offtopic
Sz Peter 2014 jún. 09. - 10:12:15
(298/438)
Nem arról volt szó, hogy a képregényben hal majd meg?
borkasztik 2014 jún. 09. - 00:39:57
(297/438)
Érdekes hogy az Obliviont is 10 es értékeled, pedig abban se volt sok akció. DE azért persze tetszett nekem is :)
Egy film nem attól jó hogy most egyfolytában teletömik akciókkal ész nélkül. Itt éppen az volt a jó hogy amikor harci jelent volt akkor annak volt súlya. A film mozgalmas volt és érdekes még se volt agyon nyomva akcióval. De ha úgy nézzük majdnem mindig történt valami és azt felfoghatjuk ackióknak is és ebben nem az eleje és a végsõ harci jeleneteket kell érteni. Hanem

Spoler. behatolás a Pentagonban kiszabadítani MAgenetót, az elején mikor Farkas vissza megy a múltba összetûzésbe kerül a mellette fekvõ nõ hapsiaival :D, Misztik lekapcsolása, miközben megakarja ölni azt a tudós és közbe mindenki szeme láttára történik ahogy a szökõkútnál feltûnik MAgneto Bestia és Misztik illetve az õ harcuk stb Soroljam még? xd Mi ez ha nem teletûzdelt akció is mozgalmasság? :D

Gondolom mindenki azt várta aki ilyet ír hogy majd egyfolytában csak csatároznak a robotokkal eszetlenül, egészen addig míg már a csata jelent is átcsap unalomba mert már nem tudják újra és újra megmutatni hogy mennyire legyõzhetetlenek a robotok. Most ma néztem még csak meg,de rám nagyon nagy hatást gyakorolt. Persze nem tökéletes de nekem is olyan 8 -st símán megért és nem is a számszerû értékelés, hanem ahogy lekötött, a jó poénok stb, tudtam izgulni hogy mi lesz a vége és abszolút de nem tudtam egyértelmûen megmondani hogy mi lesz majd ennek az egésznek a vége. Szóval számomra meglepetés volt.

Spoiler
Valamint nem tudom már melyik filmes blogban vagy fórumon olvastam, de emlékszem valaki megemlítette hogy FArkas meghal, na most nem tudom ki volt az a barom aki ezt kitalálta, mert már elõre felkészültem lelkileg erre hogy elveszítem az egyik kedvnec X-men karakterem, de hál istennek nem így történt :) Ez is még külön kellemes meglepetés volt számomra. :)
8/10
Mayer Ferenc 2014 jún. 08. - 18:05:55 8/10
(296/438)
Ne nekem írd, én is ezt mondom, mond "linkininside"-nak, õ magyarázza, hogy rengeteg akció volt benne, azaz roskadásig szerinte.
9/10
mro26 2014 jún. 08. - 14:56:21 9/10 Előzmény Mayer Ferenc
(295/438)
Az eddigi X-men filmekben sem volt olyan sok akció mint mondjuk más Marvel filmekben (kivéve talán az X3-at, de ott meg azért tûnhetett többnek az akció mert legalább fél órával rövidebb volt az a film a többinél), de egyes filmekben a cselekmény is lekötötte az embert hogy ne legyen unalmas (pl. X1,X2,First Class, Days Of Future Past és számomra még az X3-is ilyen) míg a többi filmben a cselekmény sem volt olyan hogy lekösse az embert ( X:Origins bár nekem ez a rész is tetszik, The Wolverine, meg a többségnek az X3).
Szóval sosem volt sok az akció benne, inkább az "épp elég" kategória + érdekes cselekmény, jó karakterek.
8/10
Mayer Ferenc 2014 jún. 07. - 22:45:58 8/10
(294/438)
Roskadásik akcióval..? :D alig volt benne, nem véletlenül írják sokan itt, inkább izgalmas volt meg lekötötte az embert, de volt már olyan x-men rész, ahol vagy 15 percig nagyon izgalmas akció volt az ellenséggel a mutánsoknak..most meg ha már a robotokra volt kihegyezve a film, akkor elvárta volna az ember, hogy robotok vs mutánsok, mert úgy beharangozták az elején, hogy hatalmas harcot kell megvívniuk a mutánsoknak és így meg úgy...erre a hatalmas harcból a film utolsó 20 percében kb, volt vagy 6 perc, és az se volt valami lenyûgözõ, és pláne nem a robotok ellen volt...szóval nem volt rossz a film, de akkor se ér 10/8-nál többet, a beavatott nálam a 10/10, no meg az oblivion..amúgy valaki írhatna már a monológomra, hogy a film közben másokat nem zavar e a sok idióta amit írtam a moziban..?..köszi
8/10
Mayer Ferenc 2014 jún. 07. - 20:06:39 8/10
(293/438)
Hol is kezdjem...elõször is, nem volt rossz, de az akció tényleg kevés volt benne, kb. a film utolsó 20 percébõl 6 percig tartott, és nagyobb akcióra számítottam..ha már robot vs mutánsok...de nem ez történt..egy kis akció itt, egy kis akció a múltban...a történet jó volt, lekötött végig, de ismétlem akcióban gyenge volt...a másik amit szeretnék, nem tudom ti hogy vagytok vele, de nem elég, hogy az elmúlt 1 évben kb. érthetetlen okokból valahogy alul és felül csík van a vásznon (érdekes módon 10 évig normális hosszúságú vászon filmeket tudtak csinálni, döbbenet most miért van máshogy..), még a sok barmot is állandóan el kell tûrni a moziba! Mögöttem végig és jobb oldalt is azt a rohadt kukoricát zabálták és hangosan pattogtatták a fogaik közt másodpercenként bekapva egyet, elöttem meg egy nõ meg a kb. 8 éves fia nem bírt magával : A gyerek egész végig anyjától kérdezte ez mi volt az mi volt, félõs jeleneteknél röhögött mint a vadbarom az egész mozi már õt nézte a hülye kis gyereket...így totál nem tudtuk beleélni magunkat szinte, még elõl nem tudom mi az isten de egy magasabb lány és egy kisebb lány összevissza mozgolódott felállt leült, jobbra balra mászkált a két szék között, mutogattam mind az idióták egymásnak egyfolytában, aztán rájöttünk lehet, hogy hallássérült az egyik, és a másiknak magyaráz az meg kérdez, és mind a kettõ mutogat mint a hülyék..áááá baszki, kezdem megutálni a mozit, mindíg van valami/k idióta, akik miatt nem lehet nézni a filmet, hozzá tenném a mögöttünk lévõk még a székemet is rugdosták többször, mert az agyatlanok képtelenek nyugodtan ülni mint mi az asszonnyal..na ennyit röviden, amúgy a film jó volt, 10/8
KurtWagner 2014 jún. 07. - 19:58:12
(292/438)
Trailer volt benne, méghozzá az Apokalipszis korához, ami elvileg a következõ X-men film lesz. Stan Lee nem szerepelt benne, amúgy is csak 2 X-men részben szerepelt az elsõ és harmadik részben, viszont Chris Claremont, aki a leghosszabb ideig írta az X-ment, és akinek a nevéhez fûzõdik többek között a Jövendõ múlt napjai, és akinek az érdeme, hogy az X-men ott tart ahol (a Marvelen belül az ö univerzumuk a második legnépszerûbb és a legnagyobb a Pókember után) és Len Wein, akinek a nevéhez fûzõdik az ötlet, a 70-es években, hogy támasszák fel az X-men franchise-t halódó poraiból szerepelt a filmben.
8/10
Újvállalkozó 2014 jún. 07. - 19:33:11 8/10
(291/438)
8/10

Történetileg jó volt viszont az akciókat hiányoltam. Ugyancsak hiányoltam a film végén lévõ Trailert a következõ Marvel filmbõl és Stan Leet sem láttam a filmben, vagy csak figyelmetlen voltam?
offtopic
zottyo534 2014 jún. 05. - 17:12:06 Előzmény Sirius111
(290/438)
***SPOILER***
És az mi volt, hogy az ikszgént egyszerûbb beépíteni a legmodernebb polimerbõl készülõ robotba, mint eleve transzformert tervezni? Pedig az egész film film ennek a véghezvitelérõl/megakadályozásáról szólt,
10/10
CaptainAmerica 2014 jún. 05. - 16:39:24 10/10
(289/438)
Nagyszerû,nagyon jó humorokkal nekem a konyhás jelenet nagyon tetszett 10/10
9/10
mro26 2014 jún. 04. - 19:39:52 9/10 Előzmény Sirius111
(288/438)
Ezekbõl a felsoroltakból, csak a Rozsomák-Stryker kapcsolat az amit tényleg nem tudnak megmagyarázni hogy nem illeszkedik az Origins film sztorijához (NAGY BAKI az új film részérõl) viszont a többi

SPOILER

Mystique az magyarázható azzal hogy elfogták, kísérleteztek de késõbb megszökött/ Magneto kiszabadította és kb. kinyírtak ott mindenkit aki részt vett ebben és ezért jelentek csak meg késõbb a Sentinel robotok és jegelték az egész "bevetjük a robotkat" témát.
Jean meg azért van életben mert ez a film kb. semmissé tette a korábbi X-filmeket (kivéve talán az elsõ részt, az abban történtek még így is alakulhattak a már látottak szerint). De ez majd kiderül a következõ filmbõl 2 év múlva.
Sirius111 2014 jún. 04. - 18:10:33
(287/438)
Üdv!

Most kövezést fogok kapni sokat, de bevállalom...

Én bizony találtam hibát benne és olyan erõset, ami lerombolta az egész "múltbavisszamenõs" film részét...

SPOILER
Ha tévedek bocsi, de az "eredeti" múltban ugye Mistiqe jelentõs szerepet kapott az egész háborúban, ám itt kiderül, hogy 1973-ban elkapták és "szétcincálták"...
Azt már meg sem jegyzem, hogy eredetileg Stryker ugyebár Rozsomákot a vietnami háborúban szedi össze, itt meg ( már erõsen utána vagyunk ) az õrnagy mégis egy tejfölös képû suhanc...
Szerintem súlyos hibák, amik egy ilyen történetben igencsak szembetûnõk...
És beszélhetnénk még Jean Greyrõl, aki ugyebár él és virul, de benne alapból megtalálható a Fõnix...bár ezt még korrigálhatják a folytatásban...tehát ez nem feltétlen hiba....
SPOILER
9/10
robinho1983 2014 jún. 04. - 07:29:51 9/10
(286/438)
Csak azért 9, mert a gyors gyerek (sajna nem tudom mi a neve) nem szerepelt végig benne. Amúgy max lenne, de így 1-et muszáj levonni, sokat hozzátehetett volna a sztorihoz, meg a látványhoz.
zegorias 2014 jún. 02. - 23:48:54
(285/438)
A X-men mozifilmek közül ez a legérdekfeszítõbb legjobban összerakott példány. Jennifer Lawrence is elég jól össze van rakva.
10/10
András Bálint 2014 jún. 02. - 22:25:51 10/10
(284/438)
Hello Mindenkinek!

Úgy látszik kedvenc filmsorozatom újabb epizódja váltotta ki, hogy végre rászántam magamat a kommentelésre.
Elfogult vagyok elismerem, de önjelölt kritikus is, szóval mindkét oldalon állok, ha lehet ilyet írni. :D
A látvány, történet számomra tökéletes, az esetleges kaméleon-robotok Transformerses túlzott csillogása zavart egy csöppet, de ez a grafikai megvalósítás velejárója ugyebár... Imádom az idõutazós sztorikat, csak sajnos sok film elrontja (akár akaratlanul is). Ebben az esetben szerintem jól lett megalkotva a dolog, bár én arra gondoltam, hogy elõbb-utóbb úgyis elkerülhetetlen
SPOILER LEHETSÉGES
a mutáns vs átlagember csata (ez gyakorlatilag mindegyik filmben elhangzik, fõleg Magneto által), szóval a '73-as ügyködés inkább csak egy újabb idõhúzás. Mert Raven nem lõtte le a törpét, de Magneto felhúzta az elnököt, ráadásul ugyanúgy tart a mutánsok leölésétõl, mint azelõtt. Na de ez már egy újabb végtelen spirál. Ami nekem is szemet szúrt, az a stadion-White House combo, elég furcsa befejezés, nem túl sok békét sugall. A kedvencem a szupergyors srác lassított jelenete a Pentagonban, hát az valami zseniális. :DD
SPOILER VÉGE
Pár hete láttam a 6 részt, szóval képben voltam és izgatottan vártam a betevõ falatot, de repetáztam a hatás miatt. (Tegnap láttam haverommal és ma is megnéztem, most közelebb is ültem a durvább 3D feeling miatt, ajánlom másnak is ezt a módit. :D)

Szóval: 10/10.
buddyisrael 2014 jún. 02. - 17:20:02
(283/438)
szerintem a legjobb x-men rész lett, és egy hihetetlenül jó film.valóban volt benne némi dráma, és ezért volt jobb mint az eddigi bosszúállók vonalú filmek, mert azokban a drámának a szikrája sincs meg.jó, ez sem egy Elefántember volt de ahhoz képest, hogy egy marvel film, na.az akciók nagyon faszák, a látványt említeni felesleges, ilyen filmekben mindig ebbe ölik a maximum energiát, és ami még nagyon tetszett, hogy a rengeteg lassítás nem volt ostoba és gagyi, mint oly sokszor, hanem nagyon is profi és jól eltalált képsorok.
Irgum76 2014 jún. 01. - 10:32:18
(282/438)
"ebben a részben is elhangzott, hogy Magneto és Xavier együtt építették"
a kettõben mondják de az elsõkben kiderül, hogy nem is õk építették hanem a Bestia egyedül
SPOILER
az egész film akörül forog, hogy Misztik lelövi-e a gonosz kis törpét mert ha lelövi bevetik a robotokat és a jövõnek annyi
de Magneto bezzeg nyugodtan rávághat a Fehér házra egy egész nyomorult stadiont majd kiszedi az elnököt nem is szimplán a Fehér házból de egyenesen annak földalatti bunkerébõl természetesen bunkerestõl
de ez nem olyan fenyegetettség mintha szimplán lelõnének egy noném kis törpöt
röhej
SPOILER
10/10
offtopic
_Freddy_ 2014 jún. 01. - 07:09:00 10/10
(281/438)
Nézd meg az "X-Men: Az elsõk" címû filmet. Ott készítik el, sõt lehet még ebben a részben is elhangzott, hogy Magneto és Xavier együtt építették. :D
Pomaházi Roland 2014 jún. 01. - 00:43:44
(280/438)
Amúgy a Cerebrot az nem magneto és x professzor építette,vagy az majd a következõ részbe?
10/10
filmimádóó 2014 máj. 31. - 21:31:43 10/10
(279/438)
Ez a film nagyon jó lett, nekem nagyon tetszett. Pörgõs, látványos volt és a poénok is jók voltak. :DDD 10/10