offtopic
Csuvatka 2008 szept. 15. - 01:41:41
(357/917)
nemtok mit kezdeni veled, persze aki csúnyán beszél, az akkor rosszember, hülye rasszista!
offtopic
ribizliszörp 2008 szept. 15. - 01:41:31
(356/917)
Elfelejtetted feltüntetni a szerzõt...! Talán nem is érdekes, csak illene. Hacsak nem te írtad még abban az korban, amikor voltak hétvégi eltávra hazatérõ kiskatonák és kötött tánc az iskolai bálon. :D És nem hinném, hogy ilyen jól ismered a nyírségi és vasi tájnyelvet. (Szerzõként nagyapád kortársára tippelnék, javíts ki, ha nem tévedek.) (Dédapád idején még nem volt feminizmus, viszont kötelezõ volt udvariasan bánni a h ö l g y e k kel. Na jó, ennyit a szerzõrõl).
Amit állít a nacionalistákról, hát az nem helyes. A nacionalizmus nem gyûlöleten alapul. A szeretetteljes elkötelezõdés valami iránt nemhogy feltételezi, hanem inkább kizárja a vala párhuzamos entitások gyûlöletét. Hogy megértsd, néhány egyszerû példa: valaki minél jobban örül annak, hogy férfi, annál inkább örül a nõknek és fordítva :) Valószínûtlen, hogy önmagának úgy örüljön, hogy utálja a másik nemet, és ezzel mindjárt meg is oldottuk a feministák és macsók kérdését. Egyik sem szeretheti úgy magát, ha lenézi a másikat; illetve egyik sem nézheti le a másikat, ha szereti magát.
Vagy: minél jobban elmélyülsz egy tudományban, annál komolyabban fogod venni és tiszteletben tartani a többi tudományt is. Valószínûtlen ennek az ellenkezõje, ugyebár. Ugyanez áll a mûvészetre, a sportra, a munkavégzésre stb.
Vagy a vallásokra: nagyon tévedsz, hogy az egyik iránti elkötelezettségbõl a másik iránti elvakult gyûlölet következne. Én pl. krisnásokkal egészen másként beszélek, mint egy kívülálló, és olyasmit értékelek bennük, amiket kívülálló nem. És amikor valamelyiket megdicsértem valamiért, komolyan hálás volt. A kívülállók csak azon gondolkoznak, hogyan szívassák meg õket. Tehát, magamból kiindulva, tudom, hogy a szerzõnek ebben a kérdésben nincs igaza. (A tisztelet nem jelent szinkretizmust; az valami egészen mást, valami katyvasz - koktélt jelentene :) bocs, bocs, nem bírtam kihagyni, csak poén...)
Ebbõl következik, hogy ha valaki szereti a saját anyanyelvét, értékelni és tisztelni fogja más népek nyelvét is, és annál kevésbé szeretné, hogy a nyelvek, népek száma fogyjon, és valami szürke globál masszában egyesüljenek a világ - mondjuk úgy - proletárjai, a történelmi viccelõdés kedvéért. Ugyanez vonatkozik a saját haza történelmére, kultúrájára, természeti értékeire, államiságára, törvényeire, önállóságára és így tovább. Tehát: csak az tudja gyûlölni, megvetni más nemzeteket, aki a sajátját sem becsüli, sem nem értékeli.
Egyébként, hogy mi a nemzet: nyilván a közös nyelv és/vagy haza, történelem, kultúra, származás,államiság, törvények alatt élõ emberek összessége. Ebbõl legfontosabb összekötõ az (anya)nyelv. Tehát, leginkább az magyar, akinek magyar az anyanyelve. A többiek, akikre ez nem igaz, a kivételekhez tartoznak így vagy úgy.
Igazán kíváncsi lennék, mit szeret valójában az a globalista, aki semmi iránt sem elkötelezett. Hogyan lehetséges egyszerre mindent értékesnek tartani és megbecsülni, netán szeretni? Egyszerre nem lehet minden tudományban, sportban, mûvészetben, munkában, nyelvben, történelemben, kultúrában, vallásban, emberben elmerülni, ahhoz kötõdni... Aki túl sokat akar markolni, üres marad a marka. Ez az élet minden területére igaz.
Ezért bármilyen tetszetõs is ez a régi eszmefuttatás, és bármennyire is van sok, megfontolandó igazságtartalma - összességéban sajnos tényleg igaza van annak, aki szerint kirekesztve bírálja a kirekesztést, ugyanazt követve el; talán azért, mert ugyanazon a talajon áll. Ahhoz,hogy egy jelenséget helyesen lehessen értékelni, jó talajt, jó alapot kell választani,különben a legpontosabb célzás is mellétalál...
A világ hálózatokból áll, amely hálózatok egyes elemei nem kapcsolódnak minden másik elemhez, csak néhányhoz; de azokon keresztül, ugye, a Karinthy által klasszikus és helyes becsléssel megadott hat lépésben minden ember szinte mindenki máshoz tud kapcsolódni a földön...De nem egyszerre. Egy ember csak korlátozott számú másik emberhez tud kötõdni. Szerintem a hálózat-elmélet önmagában cáfolja a globalista gondolkodás igazát.
És ha mondjuk a kívülálló cinikus közöny helyett átállunk az elcsépelt, közhelyes, nevetségesen blõd és giccses szeretet talajára, akkor is tudhatjuk: egyszerre lehetetlen ugyanúgy kötõdni mindenki máshoz; mert ha valaki mindenkihez egyformán kötõdik, akkor valójában senkihez sem kötõdik.
offtopic
Csuvatka 2008 szept. 15. - 01:40:37
(355/917)
próbáltam világossá tenni, nehogy még a végén félreértse, nincs szellemi képességei csúcsán..vagy épp azon magaslatokat járja:)
offtopic
szûcsike 2008 szept. 15. - 01:39:45
(354/917)
úgy látom mocskos egy szád van.ahogy itt visszaolvastam már látom hogy kivel van gond valójában!na jó!okos enged,szamár szenved csináld azt amit szeretnél,lehet hogy ez neked nem jelent semmit és nem is tartod tiszteletben más kívánságát,de ha így jó neked,akkor szevasz.nem örültem ennek a beszélgetésnak
offtopic
Csuvatka 2008 szept. 15. - 01:35:51
(353/917)
ennek a topicnak qrvra és ki*szottul semmi köze a te személyes érzéseidhez...de én offtopicba írtam és írom, mostis mondandómat, amit egy gombnyomással el tudsz tüntetni és innetõl kezdve ostorozhatod kedves leopárt és Maddox usereket, akik nem voltak, hajlandók másik gombot nyomni, rólam meg szakadj már le.
offtopic
szûcsike 2008 szept. 15. - 01:34:00
(352/917)
én szerettelek volna megkérni kettõtöket arra hogy ne pont itt intézd a vitádat.Ha nem lenne személyes tapasztalatom az eseménnyel kapcsolatban,biztos hogy nem érdekelne,de így érdekel
offtopic
Csuvatka 2008 szept. 15. - 01:33:32
(351/917)
a hozzászólás gombbal egy vonalban van az offtopic elrejtése, ha szemben vagy a monitorral akkor bal felsõ sarokban olvashatod, h mi az az offtopic...


úgy érzem magam mint terézanya:/
offtopic
Csuvatka 2008 szept. 15. - 01:32:17
(350/917)
ergó ne hozzám intézd a f*szságaidat én jóhelyre írok
offtopic
szûcsike 2008 szept. 15. - 01:32:04
(349/917)
és az mi?
offtopic
Csuvatka 2008 szept. 15. - 01:31:50
(348/917)
arrólmegmár nemtehetek, ha leo nem kegyeskedik offba írni, a nem ide illõ témát
offtopic
Csuvatka 2008 szept. 15. - 01:31:09
(347/917)
fura vagy, javaslom az offtopic elrejtését
offtopic
szûcsike 2008 szept. 15. - 01:30:53
(346/917)
Tényleg nem akarok beleszólni a vitátokba,de megtennétek azt hogy más topicban folytatjátk,mert pont ide nem kellene az ilyen beszéd
offtopic
szûcsike 2008 szept. 15. - 01:30:25
(345/917)
Tényleg nem akarok beleszólni a vitátokba,de megtennétek azt hogy más topicban folytatjátk,mert pont ide nem kellene az ilyen beszéd
offtopic
szûcsike 2008 szept. 15. - 01:28:42
(344/917)
Többet vártam volna ettõl a filmtõl
offtopic
leopard26 2008 szept. 15. - 01:21:10
(343/917)
na végre valaki aki jobbank hiszi magát nálam
offtopic
leopard26 2008 szept. 15. - 01:20:35
(342/917)
nem én kezdtem,ahogy múltkor se
offtopic
Csuvatka 2008 szept. 15. - 01:20:12
(341/917)
csak 99,9% vagyok, de ígyis túlszárnyalom a te 70,1 %-od:)
offtopic
Csuvatka 2008 szept. 15. - 01:19:27
(340/917)
a nevem iwiw miatt kellett, ahol vagy ismerõsnek akartál vagy képeimet nézegetni...de hagyjukmá a faxba kérlek, nem mind1?

olykor csak úgy hívnak, mint bárki mást: Gyere ide!
:)
offtopic
leopard26 2008 szept. 15. - 01:18:44
(339/917)
te nem vagy 100-as!az biztos
offtopic
Csuvatka 2008 szept. 15. - 01:17:44
(338/917)
Na fátylat a múltra, békára jókat írtál, azokon nagyot mulattam:)