Irgum76 2014 jún. 13. - 08:24:10
(318/438)
CrunchBang| jún. 10. 11:14 | 382/397
De ez az egész egy alternatív idõsíkban játszódik szerintem. Semmi köze az xmen elsõ három részéhez. Egy új univerzumot csináltak, hogy a fiatal színészeket is megmutathassák (mcavoy, fassbender, lawrence).

borkasztik| Elõzmény (Irgum76)
jún. 11. 08:06 | 383/397
Ez egy alternatív idõsíkban történik szóval megváltozik már minden. Mellesleg ott voltak az utalások az elõzõ részekre is. Ráadásul már az elõzõ filmekben is voltak olyan fura váltások amik nem következnek a másikrészbõl pl amikor az X-men elsõ Farkasban megjelenik X professzor állva, holott tudjuk addigra már nem tud járni az X-men elsõk szerint :)Szóval még ha vannak is ilyen részek egyszerûen fogadd el és élvezd a filmet

nem azt írják, hogy a film végén megváltoztatják a múltat és ezzel a jövõt is
hanem, hogy az egész film az elejétõl egy alternatív idõsíkban játszódik
erre kérdeztem rá te meg arra írtad, hogy ismerik a képregényt és azért írták ezeket

ha Xavier helyét átveszi klón, ikertestvér, akárki az mér szintén kerekes székes?
igaz ebben a részben összefügg a telepatikus képessége a bénultsággal minél erõsebb az egyik annál gyengébb a másik
viszont az Elsõkben meg eltalálják a gerincét azért bénul le

Logan karmait is meglehet így magyarázni

de lássuk be mindkettõ elég nyögvenyelõs

egy sorozat nem teheti meg, hogy nagy ívben szarik az elõzményekre és nem a nézõnek kell találgatni, hogy mi is történhetett hanem a filmnek kell azt megmutatni
KurtWagner 2014 jún. 12. - 22:24:10
(317/438)
Mondjuk a következõ rész. Lásd stáblistás jelenet. A jövõ persze, hogy alternatív, mert azt már Rozsi megváltoztatta, csak õ emlékszik majd rá. Ezt a többiek el is mondták neki.
Xavier persze, hogy él, hisz a harmadik rész stáblistás jelenetébõl (és magából a filmbõl is) kiderült, hogy nem halt meg. Nem hiába ecseteli a diákjainak, hogy vajon etikus-e úgy megmenteni egy kómában fekvõ embert, hogy más tudatát ültetjük be és láss csodát, a végén Xavier hangján megszólal a kómás beteg. Azt meg fogadjuk el, hogy az ikertestvére, szakáll ide vagy oda, mert egyrészrõl a képregényben is van ikertestvére, igaz ott nõ, és egy picit bonyolultabb a létezése, más részrõl miért törõdne Xavier és Moira egy kómás beteggel, csak úgy. Ha sokkal törõdnének oké, de csak eggyel... Amúgy még lehetne klón is, mert a képregényben is 80-as évek közepétõl egy klón szerepel, de erre nincs utalás, maradjunk az ikernél.
Adamentium karom... szövetkeztek Magnetóval, egy nagyobb veszély, a robotõrök ellen. Szerinted Magnetónak a csontkarmos vagy a fémkarmos Rozsi van nagyobb hasznára. A második részben említi is, hogy képes alakítani az adamentiumot. Ebben meg a múltban rákérdez, hogy nem gondoltál rá, hogy jobb lenne fémbõl...
Irgum76 2014 jún. 12. - 19:40:51
(316/438)
akkor az 1980-as esemény mi?
mások írták itt a fórumon, hogy ez a film is egy alternatív valóság ezért él benne X Professzor, van fémkarma Farkasnak stb
10/10
offtopic
_Freddy_ 2014 jún. 12. - 17:02:51 10/10
(315/438)
Nem hibás a kép. És ez a rész nem játszódik egy alternatív valóságban, aki látta a filmet az nagy valószínûséggel rá is jött a flashback-ek és stb miatt. Inkább csak a megváltoztatott jövõ hozott létre egy másik idõfolyamot, ahol az eddigi részek történései ott már nem történtek meg, egyedül Farkas tudatában maradt meg.
Irgum76 2014 jún. 12. - 16:20:27 Előzmény _Freddy_
(314/438)
ez alapján nem egy alternatív valóságban játszódik ez a rész
mondjuk akinek ehhez ez az ábra kell az nem gondolkodhatott egy percig sem a történéseken
és mellesleg hibás is van olyan szín amit nem jelöltek meg
10/10
_Freddy_ 2014 jún. 12. - 12:09:55 10/10
(313/438)
Itt egy elég jó összefoglaló kép. :D Könnyen ki lehet rajta igazodni.
borkasztik 2014 jún. 12. - 07:25:21
(312/438)
Igen részben egyet értek :) De ugye mivel megváltoztatták az múltat, teljesen más történések lettek na jõvõben. Hiszen az elõre vetítéssel is mutatták a végén, hál istennek a rengeteg régi szereplõ aki meghalt mind vissza tért, Szóval ilyenformán teljesen mindegy mi történt a régi filmekben, mert változtatások miatt úgy kell értelmeznünk hogy azok jó része semmisé vált :)Így tényleg nagyon sok bakit is kilehet küszöbölni ami ütközött volna az eredeti részekkel :) Nekem pl a 3 Ellenállás vége film pont azért nem tetszett mert olyan sokan meghalltak, de így ezzel a résszel teljesen új mederbe terelték az egészet *-*
Szóval én örülök ennek, mert tényleg folytathatják majd új részekkel úgy hogy mindenki ott van. Mivel nekem az X-men elsõk nagyon tetszett nekem ez a film külön felüdülés volt, mivel újra láthattam a régi 70 évek belli fiatal énjüket ^^.
Szóval hajrá, eddig nekem minden x-men film tetszett még a Farkas filmek is ^^ Még újakat akarok, ezekkel én nem tudok betelni :D
9/10
mro26 2014 jún. 11. - 21:32:27 9/10
(311/438)
Ahelyett hogy örülnél annak hogy visszatért ennyi régi szereplõ, mivel eredetileg a 3. résszel zárult az "elsõ" filmsorozat ez is nagy szó volt, ráadásul ha többet szerepeltek volna több gázsi is kellett volna és azt valószínû hogy a látványból vették volna el. Akkor meg az lett volna a baj.

Az meg hogy semmissé tették az X1-2-3, X Origins Wolverine és a The Wolverine filmeket szerintem jó és merész húzás és kellett is, hogy a következõ filmek tiszta lappal készülhessenek és ne legyenek történésbeli bakik (mivel már most is van egy pár), ne keljen behatárolódni az eddigi filmek miatt, mivel ez már egy alternatív univerzum.
Vegita_22 2014 jún. 11. - 21:00:11
(310/438)
Ja igen,attól hogy a 70 es évekre akartak alapozni( ami viszont majdnem jó lett) afelõl az eredeti idõsíkot,ami elvileg az eddigi x-men filmek után van, nem kelett volna így elkapkodni.
Az meg hülyeség h nem az x-men filmek után játszódik,nem lenne értelme. Miután Logen tudata visszatért a jelenbe,na az a világ nem passzol az eddigi x-men filmekkel,vagyis az 1,2,3 számúval.
Vegita_22 2014 jún. 11. - 20:49:26
(309/438)
én nem láttam a transzformerst,meg nem is akarom :D eggyáltalán nem olyanra vágytam ( én legalábbis) mint egy csomó lövöldözõs,meg mindenkit legyõzök akció film. Ezzel nem volt baj,szerintem kafák voltak az akció jelenetek.
Itt valójába azzal volt baj, mint már leírtam. Sovány vigasz az hogy a lényeg a filmnek a végén van/volt, ennyi erõvel tekerjen mindenki a film végére és csak azt nézze meg.
Jó volt a film, én szeretem a x-men világát,de annyira,de annyira hiányos volt... csinálhattak volna legalább belõle egy kétrészes akármit, mert ennyi idõsikot 130 percen keresztûl levetíteni vajmi kevés.
KurtWagner 2014 jún. 11. - 16:38:31
(308/438)
Ismerem a képregényt, mint írtam a Jövendõ múlt napjai az elsõ ötben van nálam . Az X-mennél, sõt még a Marvelnél is nagyon mûködik az alternatív idõsík (elárulom a filmek is egy alternatív univerzum a Marvelen belül). A képregényben - ami egyáltalán nem két részes, mint ahogy sok helyen írják, maga az alap az, de rengeteg következménye és elágazása van a sztorinak - Kittynek (ott öt küldik vissza) sikerül megállítania a merényletet, de az õ jövõje nem változik meg. Mikor visszatér a testébe, a társai egy telepata csaj Rachel kivételével, mind halottak és hamarosan õ is meghal. Ezután Rachel már testi valójában jön vissza a mi idõnkben (nyomában egy olyan robottal), ahol szomorúan tapasztalja, hogy az nem az õ múltja, bár sok tekintetben hasonló (erre késõbb nem egyszer utalás is történik, mivel Rachel itt marad a mi idõsíkunkon - ilyen például egy akció Bulldozer ellen, vagy amikor Rory cambell elveszti a fél lábát, aki az õ jövõjében egy féllábú Ahab nevû mutáns stb.) De Rachel léte is már eleve egy paradoxon és õ szerepel a képregénybeli történetben - ott õ küldi vissza Kitty elméjét a jelenbe - mivel Jean Grey és küklopsz lánya, de Jean a történet elõtt pár résszel halt meg éppen, és bár azóta kiderült, hogy az nem õ volt, visszatért az életbe, és azóta újból meghalt, mind ezidáig nem született meg... Amúgy még Bishop is egy alternatív jövõbeli mutáns...
Irgum76 2014 jún. 11. - 12:38:36
(307/438)
"Mondjuk onnan, hogy talán ismerik a képregényt...?"
most csak tippelsz vagy te is ismered a képregényt és ott így van?
KurtWagner 2014 jún. 11. - 12:29:06
(306/438)
Mondjuk onnan, hogy talán ismerik a képregényt...?
Egyébként meg kötve hiszem, hogy csak Higanyszál miatt pontoznák fel. Az kétség kivül zseniális jelenet volt, de maga a film is jól mûködött. Számomra egyszerûen a második legjobb X-men film (mondjuk a történet is a képregényben benne van az elsõ ötben), a második részt azért még nem bírta überelni, de azt amúgy is nehéz, mert abban ott van Árnyék.
Irgum76 2014 jún. 11. - 09:44:13
(305/438)
"Ez egy alternatív idõsíkban történik szóval megváltozik már minden"
ezt az alternatív univerzumot mégis mibõl gondoljátok?
sehol nem volt rá egy szó utalás sem
vagy nektek is sok a logikai hiba, hogy ugyanaz az univerzum legyen tehát értelem szerû (nektek), hogy akkor ez egy másik univerzum?
borkasztik 2014 jún. 11. - 08:11:08 Előzmény Vegita_22
(304/438)
Pedig nagyrészt megmutatták hogyan alakúlt ki ez a bizarr jövõ, azzal a tudóssal aki létrehozta a robotokat. Errõl szólt az egész ezért kellett vissza utazni és megváltoztatni a jövõt és attól még hogy nem kaptunk egy Transformer filmhez hasonló minden pillanatban teletûzdelt akciókat attól még mozgalmas volt. Meg persze minden t nem mutattak meg hogyan alakult ki teljesen de itt nem is ez volt a lényeg hanem hogy ez megváltozzon.
borkasztik 2014 jún. 11. - 08:06:54 Előzmény Irgum76
(303/438)
Ez egy alternatív idõsíkban történik szóval megváltozik már minden. Mellesleg ott voltak az utalások az elõzõ részekre is. Ráadásul már az elõzõ filmekben is voltak olyan fura váltások amik nem következnek a másikrészbõl pl amikor az X-men elsõ Farkasban megjelenik X professzor állva, holott tudjuk addigra már nem tud járni az X-men elsõk szerint :)Szóval még ha vannak is ilyen részek egyszerûen fogadd el és élvezd a filmet Meg kit érdekel a Túl a sövényen :D Nem is láttam xd
Szerintem nagyon szórakoztató film volt. Akik meg fanyalognak nyugodtan csinálják, ha ettõl jobban érzik magukat tõle :D
Irgum76 2014 jún. 10. - 09:18:22
(302/438)
igen én is értetlenül állok az elõtt, hogy 8-ast 10-est dobálnak a filmre miközben az általad említett bukfencekkel tele van a film
persze mert benne van a higany srác és milyen nagyszerû jelenete van
csak az a jelenet már el lett lõve a Túl a sövényenben...
editka 2014 jún. 10. - 08:21:41
(301/438)
A magyar szinkron közismerten szar (lett), de Hugh Jackman szinkronja már mindennek a legalja.... Amúgy részemrõl 7/10, sok és jó látvány, amúgy filmnek közepes. (Igaz, nem szeretem az ilyen filmeket, csak a First Class kivételesen nagyon tetszett és csípem a McAvoy srácot is meg Jackmant is.)
Vegita_22 2014 jún. 09. - 23:00:31
(300/438)
Én 3szor néztem meg, de egyszerüen még mindíg zavaros. Nincs sok mindenre magyarázat( jó,értem én hogy a nézõnek kel l fantáziálnia,de ha a fílm nem engedi,akkor nem lehet... )
Kezdjük Xavier halálával: olvastam én itt egy csomó magyarázatot, hogy ikertestvér,meg ilyenek,de srácok most ti sem gondoljátok komolyan.?!Atomjaira robbant. El lett szúrva már az elején ezzel a film. Sõt,a farkas 2 is végén( mondjuk ott nem,mert némi magyarázatra leltünk volna ebben az epizódban,ezt hittük,nem??)
Egyébként akárki akármit mond az a szõrös csávó,az x3 -ból nem az ikertestvére volt!
Logen karma meg no comment....
Azért ez a karmos dolog,meg hogy magneto csatlakozott az x-menekhez, maga a háború kialakulása,elõzménye, menete, bemutatása kimaradt.Emiatt hamar levitte a színvonalat nálam. Aki igazán szereti ezeket a filmeket,meg rajong érte az szeritnem rájött, h nem ebbõl áll egy x-men film... egybõl a dolgok közepébe való vágás megkavarja,hiányossá teszi, megmagyarázhatatlanná. Ha 20 szor nézem meg sem tudom összerakni,mert nem lehet, sajnos a fantáziára kell bízni,de teli van bökkenõkkel így (mint már írtam az elején) lehetetlen. Csalódás volt,fõleg h Logenéket nem mutassa harcolni a jövõben,csak azt h ott vannak kínában és ezzel megvan magyarázva tizen pár év... Gratula Singer. Az örrobot nem is így nézett ki,se a mesében,sem a regényekben. A harc is kevés volt velük,tehát egy ócska jelenetet kapott a nézõ közönség az elején.
Remélem lessz egy jó rendezõ,és alkot egy köztes filmet, hogy mi is történt valójában az x3 és az eljövendõ múlt napjai között.
JA igen, tévhit hogy a fõ cselekmény (tehát ahova visszamegy logen,a multba) az a farkas origins után van.
Ugyanis: x-men 1 xavier és logen elsõ találkozása jelenet: mit is mondott neki xavier???
xavier: "logen? 15 éve már,igaz? Él eggyik napról a másikba,azt sem tudja kicsoda vagy micsoda"
erre Logen:
"pofa be"
2000 ben játszódik az elsõ rész,nem? 2000 bõl 15, az 1985. akkor kapott adamantiumot,akkor lõtte fejbe az a rohadék wiliem. Tehát ennyi. 1973 ban Viktorral kelett volna együtt lennie,mert akkor még nem voltak összeveszve,1979 ben talált rájuk wiliem.
Viktort hova tették?? Akkor az pont nem volt ott? Esetleg Õ is egy szukával hált, miközbe védenie kelett volna??? ugyanmár. Tele van hiányosságokkal ez a fílm. Szeretem az x-ment,ez is jó volt,de ez a rengeteg megmagyarázhatatlan dolog rontsa el. Magneto jelenetei feldobják a filmet,azok a legjobbak.
9/10
mro26 2014 jún. 09. - 14:23:54 9/10
(299/438)
Ezzel azt akartam hogy igazad van és nem csak ebben a filmben kevés az akció hanem az összes X-filmekben. De a legtöbben szerencsére az akción kívül is érdekes a filmek.