8/10
Viktor6665 2014 okt. 07. - 17:09:30 8/10 Előzmény Sz Peter
(381/441)
***spoiler***

2023-ban visszaküldik Logan elméjét 1973-ba. -Eközben hol van az akkori elméje?- Elindítja a folyamatot, amivel nyit egy párhuzamos univerzumot pár napra, majd ami végül elpusztítja az eredeti univerzumot(ahol kihalnak a mutánsok). A végén, amikor megmenekül az elnök Magnetotól és Logant kihalássza Mystic akkor változik meg a jövõ. -Miért pont ekkor? Hiszen ezután még sok mindennek meg kell történnie 2023-ig- Eltelik 50 év és addig valószínüleg az 1973-as elmeállapotában volt, majd 2023-ban az alternatív univerzumban kitörlõdik az egész és elkezd csak arra az univerzumban megtörtént dolgokra emlékezni, amiben majdnem kihaltak. Ennek nincs semmi értelme. De ha lenne akkor sem kellett volna az utolsó pillanatig várni, hiszen együtt voltak a mutánsok és ismerték egymás képességeit.

***spoiler***
Sz Peter 2014 okt. 06. - 16:46:19 Előzmény meridian74
(380/441)
Abból nagyon unalmas film lenne ha a kõkemény logikára alapozva mindig csak Quicksilver-t küldenék el minden melóra, míg a többiek csak otthon hepáznának. :)

SPOILER
Najó lehet Magneto vele menne. Mégiscsak az apja.
8/10
beo71 2014 okt. 06. - 13:59:06 8/10
(379/441)
Furcsa állapot : egy nagyon jó X filmet láttam és mégis kisebb csalódás, hiányérzet, ami most kavarog bennem.Egyet kell értsek M.K.Orsolya( filmtekercs ) írásával ( pedig igen ritkán értek vele egyet )az X-Men : Az elsõk messze kenterbe veri ezt a filmet, Matthew Vaughn nyerte meg a rendezõk csatáját, nem lesz baj,ha Singer a sitten meditál kicsit, van helyette jobb megoldás.A sok dicséret miatt ( meg egyébként is ) nagyon ki voltam hegyezve a legújabb X-Men filmre : jól szórakoztam, rendben van a film : 8/10, de nem volt annyira egyben, mint az ezt megelõzõ:10/10.
...és, ami érdekes számomra : még Amerika kapitány is legyõzte az X-Men-eket, CA 2.is jobban tetszett, eleve a fõgonosz ott egy Robert Redford és az emlékezetes román rosszfiú, itt pedig ez a halovány kis törpe.Haragudhatnak rám a Trónok harca rajongói, de ez van : súlytalan volt a pici.
k11zoltan 2014 okt. 04. - 23:25:03
(378/441)
Nem rosszak ezek a filmek. Ezt is meg lehetett nézni.
meridian74 2014 okt. 04. - 23:11:13
(377/441)
A film önmagában egész jó, de borzasztó sok logikai bukfenc van benne...

***SPOILER***

kezdve ott, hogy '73-ban olyan csúcstechnológiákat vonultatnak fel, ami még a '90-es években is menõnek számított volna (kezdve az õrrobotok, amelyek nem tartalmaztak fémet, de ful automaták voltak, és 30 méterrõl képesek analizálni a DNS-t, és nyomkövetni... stb. Ujjlenyomat olvasó, meg hasonlók...
Na de lépjünk túl ezen, mert ott van a villámgyors figura, aki olyan gyorsan képes mozofni, hogy az idõ szinte megállni látszik.
Na ez a figura egy tized másodperc alatt szedné szét a robotokat. Akár egy csavarhúzóval. Arról nem beszélvé, hoyg a kilõtt lövedékeket mind vissza is irányhatná...

Ez ez így rohadt nagy bukta a sztoriban...
borkasztik 2014 okt. 04. - 20:25:23
(376/441)
Egyet értek. Én is megnéztem eredeti szinkronnal is ^^ Nagyon jó volt. Nekem pont az tetszik ebben a filmben hogy nem csak tömény akció van benne hanem éppen ez az van története is és érzelmi töltekezése. Szóval nem egy agyatlan CGI orgia mint mondjuk Transformers sorozat.
itt érdekel a szereplõk sorsa és izgulok is értük. Még ha tudom is az összes x-men film nem kapcsolódik logikailag egymáshoz minden téren, de ezektõl elvonatkoztatva én tényleg imádom õket és hozzá teszem a képregényeket nem olvastam és nem is igazán tervezem a közel jövõben.
Engem ezek az x-men filmek különösen kikapcsolnak és szórakoztatnak egy nehéz nap után és nem is várok mást ezektõl. Ez a rész meg különösen tetszett, mivel az X-men elsõk az egyik kedvencem külön öröm volt látni vegyítve a két idõ síkot, Na és a vége? *-*
9/10
Atis88 2014 okt. 04. - 18:16:54 9/10
(375/441)
Nézzed akkor a való világot. Az való neked.
Sz Peter 2014 okt. 04. - 17:40:58
(374/441)
Mi az, hogy "idõszerkezetileg"? :)
8/10
Viktor6665 2014 okt. 04. - 14:50:48 8/10
(373/441)
Hogyha idõszerkezetileg nézzük akkor valóban elég ostoba koncepció, de maga a film ettõl még jó.
1/10
benvenuto1 2014 okt. 03. - 20:45:11 1/10
(372/441)
Nézhetetlen ostobaság.
borkasztik 2014 okt. 02. - 22:59:25
(371/441)
Ma végre letudtam tölteni és újra megnézni :)
Nekem nagyon tetszik most is. Ezt én rongyosra fogom nézni.
10/10
rózsikanéni 2014 szept. 30. - 14:36:55 10/10 Előzmény Halla Gabi
(370/441)
"De akkor hogy a fittyfenébe emlékezik vissza arra ahogy megöli Jeant?"

pontosan mi az ami nem tiszta?
arra gondolsz mikor a professzornak megmutatja az emlékeit 73-ban? elmondták hogy a teljes tudatát, emlékét stb visszaküldik a múltba. miért ne tudna a emlékezni jean halálára? jövõbeli tudat,emlék,érzés stb.

vagy esetleg arra gondolsz hogy a végén hogy emlékezett jean-re?
Shadowcat mondta neki hogy hiába fogja megváltoztatni a múltat õ lesz (Wolverine) az egyetlen akinek az emlékében megmarad az alternatív jövõ ala X-men 1-3. bárhogy is alakul a jövõ csak õ fog emlékezni a háborúra (alternative future)

"amíg ott vagy a múlt és a jelen egyszerre fog létezni, de amint felkeltél, bármi amit tettél megmarad és a múlt részévé válik és számunkra ez lesz az egyetlen múlt. Olyan lesz mintha az elmúlt 50 év nem is történt volna meg...ez a világ,ez a háború. az egyetlen aki emlékezni fog rá te leszel."
KurtWagner 2014 szept. 24. - 00:07:26
(369/441)
A magyarázat a komás faszi, valószínûleg ikertestvér, hisz miért foglalkozna vele Charles a film közben, ami a Last stand és a stáblista utáni jelenetbõl derül ki, hogy mi is történt:

http://www.youtube.com/watch?v=LnVoTt35Uw0
Halla Gabi 2014 szept. 23. - 23:23:44
(368/441)
Sziasztok!

Végre én is elkezdtem nézni a filmet, de kb épp most kapok agyzsibbadást, félórája túrom a netet, meg ezt a fórumot, de nem kapok értelmes vagy egyértelmû választ arra amit nem értek.

Az egyik lehetõség szerint:
Xaviert még nem ölték meg, az 1-3 részek sem történtek meg, most fognak bekövetkezni, ahogy "Farkas" megváltoztatja a múltat. De akkor hogy a fittyfenébe emlékezik vissza arra ahogy megöli Jeant? Mert akkor elvileg az sem történt még meg.

A másik lehetõség:
az 1-3 részek már megtörténtek és úgy jött el ez a jövõ. és olvastam már valami kómás ikertestvérrõl is, ami végülis megmagyarázná hogy van benne Xavier a jövõben, és hogy tud Farkas visszaemlékezni arra ahogy Jeant megöli.

De most akkor hogy is van ez?
Sz Peter 2014 szept. 15. - 22:13:53
(367/441)
"képtelenek voltak egyetlen valódi sérülést létrehozni"

Már úgy érted, hogy egy X-men-en? ;)
offtopic
cellasto 2014 szept. 15. - 15:06:11
(366/441)
az utóbbi idõben egy oscar díjjal értettem egyet,az colin firth díja volt
bár mióta a fekete hattyú is oscart nyert,számomra vicc"az okos emberek"idióta szobrocskája
így van:izlések és pofonok
a gravitáció pedig maga volt a fizikai fájdalom az utolsó percig(számomra)
inkább 10 ilyen x-men film,mint egy olyan baromság ::)
offtopic
cellasto 2014 szept. 15. - 13:30:41
(365/441)
mert az oscarok száma szabja meg,mi jó film-mi nem?
menj már :D
max az ilyen sznoboknak,mint neked számít,hány szobrot nyer egy film(fõleg az utóbbi pár évben)
az oscar max arra jó,hogy bevonzza az embereket a moziba
offtopic
cellasto 2014 szept. 15. - 13:10:12
(364/441)
jójó,igaz,csak nem álltam meg szó nélkül :P
egyébként jártam én is nemegyszer úgy,hogy sajnáltam a pénzt utólag a jegy áráért :)
offtopic
Sz Peter 2014 szept. 15. - 13:07:07
(363/441)
Akkor félreértettél.
Mikor egyesek ilyeneket írnak le: "jobb lett volna ha el sem készítik" (tehát nem azt, hogy kár volt megnézni)

1.mintha bárkinek is kötelezõ lenne megnéznie
2.mintha csak az õ személyes igényeit vennék figyelembe egy film készítésekor (vagy õ adta volna a pénzt a forgatásra)
:)
offtopic
cellasto 2014 szept. 15. - 13:05:58
(362/441)
minek kell azt a gravity baromságot belekeverni egy marvell filmbe?
semmi köze nincs egymáshoz,ráadásul ez azzal ellentétben még élvezhetõ is :P
a plasztikázott bullock lihegésénél amugy is jobb minden