Vinogradov 2007 aug. 28. - 15:48:56
(31/111)
Jó, igen, elírtam, megérdemeltem...
Vinogradov 2007 aug. 28. - 10:31:48
(30/111)
A képregényekben - ha jól emlékszem - még tényleg rozsomák szerepelt...

Egyébként ez olyan, mint az egyébként átlagos-B-kategóriás Crowe címû film és a folytatásai. A Crowe magyarul varjút jelent...
Azt a címet meg mégsem adhatták neki, hogy "Varjú - Az angyalok városa", mert mindenki elpusztult volna a röhögéstõl...
Titty 2007 aug. 23. - 19:22:01
(29/111)
Szerintem is nagyon jó az X-men. Jó adaptáció, és amellett elgondolkodtató. Tipikus jó és rossz? Hát nem ez kell az embereknek? ;)
PEva11 2007 aug. 15. - 15:55:29
(28/111)
Jézusom!
Ti nagyon túldramatizáljátok ezt a hõsök kontra x-men témát.
A képregény biztos adott valami alapot a hõsökhöz, de szerintem fölösleges összehasonlítgatni és ezen vitatkozni. Nekem mind a kettõ tetszett. Az x-men egy kicsit gyengébb történet, de mikor készült már? A Hõsök története frissebb és emberközelibb. Mind a kettõnek meg van a varázsa.
twillight 2007 aug. 14. - 23:33:47 Előzmény Vinogradov
(27/111)
De nem ám! A képesség az, amit a karakter extraként tud.
A karakterbe beletartozik a képesség, a háttere (társadalmi helyzet, viszonya a többi karakterhez), motiváció, cél amiért küzd, vérmérséklet stb. stb.
Vinogradov 2007 aug. 14. - 18:44:51
(26/111)
Karakter - képesség...

Most õszintén:

Nem tök mindegy?
Omachel 2007 aug. 14. - 10:35:43
(25/111)

Nekem régen nagyon tetszett, de hát akkor még tizenegy-tizenkét éves kölyök voltam és már tíz éve vártam egy jó X-Men filmet...

Egyébként tényleg nem olyan nagy cucc, de az eddig egyik legjobb képregényadaptáció (leszámítva a Sin City-t és a 300-at), de mint már kifejtettem volt: ez nem egy túlságosan magas igényküszöbû mûfaj.
-The Corrs- 2007 aug. 14. - 10:32:44
(24/111)
hát én nemis tudom.. tegnap néztem meg a tévében,és nekem abszolút nem teccett. kizárólag Halle Berry miatt néztem meg. dehát úgy láccik, egy Oscar-díjas színésznek is lehetnek rossz filmjei :S egyébként nem szólok le senkit..akinek teccik,annak teccik,akinek nem,nem.. ez van
Omachel 2007 aug. 14. - 10:27:02
(23/111)

Ok, nem mondok ellent...
Igazságod van: jogos.
Az X-Men tényleg nem sima good VS evil...

Ami azt illeti a régi X-Men képregények tényleg jobbak voltak, sõt nekem a kedvenceim voltak az összes mutánsos cucc közül. Van is otthon egy-két értékes darab még a kilencvenes évek elejérõl.
Hamarosan bizonyára nagyon értékessé lesznek: mondjuk tizenöt-húsz év múlva már vagyonokat fognak érte kérni a gyûjtõk.
twillight 2007 aug. 13. - 23:20:00
(22/111)
Csak egy gyors reakció erejére ugrottam be:

- képességátvétel: Rogue (Vadóc)
- bárkit bárhol megtalálni: Cerebrot használják erre
amúgy egyetértünk, a két cucc nem izgul egymásra.

De hogy az X-men sima jó vs. gonosz??
A filmben az alábbi "oldalak" van:
- emberek, akik utálják a mutánsokat
- emberek, akiknek nincs bajuk a mutánsokkal
- mutánsok, akik megpróbálnak együtt élni az emberekkel
- mutánsok, akik mint a köv. evolúciós lépcsõfok igyekeznek mihamarabb leváltani az emberiséget
És akkor még egyáltalán nem volt szó a képregényrõl (a régi, nem ez az új szemét), amiben egyáltalán nem voltak oldalak, csak élték az életüket úgy az emberek, mint a mutánsok. Volt olyan rész, amiben más se történt, csak egy plázában vásároltak, hogy mást ne mondjak!
Lasagne 2007 aug. 13. - 21:58:50
(21/111)
rájöttem hogy ez a rész valahogy kimaradt.......
nekem ez is tetszik........hmmm és ez a "Farkas" még mindíg nagggyon szexi:P
Omachel 2007 aug. 13. - 21:40:42
(20/111)

Ja, a képességekre gondoltál?
Én a karaktere...

De azért azt ne feledd, hogy hol van az X-menben olyan képesség, hogy valaki képes átvenni a másik képességét (Syilar, Peter Petrelli) vagy, hogy bárkit bárhol meg tud találni, mert mérföldekrõl megérzi a jelenlétét (a kislány az utolsó részekbõl, akinek a neve most hirtelen nem jut az eszembe)...

És különben is: ez számomra nem ellenérv, csak azért, mert néhány képesség (többé-kevésbbé) mindkét mutánsos cuccban megegyezik, attól még teljesen más a kettõ...
Pl.: Matt gondolatolvasó, de nem annyira központi szereplõ, mint mondjuk Xavier Logen az X-ben...

A Hõsök jobb, mint az X... Sokkal kidolgozottabbak a karakterek és nem a szokásos jó a rossz ellen struktúra, hanem lassan fedi fel a rejtett motivációkat és kapcsolódási pontokat...

Ráadásul az egész egyetlen csapat mûve, míg az X-men-t mások csinálták meg képregényben, mások rajzfilmen és mások filmben.

Na minek ragozzam tovább: az X-mennek legfeljebb annyi köze van a Hõsökhöz, hogy sokszereplõs és mutánsokról szól...
Ennyi...
(De mintha ezt már mondtam volna.)
Omachel 2007 aug. 13. - 19:28:34
(19/111)

Ezt bõvebben is kifejtenéd?

Csak mert szerintem legfeljebb abban hasonlítanak, hogy mindkettõ mutánsokról szól és sokfõszereplõs történet...

De ha te megtalálod a Heroesban Magneto vagy Xavier professzor, vagy az X-Menben Peter Petrelli, Hiro vagy Lindedman megfelelõjét, akkor minden elismerésem...

Ráadásul az X-Men sztoriját tízezerféleképpen feldolgozták már, a Heroes pedig egy, tökéletes, utánozhatatlan és megismételhetetlen...
Omachel 2007 aug. 13. - 17:45:13
(18/111)

Hogy telik az idõ!

Azt mondhatnám, hogy ez még gyerekkorom nagy filmje volt, szóval õrület, hogy milyen fiatal vok...

Egyébként jó kis film, én élveztem, habár nem a kedvenc képregényadaptációm (a Sin City és a 300 a No. 1 nálam), de ez is elõkelõ helyen szerepel (tegyük hozzá: a képregény-adaptáció mûfaja nem a magas igényküszöbû filmek kitermelésére született).

És nagyon bírom Jackman-t, Patrick Stewart-ot, Ian McKellen-t, Halle Berry-t és Anna Paquin-t (Vadóc), szóval zene füleimnek (és még sokaknak) a szereplõk listája.

Régen nagyon nagy X-Men fan voltam, így természetesen imádtam, de most egy kis ráláttásal azt mondhatom, hogy jó kis film, nem árt egyszer megnézni, hisz része a szûkséges alapmûveltségnek, de egyébként úgy egyszerre maradéktalanul elfogyasztható, és nem is túl rágós...
1/10
vanessa 2007 aug. 13. - 17:37:59 1/10
(17/111)
Ez egy KINZÁS!!!!!!!!!!!!!Nagyon sz*r film!!!!!!!
kevinspéci 2007 aug. 13. - 15:05:54
(16/111)
Hmm, szerintem nincs baj a filmmel. Igaz, Csekkmennel kapcsolatban kissé elfogult vagyok. Nagyon kedvelem. Kate és Leopold, Kardhal, Van Helsing: mind teccett.

Mellesleg nem vágom, mér' Farkas Rozsomák, aki angolul tényleg Torkosborz. Nem lett volna nehéz az eredeti nevet kiejteni a szinkronizálás során. Hmm.
Bov 2007 máj. 14. - 18:03:46
(15/111)
nekem nem jött be, ezért nem is néztem végig..
túl mû volt nekem, és hülyeség...
ZsuZs 2006 júl. 22. - 12:00:38
(14/111)
Aha az király!!!
detticicus 2006 jún. 30. - 18:38:19
(13/111)
sziasztok!!!!!!!!!!!!!!!!!!!komolyan lessz farkas film!!!!?????????tök jó!!!!!!!!!!!!!!!akkor 10000 % h megnézem!!!amugy én is nagy farkas rajongo vok!!!!nekem az a kép a kedvencem!!
ZsuZs 2006 jún. 27. - 14:17:42 Előzmény mameha
(12/111)
Szia én is nagy farkas rajongó vok és tudtad hogy lesz Farkas film!!!!!!!