Téma: X-Faktor

mushi 2013 nov. 03. - 19:25:24
(879/1899)
ezt egy másik oldalon találtam egy másik mûsor kommentjei között, de zseniális.. :D
"a másik csatornán egy Lilu meg egy Istenes nevû százhuszönötödször kérdezi meg a versenyzõktõl, hogy: Mit éreztél a dal közben?
Komolyan azt gondoltam, hogy száztizennégynél megállnak.
De nem...
Megkérdezték százhuszonötödször is!"

annyira így van!
komolyan, mintha egy költõt faggatnának arról, mit gondolt írás közben, mikor leírja, hogy lány szellõ lengette meg az ablaktáblákat. biztos azt mondaná, hogy "fingottam egyet, de azt mégse írhattam le".
mapk 2013 nov. 03. - 19:02:03
(878/1899)
Párbaj: Bytheway vs. Csordás
Mindkét fél megsemmisül, és a végén a kurvásszellemírtó nyeri a versenyt.
http://cdn2.ripten.com/wp-content/uploads/2008/08/ghostbusters-girl-both.jpg
:D
1/10
szabyy 2013 nov. 03. - 18:47:05 1/10
(877/1899)
Tegnap nem tudtam csatlakozni a fórumhoz, de leírnám én is a véleményem. Rájöttem, hogy kell adni magunknak egy kis idõt és akkor sokkal jobban letisztul a kép, hogy ki milyen volt. Egyértelmû, hogy a leggyengébb tegnap is! a Fat Phoenix volt, remélem ma kiesnek. Viszont akikre egyértelmûen emlékszek (és ez a lényeg), hogy jók voltak az P. Lili és Sz. Ádám.

Rövidre fogom a továbbiakat, a leggyengébbek szerintem:
1. Fat Phornix
2. B. Márk
3. Krasznai Tünde
4. B. Lili (sajnos nem gyõzött meg).

A legjobbak:
1. P. Lili (nagyon jó volt szerintem)
2. Szabó Ádám (elõször volt igazán jó)
3. D. Dóra (gyengébb volt, mint múltkor de a többieknél így is jobb volt)

Összességében nem szeretném, hogy párbajozzanak / kiessenek: P. és B. Lili, Szabó Ádám, Bytheway, Dóra. A többiek mehetnek, de inkább fõnixék vagy Márk menjen.
1/10
szabyy 2013 nov. 03. - 18:16:27 1/10
(876/1899)
:)) ez nagyon jó beszólás volt, csak ne adj nekik ötleteket :))
Irgum76 2013 nov. 03. - 15:15:48
(875/1899)
most komolyan ezek közül melyik ismeretlen elõadó???

Batánovics Lili:
Whitney Houston – Queen Of The Night

Csordás Ákos:
INXS – Never Tear Us Apart

ByTheWay:
Imagine Dragons – Radioactive (esetleg ez de ez az utóbbi idõk legnagyobb slágere)

Krasznai Tünde:
Pink – Family Portrait

Szabó Ádám:
Zac Efron – Ladies' Choice (ez számomra is az)

Fat Phoenix:
Myon & Shane 54 feat. Tóth Gabi – Éjjel-Nappal Budapest

Danics Dóra:
Janis Joplin – Piece Of My Heart

Péterffy Lili:
Zaz – Je Veux (ez egy csomó filmben volt)

Bozsek Márk:
Color – Féltelek
mushi 2013 nov. 03. - 15:09:26
(874/1899)
szerintem mi most kicsit két különbözõ dologról beszéltünk. vagy legalábbis egy dolog két különbözõ megvilágításáról
2/10
Semprini 2013 nov. 03. - 14:32:48 2/10
(873/1899)
Egy egészséges önbizalom kell, sõt nélkülözhetetlen az elõadói pályához, ha úgy megy ki valaki a színpadra hogy õ maga sem hiszi el, hogy megnyerheti, hogy tehetséges és jó amit csinál, akkor mások hogy higyjék el róla? Ez persze nem azonos a téves önképpel, amikor valaki tehetségtelen de mégis azt hiszi magáról hogy tehetséges, ilyenek is vannak szép számmal,de õket a válogatókon többnyire (de nem kivétel nélkül!) ki szokták szórni. Amikor továbbmegy egy-egy ilyen, az többnyire nagy felháborodást kelt. Tavaly ilyen volt a PJZ duó vagy Zámbó Krisztián, az elõ szériában meg Király L Norbi, aki ugyan sokak szerint "bulit tudott csinálni", de inkább csak a marionettfigurára emlékeztetõ mozgásával, mert annyi hangja nem volt, mint egy náthás fókának, elviselhetetlen és hallgathatatlan volt zenei szempontból kivétel nélkül minden produkciója. A mostani mezõnyben ilyen extrém figurák azért nincsenek (Sárközi Józsefet a táborig engedték, ott végre kiszórták), sokkal egységesebb a színvonal, igaz, kevesen emelkednek ki, de nincsenek annyira rosszak sem, a Fat Phoenix-et kivéve. Õket tényleg nem értem, mit keresnek még bent, és hogy Szikora miért vitte tovább õket.
A mezõnybõl jelenleg magasan kiemelkedik Danics Dóra, dalválasztástól függõen egészen jó még a két Lili, a fiúk közül a legjobb hang Szabó Ádám, a többi szürke középszer, akik néha rosszabb napokon tudnak kimondottan gyengék is lenni, mint pl. tegnap Bozsek.
squashmacska 2013 nov. 03. - 13:58:06
(872/1899)
Nem értek Veled egyet! Sorold fel nekem Philip K. Dick mûveit, melyekbõl film készült! Nem tudod? Ne hari, akkor a sci-fi mûveltségeddel van a probléma!

Igaza van Poncának, tuti, hogy a jogdíjak miatt választják ezeket a kevésbé ismert számokat, és biztos vagyok abban, hogy sokszor egy ilyen rosszul választott dal miatt kell párbajozni.
mushi 2013 nov. 03. - 12:28:36
(871/1899)
összehasonlítva korábbi szériákkal és tehetségkutatókkal, kicsit rájöttem, mi lehet a baj.. a mezõny nagy része, vagy legalábbis jópáran, olyan családból érkeztek, ahol gyakorlatilag bele volt nevelve a gyerekbe, hogy ne tanár vagy titkárnõ legyél fiam, hanem elõadómûvész. és ez nagyon látszik. persze ott van az arcokon, hogy "én a saját erõmbõl vagyok itt, hogy megmutassam, ÉN mit tudok, nem a szüleim, hogy bizonyíthassak", satöbbi. és ezt rendszerint bizonygatják is. viszont magában az elõadásban nincsen benne az, amit mondjuk egy hátrányosabb helyzetû (itt nem bõrszínekre gondolok) megélt, tapasztalt. danics dóra segge alatt ott volt/van az anyja. oké, hogy nem szólt bele pl az elõzõ szériában sem, mert a lánya nem jutott akkor tovább, de annyira ott a szaga a levegõben.. és ez teljesen más szag, mint mikor természetesen megkapják a szülõi támogatást az emberek. látszik az arcokon az, hogy tisztában vannak vele, hogy tehetségesek (vagy éppen félreinformáltan vannak tisztában ezzel, lásd fat phoenix). nem tudom megmagyarázni hogyan, de látszik. már az is, ki hogy megy ki a színpadra, vagy hogy milyen számot kap..
Irgum76 2013 nov. 03. - 12:10:25
(870/1899)
Alföldi mondta Dórira többször meg is ismételték
lehet csak beépült a tudatalattidba és onnan jött elõ
mindenesetre én azt hittem nincs is ilyen szó (kiderült, hogy van)
de elég hülye szó
Irgum76 2013 nov. 03. - 11:53:28
(869/1899)
nem nagyon követem már az új zenéket de mégis minden számot ismertem leszámítva Szabó Ádám dalát az valami rock&roll
ha ezeket a számokat nem ismeritek akkor nem a mûsorral van a baj hanem a ti "könnyûzenei mûveltségetekkel"
illetve azért van tényleg olyan is, hogy szinte a felismerhetetlenségig átdolgozzák az eredetit
lásd:ByTheWay
eredeti:http://www.youtube.com/watch?v=ktvTqknDobU
feldolgozás:http://xfaktor.rtlklub.hu/video/adasok/4show/225811
Cordelia 2013 nov. 03. - 11:28:09
(868/1899)
így születnek a "trendi" és "édi" kifejezések, gondolom, mint a "sáfárkodás", "kiütötte a biztosítékot", a "jól érzem magam a bõrömben", a "kisugárzás", az "esélye sem volt".

most meg van nekünk ez a mórikálás. nagyon szépen köszönjük...

Danics Dóra valóban önelégültnek tûnik itt ott, no de nem vagyunk tökéletesek...
Cordelia 2013 nov. 03. - 11:25:11
(867/1899)
unalmasnak unalmas, talán az új mentorok miatt nézhetõ még valameddig a mûsor
a számok tényleg idegenek sokszor (kivéve a vitni hjuszton szám, az a testõr címû filmbõl van, biztos hallottad már), nem tudom, hogy a jogdíjak miatt gyérült-e meg a választék, azt nem mondják el mibõl lehet egyáltalán választani, vagy ki választ?
Cordelia 2013 nov. 03. - 11:17:14
(866/1899)
valóban, hiába énekel valaki hibátlanul, ha egyszer steril

Ruzsa Magdi valami fenomenális, ez kétségtelen. Eddig nem értettem mi hiányzik wolf katiból, igen, igazad van, neki jól vasalt gyerekkora és élete volt, nehezen fejezi ki magát az éneklésben. Ezért is kellett a Jevrovigyenije mûsorhoz spéci ruha, spéci smink, spéci haj.

Mondjuk Adéle is egy fantasztikus elõadó, akibõl dõlnek a szebbnél szebb dalok. Õ az angol társadalom alsó régióiból származó iszákos, mûveletlen lány és tessék, ha kinyitja a száját nem merek levegõt venni, annyira varázslatos.
lilalibaláb 2013 nov. 03. - 10:27:40
(865/1899)
Tündének privát tragédiája, hogy Gesztit kapta mentornak. Geszti mindenkit "popsztáralkat vagy-e" szemmel néz. Lefordítom: lehet belõled pénzt csinálni, vagy nem?
Hogy ma Magyarországon kikbõl lehet pénzt csinálni, azt sajnos tudjuk.
Tündének Alföldit kellett volna kapnia, õ el tudná indítani nem a "popsztárság", hanem egy teljesen más mûfaj útján, amit aztán sikerrel is csinálna.

Értem, hogy ti zeneértõ füllel hallgatjátok õket. Értem, hogy nektek az a lényeg, hogy korrektül, pontosan énekeljen, mezzoforte meg mittudoménmi, amiket Szikora is említett, de szerintem mindezt megette a fene, ha nincs mögötte/benne/belõle az ÉRZÉS, ami a zeneileg nem hozááértõt (is) fogja meg. Akkor már mindegy, ha a tökéletes gépzenét hallgatjátok is.
Ez volt a bajom a Wolf Katival, Antal Timivel, és a mostani mezõny 90%-val, Dórával is.
lilalibaláb 2013 nov. 03. - 09:36:44
(864/1899)
Pont errõl beszélek. Az ÉRZÉS, ami sütött Joplinból, átjön R. Magdiból, átjött G. Petrától, Dóra meg sûrû pillarezegtetéssel elmórikálta. :-(
Tény, én elfogult vagyok a "sérült" elõadókkal. Életemben nem láttam még elkényeztetett, féltve óvott, harmonikus családi légkörbõl érkezett igazi mûvészt. Õk nem értik, mert nem érthetik, ezért lehet bármilyen hangjuk, technikájuk, az életben nem fogják tudni tartósan átadni, amit át kell.
lilalibaláb 2013 nov. 03. - 09:15:01
(863/1899)
Nem hallottam, melyik mentor mondta és kire? Melyik, kire? Én magamtól mondtam, hogy D. Dóra Joplinhoz méltatlanul elmórikálta ezt a dalt. Biztos vagyok benne, hogy Nagy Feró is lefordult a székrõl a nézõtéren.
ponca 2013 nov. 03. - 06:03:31
(862/1899)
Hõsiesen be kell vallanom annyira unalmas ez a mûsor a sok jellegtelen, (számomra) ismeretlen dallal, hogy elaludtam.
Ezek a dalok csak nekem ismeretlenek vagy egyszerûen csak nem ismerhetõ fel az eredeti szám a mûsorban?
Az angol szövegeket nem értem. Egyszerûen nem értem miért énekeltetnek angolul olyan emberkékkel, akik amúgy szót nem értenek és nem beszélnek angolul!
A bikicsumáj szöveg meg érthetetlen.
Szóval a hozzászólásokat olvasva nem veszítettem sokat, Kialudtam magam.
Ez a mûsor ennyit ér.
Az összes tehetségkutatók közül ez a leggyengébb széria.
1/10
stenmore 2013 nov. 02. - 23:41:20 1/10
(861/1899)
mushi te kis husi vagy.
2/10
Semprini 2013 nov. 02. - 23:39:17 2/10
(860/1899)
Negyedik élõ adás:

Sokkal erõsebb kezdés volt, mint a múlt héten amikoris rögtön az elején a két leggyengébbel indítottak (aztán az egyikük ki is esett).

Batánovics Lili: Ezt teszi a jó dalválasztás, sokkal jobb volt, mint múlt héten, amikor némi visszaesés volt tapasztalható nála. Külön dicséret illeti azért, hogy a párbaj után így talpra tudott állni és egy erõs produkcióval hálálta meg hogy bent tartotta a zsûri (ami amúgy nem nagyon volt kérdés...)

Csordás Ákos: Õ is jobb volt, mint legutóbb, de most sem igazán tetszett. Szerintem párbajesélyes, mivel nem épp a tinilányok álma külsõre, a hangja nem rossz, de ezerszer jobbak is vannak nála a mezõnyben.

By The Way: Most nem tetszettek egyáltalán. Van egy sanda gyanúm, hogy a poharas számukat nem fogják már tudni felülmúlni, a sorsuk egyesegyedül a tinilányok kezében van, én már holnap megválnék tõlük is szemrebbenés nélkül.

Krasznai Tünde: Elfogult vagyok vele negatíve, talán nem annyira rossz, mint amennyire taszít mint jelenség és a hangját se szeretem, de tudom, hogy van akinek bejön. Ízlések és pofonok, felõlem kieshet nyugodtan.

Szabó Ádám: Na, ez most tényleg ütõs volt, jó dalválasztás, jól is énekelt, a fiúk közt szerintem õ a legjobb, bár eleinte Csordás tûnt jobbnak, de míg Ádám elõrefelé fejlõdik, addig Ákos szerintem visszafelé.

Fat Phoenix: hallgathatatlan, ellenszenves banda, húzzanak már haza, könyörgöm!!!!!!

Danics Dóra: Most mintha kicsit visszafogottabb lett volna, mint eddig, ami határozottan jót tett neki. Nem vagyok egy Janis Joplin-fan, ha nem mondják be, nem tudtam volna, hogy ez az õ száma, de összességében nagyon tetszett. Az is nagyon imponáló, hogy nem akar mindenáron megfelelni (pl. Alföldinek), ilyen egy szuverén elõadó, a maga képére formálta a dalt, remek volt, mint eddig mindig!

Péterffy Lili: Egyszerûen bûbájos volt, kifejezetten jól állt neki a francia nyelvû éneklés, és nagyon üdítõ volt, hogy végre be mert valaki vállalni egy NEM angol nótát! Bár betegen énekelt, a végére egészen belejött, és Danics Dóra mellett õ tetszett a legjobban most is, de hát kezdettõl fogva õk a kedvenceim.

Bozsek Márk: Hát ez katasztrófa volt! Az eredeti még bakeliten is megvan a Color együttes Új színek c. lemezének legszebb lírai dala 31 évvel ezelõttrõl, késõbb Auth Csilla dolgozta fel. De ez most így rettenetesen rossz volt. Nem csak hogy bûn hamis volt, de teljesen át is írta a dalt, alig lehetett ráismerni a dallamra, és technikailag is botrányosan rossz volt. Abszolút párbajesélyes, még a saját mentora is így gondolta.

Párbajra a Fat Phoenixet és Bozseket tippelem, de akár Csordás, Krasznai vagy a By The Way is lehet simán. Már feltéve hogy BÁRKI is a teljesítmény alapján szavaz, amit erõsen kétlek.
A mentorok közül Alföldit szinte már megsajnáltam, amikor mondta, hogy jó lenne már egy hetet kihagyni végre, mármint hogy kivételesen ne az õ valamelyik mentoráltja párbajozzon. Én tényleg drukkolok neki... Tóth Gabi és Szikora egyre irritálóbb és egyre nagyobb hülyeségeket mondanak, Gesztinek vannak jó meglátásai, viszont az az arrogancia és felsõbbrendûség ahogy elõadja, mérhetetlenül ellenszenvessé teszi a szememben.