offtopic
efes 2008 szept. 30. - 17:50:13 Előzmény 7szünyü
(772/912)
Õ ki is volt? JA?
offtopic
7szünyü 2008 szept. 30. - 15:53:18
(771/912)
És mit szóltok Szittya Attila Bendegúzhoz? :-)
offtopic
7szünyü 2008 szept. 30. - 15:41:34
(770/912)
A kifakadást komolyan gondoltam, de elnézést kérek, ha félreértettem valamit. Lehet, hogy többet kellett volna visszaolvasnom a topikban... Azért fakadok ki a témára, mert rengeteg hülyeséget hallok mostanság a dologgal kapcsolatban (furcsa módon azt kevésbé, hogy valaki mondjuk László Gyulától eredeztetõ elméletekkel álljon elõ, pedig neki volt néhány épkézláb elképzelése az õsmagyarságról - valószínûleg másoknak is.) Ismételten elnézésedet kérem, ha félreértettelek. (Adyt én is csipázom :)
offtopic
Heathcliff 2008 szept. 30. - 13:52:57
(769/912)
"simán idegbajosnak kellene lenniük. vagy azok is? azért jár minden ember pszichológushoz? hmmm... ez most tényleg érdekel."

Semmi újat nem fogsz megtudni, de aki írta, annak az anyja pszichológiát tanít egy new yorki egyetemen:

Persze hogy jarnak pszihologushoz miert ne?
Ha otthon van a feleseg es a ferj csak aludni jar haza
Egy haztartasbeli no akinek nem gond a penz mert mindig minden ruhat etelt megvehet az elobb utobb mindent megun
Es ha nem elegit ki semmi akkor pszihologushoz kerulsz..
Ez egyertelmu....
Nem minden gazdag no okos es diplomas,van aki csak nagyon jol nez ki ...es van aki bekerult a felso korokbe es megjatsza a nemest sot tuljatsza
A * and the city az meg egy TV sorozat es egy mozifilm ...annyi koze van a valosaghoz ,mint a jobaratoknak
Pici van benne ,de foleg kiparodizalo dolog ..

En szeretem a jobaratok sorozatot...
Azt is tudom ,hogy a pszihologia nem megoldas..de a new york elit ,meg akik jobban elnek ..azok cinikusok de nagyon ..
Meg kell erteni azt is (nem kell csak mondom) a gazdagok akik upper east sideon elnek azoknak igazan meg van mindenuk ...de komolyan...
Mi is ott lakunk de nem szamitunk gazdagnak olyan jo kozeposztaly felso retege ,viszont Anyu Apu meg most is 10 orakat neha 12 dolgozik ezert sot ket iskola mellett en is,persze amit keresek a nevetseges de megis valami (huginak vehetek szep ruhakat:) )

Szoval nekik van egy elet koreografiajuk ...barmilyen barat is valaki a new yorki etikett szerint barat..
Tehat a pszihologus gyakorlatilag az 'igazi baratot 'helyettesiti...
Nem azert jarnak oda mert betegek hanem kibeszelni magukat...nem is ciki hanem meno dolog....
A felso es kozep kozepreteg csak majmolja ,mert olyannak akarnak latszani..
A pszihologus egy ugymond kotelezo dolog
Ne ugy kepzeld el mint nalatok..
Inkabb ugy mint egy luxus autot ami jar az eletstilushoz..
offtopic
meszag 2008 szept. 30. - 12:39:51
(768/912)
Hát õ biztosan tudta, mire gondolt pontosan, én kínlódtam.
offtopic
efes 2008 szept. 30. - 12:38:23
(767/912)
Ezek szerint õ gyõzött...:)))
offtopic
meszag 2008 szept. 30. - 12:37:39
(766/912)
Nem tudom, hogy jutottunk ide, de mind1. Azt tudom, hogy borzasztóan megküzdötem Az õs kajánnal.
offtopic
efes 2008 szept. 30. - 12:33:21
(765/912)
Ady -és József Attila- a világ legnagyobb költõi, sajnos ezt a világ sose tudja meg, kivéve, ha megtanul magyarul. Viszont más nyelven nem is tudtak volna a világ legnagyobb költõi lenni.
offtopic
Moldávia bánata 2008 szept. 30. - 12:27:51
(764/912)
A magyar irodalomtörténetben nekem Ady a legforradalmibb. Természetesen csak a középiskolai tanulmányaimra tudok hivatkozni.
Maradiság kontra haladás. Nagyon leegyszerûsítve errõl van szó.
offtopic
efes 2008 szept. 30. - 12:27:50
(763/912)
Karinthy Frigyes:Így írtok ti-Szabolcska Mihály: Egyszerûség

Nem hivalgó, cifra páva,
Nem modern az én szívem.
Egyszerûség lakik benne,
Mosolyogva, szelíden.

Egyszerû, de tiszta nóták,
Amiket én dalok -
Mert a szívem súgja õket,
Nem is olyan nagy dolog.

Úgy csicsereg az én szívem
Egyszerûen, szabadon,
Mint a pintyõke madárka
Fönt a lombos ágakon.

Ami a szívemen fekszik,
Azt dalolom, semmi mást:
Legelõ, kicsiny birkáktól
Tanultam a versírást.

Egyszerû és tiszta nóta:
Gólyafészek, háztetõ -
Nincsen benne semmi, ámde
Az legalább érthetõ

A jó Isten egyszerûnek
Alkotta az eszemet,
Nincsen abban nagy modernség,
Csak szelídség, szeretet.

Kicsi kunyhó, szeretõ szív,
Messze égbolt, tiszta, kék -
Fulladjon meg Ady Endre
Lehetõleg máma még.
offtopic
meszag 2008 szept. 30. - 12:23:10
(762/912)
Utóbbit nem ismerem, Adyt meg nem szeretem. A legrémesebb élményem, a kötelezõ verselemzésem
offtopic
efes 2008 szept. 30. - 12:22:25
(761/912)
Szerintem érti. A probléma inkább ott van, hogy túl sokan vannak, akik nem értik (pedig értük van)... (lásd: Király utcai színházoszlatás)
offtopic
Moldávia bánata 2008 szept. 30. - 12:18:07
(760/912)
Adyban az a jó, hogy ha ma élne, ugyanúgy megírhatná szórol szóra a verseit, úgyanúgy ütne, mint annak idején.
Vannak Ady Endrék, vannak Szabolcska Mihályok. Mindkettõ jó, mégis óriási a különbség!
offtopic
meszag 2008 szept. 30. - 12:15:07
(759/912)
Vao:) Micsoda költõi lélek:))))
offtopic
Moldávia bánata 2008 szept. 30. - 12:14:02
(758/912)
Te figyelj! Ezt a kifakadást ugye Te sem gondoltad komolyan?? Vannak errefelé olyan szerzetek, akitõl a hülyeséget elviselem, mert arra érdemesek, de Te szerintem érted az iróniát is! :)
offtopic
Moldávia bánata 2008 szept. 30. - 12:12:04
(757/912)
Fülemben még õsmagyar dal rivall, de az ilyenek miatt képtelenség ide betörni új idõknek új dalaival....
offtopic
meszag 2008 szept. 30. - 07:19:41
(756/912)
Na ez jó volt, mosolyogtam eleget. :D
7szünyü 2008 szept. 30. - 06:24:48
(755/912)
No, ebbe most muszáj belepofáznom.
1.) Az utolsó õsmagyar nagyjából Esteván korában meghalt. (Ha volt egyáltalán olyan valaha is.)
2.) Az õsmagyarok között egy fia keresztény sem volt. (Legalábbis valószínûleg nagyon kevés.) Aztat Esteván meg a frankok (németek? bizánciak?) verték reánk vérrel meg vassal. Miközben elpusztították az õsmagyar kultúrát. Csaknem.
3.) A Kovács szerintem szláv (eredetû) név. A Simon hétszentség, hogy nem magyar név (héber->görög). A Csatári talán.
4.) Erdélyben nem csak magyarok meg románok élnek, hanem pl. szászok szép számmal, és biztos van még több náció is. Az erdélyi felmenõkre (meg bármilyen felmenõkre) hivatkozni a magyarsággal kapcsolatban oktalanság. Ha mutatsz nekem egy hiteles õsmagyar génszekvenciát, akkor hiszek neked. (Talán. De nem valószínû.)
5.) Olyan, hogy genetikai memória, olyan meg nincsen. Vannak gének, amik kódolnak ezt-azt. Ez vele születik az emberrel. A memória meg az, amit születésünktõl (pontosabban az idegrendszer kifejlõdésétõl és mûködésbe lépésétõl) kezdve megtanulunk és megjegyzünk. A megszületõ magzatnak 2 dolog van "beleírva a memóriájába": képes markolni és szopni. Hogy az ereidben érzed a Mohácsi balhét, annak a genetikához, származáshoz semmi köze. Az egy elsajátított (tanult) ismeret/érzelem/akármi.

Viszont megígérem, hogy sosem foglak nemzetárulónak nevezni (csak akkor, ha valóban elárulod a nemzetet (no de melyiket?)). Azt is megengedem, hogy te viszont nyugodtan nevezz engem nemzetárulónak, bárminek.
offtopic
nihilke 2008 szept. 30. - 01:07:39
(754/912)
nana, engem hagyjál ki. ráadásul szerintem félreértettél, de mindjárt írok.
offtopic
Moldávia bánata 2008 szept. 29. - 23:55:45 Előzmény meszag
(753/912)
Hát tudod, ez a genetikai memória. Az ereimben érzem, ahogy Mohácsnál megfutamították az õseimet! :)
De még ha így is volt, nem feltétlenül olyan jó érzés ez.
Én abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy õsmagyar volnék.
Ameddig a szem ellát a családfámban, mindenki keresztény, mindenki magyar. Ilyen nevek vannak az õseim között, mint pl. Kovács, Kiss, Simon, Csatári. Vannak erdélyi felmenõim is.
S mindig én vagyok a nemzetáruló, ha nem azzal kezdek valahol társaságban ha a közéletrõl van szó, hogy szemét Gyurcsány! :)