8/10
sakit felut 2010 jan. 23. - 21:16:29 8/10
(341/441)
akkor szóljunk hozzá X-menhez is ha már ezt most néztem meg :-` .... nagyon szép képi világ, kamerás operatõrmunka, csak a cgi- k néha nem olyan részletesek ... változatos karakterek, akik maguk is érdekesen változnak, van pár fordulat .... nagyon erõs, jó a sztori is, örülök hogy láttam... csak beleraktak a filmbe pár ordító baromságot, ami miatt 2 pontot levonnék ..

amúgy ez inkább egy párszemélyes akció- dráma film, ami úgy picit jobban tetszett az Xmen- 1, bár azt régen láttam, meg kéne újra nézni :) ..

A kedvencem az Xmen- 2, egyértelmûen azt gondolom a legsokrétûbb, érdekesebb, gondolatokkal telibb rész mind közül. Emberiség fokú scifi szinten a legjobb képregény feldolgozás a Watchmen mellett. Igazából a Hellboy2 kicsit egyszerûbb meg fantáziáltabb, de az ami nekem még ezeknél is jobban tetszik a képregény feldolgozások közt. Az Xmen3- at meg szerintem nagyon elcseszték, az annyira értelmetlenül túlzott amerikai "mi vagyunk a jók" hülyeség lett sokszor, hogy 5öt ha adok rá, ha egyszer abba a fórumba keveredek :)
10/10
h.tibi91 2010 jan. 22. - 18:05:32 10/10
(340/441)
Nem rajongok kifejezetten a sci-fi ért, a x-men-t se képregényben nem olvastam, se az animációs sériát nem néztem, de ez kifejezetten tetszett.
10/10
atti1974 2010 jan. 04. - 20:53:01
(339/441)
Már kitárgyalták,425-Hsz.
10/10
toshiba321 2010 jan. 04. - 20:34:56 10/10
(338/441)
ez a rész nagyon tetszett de azt megjegyezném hogy az nem farkas hanem rozsomák ez elég durva fordítási hiba
Eszti181 2009 dec. 26. - 12:58:01
(337/441)
hát igen... de mivel nem vagyok képregény fan ezért teccik és am meg szerintem próbálj elkövetkeztetni a képregényrõl és csak magát a filmet nézd tudod: színészek hogy hozzák vissza a történetbeli szereplõket, látvány világ stb. És nem azt h mennyire hasonlít a képregényhez vagy sem. Pl: ott a Harry Potter melyik a jobb a film vagy a könyv? mind2 igaz a film nem hozza vissza annyira a könyvet de még is jó. 1 szóval akkor tudsz igazán élvezni egy filmet(ami elõször könyv/képregény volt) ha elkövetkeztetsz. Ennyire egyszerû;)

UI: Próbáld ki lehet h úgy jobban fog tecceni.
És igazad van mert vannak benne hülyeségek pl: Farkas és Kardfog soha nem voltak testvérek sõt igazából nem is derül ki hogy mi a kettõk közötti kapcsolat... meg h már alapból volt Farkasnak karma mert azt csak az ademantium beültetése után lett neki... De én ezek tudva is élveztem a filmet az egyik kedvencem;)

Puszika^^
Eszti181 2009 nov. 17. - 08:45:06
(336/441)
Én nagyon szeretem az x-men filmeket az összeset fõleg a másodikat imádom. Most az h kinek mi teccik az a maga dolga:) mindenkinek más teccik;) nekem pl nagyon bejött a film Hugh Jackman alakításáról nem is beszélve sok filmben láttam már de nekem akkor is öröké Õ lesz farkas/Logen:)
1/10
damienisback 2009 nov. 11. - 18:22:52 1/10
(335/441)
"akinek az eddig X-Men filmek tetszettek azoknak ez is tutti bejön majd."


pár hozzászólással korábban pont arról beszéltünk, hogy az elsõ 2-3 rész(nekem az elsõ kettõ jött be nagyon, a 3. nagyjából rendben volt) még bõven jó volt, ez egy rakás szar. mondjuk nem vagyok képregény fan, lehet, hogy ez a probléma, bár kétlem. pl a sin city, a sötét lovag(batman) és az elsõ 3 x-men film bejött, míg a hulk, pókember, korábbi batman filmek, a fantasztikus négyes és a watchmen baromira nem.
sandros5000 2009 nov. 11. - 18:10:18
(334/441)
Rozsomák és Kardfogú között nincs semmilyen kapcsolat, sõt zsigerbõl utálják egymást, õs ellenségek. Hasonló a képességük, mindkettõnek van öngyógyító képessége, és állati ösztöneik vannak.
Az X-fegyverben dolgoztak együtt, amirõl a film szól, csak Rozsi szerint egy pszichopata Kardfogú, a nevük sem egyezik Victor Creed és Logan, bár Rozsi nevét nem tudjuk.
10/10
Kendy 2009 nov. 11. - 17:58:24 10/10
(333/441)
Most néztem meg a filmet és tetszett nagyon!
:)
:D
Jól megcsinálták és nagyon látványos is lett a mû.
:)

Szórakoztatónak tartom a filmet és akinek az eddig X-Men filmek tetszettek azoknak ez is tutti bejön majd.
Jók voltak az eddig nem látott mutánsok is a filmben.
A story is ezzel a filmel már jobban összeáll nállam.

Bevallom nem olvastam a fórumon az összes hozzászólást de látom sokan hozzászóltak már a témához.

Nekem volt azért pár zavaró dolog a filmben ami lehet,hogy ki volt vesézve már itt.

Pl:
Régen olvastam 1 képregényt és abban ha jól emlékszem az volt,hogy Kardfog az apja Rozsomáknak.
Vagy én tudom rosszul és csak átírták a filmet?
Könnyen meglehet,hogy csak emlékeim csalnak meg és nem emlékszem jól erre a szálra a storyban.

A film végén tetszett X-Professzor cameoja is!
:)
:D
Magnetto kár,hogy kimaradt a cameokból õ az egyik kedvencem!
:)
:D
Tesza 2009 nov. 04. - 14:11:11
(332/441)
Ha meg a Ryan Reynolds alakította átoperáltra gondolsz , akkor meg nem értem milyen filmet néztél...
Tesza 2009 nov. 04. - 14:09:33 Előzmény Robeerto
(331/441)
SPOILER

Dehogynem szerepel... Talán még úgyis kezdõdik az 1. rész, hogy õk ketten harcolnak.. Csak más a színész.. Amúgy meg milyen fõ fõ mutánsra gondolsz ? Arra aki beültette ezeket a sz*rokat Loganbe ? A 2. X-men részben öli meg majd.. :)
IamWhoIam 2009 okt. 24. - 00:15:48
(330/441)
Nagyon tetszett! Sztem jól ki lett találva az egész!
9/10
Robeerto 2009 okt. 20. - 02:14:21 9/10
(329/441)
Egész jó film volt, bár az elsõ 3 rész nekem jobban tetszett. Például, ha valaki arra vállalkozik hogy egy jól befutott többrészes történet elõzményeit filmesíti meg, akkor elég aprólékosan kéne összerakni a filmet. Gondolok pl. olyasmire, hogy se Rozsomák bátyja se pedig a mindent tudó fõ fõ mutáns (aki végül túléli a végén) nem szerepel a korábbi, azaz történetben az ez utáni részekben. Ezt valahogy máshogy kellett volna megoldani szerintem, mindenesetre a film nem rossz. kb 7/10 vagy 8/10
9/10
Roberto016 2009 okt. 13. - 21:03:25 9/10
(328/441)
Jobb lenne ezzel kezdték volna az egész történetet nem az elõzõ 3 sz.r-al
Jó film!Engem lekötött:)
9/10
Ze74 2009 szept. 24. - 06:42:45 9/10 Előzmény Dros
(327/441)
Legalábbis nekem ez tetszett,bár az igazság az,hogy a harmadikat nem láttam,és az elsõ részre is nagyon jó..
sandros5000 2009 szept. 23. - 22:49:55
(326/441)
bocsi: olvasta a képregényt, kicsit fáradt vagyok és nincs kedvem kijavítani, biztos van még hiba...
Dros 2009 szept. 23. - 21:54:24
(325/441)
Olvasta a filmet?
sandros5000 2009 szept. 23. - 21:44:48
(324/441)
Látom már ki lett vesézve a film, de idõ szûke miatt én csak most jutottam a megtekintéséhez.
Nekem a legnagyobb gondom nem Jackman féle rozsomák volt, farkasnak az istenért sem fogom nevezni az tuti, hanem megint a hálivudi történet átírási baromság. Az egész film alatt nem tudtam azt meg emészteni hogy kardfog és rozsomák testvérek, remélem aki olvasta a filmet az sírt ezen, mert én igen, pedig tíz éve nem sírtam de hálivúdnak sikerült elérni.
A háborús spotok is jók lennének az elején, ha legalább egy picit utalna arra hogy rozsi kanadai, meg amúgy az egész x-fegyver is az volt, ezért volt szánalmas mikor a végén egy teljesen oda nem illõ mondatban utalnak a származására.
Történet egy-két égbekiáltó ostobaságot leszámítva nem rossz, vannak benne üresjáratok és pár felesleges karakter, mint pl Remy, vagy Gambit, már nem is emlékszem minek fordították, gondolom a póker klubok és egyéb szponzorok rendesen perkáltak ezért, ha más haszna nem is volt...
Szereplõk, hát meg kell valljam, Liv Schreiber szó szerint lejátszotta ami Jackman barátunkat a vászonról, mellesleg õ is rendesen felduzzasztotta magát, eddig is tudtam hogy van benne tehetség, de az egész film alatt alapjáraton mikor meg sem szólalt áradt belõle pszicho és szociopata kardfog figurája.
Deadpool, vagyis gondolom azt játszotta Ryan Reynolds, bár ki tudja, eléggé megkavarták a dolgot, mivel Ryan is idegesítõ mint a képregény figura, elég jól megoldotta a dolgot, még a szájmenés is jól ment neki...
Az akció jeleneteket tekintve az elsõ x-fegyver bevetés volt a legjobb, de a többi is rendben volt.

Összességében nem volt rossz film, egyszer mindenképp nézhetõ, de már várom az olyan képregényfilmet, ahol egy szakavatott is beleszól a dolgokba, hogy ilyen marhaságok mint a farkas, roszi és kardfog egyesülnek testvérként ne forduljanak elõ...

S hiányzott a kedvenc x-fegyver karakterem Rozsomák mellett, a Kósza, nagyon bírtam a karakterét míg Kardfog "testvéri" szeretetbõl le nem dobta egy tetõrõl...
SzeVi93 2009 szept. 23. - 20:05:43
(323/441)
Kíváncsi lennék azért,hogy mire van ekkora arcotok,de biztos kompenzálni akartok pár dolgot avval,hogy velem kezdtek el keménykedni.Megjegyzem,eléggé szánalmas.
De látom ki vagytok éhezve egy kis vitára.Õszintén szólva eléggé hidegen hagy,hogy mit gondoltok a filmrõl,én csupán véleményt nyilvánítottam.Ízlések és pofonok.Második része akkor is lesz a filmnek,amit én élvezni fogok,nektek meg lesz majd mit fikázni (alaptalanul).Szóval mindenki elégedett lesz,nem?
offtopic
wukovsky 2009 szept. 23. - 11:17:54
(322/441)
Ne is mond, vissza kell venni az edzés adagot, megint konvergálok az a limit felé, ami alatt csak gyerekek és szunyogok vannak. Habár télen jó, nem fázik a nagy izomtömeg révén, de nyáron a strandot leszámítva elég szenvedõs :D Irigylem is mindig az ilyen kis 55-60 kilós speedkarcsú vasalthajú répa nadrágos sutyerákokat :D