Téma: Woyzeck

simonyija 2019 máj. 31. - 11:28:21
(8/8)
Miért van így összekeverve Werner Herzog adaptációja (ahol Woyzeck katona, mint Büchner drámájában) Szász Jánoséval (ott váltóőr)?! Ráadásul a Színes rtv is ezt a zagyvalékot közli.
10/10
fourdogs 2019 márc. 28. - 09:54:11 10/10 Előzmény Ferenc Geisz
(7/8)
Nehéz lenne őket összehasonlítani, annyira eltérő ritmusú filmeket csináltak. Azt hiszem, ez már ízlés dolga, és ez így van jól.
7/10
Ferenc Geisz 2019 márc. 06. - 09:30:48 7/10 Előzmény fourdogs
(6/8)
Nem rossz, de nálam még németből is van jobb :-) A Wenders-Vogler páros
2/10
gregga 2017 febr. 08. - 23:44:24 2/10
(5/8)
Úgy látszik, ehhez nem vagyok eléggé képzett... ideológiailag. A Sátántangó ehhez képest egy pörgõs akciófilm, sokkal valósabb problémákkal és érdekesebb szereplõkkel. Jól kiszúrtatok velem, hogy így felmagasztaltátok ezt. A kamera elõtt repkedõ légy érdekesebb, mint a háttérben csordogáló dráma.
10/10
fourdogs 2016 nov. 18. - 00:52:45 10/10
(4/8)
Szerencsés helyzetben vagyok, mert mindent elmondtatok, amit feltétlen kell. Herzog és Kinski talán a filmmûvészet legerõsebb, legszuggesztívebb alkotói párosa, sajnos csak 5 film erejéig.
10/10
Ivy66 2010 dec. 11. - 22:24:05 10/10
(3/8)
Ha már felemlegettem a filmet az Augirre topicjában.
Mai napig nagyon élénken emlékszem erre a filmre, no meg a filmet követõ döbbent csendre abban a kis moziban, ahol anno megnéztem. Látszott a nézõk arcán kifelé menet, hogy még mindig a film hatása alatt vannak.
Engem a magam részérõl a székembe ragasztott, egyszerûen letaglózó egy darab. A gyilkossági jelenet félelmetes, groteszk, és mégis valahogy nagyszerû. Pedig akkor hal meg Marie-vel együtt Woyzeckben az utolsó, ami még emberi volt.
Sírni szerettem volna akkor.
A film csodálatos bemutatása annak a rettenetnek, hogyan fosztanak meg fokról-fokra egy embert minden emberi méltóságától, hogyan alázzák az õrületig.
10/10
efes 2008 nov. 13. - 18:07:25 10/10
(2/8)
Mondanám, hogy Kinski fejével ez a szerep gyerekjáték, de nem! Ekkora mértékû azonosulást a szereppel ritkán lehet látni filmvásznon, mint amit Kinski mûvel a tébolyult baka Woyzeck figurájában. De nem (csak) miatta nagyszerû e film, hanem Herzog miatt. Lényegretörõ, egyenes, töretlen ívû drámát alkotott Büchner torzójából. Gyakorlatilag csontvázra csupaszította a mû testét, hogy az utolsó pillanatban összerombolja, szilánkokra törje. Mindezt tette Kaspar David Friedrich ecsetjére méltó festõiséggel. A társadalom kitaszítottainak, a másoknak, a "furáknak", a lúzereknek örök mementója e film.
saskia 2008 máj. 28. - 11:41:40
(1/8)
alapmûrõl van szó, amit szerintem elsõsorban a mindig zseniális Klaus Kinksi-nek köszönhetünk
talán a valaha élt legnagyobb színész,
egyszerûen zseniális
akinek tetszett a film, mindenképpen nézze meg az
Aguirre, Isten haragja címû filmet is
mindekttõ súlyos hangulatú de nagyonnagy filmek