Téma: X-akták

Zsul 2016 máj. 09. - 00:56:41
(1646/1726)
Nekem az egész tetszik! Belefér minden változás. Láttam jó kis elemzések voltak itt a hozzászólók részérõl. Nálam tökéletesen beleférnek a hangulatváltások, és szereplõváltások is. Az új sorozat, tehát a folytatás, 10. évad is tetszett. Szóval én csak hátradõlök és kérek egy KV-t, mert végre egy összetett, jó sorozat, amiben - szerintem - nem rontottak el semmit. A kérdés az, hogy lesz e folytatás, vagy megelégedtek 6 résszel...
4/10
sawyerx 2016 máj. 08. - 18:08:34 4/10
(1645/1726)
7. évadot fejeztem be, egyelõre három részre tudnám bontani a sorozatot magamban:

1-4. évad, ahol még a régi képarány, azaz a "kocka" van, na számomra addig volt X-akták az X-akták. Volt egy atmoszféra, viszonylag komolyan vették, nyomasztó, félelmetes szörnyek, az átívelõ szál még úgy ahogy érdekes volt. Fõleg, hogy a 90-es évek sorozatáról beszélünk.

Aztán a 16:9-es képarány, vagyis az 5. évadtól a 7. végégig van a második fázis: elkezdték poénra venni a dolgokat, a nyomasztó zenék helyett bejött egy ótvar gánya, alja, mocsadék, oda nem illõ zene, amit nem is tudok elképzelni, hogyan tehették bele, kinek az agyából pattant ki. Egyszerre vicces és unalmas, amilyen jeleneteknél felcsendül (pedig a részeket nagyrészt végigkíséri), az már eleve komolytalan. Ezzel kapcsolatban biztos elfogult vagyok, de nálam Duchovny az egyik olyan színész, akit egyáltalán nem szeretek a vásznon, egyszerûen nem "férfias", nem jó színész, már a feje önmagában irritál, ezt idáig toleráltam, de amikor egy horrorsorozat átmegy a fapoén vígjáték szintjére, a régi stíluselemeket elvétve látni már csak, na akkor baj van nálam. Scullyval továbbra is az a bajom, hogy a sok átélt dolog után sokszor továbbra sem nem hisz el semmit, bár az ufókkal már kezd dûlõre jutni. Az átívelõ szál, de akár az epizódnyomozás gyengesége, hülyesége, amit szintén nem értek a készítõk részérõl: Mulder vagy Scully minden második-harmadik részben kómába esik, elkap valami vírust, elfogja egy lény, egyszer ezt, egyszer azt, de nyilván a másikójuk felrúgva minden szabályt, megtagadva a parancsokat, megmenti. És ez tucatszám ismétlõdik, akárcsak a kirúgással való fenyegetés Skinner vagy a néger fõnök részérõl. Ugyanazokat a köröket futják, a szörny/hét egyre unalmasabb, sablonszerû. Krychek a különféle szinkronhangjaival néha-néha felbukkan, beszél egyet rébuszokban, ez is nevetséges.

Na, de most aztán a 7. évad végén végre Muldert elvitték a ZUFÓK, jön Robert "T-1000" Patrick, aki az egyik legszimpatikusabb színészem, csak sajnos nem tört olyan magasra hálivúdban, mint amit szerintem megérdemel. És innentõl jön nálam a 3. fázis, a 8-9. szezon, amibõl már két részt újranéztem, és azt kell mondjam, Doggett ügynök messze más, sokkal pozitívabb, nézhetõbb atmoszférát ad a sorozatnak, mint Duchovny. Szóval nálam a 8. évad eddig nagyon bejön, majd a 9. után bõvebben kifejtem.
9/10
nikato 2016 máj. 08. - 12:03:39 9/10
(1644/1726)
SPOILERT TARTALMAZHAT: Igazából nekem is a szörnyes részek tetszettek a legjobban, meg amikor furcsaságok történtek, pl. 7 (?) évesen elrabolták a kisfiút, majd nem is tudom hány év múlva ugyanott megtalálták, de még mindig csak 7 éves volt. Azok a részek amik a személyeskedéssel foglalkoznak többet, azok annyira nem jöttek be. Sem a fekete olajas részek, meg most a Cigarettás férfi Mulder apja vagy sem? Az sem tetszett, hogy Mulderrõl, Scullyról is kiderült, hogy halálos betegek voltak, (aztán persze felépültek). Régen sok részt láttam, de az utolsó évadokból még van lemaradás. A régi évadok mindenesetre jobban tetszettek. Fõleg az 1-3... de a többi sem rossz attól függetlenül. a jelenkori évadokat majd akkor kezdem el, ha a régiek végig lettek nézve.
9/10
nikato 2016 máj. 08. - 11:57:36 9/10
(1643/1726)
Csatlakozom, az 1-6 évad volt a legjobb.

SPOILER:

A 7. évad végén Muldert "elrabolják." Mi értelme volt? Hiányzott a sorozatból nagyon!!! Annak sem örültem, hogy aztán Scully is távozott. Egyelõre a 8. évadnál tartunk. Kíváncsi vagyok mi lesz.
Vinnie731 2016 ápr. 30. - 10:49:20
(1642/1726)
szerintem Mulderhez már nem ragaszkodtak az alkotók, mert a 8. évadban ugyan még írtak neki egy-két szerepet, de
a nézõket inkább már az foglalkoztatta, hogy vajon ez nem-e egy crossover amit látunk, és amiben kiderül hogy Robert Patrick az X-akták világában is a T-1000-es Terminátor.
De amúgy Scully sem tett hozzá igazából semmit a sorozathoz a drámai arckifejezésén kívül, én nem bántam hogy õt is lecserélték egy jobb színészre. Monica Reyesel csak annyi volt a bajom, hogy valami látnok volt és már így túl mese lett szerintem az egész :D
10/10
nyugiss 2016 ápr. 30. - 10:12:15 10/10
(1641/1726)
na azért a t1000-es nem egy gigasztár :D
nézd meg,milyen filmekben szerepelt a t2-n kívül
csupa b-kategóriás szemétben

konkrétan,amikor érkezett,duchovny nagyobb név volt nála :)

de egyébként vele tényleg nem volt gond,hanem monica reyes cseszte szét az egészet
totál irritáló szereplõ volt és egyáltalán nem volt hiteles

én azt mondom,amig volt mulder,volt lendülete a sorinak(magyarul vitte a hátán a szériát)

de tény:igazán jó a 5-6. évadig volt
Vinnie731 2016 ápr. 30. - 09:53:14
(1640/1726)
hiába lett unalmas Mulder karaktere és szerzõdtettek a helyére egy gigasztárt Robert Patrick személyében a 8. évadra, ez a projekt már rég halott volt, mert a nézõk válaszokat akartak, de csak egyre több kérdést kaptak. Állítom ha nincs a terminátor, akkor még annyira se lett volna nézett, és már a 8. évadnál elhasal.
Vinnie731 2016 ápr. 30. - 09:46:42
(1639/1726)
továbbra is tartom magam ahhoz, fél nappal a véleményem leírása után, hogy a szörnyes részek tették fel a pontot az i-re. A fõ sztorivonal unalmassá vált egy idõ után, hogy nem derül ki sosem semmi. Scullyék magánszférás problémái meg kifejezetten untattak.
Vinnie731 2016 ápr. 30. - 09:43:46
(1638/1726)
ahogy a 8-9. évadnak is, úgy ennek az újnak is az volt a baja, hogy átment személyeskedésbe. Jó kis történetek helyett inkább a szereplõk magán életét bolygatta (Scully gyereke, Scully anyja, Scully menstruációs ciklusa, stb...) Mondom egyedül a 3. rész hozta az elsõ 2 évad színvonalát.
10/10
nyugiss 2016 ápr. 29. - 23:11:03 10/10
(1637/1726)
szerinted kirugták az arany tojást tojó tyúkot? :D
duchovny magától szállt ki,nem kirugták :P

egyébként utána nézhetetlen is lett az egész,csodálkoztam,hogy még lement két évad belõle utána

egyébként ez az új rövid széria kellemes csalódást okozott,sokkal rosszabbra számítottam :)
Vinnie731 2016 ápr. 29. - 18:51:12
(1636/1726)
érdekes hogy Duchovny kirúgása után a T-1000-es terminátor vitte a hátán a sorozatot a 8-9. évadnál, erre jutalomképpen még csak egy említést sem kap az új évadban, hogy mi lett vele.

Az új részekrõl meg annyit, hogy büntetés volt végigszenvednem, egyedül a 3. rész az ami jó lett. De jellemzõ volt a régi ikszaktákra is, hogy a szörnyes részek voltak jók, a többi meg unalmas.
4/10
sawyerx 2016 ápr. 01. - 17:54:02 4/10
(1635/1726)
Kiskoromban elvétve láttam néhány részt, akkor nyilván összefostam magam rajtuk, aztán 15 évesen néztem végig, nem igazán kötött már le, most felnõtt fejjel tartok a 6. évad elején.

Ahogy már elõttem írták, a szinkron önmagában sokat rombol a sorozaton, gányadék munka, Mulder, Scully, az elsõ évados öreg és a második évados feka segítõn kívül mindenki hangja változik, talán lehettek tízen egy részre a szinkronstúdióban, pedig aztán egy epizódban rengeteg karakter megfordul. Skinnerén még túltettem magam, a kopasz feje így is karakteres, de ha Alex Krychek részenként változó hangját hallanám csak, nem tudnám elképzelni, hogy most egy tinédzser vagy egy öregember tartozik hozzá.

A sorozat fõcíme zseniális, maga a sorozat már nem annyira, legalábbis számomra az átívelõ szál már az agyamra megy, folyton ugyanazt ismételgetik, valami van, aztán nincs, a cigarettás cigarettázik, Muldernek megtiltják a nyomozást, de mégis nyomoz, valami van, aztán megint nincs, a Szindikátus susmorog, de semmi nem derül ki, titkos segítõk bukkannak fel, akik elmondják, hogy ezzel mekkora veszélybe kerültek, de érdemleges információkkal nem szolgálnak, Scully nem hisz el semmit, Mulderékre vadásznak, valami van, aztán nincs, Mulderékre nem vadásznak és ugyanúgy nyomoznak tovább, mintha semmi nem történt volna, a Szindikátus susmorog, a cigarettás cigarettázik, valami van, Scullynak van egy gyereke, aki valami hibrid, de meghal, nem baj, ugyanúgy nyomozgatnak, már megint semmi nincs, Scully nem hisz el semmit...

Szóval mindenféle irónia nélkül, Scully miért játssza még mindig az agyát, és hurrogja le Muldert, hogy ez meg az nem lehetséges, holott több tucat ügynél õ is világosan látta, hogy a lehetetlen nem létezik? AZ átívelõ szál már egy trágya, túl van bonyolítva, a heti nyomozások sablonosak, a vallási részek is teljesen feleslegesek, ebben a sorozatban minden megtörténik, már a nézõ szájába akarják rágni a drámát, Mulderék is inkább kúrnának végre egy jót. Az is zavar, hogy nincs egy fix kapaszkodója a sorozatnak, a két fõhõsön kívül Skinner, Krychek és az a három bolond a visszatérõ elem. Azt is értem, hogy Terry O'Quinn nagyon jó színész, de egy sorozatban 4 különbözõ karaktert játszik? Miért? Potenciál rengeteg van ebben a sorozatban, az eleje nagyon bejött, de sajnos nagyon pocsék irányba vitték el, az elsõ mozifilm sem volt egy nagy szám, simán feldolgozhatták volna a 6. évadban.
10/10
cellasto 2016 márc. 28. - 21:59:23 10/10
(1634/1726)
de durva ez a mai rész is
nem is emlékeztem erre a plasztikai sebészes részre

ez is durván 18-as karika...

én még mindig azt mondom,az új évad második része az,ami meg tudta ezt a színvonalat ütni :)
Csonger 2016 márc. 23. - 12:57:54
(1633/1726)
Rájöttem, hogy mi zavar a régi X-aktákban. Ez heti egyszer annak idején nem tûnt fel. De most hogy egymás után esetleg 2-3 részt is megnézek, nagyon bántja a fülemet: az egyes epizódszerepekre ugyanazt a négy magyar hangot használták. Vass Gábor, Kristóf Tibor, Lux Ádám és Szabó Sipos Barnabás közül valaki mindegyik részben hallható. De ez még az epizódszerepeknél elmegy. Viszont Skinner hangja, aki állandó szereplõ, még õ is hallható másik szerepben. Ha egy részben Skinner épp nem szerepel, a magyar hangja attól még biztosan felbukkan! :D
Aztán ott az új segítõ a második évadtól, a néger. Magyar hangja Vass Gábor, aki az elsõ évadban legalább három különbözõ szereplõ hangja volt.
Ennyire nem voltak szinkronra fogható színészek annak idején?

Egyébként a második évad vége felé tartok. Most szerepel elõször az alakváltó idegen bérgyilkos. Mulder épp Skullyval beszélget, Scully telefonja megszólal. Felveszi, és az igazi Mulder szól bele!! Nagyon jó! Aztán kiírják a jól ismert mondatot: TO BE CONTINUED...
Innen tanultam meg a folytat igét angolul. :)
A folytatásban pedig a jégmezõbõl kiálló tengeralattjáró, felejthetetlen kép....

Ezeket a régi részeket igenjól megcsinálták, ennek a konkrét epizódnak pedig maga David Duchovny volt a társírója.
10/10
cellasto 2016 márc. 21. - 21:19:22 10/10
(1632/1726)
benéztem,a viasat 6 adja
pont a fõszál kellõs közepén kezdõdöt..
szóval nem értem ezt a mûsorpolitikát

ráadásul az elsõ 3 évadban rengeteg jó rész volt
offtopic
Torolt Felhasználo 2016 márc. 21. - 21:16:43
(1631/1726)
Azért magyarázd már el Te, vagy T. "moderátor", mi sértõ lehetett abban, hogy a Bibliát idéztem. Keresztényeknek.
10/10
cellasto 2016 márc. 21. - 20:23:38 10/10
(1630/1726)
a via3 vajon miért a 4.évadtól kezdi adni?
10/10
offtopic
Quinn Mallory 2016 márc. 21. - 20:21:15 10/10
(1629/1726)
Azért, mert csak a szar ömlik belõled.
offtopic
Torolt Felhasználo 2016 márc. 21. - 20:19:31
(1628/1726)
Miért kellett volna?

Bár tekintve hogy "indoklás nélkül a port.hu adminisztrátorai azt törölnekami jólesik", l. szabályzat 7-es pont...
offtopic
Torolt Felhasználo 2016 márc. 21. - 20:18:23
(1627/1726)
mármint a térítõ offtopicot benthagyták, a ráadott ténykorrekciót pedig törölték, ezzel megsértve egy csomó etikais zempontot.