Peetya911 2006 aug. 14. - 15:13:41
(17/917)
De térjünk vissza a filmhez. Elvégre a wtc fóruma ez
Peetya911 2006 aug. 14. - 15:10:45
(16/917)
Az amerikai gazdaság erõss, és a kelettel vívott háború mégjobban erõsíti. talán te értsd meg amit a nyugat mond. Az arab országokban él a legtöbb terrorista, és az a tény, amit mondtál, hogy amerika részben az olaj miatt teszi amit tesz teljesen nyilvnvaló. A másik ok hogy az ottani bûnszervezetek semlegesítsék. Akárhiszed akár nem, az irakban élõ átlagemberek túlnyomó része örül annak hogy az amerikai hadsereg ott van, és segít a közbiztosnág helyreállításában, ugyanis most az arab lakók valamivel szabadabbnak érzik magukat, mint mielõtt a hadsereg megérkezett volna. Ugyanis a közel kelet a világ egyik legveszélyesebb körzete, és a békefenntartók, a katonák megjelenése elõtt több volt a gyilkosságok, terrorakciók száma, mint most. De te honnan is tudnád, nem voltál még ott, nem tudod megérteni az ottani embereket, sem az amerikaiakat, mert még ott sem voltál, az ottaniakat sem ismered.
jaku 2006 aug. 13. - 21:10:24
(15/917)
lol

Nezz utana a reszvenyeseknek, ha mar ugyis mindent tudsz... De persze amerikai az amerikaiake.. (mar reg nem) Gazdasaguk evrol evre romlik, egyetlen mentoovuk a dollar, ami ugye vilag szinten eleg kemenyen el van terjedve.
Meg aztan ugye az olajhoz semmi kozuk, miert is kene nekik az, teljesen veletlen, hogy pont ott van olaj, ahol a terroristak. Ideje lenne szetnezned a vilagban, es nehany dologbol logikus kovetkeztetest levonni, ne csak azt lasd es ersd, amit a nyugat mondd.
Peetya911 2006 aug. 13. - 18:28:14
(14/917)
A 9/11-i eseményekrõl ne próbállj kioktatni, nem kell érdekességeket mondanod, én is tudok 1001 olyat amirõl még selytelmed sincs. Hidd el, ezeket inkább hagyjuk. Miért kell szidni az amerikaiakat? Azoknak az õsei külföldi. Nincsenek zsenik? Akkor eléggé tájékozatlan vagy. Hollywood és az usa nincs 70%-ban japan kézben, ezt nem tudod jól, a japán filmkészítés (és a kínai) van valamelyest amerikai testvériiségben. Ott is épített több studió is kirendeltséget, ezzel segítve õket.
Nem mondtam hogy minden arab terrorista.
És nemigaz hogy az amerikaia a szabadság harcosai, és csak õk a jók-.
a film a rendõrök és tûzoltók szemébõl lett megcsinálva, amit Õk átéltek, az életükért küzdve. Lehet, sõt, bitos nem tudod, hogy Európa termeli a legtöbb olyan tipusú dramaturgiai mûvet, amelyben ez a fõ irányzat, a szereplõ, az eljátszott karakter, nép legyen olyan helyzetben, hogy sajnálni lehessen.
Amerikába azért próbál több külföldi mennyi egyetemre, mert csak ott tudják úgy képezni, hoogy vigye valamire. És itt nemcsak a nagyobb nevûeket értem mint a Harward, Columbia, yale, NY Univerity, NyFA, Ucla, Stanford. hogy pár ismertebbet mondjak.
Nem vagyok olyan mint amilyennek írtál, te vagy egy embergyûlölõ, olyan embereket gyûlölsz akiket nem is ismersz. Nézz szét magyarorszagon, és nézd meg itt milyen emberek vannak. Én minden népet szeretek, pontosabban nem gyûlölök, az arabokat sem gyûlölöm, csak kevésbé szeretem.
kicsit tájékozódj.
jaku 2006 aug. 13. - 18:08:36
(13/917)
jah es meg valami.

"Elõre kell nézni, építik az új épületet a romok helyén."

Akkor nezzel meg egy kicsit elore. Szerinted kik epitik ujra? S szerinted azok mennyi hasznot huznak rajta?
jaku 2006 aug. 13. - 18:04:00
(12/917)
Honnan szeted, hogy szinte minden arab terrorista? Ez egy akkora butasag mint az allat, de nem baj, biztos te tudod jol.

En az amerikaiakat szidtam, nem az ott elo kulfoldieket.. egyebbkent meg a nagy tudosok es a tobbi, nem amerikabol kerult ki, hanem ok mentek amerikaba, mert jobb lehetosegeik voltak, es tobb penzt kapnak.

Az oke, hogy en nem ismerem az kormany ugyeit, de erosen ketlem, hogy neked tobb belelatasod lenne.

Kornyezetvedelem? Ugy tudom amerika nem volt hajlando alairni a gyarakat korlatozo egyezmenyt.

Nehany veletlen: amikor a pentagonba beleszalt a gep, akkor azert illet volna nehany felismerheto alkatrsznek megmaradnia. Egy utasszalito ugyanis nem kicsi, raadasul veletlenul pont abba a reszbe csapodott, ami felujitas miatt le volt zarva..
A wtc-ben senki olyan nem halt meg, aki fontos embernek szamitott...

Jah es meg 1-2 erdekesseg, hollywood 70% japan kezben van, valamint a kozlkeletrol, nehany tehetosebb ember kezeben van amerika nagy resze..

Szep tajai meg csak amerikanak vannak...nem.

Jah es a kinti egyetemek, nem sok zsenit termelnek, de ha egy jo nevu egyetemre jarsz, akkor sokkal nagyobb eselyed van jo helyre kerulni.

Abbol amit irtal, nekem az jott le, hogy teged jol atvertek, vagy jol kimostak a fejed. Szuklatokorunek nem magamat neveznem, hanem teged, hiszen amit irtal abbol az jon le, hogy az amcsik a szabadsag harcosai, az arabok pedig csak azert vannak, hogy civileket gyilkoljanak, es akii mast mond az hulye. Egy kicsit meg sajnalak is, de nem a te hibad, hogy igy latod a vilagot, biztos ezt tanitottak neked.

Egyebbkent visszaterve a filmre, lattam a bemutatojat, es nem csalodtam, egy csopogos, rossz amerikai drama lett, ahol termeszetesen mindent ugy alitanak be, hogy mennyire sajnalnunk kene oket.
Peetya911 2006 aug. 13. - 17:30:24 Előzmény tetro
(11/917)
Igen, te nem tudod, de nem is kell. Elõre kell nézni, építik az új épületet a romok helyén. Más országok is átélnek támadásokat, csak lehet te nem tudsz róla, a legismertebb az angliai, de afganisztánban, irakban, arab világban, törökországban, afrika több országában, ázsiában is vannak TERRORTÁMADÁSOK. Ugyhogy ne mond hogy csak õket támadják. Akár hiszed akár nem az arab világ lakosságának nagyrésze terrorista, lehet nem voltál még ott, de ott a 8 éves gyerek gépfegyverrel jár és ha mondják neki nyugodt szívvel agyonlõ téged. Ha fel akarod hozni, hogy ártatlanokat is megöltek az amerikaiak, akkor gondolj bele hogy ártatlan amerikaiakat, németeket, angolokat és több ezer embert, békefenntartót és katonát öltek meg õk is.
Peetya911 2006 aug. 13. - 17:21:06
(10/917)
Abból hogy ezt írod látod hogy semmit sem tudsz amerikáról. Az amerikai egyetemeken való oktatás jóval magasabb szintû mint a magyar, nemhiába próbálnak menni a magas képzés miatt emberek az amerikai egyetemekre. Képzeld, ott is van környezetvédelem és védik is a környezetet.
Az átlagmûveltségrõl ne is beszéljünk. Fogadok hogy te sem tudod az amerikaiak, de akár mondhatnám a németek, finnek, vagy a kenyaiak történetét. Ha neked kéne beszélned egy kis ország történemérõl nem hinném hogy olyan jól mennek.
Amint szóba hoztad az arabokata wtc elleni támadában látszik hogy nem tudsz semmit az egész hátterárõl, a kormány ügyeirõl, az arab világról.
Hallottad és mondtad hogy az amrikaiak mien buták... Nem hinném hogy egy magayr-amerikai összehasonlításból a magyarok kerülnének ki gyõztesen. De ezt az ilyen kis látótérrel és összeszûkült aggyal rendelkezõk nem tudják. A legnagyobb tudósok orvosok, kutatók, programozók, filmesek nagyrésze mind amerikából került elõ.
Lászik hogy nem voltál még amerikában, nem tudod milyen ország valójában, milyen szép tájai, városai vannak, milyen érdekesek az emberek.
Tudatlan ember vagy.

Ja, és egy érdekesség, statisztika szerint akiket te buta emrikaiaknak nevezel, nagyrész külföldiek, akik amerikában élnek, és magyarországon is nagyon sok a tudatlan ember.
Meli88 2006 aug. 12. - 18:40:26
(9/917)
Kiváncsi lennék hogy tényleg terroristák támadtak vagy az elnök meg társai tervelték ki hogy késöbb háborúzni lehessen(Persze okkal)!??!
jaku 2006 aug. 12. - 00:03:55
(8/917)
Hmmm, szep orszag, a te kedvenced. A kornyezet vedelmet a kormanyuk meg hirbol sem ismeri. Persze naluk a benzni nem 300 forint folott van, hiszen veletlenul pont lerohantak nehany orszagot, ahol olaj volt. S pont teljesen veletlenul a wtc volt az ok...
S akkor meg nem szoltunk az atlag muveltsegrol. Persze egy jo marketinges fel tudja huzni a suli nevet, pedig meg kis hazankban is minosegibb az oktatas mint ott a legjobb suliban.

De ha megnezned a Farkasok volgye c. filmet, rogton rajonnel, hogy miert is robbantanak ott az arabok. (Vagy ha esetleg a te csaladodat irtana le egy buta amerikai, csak mert a te orszagodnak van olaja, akkor nem tennel semmit?)

Persze be lehet dolni az agyleszivo amerikai marketingnek, de ha ennyire nincs eszed, akkor meg is erdemled.

Jah es nem mind1, hogy 48 vagy 56.. Persze nekik megengedett, ugye?
tetro 2006 aug. 11. - 10:27:15
(7/917)
Még jó, hogy más országok nem élnek át támadást. Egyébként is, azóta sem tudjuk, hogy ki és miért támadta meg a wtc-t, csak annyit, hogy jó indok volt lerohanni egy-két országot (mert ott ugye mindenki terrorista), meg csak úgy lehet rángatni embereket hosszabb cubai nyaralásra. Azért a nagy imádat közben, vedd már észre, hogy kilóg a lóláb.
Peetya911 2006 aug. 09. - 19:38:10
(6/917)
Mert idióták vagytok, azért utáljátok. Ne szeressétek, de akkor ne is utáljátok. Csak fogadjátok magatokban el, mint ország. Egyébként ez egy nagyon jó film, nagyon jól megcsinálva, és igazi drámává írva. Én mondjuk az egész keleti világot utálom, ha már így fogalmaztok. Nem kedvelem õket, sokkal több büntény, gyilkosság, fegyveres konfliktus történik itt, és ez volt az 9/11-es támadások elõtt is. Nekem Amerika a kedvenc országom, egy ország, ahol nem ciki, ha VAGY! Nem sajnálni kell, csupán átélni, hogy ÕK is ugyanolyan emberek, mint mi, és õk átéltek egy olyan támadást, ami a város egyik jelképe ellen irányult. emberek, mint a többi 6,5 mrd. Amcsi nyálcsorgatás? Neked lehet hogy az, másoknak nem.
joeydarko 2006 júl. 25. - 20:07:12
(5/917)
A trailer alapján ez lesz minden idõk legbrutálisabb amcsi nyálcsorgatása... Én a végét kiegészíteném még egy picit annyival hogy Thousands of middle easterns saw something else as well...
lalala 2006 júl. 16. - 11:44:40 Előzmény jaku
(4/917)
Egyet értek.
Amúgy nem kell utálni, de el kell ismerni, h. több okunk van arra, h. utáljuk, mint h. szeressük...
jaku 2006 júl. 11. - 20:55:54
(3/917)
En meg nem ertem, hogy miert kell folyamatosan sajnalnom amerikat, amikor meg nem sajnalni kell akkor eljenezni, hogy mekkora kiralyok.. Pedig mas orszagokban is tortennek rossz dolgok, vagy talan meg rosszabbak is.
Underlay 2006 júl. 10. - 23:38:17 Előzmény jaku
(2/917)
Nem értem, hogy miért kell ennyire útálni Amerikát?!?
jaku 2006 júl. 04. - 21:59:19
(1/917)
Ehh, meg egy igaz tortenetet alapulo amcsi film, hogy legyen miert sajnalni az amerikaiakat...