Téma: X-Faktor

mushi 2013 nov. 04. - 14:09:14
(999/1899)
még az is esélyes, hogy a végsõ hármas egy bozsek-fatphoenix-danics hármas lesz, mivel õk a valakiknek a valakijei, vagy már ismertek voltak máshonnan (bozsek)...

egyébként amit castia megemlített, hogy mire van kereslet... igen, ez sajnos így megy az országban. a gagyi kell, énekhangra tekintet nélkül, most már gyakorlatilag csak az számít, mennyire vagy "sztáralkat", vagyis mennyire tudnak majd eladni, és te magadat eladni.. az itthon igényelt zenérõl egyébként gyönyörû levelet írt a néhai soundkitchen egyik alapítója, hogy mi is folyik manapság az itthoni zenei piacon... érdemes elolvasni..
2/10
Semprini 2013 nov. 04. - 14:08:44 2/10
(998/1899)
Nem röhögtetlek, így van. Te ne tudsz egyetlen egy igazi érvet se felhozni tünde mellett, csak azt hogy a többiek unalmasak, õ meg megfog. Ha ez nem elfogultság akkor nem tudom, mi az.
Babi néni 2013 nov. 04. - 14:06:27
(997/1899)
"szakmai érvek alapján"

na, ne röhögtess!
2/10
Semprini 2013 nov. 04. - 13:57:41 2/10
(996/1899)
Ott a pont, sajnos, ez Magyarország. Manipuláció a köbön. Már feltéve hogy egyáltalán az sms-szavazás legalább tiszta. Pfff....
Castia 2013 nov. 04. - 13:52:50
(995/1899)
Épp a Petõfi rádió szól. Valami iszonyat feldolgozásféle megy Ákos Ikonjából, fogalmam sincs kik ezek, most hallom elõször. De ha õket egy országos rádió játssza, felteszem van rá érdeklõdés. A múlt heti sztárfellépõ "slágerérõl" addig, amíg nem láttam, azt hittem a két kicsi legós hülyegyerek énekli. Odáig jutottunk, hogy már õt is koppintják, és még arra is van kereslet!
Mindebbõl következik, hogy a Fat Phoenix simán meg fog élni a piacon, és attól hogy az ide írogatók nem küldözgetnek sms-eket, még bõven lehet táboruk. A BTW-nek meg pechje volt, a szombati sejtelmes eredményközlés után mindenki azt hitte, a fõnix áll utolsó helyen, a rájuk szavazók dupla erõfeszítéssel dobták az sms-eket - ez volt az egész belengetés lényege -, a BTW meg közben lemaradt. Bozsek-Csárdás viszonylatban ugyanez: Gesztitõl kifejezetten ügyes húzás volt külön kiemelni, milyen gyengén teljesített, mert a Bozsek rajongókat plusz szavazásra késztette.
3/10
kazsagx 2013 nov. 04. - 13:52:36 3/10
(994/1899)
Egyik sem jo,ezzel en is tisztaban vagyok,de Bence ha nem ripacskodna el es nem utanozna folyton Sebestyen Balazst nem lenne annyira rossz,meg fiatal bele tanulhatna,de valami miatt nem megy neki,nem jo amit csinal,mondjuk ebbe a szinvonalba bele is illik.
Lilu meg reg nem oda valo.
2/10
Semprini 2013 nov. 04. - 13:48:55 2/10
(993/1899)
Nem, én Péterffy Lilivel vagyok elfogult, de ettõl még nem állítom, hogy õ itt a legjobb énekes, mert sajnos nem az. Félek is, hogy ki fog esni nemsokára. Dórát ezzel szemben objektív, szakmai érvek alapján a mezõny legjobbjának tartom, hozzátéve, hogy nincs nehéz dolga ebbõl a mezõnybõl kiemelkednie, azokkal az adottságokkal ami neki van. Már az elõzõ szériában is simán a 12 legjobban lehetett volna, de Malek kiejtette a mentorházban.
2/10
Semprini 2013 nov. 04. - 13:45:44 2/10
(992/1899)
Azt csak arra írtam, hogy neked emberként a legszimpatikusabb, azt is tételesen, tényszerûen leírtam, hogy a hangja miért nem jó. Na mindegy, egyetérteni nem fogunk, ez egyértelmû.
Babi néni 2013 nov. 04. - 13:30:58
(991/1899)
Megint megnéztem a Speak Up!-ot a mentorházban és egyszerûen tökéletes volt a produkciójuk, milyen indok lehetett a kiejtésük mellett, van az az igényes elõadásmód, ami már nem fér bele az X-be?

Szerintem különleges Krasznai Tünde hangja és emberként a legszimpatikusabb az egész showban, mert tök emberi, érdekes, nem olyan egyszerû ember, mint Bozsek meg Szabó, akik qannyira semmilyenek, mint Gabi is, aki nekem nagy csalódás a nõvéréhez képest.
2/10
Semprini 2013 nov. 04. - 13:25:21 2/10
(990/1899)
Igen, jól látod, KLN rettentõen a bögyömben van, mint a magyarországi tehetségkutatók (az összeset egybevéve!) legeslegnagyobb szégyenfoltja és nonszensze, mármint az, hogy párbaj nélkül el tudott vergõdni a 3. helyig horribile dictu! Persze, ha párbajozott volna, a zsûri egész biztos hogy bárkivel szemben azonnal hazaküldte volna, de erre nem került sor. Nem tudom, és nem is akarom megérteni, hogy akinek tetszett, annak mi tetszett benne: nem volt hangja, nem énekelt jól és igen, még csak nem is mozgott jól! Ez a marionettszerû, betépett holdkóros zombira emlékeztetõ mozgás minden volt csak nem színpadképes. Nekem az abszolút nulla kétszer áthúzva, sosem láttam rosszabbat.
A Fõnixrõl meg annyit, hogy egy színészgyerek meg egy zenészgyerek alkotja, van hátszelük, a retekklubnál ez alighanem untig elég, hogy bentmaradjanak. Azért remélem, õk nem mennek el a 3. helyig.
mushi 2013 nov. 04. - 13:17:29
(989/1899)
te véletlenül nem aki bújt aki nem reinkarnációja vagy itt?
senki nem hisztizett, csak azt mondták, hogy nem kéne ilyen elfogultan nézni egy énekversenyt. krasznai tényleg úgy énekel, mint egy kiégett füstös nõci a 40es évei közepén. na az õ elõadásában nincs semmi. danics dórát én speciel nem szeretem, nem szimpatikus, mégis elismerem, hogy hangja az van.
2/10
Semprini 2013 nov. 04. - 13:12:04 2/10
(988/1899)
Én már annak is örülni fogok ha az utolsó háromban nem KÉT gyenge énekes lesz csak egy (azt pedig nagyon remélem, hogy sem Bozsek, sem a Fõnix nem lesz még az utolsó 5-ben sem benne! De Király L Norbi harmadik helyre gondolva ezt se lenne meglepõ egyáltalán...)
Babi néni 2013 nov. 04. - 13:05:27
(987/1899)
Vihar egy kanál vízben.
Dórika nem tud lekötni, unalmas, üres. Ezen a hisztid sem fog változtatni.
2/10
Semprini 2013 nov. 04. - 13:03:41 2/10
(986/1899)
"Danics Dóráért mindenki odavan és rajong, nekem õ több, mint középszerû, semmi érdekes nincs a hangjában."
Nem nézed objektíven, ha úgy néznéd, akkor látnád, illetve hallanád, mennyivel kiemelkedik Dóra a a mezõnybõl. nem is egy liga velük. Neki szinte már nincs is hova fejlõdnie, sokak szerint ez okozhatja a vesztét, mivel a nézõk azt szeretik ha valaki adásról adásra fejlõdik, mint pl. Szabó Ádám vagy BLIli.
Danbics dóra a legjobb énekes ÉS a legkiforrottabb, legszuggesztívebb elõadó. Persze senki sem tetszhet mindenkinek, ízlések és pofonok, de kicsit azt látom, hogy mivel "Danics Dóráért mindenki odavan és rajong", te csak azért se vagy hajlandó elismerni, emennyire jól énekel. Van ilyen, de ezt ne nevezd objektivitásnak, ez színtiszta elfogultság.
Leen 2013 nov. 04. - 13:02:57
(985/1899)
Ezzel én is kiegyeznék, de félek, hogy a retek klub hû marad eddigi elveihez, magyarán az utolsó háromban legalább egy gyenge versenyzõ lesz /mondjuk a fat/, és olyan férfival fogják megnyeretni, aki nem okvetlen a legjobb /pl. Vastag Csaba esetébõl kiindulva Bozsek Márk lesz a befutó. DE! én még bízok abban, hogy ettõl a mintától idén eltekintenek.
Babi néni 2013 nov. 04. - 12:59:44
(984/1899)
Abszolút objektíven néztem a mûsort, nekem duci Lili volt a kedvencem, de most nagyon gyengének ítéltem a hangját.
Danics Dóráért mindenki odavan és rajong, nekem õ több, mint középszerû, semmi érdekes nincs a hangjában.
Még a mentorházban volt érdekes, amikor a Radnóti verset énekelte, azóta halálra unom.
Kétszer írtam csak az egyértelmû szót, ami maximum szóismétlés, nem pedig imádat.
2/10
Semprini 2013 nov. 04. - 12:55:03 2/10
(983/1899)
Én Dórit, az egyik Lilit és Szabó Ádámot várom a végsõ háromba. De mivel már mindkét Lili párbajozott, attól tartok, ez nem fog összejönni... De egy Danics-Szabó végsõ döntõvel kiegyeznék (nõi gyõztessel)...
Leen 2013 nov. 04. - 12:49:38
(982/1899)
Én B. Lilit, Dórit és BTW-t vártam a végsõ háromba - utóbbi kettõ különösen ütõs végsõ döntõt hozott volna össze.
De az eddigiek alapján nem lennék meglepve, ha egy FPh-Bozsek döntõvel zárulna a mûsor. Szánalom :((
2/10
Semprini 2013 nov. 04. - 12:44:29 2/10
(981/1899)
Látom nagyon tetszik neked az egyértelmû-szó. hát az is egyértelmû, hogy nem kicsit vagy elfogult Krasznai Tündével,ahogy az is egyértelmû, hogy a mezõnyben messze magasan Danics Dóra énekel a legjobban, tegnapelõtt is így volt, utána a két Lili, és Szabó Ádám. Aztán egy jó nagy ûr, majd az összes többi futottak még-kategória, a legvégén Bozsek és a Fat Fõnix akiknek tényleg semmi keresnivalójuk a mezõnyben, eben maximélisaan egyetértünk, számomra is teljességgel érthetetlen, hogy nem estek még ki, mi több, nem is párbajoztak.
Ami a kedvencedet illeti, kétségtelen, hogy Krasznai Tündének van hangja, de egyáltalán nem énekel jól, ráadásul kimondottan kiélt, öreges, füstös, elcigizett hang benyomását kelti, ami így 25 évesen legalábbis fura.
Babi néni 2013 nov. 04. - 12:37:54
(980/1899)
Ebben az adásban messze a legérdekesebb elõadás Krasznai Tündéé, a többit nagyjából eltekertem a közepétõl, annyira unalmasak voltak.
A bájdövéjben van egy kerek fejû gyerek, annak annyira érdekes a hangja, hogy már miatta megérte volna õket bent tartani.
A fetfõnix éjjel-nappal bp feldolgozása, fülsüketítõ zenebona volt, egyszerûen elviselhetetlen volt.
Csordás Ákos párbaj dala volt az elsõ, ami tetszett a fickótól, de egyértelmûen nem volt jobb a bájdövéjnél.
Egyértelmû, hogy nem a közönség szavaz, hiszen, ha csak elolvassuk az ide érkezõ véleményeket, mindig homlokegyenest más a vélemény, mint amit az állítólagos "nézõi szavazatok" kihoznak.

Fetfõnix be sem kerülhetett volna a legjobb 12-be, nemhogy nála ezerszer jobbak essenek ki.

De ez az egész bunda és feték fognak gyõzni.