehérek a rézbõrûektõl elvettek".

Most Afganisztánban akarják a szabadságot és a demokráciát erõltetni. Meg sem fordul a fejekben, hátha õk nem úgy akarják? Mint Karinthynél a nyuszika mikor elbújik, és Karinthy keresi "..gyere elõ mert szeretlek, és elõkereslek és megmutatom, hogy szeretlek, ha beledöglesz, akkor is..."

uff
twillight 2010 dec. 21. - 23:50:16
(860/917)
'93-ban NEM robbantottak, csak "robbantani akartak".
(Egyébként arról az autós akcióról az a hír járja, hgy CIA-s szervezésben volt.)
golyofejugolybli 2010 dec. 21. - 23:49:14
(859/917)
én úgy gondolom hogy bush mester megtárgyalta osama mesterrel ,hogy csináljon valami nagy balhét hogy utána bushmesternek legyen indoka betámadni az arab mestereket az olajért.

szerintem....
topikos8 2010 dec. 21. - 23:45:35
(858/917)
És most már homokos amerikai is lehet katona. Köszönjétek meg Obamának. Hiába ez már egy másik világ.