Téma: X-Faktor

Orpheus100 2019 nov. 30. - 20:15:04
(198/278)
Ezt most nem egészen értem... pontosíts kérlek.
Orpheus100 2019 nov. 30. - 19:23:29
(197/278)
Két egyéniség volt a műsorban. Aletta és Blanka. Nélkülük számomra érdektelenné, mi több, idegesítővé vált a műsor. Blanka nevéhez méltóan tényleg hófehér szerény volt. Nem baj. Maradt a plasztikmácsó Vanek Andor. Aki nem mellékesen Varga Miklós lányával kavart. Így hát borítékolható, ki lesz a győztes.
7/10
Nótárius 2019 nov. 30. - 18:19:59 7/10 Előzmény King Diamond
(196/278)
Talán nem is annyira eltérő véleményünkre, nem véletlenül, teljesen eltérő példákat hoztunk fel. Ez még akár azt is jelentheti, hogy a más-más vélekedésünk, személyre szabottan részleges (nem feltétlen! jelenti azt) igazságai nem kizárják, hanem kiegészítik egymást.
Mindazonáltal Zdroba Patrik szerintem szélesebb komfortzónájába amúgyis több-minden beleférhet, mint a többiekébe.
Viszont nyelvtudás hiányában is lehet siker-esélyesen kiemelkedő az énektudás; és ha ez hozza az ő énekmódját kedvelők szavazatait, akkor Ruszó Tibi még akár meg is nyerheti ezt az évadot.
Egyébként több, már évek óta kétségtelenül sikeres hazai előadónk se nagyon tud angolul; erre még az Eurovízión is volt és az itteni zsűriben is van példa.
Az USNK-val kapcsolatban teljes mértékben egyetértek, de ettől még Gödöllei Emánuel-t is simán győzelemre szavazhatják idén a stílus-rajongói; de őt is csak akkor, ha a komfortzónájában marad.
Előfordul, hogy tévedek, de mindig igyekszem tanulni belőle. ;)
King Diamond 2019 nov. 30. - 15:42:52 Előzmény Nótárius
(195/278)
Ennyi erővel ez igaz lehetne Zdroba Patrikra vagy Vanek Andorra is, de előbbit, mint ahogy már írtam korábban is, már jócskán kimozgatták a komfortzónájából, és ez a legnagyobb pozitívum ebben az évadban, mert a tavalyiban abszolút nem volt szimpatikus (számomra legalábbis). Ebben az évadban valamelyest már Burai Renátót (a OneRepublic dallal) és múlt héten Bagdi Enikőt is kimozgatták a komfortzónájából (a Pink Floyd dallal), és mindketten egész jól teljesítettek. Szóval az, ha valakit kimozgatnak a komfortzónájából, még nem feltétlen jelenti azt, hogy ez nagymértékben rontaná a továbbjutási esélyeiket; az viszont, ha valaki egy nap alatt nem tud megtanulni 6-10(!) magyar sort egy dalból, amit ráadásul a társai írnak neki, mert nem tud angolul, elfogadhatatlan, és ott simán ki kellett volna esnie Tibikének (énekeljen bármilyen szépen is).
Bár, már maga az a tény egy szégyen, hogy tavaly ezt az USNK nyerte meg, az első három-négy évadban ezt még el sem lehetett volna képzelni, hogy egy harmad-negyedvonalas rapcsapat megnyerheti, sőt, akár csak az élő adásokba is bekerülhet. Bezzeg a hangszeres tudás az semmibe van nézve (és itt most nem feltétlenül a Ham Ko Hamra, Stolen Beatre és társaira gondolok), de ez sajnos nem csak ebben a műsorban látható, hanem úgy egész Magyarországon.
7/10
Nótárius 2019 nov. 28. - 08:46:03 7/10 Előzmény King Diamond
(194/278)
A komfortzónából való kimozdítás mondvacsinált értelmű erőltetése meglehetősen célszerűtlen e győzelemért vetélkedtető műsorban.
Például Gödöllei Emánuelnek és Ruszó Tibinek is, kétségkívül nagymértékben rontaná a továbbjutási esélyeit, ha tegyük fel, egymás tőlük idegen stílusában kellene versengeniük; miközben mindketten épp a sajátjukban zseniálisak és abban a leginkább siker-várományosak!
King Diamond 2019 nov. 26. - 21:40:11 Előzmény Amiel
(193/278)
Azt azért áruld már el, hogy ha Vanek Andort tolják/nyomják a mentorok, akkor a Ruszó Tibikével mi a helyzet? Utóbbi tiszta Mata Ricsi, angolul nem tud, csak ugyanolyan jellegű dalokat tud előadni, teszem hozzá, hogy azokat szépen, de kb. ennyi. Ebből a komfortzónájából őt nem hiszem, hogy ki fogják mozdítani, pedig bőven ki kéne, hogy tényleg megmutassa, amit már Andor és Patrik is megmutatott. Andor jóval sokszínűbb egyéniség (a kisfilmjeiben a gesztusai borzalmasak, ezt elismerem, de azok gondolom rá lettek aggatva), már a válogatós Never Enough számot is elég jól elénekelte, ami egyébként egy elég nehéz dal, nem egy Billie Eilish és társai színvonal/szint. Viszont, akinek ezt a szériát meg kéne/illene megnyernie az Zdroba Patrik, aki számomra a legnagyobb pozitív meglepetés (és szerintem a legjobb énekes is ebben az évadban, utána jön Andor, majd pedig Renátó), főleg az, hogy a mentorával megmutatták, hogy bármilyen stílust lehet neki adni, és nagyon helyesen kimozgatták őt a Celine Dion-féle dívás dalokból. Mert egy Europe, Bon Jovi is vannak/lehetnek olyan nehezek, mint Dion dalai (és akkor egy Dio-t, Rob Halfordot vagy éppen King Diamondot nem is említettem--utóbbinak a dalait nagyon kevesen tudnák úgy elénekelni/előadni, mint ahogyan ő maga csinálja).
A Take3-vel pedig csak egy probléma van/volt: hogy ezzel elkéstek kb. 15-20 évet (de számoljunk mondjuk legkevesebb 10 évvel), amikor a lánybandák még menők voltak. A mentorok helyében én össze sem állítottam volna 2019-ben egy lánybandát, mert ki kíváncsi ma már az ilyenekre? Hány befutott lány banda van most a mainstream felhozatalban (olyan bandákra gondolok, mint a Spice Girls, a Destiny's Child, Sugababes vagy mondjuk a Girls Aloud voltak; és nem úgy, hogy másodjára, harmadjára összeálltak újra, és most megint aktívak, stb.)? Nem hinném, hogy sok (bár, én nem nagyon követem ezeket a zenéket, de az előbb említett lányzenekaroknak még voltak is értékelhető számaik, nem is egy).
1/10
Amiel 2019 nov. 26. - 16:39:26 1/10
(192/278)
Azt nem értem még, hova a fenébe rohannak? Miért kell így, ilyen rövid idő alatt lezavarni az egész szériát? Régebben sokkal jobb volt, amikor sokkal hosszabb heteken át tartott a műsor! Nem kellene mit tudom én, hármasával, négyesével kifele hajigálni a versenyzőket! Totál értelmetlennek tartom! Ahogy a székes hülyeséget is az élő show-ban! Miért csak 4... 3... biztos hely lehet? Baromság.
1/10
Amiel 2019 nov. 26. - 16:30:16 1/10
(191/278)
Süllyed az X-faktor hajó........................... de elég rendesen!
Idióta Puskás Petit meddig hagyják még mentornak? Szépen kirúgatta a kb. második legjobb Take3-t, a saját csapatát...! Nagy kár értük! A szavazókat se értem, inkább az énekelni nem tudó Vanek Androrra küldték a szavazatokat, a sok butácska tini (csak nyomják a háttérből előre ezt a csávót a mentorok, nagyon átlátszó)! A Take3 nála milliószor jobb volt az elejétől kezdve! Gratula, Puskás Peti, ezt is jól elpuskáztad! Ha nem ülteti le Andorkát, a Take3-nek, a saját csapatának biztos helye lett volna...
Aztán ott vannak az idióta reklámok is, már csak abból áll az egész! Ki a fene kíváncsi erre??? Senki, az biztos!!! Inkább visszanézem az interneten a műsort a sok baromság nélkül, és beletekerek, a sok mentorszöveg se érdekel...
dzsenibaba 2019 nov. 25. - 15:19:50
(190/278)
Gratulálok! Ez igen !Ez a kulturált viselkedés csúcspontja! Felugrok az asztalra,mint a részeg a kocsmába,mert Én megtehetem mert Én vagyok mentor,a példakép,ezt így kell csinálni. Szégyen az egész x-faktor! Harmatgyenge versenyzőket továbbjuttatták,a jókat kirúgták .Szörnyű a dalválasztás is.
3/10
Smonika 2019 nov. 24. - 09:01:19 3/10
(189/278)
Vicc ez az egész műsor... Nem is tudom, miért vesztegetem rá az időmet. Egy-két jó pillanat van benne, de a legtöbb előadás nagyon gyenge és erről nem a versenyzők tehetnek. Ez a "saját dal" őrület hazavágja az egészet. Egyik bénább, mint a másik. Meg a rengeteg reklám, komolyan nem értem! Gondolom a korábbi emelt díjas SMS-ek hiánya miatt muszáj. De így élvezhetetlen az egész!
1/10
Csabber 2019 nov. 23. - 21:36:19 1/10
(188/278)
Ezeket a kritikán aluli dalokat mégis hogyan sikerül összehozni? A mentorok saját maguknak énekeltetik a versenyzőket rosszabbnál rosszabb ízléssel, választásokkal. A tavalyi műsor is ezzel lett hazavágva, és most megint, az első elő show óta kuka az egész.
1/10
Amiel 2019 nov. 20. - 16:52:27 1/10
(187/278)
Jaj, de igazam lett! Korábban amit írtam... Vanek Andor most is jól lebőgött, ki is eshetett volna!!! Nem oda való. Full hamis. Nem értem, miért is tolja erőltetetten előre a zsűri?? Kissé furcsa. És még nem érette a gyerek, hogy majdnem kiesett! Milyen arcot vágott már. Pedig magába nézhetne, köze nincs a jó énekléshez, se a jó énekhanghoz. A zsűri se százas, mint általában. A legjobban tudó Patrikot hogy a bánatba lehet felkelteni a székről? Eszetlenek! És a Take3! Még jó, hogy a szavazó közönségnek volt most sütnivalója és tovább juttatták, akiket valóban kellett!
1/10
nikato 2019 nov. 17. - 11:52:11 1/10
(186/278)
Borzalmasak voltak az előadások, a sok reklámról nem is beszélve....
1/10
Amiel 2019 nov. 13. - 19:15:15 1/10
(185/278)
Hát, vannak itt érdekes kommentek. A legtöbbel sajnos egyet lehet érteni, ami nagyon szomorú!
Amúgy Vanek Andortól miért vannak úgy hasra esve, mind a 4 lehetetlen zsűritag?? Tudja valaki? Túlzás, hogy így istenítik!!! Én nagyon érzelmes ember vagyok, amellett igen csak muzikális, de ez a gyerek cseppet sem érintett meg. Valakinek biztosan a valakije, hogy így kell nyomni előre... Aztán a sok butácska tinilány meg majd adja rá tucatszám a szavazatokat. Bravó! :(
Rémes egyik-másik, akiket élő show-ba juttattak! Hagy ne soroljam...
Idén a legjobb kétség kívül a Patrik, nemi identitástól függetlenül, mert brutálisan jól tud énekelni és a hangszíne is kellemes. Igaz, van néha neki is kis hamissága, hangelcsúszása, de melyiknek nincs! A másik legjobb pedig az instant lány trió, akiket a zsűri rakott össze, a Take3. Az összes többi a nyomukba sem ér ennek a kettőnek!
1/10
idojos.re 2019 nov. 13. - 10:28:06 1/10
(184/278)
Össze-vissza szavazgatnak mindenfelé. De beszélni, értékelni ugyanúgy össze-vissza. Egyik szavukkal ütik a másikat, és hasonlók. Nézhetetlen műsor.
1/10
nikato 2019 nov. 10. - 10:05:45 1/10
(183/278)
Bagdi Enikőnek valami borzalmas hangja van, másféle stílust nem fog tudni énekelni, antiszociális feje van, nem való színpadra, a kalapos csaj már nem tudja, hogy játssza el az akcentust, Patrik olyan meleg, mint a radiátor... Megjátszás az egész, kell a show. Dallos Bogiról azt se tudtam, hogy a világon van.... Azt sem értettem, aki nem tud angolul, vagy nincs színpadi kisugárzása mit keres ott?
Itt egy jó kritika, érdemes megnézni, mert igazat mond:
https://www.youtube.com/watch?v=ZT7FI7JV_Xw
2/10
olahmiki1959 2019 nov. 10. - 09:00:57 2/10
(182/278)
Ilyenkor üt vissza, hogy már eleve közepes tehetségű figurákat vittek magukkal a mentorok, és most a sok gyenge közül kell kiválogatni azokat, akik talán helyt fognak állni az élő show-ban.
A válogatókon volt néhány, nyugodtan zseniálisnak mondható tehetség, akik mind hangban, mind előadásmódban nagyszerűek voltak, nos, őket szisztematikusan kiejtette a négy mentor.
Még a zenekaroknál meg a fiúknál reménykedem valamiben, náluk talán lesz egy-két értékelhető produkció.
A mentorok között Gáspár Laci az egyetlen, aki már letett valamit az asztalra, a másik három mentor nagyjából annyit ért a szakmához, mint ez a klaviatúra, amin most éppen pötyögök.
1/10
TheMemories 2019 nov. 09. - 20:49:57 1/10
(181/278)
Javaslom nevezzék át a műsort " szoc faktorra " ...
Minácska 2019 nov. 09. - 20:29:39
(180/278)
Ejnye-bejnye, Tisztelt Szerkesztőség! Nem kellene frissíteni, aktualizálni a leírást? :-)
1/10
idõjós1010 2019 nov. 08. - 17:58:48 1/10 Előzmény Gollam24
(179/278)
A mentorok csak a piszkos munkát végzik el. De köztük is leosztott szerepek vannak. Mondjuk Alexet én se nézem sokra, de mindnek volt nagyon rossz döntése. Bár a döntést, idézőjelbe kéne tennem, mert biztos, hogy egyik se saját vélemény. Muszáj beleilleszteniük a csapatokat egy szerkesztői koncepcióba.