Téma: X-Faktor

Quinn Mallory 2017 szept. 26. - 23:53:38 Előzmény olahmiki1959
(31/51)
"Ez az ország túl kicsi évi 20 új sztárnak"
olahmiki1959 2017 szept. 24. - 13:58:54
(30/51)
Ez az utolsó elõválogató-adás valami katasztrófa volt!
A zsûri elmehet a búsba, Radics Gigistõl, Gáspár Lacistól - akikrõl pedig azt hittem, hogy valamit mégis csak értenek a szakmához - kiderült, hogy abszolút komolytalan az egész társaság, felelõs döntések helyett elhülyéskedik a dolgot, és teljesen lejáratják a mûsort is, meg a csatornát is.

Soha még ilyen gyenge és színvonaltalan nem volt az X Faktor, mint amit a mostani szériával letettek az asztalra!

Úgy néz ki, hogy az elmúlt évekhez képest, amikor valóban felbukkantak igazi tehetségek, mára már csak a kálló, a maradék, a cefre, a földrõl összesöpört forgács maradt a jelentkezõk között - tisztelet a nagyon, de nagyon kevés kivételnek, például az örmény fiatalember az egyik közülük -, ebben a kis országban egyszerûen elfogytak a tehetséges énekesfiatalok, soha ennyi hullott ember, külsõleg és hangilag is értékelhetetlen nímand nem jelentkezett a versenybe, mint ezúttal.

A zsûri pedig értékelhetetlen, a mûsor történetének legrosszabb négy döntnökét sikerült összeszedni és a székekbe ültetni, csak "gratulálni" tudok hozzá az RTL Klubnak!
anonemde 2017 szept. 24. - 06:11:49
(29/51)
Ez most emeli K.K. értékét? Nem értem egészen...
nuiii 2017 szept. 23. - 21:59:02
(28/51)
Hát én idén most néztem elõször a mûsort, nem tudom Puskás mit szívott, de eléggé feldobta ezt a szarhalmot. Szerintem rájött, hogy az elõdöntõknek nagyobb a nézettsége a vicces fellépõk miatt, ezért továbbjuttatott párat vagy tényleg csak kajakra be volt tépve...vagy csak leszarja az egészet, mindenesetre jól szórakoztam rajta.
southwind 2017 szept. 23. - 21:37:10
(27/51)
gáspár pfff
2/10
nikato 2017 szept. 19. - 15:39:51 2/10
(26/51)
Kiss Rami igazi színpadi színésznõ.. a hangjára elõször azt hittem, hogy nem is az övé. De ahogy elõadta a Laci szeretlek dumát, aztán megpuszilta az izzadt nagy darab kancigót... wáhh... A zsûrinek mindig mû sértõdései vannak. Gigi nagyképû, Alexnél pedig a hasonmása is jobb volt, külsõre és hangilag is! Mit akar ez a nyeszlett 40 kg-os senkiházi? Olyan zsûrit hívnak akiknek még alig van tapasztalatuk? Igaz, normális ember nem vállalná ilyen alantas mûsorban a felkérést.. Kovács Kati még a Sztárban sztárba sem ment el felkészíteni a versenyzõt az Õ dalával.
perry 2017 szept. 18. - 18:51:41
(25/51)
"Van abban valami báj ha kacag a máj" :)
Quinn Mallory 2017 szept. 18. - 14:49:19
(24/51)
Mint írtam, kétbites vagy. Szóval, ha nekem nem tetszik az, ha valakit empátia alapján juttatnak tovább, akkor én rasszista vagyok? Ó, mesélj még! Ha Caramell szint, akkor nyerje csak meg az X-faktort, mindegy, hogy c. vagy sem. De te vak vagy, ha nem látod azt, hogy most énekhangtól függetlenül simán tovább jut valaki, ha van egy "jó sztori" a háta mögött.
perry 2017 szept. 18. - 12:14:10
(23/51)
"Ugyan mi abban a jó, hogy szánakozni kell a cigány/külhoni/szegény/nyomorék indulókon?"
A rasszista így szokta kezdeni nem, nem, nem, nem vagyok az de... majd egy elegáns klaviatúra lejtéssel el kezd fröcsögni.
Mert õ nem az, mert neki biztos van jó cigánya és jó zsidaja, de... és már itt is vagyunk csak kicsit sugalmazok, mert nem kedvelem, mert gyûlölöm, mert taszít és még hosszasan sorolhatnám a rasszista eszköztárát.
perry 2017 szept. 17. - 20:58:57
(22/51)
Tudod ez úgy van ha nem vagy vér magyar és nem utálsz mindenkit aki kevésbe v.magyarabb mint õ akkor nem is vagy magyar. :)
Quinn Mallory 2017 szept. 16. - 23:35:57
(21/51)
Nem az a bajom, hogy nézed, csak furcsa ez az ujjongás. Meg szomorúnak tartom, hogy a magyar nézõ (meg a zsûri) empátia alapján választ. Itt soha nem fordulhatna elõ, hogy egy Susan Boyle alulmaradna egy döntõben egy arc nélküli zenekar ellen. Nem értem továbbá, hogy mi jó lehet egy ilyen megrendezett tehetségkutatóban, aminek semmi köze nincs a tehetséghez, mert más szempontok dominálnak. Nem érdekel a zsûri? A mûsor 80%-a a zsûrirõl szól. Ki mikor/hogy sértõdik meg, ilyen-olyan mûbalhék, egymás csesztetése, a másik és az induló fikázása, megalázása, földbe döngölése. Mert volt egy-két jó produkció, és akkor az már színvonalas mûsor, és soha rosszabbat? Na, szomorú ez és kész.

Az meg hogy jön ide, hogy én hova kommentelek? Mi lehetne ebben eredeti? :D Ne magadból induljál már ki, én nem itt élem az életem. :)
Quinn Mallory 2017 szept. 16. - 22:44:21
(20/51)
Ugyan mi abban a jó, hogy szánakozni kell a cigány/külhoni/szegény/nyomorék indulókon? Miért van az, hogy ha valamicskét is tud énekelni az egyén, de beleesik az elõbb említett kategóriákba (még jobb, ha van átfedés), akkor a zsûri elalél és jön az automatikus 4 igen?
southwind 2017 szept. 16. - 20:43:24
(19/51)
majdnem 5 perc ...ennyi elég
olahmiki1959 2017 szept. 16. - 16:46:01
(18/51)
Nekem a legelsõ problémám magával a zsûrivel van.
Mert õk fognak dönteni fiatalok jövendõ sorsáról, zenei karrierjérõl, akár hosszútávú életpályájáról is.

ByAlex egy faék egyszerûségû dallal ki tudott jutni az Eurovíziós Dalfesztiválra, oké, de az nem jelenti azt, hogy énekelni is tudna.
Mert nem tud!
Abban a dalban a szöveg volt az érdekes, de Alex énekesi teljesítménye a nullával volt egyenlõ.
"Természetesen" ez nem akadályozta meg õt abban, hogy ZSÛRITAG lehessen az X Faktorban.

Gáspár Laci jól énekel, kitûnõ zenész - basszusgitáron elképesztõen jól játszik - csak éppen nehézséget okoz neki, hogy két értelmes mondatot kimondjon.
Valamikor egészen normálisan tudott beszélni, ma már viszont komoly erõfeszítésébe kerül a nézõknek, hogy megértse, amit motyogva elhadar.

Radics Gigi világszínvonalon énekel, de mint zsûritag, egyelõre még bátortalan, markáns vélemények elmondása helyett most még leginkább a kalapjával van elfoglalva...:)

Puskás Peti annak idején, mint versenyzõ, meglehetõsen hamiskásan énekelt - az, hogy miért nyomta a zsûri erõszakosan elõre egészen sokáig, megérdemelne egy külön tanulmányt... - azóta persze megtanulta a szakmát, de mint zsûritag, nem lett meggyõzõbb...:)

A szerencsétlen, tehetségtelen, szánalmasan vergõdõ jelentkezõkkel nekem különösebb bajom nincs, õk szükségesek ahhoz, hogy növeljék a nézettséget, ami egy kereskedelmi tv-nél nagyon fontos szempont.
Az viszont már nagyon is tanulságos, hogy egy fülsértõen hamisan éneklõ fiatal környezetében senki sincs, aki szólna neki, figyelmeztetné - nem durván, hanem tapintatosan -, hogy nem jól énekel, ne égesse magát szénné, mert nem tehetséges.
Az meg aztán világrekord, amikor valakit az ÉNEKTANÁRA küld be a mûsorba, hogy induljon el a válogatáson!
Az illetõ énektanár vagy nem ért hozzá, vagy pedig csak a tandíjat szedi be a tanítványától, és nem érdekli, hogy valójában semmi értelme a gyerek tanításának.

Kíváncsian várom a mai adást.
Ezüstliliom 2017 szept. 14. - 12:08:17
(17/51)
Itt van amúgy a teljes fészbuk poszt: https://www.facebook.com/mimien.28/posts/1523701044353254 Vannak benne még plusz érdekességek. Pl. ahhoz képest, amit a mûsorban elhitetnek velünk, mégsem jut be a zsûri elé minden jelentkezõ. Hosszú, több fordulós elõválogatás van, ahol keresik a lejáratható alanyokat is.:/ Mert ugyebár emiatt nézi a többség a válogatót, mert jót lehet röhögni másokon. Gratula!:///
Ezüstliliom 2017 szept. 14. - 12:03:15
(16/51)
Attól még lehet véleményed a produkciókról.:) Amit jónak hallasz, az valószínûleg tényleg jó is, csak a rosszak nem mind rosszak szerintem. Arra is kíváncsi lennék, Gigivel pl. csináltak-e hasonló felvételeket anno. Persze nem fogja elmondani... sajnos...
Ezüstliliom 2017 szept. 13. - 12:38:19 Előzmény Quinn Mallory
(15/51)
Byealex sértõdésén meglepõdtem. Egyrészt teljesen jogos volt, amit mondtak a többiek, másrészt ártatlan viccelõdés, amin akkor még mosolygott. Aztán azt nyilatkozta késõbb, hogy Gigi viselkedése sértette, aki már elõtte is többször gúnyolódott rajta, és hogy õ a Kedvesemet az akkori szerelmérõl írta teljes szívébõl, és ezért esik neki rosszul, amit mondtak. És az a srác, akit épp akkor zsûriztek, nem így volt a dalával? Érdekes módon arra nem volt érzékeny, ahogy vele viselkedtek, õ maga is. Szerintem amúgy is csak egy fokkal jobb a Kedvesem annál a dalnál, amit az a srác énekelt, nincs miért megsértõdni.

(Hozzáteszem, hogy a mûsor legutóbbi részét nem láttam, csak az elsõt.)

Arra is kíváncsi lennék, mi a véleményetek errõl a cikkrõl: http://www.life.hu/sztarok/20170913-dobbentes-reszletek-derultek-ki-az-x-faktorrol.html Eddig is sejtettem, hogy a bejátszások az indulókról kamuk, de most aztán végleg kiderült. És hogy Gigi hatalmas hangjához van beállítva a hangosítás??? Egy vicc! Nem sok énekesnek van hozzá hasonlóan erõs hangja.
Ezüstliliom 2017 szept. 13. - 12:20:16
(14/51)
Egyetértek.:)
perry 2017 szept. 12. - 15:52:55
(13/51)
Az X-Factor vegytiszta bulvár tévé, aki esetleg arra számított, hogy itt emelkedett népnevelés lesz azt ki kell ábrándtanom. Minden kereskedelmi tv ezt csinálja kenyeret és cirkuszt a népnek, valamint anyagot a komentelõknek. A beetetõben pedig lehet látni, hogyan gondolják az önbizalommal bíró ám de nem tehetséges urak és hölgyek miképpen teszik ki magukat köznevetség tárgyának. Vannak, voltak és lesznek ilyenek. Arról nem is beszélve milyen élvezetesen le lehet sajnálni õket vagy rosszabb esetben vulgárisan kiosztani mert természetesen vannak olyanok akiknek ez örömet okoz. Itt jönnek aztán a én nem nézem nem volt más belenéztem és soha többé, aztán az utolsó szünetjelig....
Majd néhány szépen éneklõ tehetséges emberke aki megküzd az "öt perc hírnévért". A mûsorgyárak pedig rendületlenül termelik azt a 12 embert akik közül 2-3 ebben a szakmában meg tud élni.
Quinn Mallory 2017 szept. 11. - 21:16:58
(12/51)
Ja, csakhogy ez nem virtuózok vagy miabánat, hanem egy könnyû zenei tehetségkutató. Az operaénekes hölgy produkciója itt olyan, mintha én Depeche számot énekelnék a Föl szállott a pávában. :D