10/10
szalymonkukaca 2019 máj. 27. - 12:20:03 10/10 Előzmény Edmond Dantes
(59/99)
Csak azoknak kell magyarázni, akik nem figyeltek, meg a hülyéknek...10/10
Zahire 2019 máj. 18. - 09:44:43 Előzmény Sz. Péter
(58/99)
Ez tény, viszont az is igaz, hogy egy számos jó krimiben / ez nem az / a háttércselekményt is kidolgozzák, és színesebbé teszik a történetet. Sőt a lényege ez lenne / Nincs kiút / A közellenség / Pelikán ügyirat / stb.A rendőrség helyzetéről első hozzászólásomban én is hasonlót írtam ."Az pedig, hogy 14 éve pánikbetegséggel küszködő, folytonosan ziháló, depressziós, percenként zokogásban kitörő rendőrnő fegyverviselési engedélyt kaphat - sőt, hogy egyáltalán bűnügyekkel foglalkozhat - eléggé valószínűtlen.Vagy ha mégis, akkor nagyon rosszul állhat a rendőrség."
Sz. Péter 2019 máj. 17. - 21:00:07 Előzmény Zahire
(57/99)
Tekintve, hogy ez egy fiktív történet, bármi megtörténhet benne.
Ha mindenképp párhuzamot akarsz vonni a valósággal, akkor viszont a magyar rendőrség valóban nagyon rosszul áll. Mint általában a közigazgatás, az egészségügy, ...... stb.
10/10
Cukros csirkecomb 2019 máj. 17. - 02:48:22 10/10 Előzmény gyurmaca
(56/99)
Bocsánat, csak most láttam, hogy válasz jött a kommentemre. A Filmhéten láttam a filmet a Corvin moziban. Szerintem biztosan vetítik majd sok helyen. Fesztiválokon már vetítik.
Zahire 2019 máj. 12. - 20:19:17 Előzmény Edmond Dantes
(55/99)
Szerintem nem ártott volna legalább egy pár mondat erejéig rávilágítani, némileg érdekesebb lett volna a történet, és talán nem is lett volna annyira sablonos.
Edmond Dantes 2019 máj. 11. - 16:48:50 Előzmény Zahire
(54/99)
Ez egy jatekfilm, onmagaban nem lenne baj hogy impex es olajugyek reszletezese kimaradt. Utobbiak mas mufajba, dok.filmbe valok. Tobbit tegnap mar megirtam.
Zahire 2019 máj. 11. - 09:43:17
(53/99)
Ez bizony elég gyengécskére sikerült.Újabb példa arra, hogy mire nem kellene/kellett volna pénzt költeni.A történet eléggé semmitmondó, sablonos.Zsarolás és tanúk eltüntetése. Szinte csak címszavakban említik a lényegi részeket.Semmit nem tudunk meg az egykori impexekről, sőt az olajügyekről sem, de még a rendszerellenes fiatalember is csak úgy van, semmi háttérrel.Az a bizonyíték, ami a főkolompost egyszersmind az egykori férj gyilkosát is leleplezi, eléggé gagyira sikerült. Szándékosan nem mondom ki és mi az mert spoiler lenne. Az pedig, hogy 14 éve pánikbetegséggel küszködő, folytonosan ziháló, depressziós, percenként zokogásban kitörő rendőrnő fegyverviselési engedélyt kaphat - sőt, hogy egyáltalán bűnügyekkel foglalkozhat - eléggé valószínűtlen.Vagy ha mégis, akkor nagyon rosszul állhat a rendőrség.
Edmond Dantes 2019 máj. 10. - 15:29:25
(52/99)
A filmről és a kommentekről nagynéném régi mondása jutott eszembe: ha sokan mondják, hogy álmosnak látszol, feküdj le aludni! Ha sokan írják egy filmről, hogy kibogozhatatlan talány maradt, túl sokszor nyög-liheg a főszereplő, túl sokszor áll benne feje tetejére a (képi) világ, pánikbetegséggel terhelten nem lehet valaki nyomozó/rendőr etcetc, akkor az úgy is van. Megerősíthetem. Megette a fene, ha mindenhez magyarázkodni kell. A dacosan védelmezők igazi érvek nélkül védik a védhetetlent, "nézzél akkor Piedonét"-színvonalon. Az "X..." alapanyaga bonyolult, de használható...lenne, de agyonbonyolított, ami nem azonos a bonyolulttal, skandinávabb akar lenni a skandinávnál (nem sikerül), a fent említett kép- és hanghatások túlzott használata nem szórakoztatóvá, hanem modorossá és igen fárasztóvá teszi az egészet. Kevesebb több lett volna. Kár.
1/10
neofery76 2019 máj. 10. - 02:45:52 1/10 Előzmény Trivia Showtime
(51/99)
4/10????? szerintem -100000/10
1/10
neofery76 2019 máj. 10. - 02:43:07 1/10
(50/99)
0% a szememben!!!!!!!!!!!! Idegesítő képivilág állandó lihegés és gyenge színészi játék. Ha nektek ez kell akkor hajrá nézzétek!!! Ez olyan mint a fidesz-re szavazni és okosnak hinni magunkat!!De szerintem tökmindegy melyik pártot írtam volna.Ez egy nagyon beteg fostenger művészfilm.!!!!!!!!!
katimatika 2019 máj. 08. - 09:30:42 Előzmény Sz. Péter
(49/99)
Remélem, sikerül egyszer végignéznem, anélkül, hogy megfájdulna a fejem. Várom nagyon és kivánom, (egyben nagyon fogok örülni), ha a teljes film megváltoztatja a véleményem.
Igazat irsz. Köszönöm.
Sz. Péter 2019 máj. 07. - 17:36:50 Előzmény katimatika
(48/99)
Még egy fontos dolog:
Ha 30 percet nézel meg egy filmből, ne írj róla véleményt mert senki nem fog komolyan venni.
katimatika 2019 máj. 07. - 16:38:41
(47/99)
kedves alkotók, ha esetleg olvassátok!

oké, hogy megforditottátok a városképet. ezt már sokan ellőtték, többek között Shyamalan, az ÖRDÖG c. filmben. Jó, hogy lecsórtátok, örülök, hogy, magyar filmben is láthatok ilyet (kivánom: bár itt láttam volna először). Érdemes megnézni Shymalan, milyen szépen bánik ezekkel a képekkel. Rövid ideig látható, szépen megvágva. Elég az az egy perc, hogy az embernek leessen, "a feje tetejére állt a világ" feeling. Mégegyszer: elég egy perc.

Nem kell percekig mutatni, 10 percenként, mert ettől nem kreativ lesz, hanem fárasztó és unalmas.

másik. nem kell mindig hangosan lihegni, meg zokogni. szerintem nem attól indul be egy néző, hogy valagi dagatra sirt szemmel, közeliben zokog. hanem a drámától, amitől zokog.

hangos lihegés nélkül is értem, hogy pánikol a szereplő.

A legnagyobb jóindulattal és türelemmel ültem a film elé, de 30 perc után úgy éreztem, ki kell kapcsolnom. Ennél a műfajnál magasan van a léc, ez sajnos nem elég.

Pedig olyan jó lehetett volna. Ehelyett úgy éreztem, hogy egy túlnyújtott, nagyon "drámainak látszani akaró" (és ebben a nagy akarásban izzadó, izzadságszagú) anyagot láttam.

Én csak 30 percet láttam.... Lehet, hogy a többi rész jó.

Ha az volt a film célja, hogy kellemetlenül, zavaróan nyomasztva érezzem magam, akkor viszont nagyon jól sikerült! A Hetedik c. filmnél is nyomasztva éreztem magam, de közben szórakoztam is. Itt nem.

Pozitiv: jó rész volt, amikor a főszereplőnő aláirta a jelentést, beletörődve a sorsába. az a rész nagyon bejött.

Nagyon jó szakemberek dolgoznak a filmen. Fontos lenne tudni:
1. mit akarunk mondani
2. hogyan tudjuk elmondani, hogy az érdekes legyen.
4/10
Trivia Showtime 2019 máj. 07. - 14:00:59 4/10
(46/99)
A filmes feszültségkeltés és a nyomasztó hangulat megteremtése nem a néző türelmének próbára tételében merül ki.
A fejjel lefelé fényképezett hosszúra elnyújtott snittek, az állandó, hangos zihálás, a szájbarágós társadalomkritika (utcai zavargások, bedőlt hitelek, gonosz korrupt rendszer, stb...), valamint szegény Kulka János erőlködései inkább ártottak a filmnek, mint használtak volna.
Ujj Mészáros egyébként vitathatatlanul tehetséges, csakúgy mint Balsai Móni, aki bármelyik másik filmjében jobb volt ennél. Az ugyanis, hogy a karikás szemet bármikor tudja hozni, és könnyeket is rutinból ejt, nagyon kevés egy jó filmhez...
1/10
neofery76 2019 máj. 03. - 15:17:22 1/10 Előzmény luci87
(45/99)
38-40-évesen mentek nyugdíjba rendőrtisztek.
6/10
luci87 2019 máj. 02. - 05:23:16 6/10 Előzmény gyurmaca
(44/99)
Biztos meg a moziban.En is ott latam ,de meg decemberben.
Jo.lenne a neten megnezni ujra.
gyurmaca 2019 máj. 01. - 20:23:16 Előzmény Cukros csirkecomb
(43/99)
Hol láttad? Fél évvel a bemutató után sehol sem lehet megtekinteni
10/10
Cukros csirkecomb 2019 ápr. 29. - 02:00:16 10/10
(42/99)
Igényes film, ami elvarázsolt. Meg is lepett. Örülök, hogy láttam.
stroszek 2019 márc. 17. - 08:28:23
(41/99)
Nem rossz próbálkozás, de hiányzót műfajt nem lehet egy filmmel visszarántani arra a szintre, ahol a nagyok vannak. Sajnos David Fincherhez méretődik a dolog.
6/10
luci87 2018 dec. 03. - 07:23:59 6/10 Előzmény ricsmond1981
(40/99)
Nem tudom, de engem is erdekelne.De online megtekintes,vagy letoltesi lehetoseg.Bar gondolom,mivel meg uj film,nemigen teszik fel....még.