offtopic
meszag 2008 szept. 29. - 09:07:48
(717/917)
Rövebben nem is fogalmazhattál volna. :)))
offtopic
meszag 2008 szept. 29. - 09:02:19
(716/917)
Azért a pozitív szemléletet eltanulhtnánk tõlük,nem?
meszag 2008 szept. 29. - 08:14:47
(715/917)
Jó ideje figyeltem ezt a szócsatát, most leírom én is, mit gondolok
1.) Gondolom tudjátok, hogy a szaudiak milliárdokat fektettek be -amerika sosem támadhatja meg - Amerikában....Bushnak igencsak vigyáznia kell, a kényes közel-keleti egyensúlyra, hol avatkozik be, na azért nem aggódom érte :) Megjegyzem, okosabb lett volna, ha nem teszi, mert a közel-keleti országok társadalmi berendezkedésének, mûködésének ismerete híján több kárt okozott, mint hasznot. Nem tudom, hogy Irán milyen gondot okozhat még...
2.)Továbbá, mindenki tudta, ha Bush kerül hatalomra, a fegyvergyártó lobbi erõsödését jelenti, ami per pillanat jó, az amerikai gazdaság fellendült, csak a sok fegyvert, ha eladni nem tudják, fel is kell használni. A gazdaság élénkülése kereslet növekedést jelentett, csak hogy emögött igazi tartalom nem volt – lásd most az ingatlanpiac – jelzálog hitelek bedõlése..
3.)Az ENSZ egy béna kacsa. Ki pénzelte??? ..Az biztos, hogy most az erõviszonyok erõteljes átrendezõdése fog történni az amerikai pénzügyi, gazdaság problémák (kik finanszírozzák a pénzügyi injekcót?), valamint az energiaárak növekedése miatt – aminek pl. Oroszország is nyertese.. Naná, hogy nemlehet egyszerûen kihagyni, figyelmen kívül hagyni õket.
4.)Afganisztánban sem járt sikerrel senki, sztem. Elhúzódó politikai válság, kiváncsi vagyok mikor vonulhatnak ki onnan a békefenntartók.
5.)A WTC elleni támadás igazi arcul csapás volt Amerikának, hogy õk sem védettek, még a saját országukban sem. KI tette, nem firtatom, mivel nem tudhatom. Azért akkora marhaságot, hogy saját szervezés az amerikai állampolgárok felhangolásásra a közel-keleti országok ellen – nem feltételezek.
6.)A pénz irányít mindent, akinek pénze, és affinítása van, annak lesz befolyása is. A következményeket mennyire veszik számításba? Ez a kérdés. Azt mondják, amíg csak két ember él a földön, az egyik igenis ki fogja használni a másikat. A politika, politikusok is érdekbõl, és számításból teszi/teszik ezt velünk.
offtopic
Heathcliff 2008 szept. 29. - 03:18:53
(714/917)
És még egy.



szoval nem kerserit el tudom,hogy igy van ...
de nem lehet egymas kulturajat a masikra eroltetni..ami az egyiknek egyertelmu az a masiknak nem ....

ugyan olyan erthetetlen nekunk is (nem nekem ) a visszafogott viselkedes ,persze lehet illemnek nevezni ...
es olyan korokben nincs is ilyen...es adnak az illemre ,jobban mint gondolnad ,es ez megint furcsa lenne nektek nekik
pelda :
nalunk az epuletben nem illik hatalmas mennyisegu bevasarlo szatyorral hurcolkodni a portan keresztul fel a lifttel...
nektek furcsa mert miert ne fel kell vinni amit vettem ..

csak hogy masok miatt van ez ..hetvegen peldaul mas lakok miert nezzek hogy malhasan maszik fel valaki az emeletre ..

erre ott a hatso lift ami erre valo...
butorokat is ott viszik
az eloter az csendes szoktak ulni idos nenik nezik a kis szokokutat olvasnak beszelgetnek (halkan) le lehet ulni nyugodtan pihenni vagy csak olavasni konyvet...senki nem zavar esetleg megkerdeznek valamit,...

eloszor is egy amerikai szamara ha europaba megy megcsapja a szabadsag...mert mi konzervativabbak vagyunk...
de nem kell ehhez europa itt is igy van ha vakaciora mennek
mondom a nagy atlag nem mindenki....es mit csinal egy ember ha szabadabb teruletre kerul ? sokkolva van es ha olyan tipus akkor belerohan ,
fiatalok szamara itt europa az topless strand ,szeszesital fogyasztas 21 eves kor elott (ugyanis itt addig nem lehet)
igy sokan vannak akik nem birjak elviselni mert hirtelen tombolnak igy butak mindent mindig gyorsan es egyszerre az se baj ha kikeszulok majd otthon kipihenem ..

de nem mindenki ilyen ...foleg idosebb csoportok a kiabalosak az ettermekben

a nyitott ajto ...nalunk foleg videken ez normalis ,olyan kornyeken ahol csendes kertvaros van ,siman felkapcsolt villanynal fuggony nelkul ulnek a szobaban es nezik a TV-t vagy vacsoraznak ...
nem azert mert mutogatni akajak magukat hanem azert mert nem tema senki nem fog megallni es bebamulni max bekoszon ha ismeros barat es ok visszakoszonnek..

magyaroknal nagyobb a szemelyes elzarkozas ,nem akarjak sot kenyelmetlen szamukra az ha valaki belat az otthonukba ,vagy a butor ciki vagy a fal szine ..vagy csak nem tetszik neki ha valaki akar csak egy pillanatra is benez..

mind ket oldal ertheto neked es nekem ,es erthetetlen egyben ..

butasag ezen kiakadni..csak egy dolgot er el magaban szenved es kenyelmetlenul erzi magat ...a turistakat nem erdkeli...


amikor budapesten voltam talalkoztam amerikaival akinek nagyon tetszett az orszag mondta az emberek kedvesek segitenek ...turelmesek
csak hogy es itt a lenyeg

egy magyar a turistahoz kedves ,.sajat nepehez nem ...

igy az amerikai ember es a magyar szamara is a dolog relativ...

nalunk nincs kifejlesztve a kettos gondolkodas ..tehat ha valaki kedves velunk (atlag amerikaival) akkor azt kedvessegnek vesszuk ,nem gondolunk bele hogy gunyos is lehet ,vagy a nyelv miatt vagy mas ....

ez mindegy miert...

peldaul europaiak szamara mi hidegebbek vagyunk nem egy ember itt nem is hazasodik massal csak magyarral miert ? mert nem intim a dolog
van akit ez nem erdekel nagyon jol el van az amerikai feleseggel vagy ferjel...

foleg ha mind a ketto nyitott a masik fele ...de van aki nem ilyen mely erzesu vagy sekelyesebb annak jo a sima kapcsolat is....



mas
en ugy latom van egy oriasi kulonbseg kozottunk..

peldat irok:

ket ember utazik a metron budapesten..

egy amerikai es egy magyar (de lehet mas kulfoldi is mindegy)

kavet isznak es leontik magukat

amerikai:
milyen hulye vagyok Smile es jot nevet ...
ranez masokra es ezt gondolja ok is kinevetnek Smile csodas
visszamegyek a hotelbe es atoltozok ..
a napom nem lesz rosszabb sot extra jo lesz eppen a kave folt miatt,a kavefoltos polo napja lesz Smile bevonul a tortenelmem konyvebe

magyar:

uristen de ciki most mindenki engem nez ..hulyenek tartanak ,pedig nem vagyok az
elrejti a foltot ha kell ugy ul hogy ne lassak masok .igy kenyelmetlen neki a kozerzete meg rosszabb sot lehet az egesz napja az foleg ha nem tud cserelni...
ciki amit tettem es masok is milyen cikinek tartanak engem ,nagyon kenyelmetlen erzes ...

miert irtam le ? mert ugyan ez van altalaban az etteremben is ,ciki kiabalni ,masok mit szolnak

lehet tiszteletben tartani masokat ...es a kiabalas mogott nincs is tiszteletlenseg..csak ilyenek ..persze nem mindenki ....

errol orakig lehet irni Smile

kritizalni nem erdemes mert felesleges ...
innen is es onnan is ...


peldaul egyszer beszeltem valakivel ,hogy nem erti miert van az hogy mi hulyesegeken problemazunk:)

ez azert van mert itt ez olyan mint az atlag gondok ott nalatok...
ezek mellett mindenki tudja azt hogy milyenek vagyunk es mint masokrol ugyan ugy magunkrol is gyartunk vicceket Smile


bocsanat


csak meg egy pelda nekem ez most jutott eszembe (reklamot lattam a TVben eppen most:) )

new yorkon es floridan los angelesen kivul mindenkinek furcsa es orult az europai techno zene elektronikus zene...
nektek nem az...
nekem se mert new yorkban elek ahol van club kultura meg europai is sok van

de ezt mis is mondjuk itt (foleg new yorkiak hogy van new york es az orszag tobbi resze Smile

nekik mi orult new yorkiak vagyunk..
itt is van kulturalis kulonbseg ...
viszont ami nincs es nalatok van az a szo CIKI...
kis kozep iskolasok kozott megvan ezx de az gyerekes es felnottkent nevetnek magukon...
offtopic
Heathcliff 2008 szept. 29. - 03:12:19
(713/917)
No. Kíváncsi voltam, mit szól ehhez a manhattani lány. Úgyhogy õt is bevontam a beszélgetésbe: írt is :)

Nem keseritesz el ..
Kultoralis kulonbsegek vannak....

Ok ilyenek...uvoltve beszelgetnek ,ha ez faj neki ,nem tud mit tenni csak magaba szenvedni Smile

Butan all hozza ,nem lehet raeroltetni senkire a masik kulturat ,vab aki elfogadja van aki nem

Amikor ott voltam pesten..beszeltem amerikaival,akinek tetszett minden.orult a csendes ettermeknek ,a kulturalt halk beszelgetesnek es szegyelte hogy Mi (egyesek) hangoskodunk..
Neki a magyarok kedvesek csendes szep baratsagos nep..
Ebben benne van hogy a magyarok kulfoldivel ilyenek..
Egynassal nem igy itt mar el is esett a megertes dolog..

Ketto ,a hangoskodasrol egy pelda
Es a halk beszedrol

Kultura kulonbsegrol

Ket ember ul a metron egy amerikai es egy magyar budapesten

Kavet isznak ..leontik magukat

Amerikai.. Huuu hulye vagyok ..most itt ulok foltos ruhaban Smile
Mindegy majd atcserelem a hotelben...
Latom masok is mosolyognak ,,hat igen ket balkezes vagyok
Es ul tovabb es beszelget jol erzi magat...

Magyar
Huuuu de ciki a ruham is tonkre ment ,az egesz napom ,most mindenki engem nez es azt gondoljak hogy milyen hulye nagyon ciki en a helyeben elsullyednek a szegyentol...
Es el is sullyed..
Ugy ul hogy takarja a foltot ez altal kenyelmetlenul ul ,rossza a kozerzete,sot tovabb gondolja hova megy mit fog csinalni es milyen ciki....mit szolnak masok...

A magyar kulturalt csendes ,visszafogja magat ,takarja masok velemenyere ad ne tartsak ot cikinek ..
Az amerikai elfgogadja gondolj amit akarsz tudom hogy hulye voltam ,se magam miatt se masok miatt ezert most nem lesz a napom rosszabb ,sot extra buli lesz eppen a folt miatt..
Gandalf73 2008 szept. 28. - 12:18:14
(712/917)
Látod, ebben viszont tökéletesen egyetértek Veled :).
Kicsit tömören fogalmaztál ugyan, de most már látom, olyan ember vagy, aki kifejezetten rasszizmusellenes, és ez sok-sok plusz pont.
offtopic
Heathcliff 2008 szept. 27. - 17:06:12
(711/917)
Nekem az a fura, hogy eltelt több ezer év, és az éhes nyugat még mindig a mesés Kelet kincseire áhítozik. Elképesztõ, hogy ennyi idõ után a nyugat még mindig a Keletbõl élõsködik. Nagymértékben ideértve most a multik kínai rabszolgamunkásait is, stb...
offtopic
nihilke 2008 szept. 27. - 15:10:49
(710/917)
azt mindenki tudja, hogy ezek csak mondvacsinált kifogások. szerintem az a baj, hogy az ENSZ BT nem bír elég hatékonyan mûködni, mert az oroszok füle mögött is vaj van, ráadásul az amcsik minden lehetséges módon megpróbálják megkerülni.
még jó, hogy pont azért hozták létre, hogy elkerüljék az ilyen háborúkat:O
offtopic
nihilke 2008 szept. 27. - 15:04:35
(709/917)
addig még van idõ. Irak alól egyhamar nem fogy ki az olaj. csak egyben kell tartani az országot.

Szaúd-Arábia meg Irán, majd jól elintézik õket, a csodafegyverükkel:) de én már csak abban reménykedem, hogy Szíriát nem keverik bele.
offtopic
hecsedli 2008 szept. 27. - 15:02:41
(708/917)
Nem tudom, de van egy tippem. A szaúdi királyság biztos h egyszer meg fog gyengülni. Demokráciát fognak sokan követelni. Vajon kik fogják ezeket segíteni, el nem tudom képzelni...
Az USA nyerõ pozicióban van, az biztos. Bármekkorát is hazudjanak, ezt jelenleg senki nem tudja rájuk bizonyítani. Ehhez elõször a nemzetközi (kevés kézben) levõ médiát kéne fölszámolni. Az biztos h ez nem mostanság lesz. :)
offtopic
nihilke 2008 szept. 27. - 14:55:23
(707/917)
én úgy tudom, hogy ugye 9/11 miatt megromolttak a szaúdi-amcsi kapcsolatok, ezért kellett egy másik ország, ahol sok olaj van, van egy viszonylag stabil rezsim, és úgymond még Amerika-barát is, ezért választották Irakot. aztán ehhez igazítva gyártották az indokokat.

de gondolom, azért jól átgondolták, és rájöttek, hogy Irán és Szaúd-Arábia nagy falat, nem olyan könnyû elbánni velük.

most meg már kicsit elkéstek ezzel. szerintem.
offtopic
hecsedli 2008 szept. 27. - 14:45:17
(706/917)
sõt, Szaúd-Arábiát is megtámadhatták volna. A legtöbb terrorista(!) szaúdi útlevéllel rendelkezett. De lehet h ami késik, az nem múlik...
A lényeg az h Amerika befolyása alá kerüljön minden ami a jövõ biznisze lehet...
offtopic
nihilke 2008 szept. 27. - 14:35:44 Előzmény Heathcliff
(705/917)
nem hagyták volna ki, de úgy tervezték, hogy 2-3 hónap alatt lezavarják az egészet. Afganisztán volt a próba, ott bevált a menetrend, amit elterveztek és úgy gondolták, Irakban is simán megy majd minden. de nem így lett. pedig Irak elvileg el akarta kerülni a háborút. azért is engedték be végül az unmovic-ot. (+ volt még egynéhány hivatalos + nem hivatalos indok is). pl. iraki titkosszolgálat együttmûködött Bin Ladennel. állítólag. azt viszont bizonyították, hogy Mohamed Atta 9/11 elõtt találkozott egy iraki vezetõvel => terrorizmus támogatása = csúnya, gonosz dolog, és majd a nagy Amerika rendet tesz a világban. ennyi erõvel megtámadhatnák az egész Közel-Keletet, csak hát ugye nincs mindenhol olaj...
offtopic
Heathcliff 2008 szept. 27. - 13:25:43
(704/917)
Hát ez az :S errõl van szó...micsoda ország, ahol ezt tanítják az egyetemen...

Egyébként van egy arab rokonom. Azzal piszkált, hogy a vallásosok okoznak minden bajt a világon. De bezzeg ettõl a merényletrõl el volt ájulva ... itt, egyszer a történelemben, nem volt baj a vallási fanatizmus....:S
offtopic
Heathcliff 2008 szept. 27. - 12:11:43
(703/917)
olyan nincs, hogy "de viszont". :)

amúgy a c.s.i. által idézett telefonbeszélgetés meg már inkább hajciba kategória.
és érdekes a felvetésed, hogy a terroristák úgy szervezték volna meg a dolgot, hogy a nép lázadjon az ország hazugságai miatt. de mivel képesek voltak a newsweekben leadni ezt az orbitális marhaságot a 77-es járatról, ezért hamar elvetettem az ötletet, hogy esetleg, netalántán, véletlenül igaz lehet.

:D De viszont direkt volt
A felvetés csak keserûségbõl ered. Sajnos, hogy még csak ennyi rafináltság sem volt a dologban. Siralmas....el sem hiszem, hogy Amerika ennyire az ütõdöttek földje. De azért hallod. Mindenki jár egyetemre. De viszont.
Épp most mesélte a manhattani lány, akit ideidéztem. Egy kávézóban összeszedett egy drogos csajt, megtérítette, velük lakik - és arra az egyetemre jár, ahol az anyja tanít.
És mégis Bush az elnök...
offtopic
Heathcliff 2008 szept. 27. - 08:32:31
(702/917)
Jó, lehet, hogy Irán is. De Irakot semmiképp sem hagyták volna ki. Úgy tudom, a WTC elleni támadással rögtön az elején Irakot akarták vádolni, csak semmiképp sem lehetett; ezért találták ki késõbb a tömegpusztító fegyverarzenál mesét - ami miatt késõbb a nemtomki felelõs öngyilkos is lett. Irak zsíros és nagy falat; semmiképp sem pótmegoldás.
offtopic
pozsizsuzsi 2008 szept. 27. - 02:43:30
(701/917)
Off

Szia, szóltál, hogy emlékeztesselek egy filmre, tessék: RTL klub, szeptember 27. Szombat, 1:55
offtopic
nihilke 2008 szept. 27. - 02:20:12
(700/917)
elvileg Irak is csak kitérõ lett volna, csak elszúrták. szerintem inkább Irán a cél.
offtopic
Heathcliff 2008 szept. 27. - 02:05:40
(699/917)
Köszi. Ez így teljesen egyértelmû....:S
Komolyan nem értem, az USA állampolgárait hogyan lehet ezzel megetetni? Jó, tudom, van egy olyan mondás, miszerint még senki sem bukott bele abba, ha alábecsülte az amerikai nézõközönség ízlését...De hát ez nem film. Ilyen ordító hibákat képesek véteni egy világméretû balhé szervezésekor? Azt nem értem, hogyan voltak képesek ilyen nyomokat maguk után hagyni. Még a végén elhiszem, hogy igazi arab terroristák voltak, akik megtámadták a Pentagont, és a támadást egy ordítóan rosszul megszervezett titkosszolgálati akciónak álcázták, hogy az egész világ gyanúja a CIA-ra terelõdjön, és az amerikai lakosság belülrõl lázadjon föl a saját kormányzata ellen. De viszont azzal nem számoltak, hogy az amerikaiak ennél rafináltabbak, és átlátnak a szitán: és fölismerik, hogy ha a kormányzat egy nemlétezõ repülõ nemlétezõ becsapódásáról azt állítja, hogy terrorista-támadás, akkor az az is, mivel annyira rosszul van hazudva, hogy az amerikai logika szerint ekkora szarvashibákat maximum Usama terroristái követhetnek el, a CIA nem. Tehát õket ilyen ellentmondásokkal nem lehet zavarba hozni, sem a lojalitásukat megingatni....Vesszen Iraq, (na jó, elõtte még, a látszat kedvéért Afganisztán is, ahol a hegyeken, tálibokon, csadoros nõkön kívül csak mákmezõk vannak) - szóval egy afgán kitérõ után végre vesszen Iraq és éljen az oil.
C.s.I. 2008 szept. 26. - 22:34:15
(698/917)
"There were two reported phone calls from Flight 77: a cell phone call from flight attendant Renee May to her mother; and a cell phone call from passenger Barbara Olson to her husband, US Solicitor General Ted Olson. Ted Olson related to Newsweek:
Barbara was calm and collected as she told him how hijackers had used boxcutters and knifes to take control of the plane and had herded the passengers and crew to the back. “Ted, what can I do?” she asked him. “What can I tell the pilot?” Then, inexplicably, she got cut off. 7 "

Teljesen életszerû a Barbara Olsonos. Valószínûleg én is teljesen összeszedetten jelenteném a családomnak, hogy a terroristák épp mit csinálnak.

"Whether the aircraft that crashed into the Pentagon was Flight 77 is the subject of much question and controversy. Human remains of the people onboard Flight 77 were identified at Dover, but there is no public evidence that places the bodies at the Pentagon crash site. "

Puff neki, a holttestek is szublimáltak.

http://911research.wtc7.net/planes/attack/flight77.html

AZ utaslistákról annyit, hogy volt olyan, hogy a terrorista nem volt rajta, közben mégis ott volt és olyan is, hogy rajta volt, gyanúsították is, közben pedig pár állammal arrébb élt a családjával. Én legalábbis valami hasonlóra emlékszem.