10/10
melody03 2014 júl. 01. - 18:37:25 10/10
(338/438)
Nekem nagyon tetszett, végig lekötött, pörgõs volt, izgalmas, helyenként humoros, mindennek meg volt a maga helye és ideje. Kerek egész történet, remek színészekkel, akciódús jelenetekkel.
7/10
-NOMAD- 2014 jún. 30. - 14:57:33 7/10
(337/438)
Részemrõl 7/10, mert hatalmas csalódás volt az elõzõekhez képest. Egyedül az idõutazós szálat hozták be újításként, a többi a régi filmekbõl lenyúlt/átültetett érték arcon köpése.
A film: duma, duma, duma, fight (látvány), duma, duma, duma ... vége. És itt a duma nem az a tartalmas, mondanivalóval teli eszmecsere, hanem a kiscsoportos óvodásokat csak kicsivel túlszárnyaló mentalitású kommunikáció.

Ezen felül ugyan a szereplõk szépen játszottak, de a történet szégyenteljes egy X-men filmhez mérten. Sajnálom, hogy így elszúrták. Nagyon vártam. Részemrõl nem hozta az elvártakat, azaz a kiélezett viszonyokat (mind le volt rendezve gyorsan és laposan), a megfogó történetet és végkifejletet. Szégyenfolt az X-men filmek történetében. Szó szerint untam egy idõ után ... ennek ellenére, mert X-men film és mert a színészek nem tehetnek róla, hogy lapos lett a történet megkapja a 7-et tõlem ..., de ennél azért gyengébb volt.
offtopic
Sz Peter 2014 jún. 25. - 17:46:20
(336/438)
Akkor a "The Wolverine"-t nem láttad. ;)
10/10
IamWhoIam 2014 jún. 25. - 14:00:30 10/10
(335/438)
Tegnapelõtt láttam! Nagyon-nagyon-nagyon jó film! Végig pörög az egész film nem lehet unatkozni, szerintem minden követhetõ! Imádtam! Farkas!!!!!!!!!!!!!!!! :)
borkasztik 2014 jún. 15. - 22:52:59 Előzmény mro26
(334/438)
Pontosan :)
10/10
offtopic
_Freddy_ 2014 jún. 15. - 21:23:40 10/10
(333/438)
Hegyirab töröld magad már a fórumról légy szíves. :D
9/10
mro26 2014 jún. 15. - 19:28:53 9/10
(332/438)
A 3.rész folytatásaként csak annyi baki róható fel hogy Xavier él és virul látszólag ugyanabban a "formájában" mint a halála elõtt.
De ha a képregényeket vesszük alapul (egy képregény adaptációnál ez normális) akkor ott is meghalt Xavier majd ugyanabban a testben tért vissza, csak mivel a képregény-világban elfogadhatunk nagyon elvetemült dolgokat a filmekben ez nem mûködik annyira, ezért nem fejtették ki pontosan hogyan tért vissza az öreg. De ezt el kell fogadni, így volt a képregényben is szóval ez van ;)
offtopic
Kumpirka 2014 jún. 15. - 16:47:58 Előzmény _Freddy_
(331/438)
Ferde fiam, te akkora kretén vagy, hogy a Dolog (2011) fórumjában váltig állítottad, hogy az remake, és nem elõzményfilm.
borkasztik 2014 jún. 15. - 09:19:23
(330/438)
Vagy csak ti veszitek túl komolyan :D Beettem? nem is baj mert én legalább jót szórakoztam a filmen :) Épp ez az hogy nincs is nagyon túlbonyolítva :D
Irgum76 2014 jún. 15. - 08:06:14
(329/438)
"Én se értem mit nem lehet ezen érteni, annyira túl bonyolítják és lovagolnak egyes szavakon"
esetleg próbálj meg közértõen és pontosan fogalmazni akkor nem leszel félre érthetõ

"Aztán azért írtam Irgum 76 az alternatív idõsík létrejöttét, mert az új film vége után az elsõ 3 film történései már nem ugyan azok. Éppen ezért az akkori történések ellentmondásait a mostani újjal nem lehet már felróni."

nem az elsõ három rész ellentmondásai dühítenek (apróbb bakik becsúszhatnak)
hanem ezzel a résszel van bajom mivel az elején még nem változtatták meg a jövõt így a harmadik rész folytatásaként ne csesszenek oda logikusan oda nem illõ dolgokat
amit csak valami kitekeredett baromsággal lehet megmagyarázni ráadásul a film maga semmilyen magyarázatot nem ad
ne tekintsen el az író rendezõ egy sorozat részeitõl csak azért mert az nem õ írta, rendezte
birkának tekintik a nézõt ti meg bégettek hozzá
borkasztik 2014 jún. 14. - 11:32:39 Előzmény Uhh111
(328/438)
Így van :) Én se értem mit nem lehet ezen érteni, annyira túl bonyolítják és lovagolnak egyes szavakon.xd Valóban folytatása a régi x-meneknek, aminek hatása lett az a borzalmas jövõ. De mivel vissza küldték Farkas tudatát, az eddig történések már másképp alakultak, mert egy másik idõsíkot hozott létre a történések megváltoztatásával :) Szóval Jean, Skott halála stb az már mind nem történt meg a változtatások miatt, de erre egyedül csak Farkas emlékszik már, aminek a magyarázatát meg is adták, ahogy te is írtad :D Nem tudom miért ilyen nehéz ez :D

Aztán azért írtam Irgum 76 az alternatív idõsík létrejöttét, mert az új film vége után az elsõ 3 film történései már nem ugyan azok. Éppen ezért az akkori történések ellentmondásait a mostani újjal nem lehet már felróni.
Irgum76 2014 jún. 14. - 09:19:11
(327/438)
"Ennél egyszerûbb a magyarázat.Az elsõ két film rendezõje szépen semmibe vette a nem általa rendezett filmek nagyját. Ennyi."
ez egy hihetõ, értelmes magyarázat
(és ezért nem tetszik ez a rész ha õ csinálta, ha nem tiszteletben kellett volna tartani azokat a munkákat is és a nézõt is aki egyre többet tud meg az X-menrõl aszt õ meg eltörli mind egy tollvonással)

a rokkant, kómás, ikertestvér elméletnél sokkal jobb
lehet, hogy már sokszor volt írva de nézd el nekem, hogy nem olvastam vissza mind a 400 hsz-t
szóval most utoljára még egyszer csak nekem leírnád mért csak béna test jó Xaviernek?
10/10
offtopic
_Freddy_ 2014 jún. 14. - 06:15:02 10/10
(326/438)
Már 20-szor el lett mondva az is, hogy Xavier elméjét csak "beteg/béna" testbe lehet "átköltöztetni". Logan adamant karmait meg Magneto intézte el, ilyen egyszerû. És nem játszódik alternatív valóságban, mert akkor nem emlékezgetnének vissza annyit...ahogy az ábra is mutatja, Wolverine hozott létre egy másik idõfolyamot, és csakis õ emlékezik a trilógia történéseire ami abban az idõfolyamban nem történt meg.
Uhh111 2014 jún. 13. - 22:54:40
(325/438)
Komolyan ti láttátok a filmet?? Olyan baromságokat írogattok néhányan, hogy már nem bírtam tovább és regeltem... Mikor visszaküldi Kitty Logan tudatát mondja, hogy múlt és jelen egyszerre fog számára létezni..
Másik meg azért nem emlékszik mert az a tudata amit a jövõbõl visszaküldtek, nem élte át következõ x évet.. nem olyan nehéz azért szerintem
9/10
mro26 2014 jún. 13. - 22:52:44 9/10
(324/438)
Persze, mert az a tudata ami volt eredeti idõsíkban az megmaradt mikor visszakerült pont arra az idõpontra ahonnan visszaküldték (csak ugye más körülmények között tér magához), ez nem baki, ez így van és kész ;)
Az alternatív idõsíkos tudata meg átíródik, ez furcsa de ilyen.
Egyébként ezzel azt is akarták elérni hogy a következõ X-filmben ami az eredeti sorozathoz képest a múltban illetve idõrendben a First Class és a Days of Future Past után játszódik abban is szerepeljen már Hugh Jackman :D
9/10
mro26 2014 jún. 13. - 22:50:00 9/10
(323/438)
Ez már csak kötözködés, mivel idõutazás nincs nem tudja senki hogy is lenne igazából. Az idõutazásos filmekben mindig vannak ellentmondások...ebbe bele kell törõdni és kész, ilyenen fennakadni...EGY KÉPREGÉNY ADAPTÁCIÓS FILMBEN...azért nem kéne azt mondom ;)
9/10
offtopic
mro26 2014 jún. 13. - 19:07:28 9/10
(322/438)
Hoopá az elõzõ hozzászólásom

SPOILERES!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

bocsánat lemaradt szóval az alatta lévõt csak azok olvassák akik látták már a filmet!

SPOILER!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
9/10
mro26 2014 jún. 13. - 19:06:18 9/10
(321/438)
***SPOILER PÓTOLVA***

Nem játszódik ez más idõsíkba, ez nagy baromság. Csak gratulálni tudok hozzá. Ennél egyszerûbb a magyarázat.
Az elsõ két film rendezõje szépen semmibe vette a nem általa rendezett filmek nagyját. Ennyi.

Attól még nem játszódik más idõsíkban hogy vannak logikai bakik, de az nem baki hogy Rozsinak újra fém karmai vannak, Magneto "ajándéka" lehet hogy bevonta neki a csontokat, Mystique nem halt meg a kísérletek alatt (nem is mondták soha hogy meghalt csak hogy kísérleteztek, simán elszökhetett késõbb vagy Magneto és bandája kiszabadította és legyilkoltak ott mindenkit és pl. ezért jegelték a Sentineleket és csak késõbb vették elõ újra), Xavier halála...nos az a képregényekben is megvolt meghalt (addig Magneto lett az X-ek vezére) majd visszatért, de ez filmen hülyén mutat és nem magyarázták túl éppen ezért. El kell ez utóbbit fogadni.
Azt hogy Rozsomák a miért nem Vietnámba van a történések idéjén mint az Origins-be azt tényleg húzós baki, meg hogy abban a filmben és az X3-ban Xavier járt ezek fájó pontok de a rendezõ volt olyan kedves hogy sz*rt rá, nem az õ mûve, nem is voltak olyan sikeresek így jó szembe köpte az abban lévõ dolgokat.

Az egész vissza az idõben utazás meg ha megfigyeli valaki akkor míg a múltban napok teltek el addig a jövõben csak percek és csak akkor változott meg a jövõ mikor Raven nem lõtte le Trask-et. Addig a pontig, kb. úgy alakult minden mint az eredeti ídõsikban (nem lõtte le Trask-et a békekötésnél így ugyanúgy folyt tovább a kutatás, megszerezték Mystique vérét és rájöttek hogy lehet tökéletesíteni a gépeket, szóval ettõl még ugyanúgy történhetett nagyjából minden hogy ne változzon meg a jövõ).

SZÓVAL NINCS ITT SEMMI ALTERNATÍV IDÕSÍK A JÖVÕBEN JÁTSZÓDÓ TÖRTÉNÉSEKKEL. NEM KELL TÚLBONYOLÍTANI, HANEM A RENDEZÕT SZIDNI. :D
Irgum76 2014 jún. 13. - 15:59:02
(320/438)
pffffff........
nem én nem értem azért idéztem, hogy lásd nem az én véleményem ez
szerintem is ez a folytatása az eddigi 3 filmnek csak tele van bakikkal, nemtörõdömséggel
erre írták õk, hogy azok nem bakik, nemtörõdömségek hanem egy másik sík ahol nem halt meg Xavier nincs Logannek csontkarma mivel az elsõ 3 részben történteket el kell felejteni nem azoknak folytatása hanem önálló rész
nem azért mert sikerül megváltoztatni múltat-jövõt hanem alapból az elejétõl külön sík
KurtWagner 2014 jún. 13. - 15:01:32
(319/438)
"nem azt írják, hogy a film végén megváltoztatják a múltat és ezzel a jövõt is
hanem, hogy az egész film az elejétõl egy alternatív idõsíkban játszódik"

Ezen nem tudom mit nem értesz. Van a jövõ, ami az eddigi filmek jövõje, Rozsomák vissza is emlékszik, Jean halálára, arra, hogy Stryker beleülteti az adamentiumot, meg e többi eseményre. Õ visszamegy a múltba, hogy megakadályozza a szerintük a jövõt okozó pillanatát a múltnak, történetesen Trask meggyilkolását, miután sikerült megváltoztatnia, az a jövõ amibõl jött, elvileg megszûnt létezni, csak õ emlékszik rá, meg minden egyébre pl. Jean halálára. Az a jövõ egy alternatív jövõ, amely jövõ számára az a múlt amit látunk egy alternatív múlt. Attól, hogy látjuk a végén Kittyéket eltûnni, mielõtt a robotok megsemmisítenék õket, csak azt jelzi, hogy Rozsomák sikerrel járt, amúgy nem vagyok benne biztos, hogy az a jövõ tényleg megváltozott, csak ahogy a képen is látod, történt egy elágazás - alternatív idõsík.
És utalnak rá a filmben, amikor mutatják Jégemberéket meghalni, aztán újra ott vannak és élnek, mert Bishop megváltoztatta azt a múltat. Másik elágazás.