4/10
Cullangka 2013 jan. 20. - 10:20:42 4/10 Előzmény Cullangka
(401/441)
Tipikus olyan film, amit csak jó minõségben lehet megnézni, anno camerásan néztem nem értettem és élvezhetetlen volt, van amit jó ugyis de ezt nem, most eljutottam oda, hogy jó minõségben nézzem és egy 8-9et megérdemel, jól összerakták

spoiler
van pár bakis átfedés a korábbi filmekkel de hát mikor nincs:D
az egész filmben csak az öreg házaspárt sajnáltam nagyon:)
AvatáR Gil Maerth 2013 jan. 01. - 10:28:47
(400/441)
Rozsomák a khirály ! :) Már csontkarmokkal IS ! :D
Összesen 2 bug van (Xavier 2 lábon és Deadpool, mint néma), de az az elsõ kivételével belefér.
jó kis film ez. ezen az alapon lehet tovább építkezni.

10/7
10/10
offtopic
imrenyibalazs 2012 dec. 05. - 23:31:03 10/10
(399/441)
Most szólok, hogy lesz Spoiler!
Ebbõl a filmbõl hasonlítottam Logant a 87-es Predatorból Billyhez (az indiánhoz), de sok filmbeli figurához lehetne még hasonlítani;... De bírom ebben a filmben, hogy olyan szempontból árnyalt, hogy Logannek van pár tulajdonsága, ami társadalom-politikailag lehet jó is, de nem feltétlenül az... és a film, mely végig Loganrõl szól, elgondolkoztatja a nézõt, hogy õ Logan vonásait hogyan értékelje. Ez nem olyan film, ahol egysíkúan egy, vagy egy-pár narkós vandál a fõ gonosz, se nem egy pedofil, se egy akármilyen szélsõségesnek mutatott figura... és Logan sem menti meg a világot, csak ha vele normálisak, õ sem túl rossz, én ebben a filmben nem láttam olyan vadnak; az élete nem volt síma és ezeket a dolgokat elég jól ábrázolja a film...
Egy 2004-es Riddick már nem ilyen árnyalt, azt néha elõveszi az ember és nézi (persze azt is sokan szeretik, sokan nagyon nem, nem tudom, én még fogom nézni), de ez az X-MEN-film, ez úgy tényleg éretteknek készült.
Ez is erõsen Spoileres! - Az adamantium-beültetéses rész rámutat egy jó pár filmben elnagyolt dologra.
9/10
gondi78 2012 szept. 08. - 09:59:51 9/10 Előzmény laktáz
(398/441)
de ha geyszer rozsomák, akkor rozsomák.nem?
8/10
jonny0762 2012 aug. 20. - 20:43:25 8/10 Előzmény laktáz
(397/441)
nekem is farkas a kedvencem ,jo film 9/10,
10/10
laktáz 2012 márc. 03. - 11:01:45 10/10
(396/441)
Nekem mindig is Farkas volt a kedvencem.
Örülök, hogy Farkasnak fordították le, mert SOHA az életben ki nem ejteném azt, hogy rozsomák...

FARKAS FARKAS FARKAS FARKAS FARKAS FARKAS FARKAS FARKAS FARKAS FARKAS FARKAS FARKAS FARKAS FARKAS FARKAS FARKAS FARKAS FARKAS FARKAS FARKAS FARKAS FARKAS FARKAS FARKAS
:) ;)
Castia 2012 jan. 10. - 11:26:11 Előzmény _Freddy_
(395/441)
A karakter megalkotói is tisztában voltak vele, milyen állat a rozsomák, ugyanis éppen ez alapján alkották meg a szereplõt. "A név eredeti ötletgazdájának kilététõl függetlenül, miután Wein megkapta a feladatott utánanézett az állatnak, amelybõl egy szuperhõst kellett alkotnia. A Kanada egész területén honos, de az Egyesült Államokban is ismert ragadozó viszonylag kis termetéhez képest igen harcias és agresszív állat, mely a nálánál sokkal nagyobb betolakodókat is megtámadja ha területét védi." (wikipédia)
Rozsomák, akárcsak a névadója, kanadai, nem túl magas termetû de erõs (ez Hugh Jackmanre nem igaz, de nézz meg egy eredeti képregényt, mennyivel alacsonyabb a legtöbb szereplõnél), vad és agresszív, és még a saját fajtársait se nagyon viseli el a környezetében - emberi tulajdonságra lefordítva mogorva, emberkerülõ. Ja és karmai is vannak.
Szóval attól függetlenül, hogy annak idején az elsõ X-Men film fordítójának tetszett-e vagy sem a Rozsomák szó hangzása, illett volna megmaradnia az eredetinél, mert az alkotók nem véletlenül nevezték el így. Akkor te sem neveznéd hülyeségnek, hanem régesrég megszoktad volna. Semmivel se hangzik hülyébben, mint az hogy Pókember vagy Macskanõ.
9/10
offtopic
_Freddy_ 2012 jan. 10. - 06:05:00 9/10
(394/441)
Csak, hogy tisztában legyél vele, mit jelent a "rozsomák" szó:

Rozsomák:

Borzféle, nagytestû ragadozó állat.
Sok nyelvben otthonos vándorszó, valószínûleg szláv eredetû, s terjesztésében a legnagyobb szerepe a lengyel rosomak szónak volt, lehet, hogy a magyarba is onnan származott át. Zömök, izmos állat rövid lábakkal, kerek fejjel. A menyétfélék között a legnagyobb, és inkább emlékeztet medvére mind menyétre. A rozsomák az északi sarkkör környékén él, ahol szinte minden állatra vadászik a rágcsálóktól a szarvasokig. Falánksága miatt hívja a köznyelv torkosborznak is.

NA ÉS MOST FIGYELJ!!!

Az X-Men képregények egyik hõse, Wolverine a filmadaptációkban magyarul Farkas névre hallgat, habár angol nevének jelentése és a magyar képregény-kiadványokban elterjedt neve is 'rozsomák'. Szóval miért ne hívhatnánk Farkasnak ha nekünk úgy tetszik, amugy is szerintem a rozsomák (torkosborz) elég h**ye név neki.
9/10
TSkull 2012 jan. 10. - 05:22:28 9/10
(393/441)
Nem vagyok én képregénybuzi, dehát nem hiába vannak a szavaknak jelentései. Fruddy, vagy Freddy igazából teljesen mind1.
9/10
offtopic
_Freddy_ 2012 jan. 09. - 16:34:07 9/10
(392/441)
Magyarországon az emberek 98%-a hívja Farkasnak, a többi képregényb**i meg Rozsomáknak, igazából teljesen mind1.
9/10
TSkull 2012 jan. 09. - 10:53:35 9/10
(391/441)
A rossznyavaja egye meg, hát a wolverine az rozsomákot jelent, nem farkastb Beszarás van...
9/10
offtopic
_Freddy_ 2011 dec. 27. - 18:15:45 9/10
(390/441)
9/10
offtopic
_Freddy_ 2011 okt. 04. - 11:58:28 9/10
(389/441)
kár, hogy nem spoiler :D
buncow 2011 okt. 04. - 04:34:46 Előzmény _Freddy_
(388/441)
Hahaha, nem tudtuk, de köszi a spoiler-t, most már tudjuk, haha:D
Maczy 2011 okt. 01. - 17:28:52 Előzmény _Freddy_
(387/441)
Csak egy dolgot szeretnék a filmmel kapcsolatban megjegyezni,ami egy kicsit zavart a végén, persze sok esetben lehetne kukacoskodni minden egyes film esetében ,de az X-MEN nálam nagy kedvenc. Az X-MEN kezdetek esetében a film végén a Professzor, aki a helikopteres megmentõ szerepében tûnik fel a film végén, saját lábain lépked és ez ,mint tudjuk az X-MEN az elsõk 2011-es alkotásából, már igen fiatal kora óta nem erõssége!!! Ez a figyelmetlenség kicsit zavart a befejezésnél, de ha van vmilyen válasz az anomáliára, hát akkor az biz elkerülte a figyelmemet!
9/10
_Freddy_ 2011 szept. 21. - 17:28:28 9/10
(386/441)
***SPOILER***
tudtátok hogy a film legeslegvégén van egy olyan jelenet, hogy Deadpool a kezével odanyúl a levágott fejéhez és kinyitja a szemét? :D mert én ezt csak most látom elõször, mikor legutóbb néztem ilyen jelenet nem volt, nem ugyanazt néztem, hanem most töltöttem le..érdekes, a 2. részben lehet hogy visszatér, de ha tényleg Japánban játszódik majd, akkor nem tudom mit keresne ott :D és az is érdekes, hogy Stryker irányította, akkor hogy tudta ezt megtenni?
8/10
Rahar 2011 júl. 09. - 12:44:22 8/10
(385/441)
A film nekem nagyon tetszik, 10 pontból 8 pontra értékeltem. Nagyon jó alaptörténet, izgalmas cselekményvezetés és kiváló színészi játék jellemzi, a képi megvalósítás igényes. Én nem olvastam a képregényeket, tehát nem tudom, hogy a többi mutáns hitelesen van-e benne ábrázolva. Ez miatt viszont én ezt a filmet mindentõl függetlenül tudom megítélni és élvezni. Gondolom ezért tetszik nekem annyira, jobban mint a többi X-men rész, azok sokkal gyerekesebbre sikerültek és a harci jeleneteik is valótlanabbak. Természetesen elfogadom, hogy az igazi x-men rajongóknak kevésbé vagy nem tetszik ez a film, én is nehezményezem amikor például egy könyvbõl készült film nem hitelesen mutatja be a szereplõket és a cselekményt.
8/10
Rahar 2011 júl. 09. - 12:34:54 8/10
(384/441)
Nem olvastam az X-men képregényeket, annyit tudtam csak, hogy szerepel bennük egy adott karakterû rozsomáknak nevezett mutáns. A filmbõl ismertem meg és a jelleme, viselkedése nagyon hasonlít a rozsomákéra. Valamint a wolverine angol szónak valami isteni csoda folytán egyetlen egy jelentése van. De eme ritka nyelvi anomália nem lett kihasználva, hogy az egyszerû, tudatlan filmnézõket ne zavarja eme ismeretlen állatfaj neve, ezért inkább farkas. Természetesen elfogadom, hogy marketing szempontból jobban eladható, mint az intelligens mosópor. Csak az a baj, hogy akkor ennyi erõvel át lehetne nevezni a többi karaktert is, például ciklon helyett idõjós, Küklopsz helyett lángszem. Ezt is mielõbb meg kellene lépni, ki hallott már olyat, hogy ciklon, ez valami harci gáz? Küklopsz az már milyen néz, valami görög hõs? Ha a sok görcs nem ismeri a rozsomák fajt, akkor meg kell hagyni a sötétségben, mert tulajdonnévnek is jó, legalábbis nekem tetszik. Egyébként rozsomák helyett farkas annyira nem illik a karakterre, hogy ennyi erõvel hiúz, párduc vagy egyéb magányos ragadozó állat is lehetett volna. Ebben a karakterben annyira nincsenek a farkasra utaló jellemzõk, hogy akkor már miért nem blöki vagy öleb lett a neve. Szerintem nem igénye sok idõbeli ráfordítást, hogy valaki megnézzen egy valamivel kevesebb, mint egy órás természetfilmet, nekem fel is van véve. Elnézést, hogy ilyen hosszúra nyúl a mondandóm, de engem ennyire zavar ez a probléma.
10/10
offtopic
imrenyibalazs 2011 jún. 30. - 02:09:55 10/10
(383/441)
Nos, ezt is inkább az olvassa, aki már látta a filmet!
Ez a film többek között azt ábrázolja igen jól Logan karakterén keresztül, hogy lényegében bárki hogyan dühödik be/meg, ha bántják... -
Spoiler
- A film eleji akció, lövöldözés (Afrikában) kicsit John Woo-film jellegû, de ez a film nem hangsúlyozza ki, azok a mutánsok és Stryker sértetlenül megússzák, pedig az ott nem semmi (õk ilyen "profik").
Spoiler
A hangsúly az adamantium beültetésen van, azon is hogy Logan miért megy bele, de fõleg hogy az milyen. - Mondhatnám, ez itt a fájdalom bére, aki nem ilyen beteg, mint én és figyelt a filmre, értheti, mirõl beszélek... - Hugh Jachman jól játszik, a fájdalom bérét pedig úgy értem, hogy az egész film arról szól. Bocs, ha megsértek valakit, hogy ezt ide leírom, de a régebbi alkotások közül errõl legjobban a 87-es Predator szólt. Még van hasonló a pl. Rambo 2-ben (én Ramboból csak azt láttam) és a Lopakodók c. filmben; de eddig ez az X-MEN-film innen nézve (az általam látott filmek közül) a leghangsúlyosabb. - Ha még azt hozzáteszem, hogy Logan eszes, de lehetne pl. több fizikai ereje, az élet megtalálhatja a módját, hogy neki is "jusson rendesen"/ õ is "kapjon rendesen"...
10/10
offtopic
imrenyibalazs 2011 máj. 20. - 12:24:22 10/10
(382/441)
Most jut csak külön az eszembe, a régi klasszikusokban és sok mai, de többnyire kisebb filmben általában valami gonosz szörnyet kell legyõzni. Az eddigi X-MEN-filmekben ez másként volt és a következõkben is máshogy lesz ez. Itt a hõsök, még sokszor az aránylag pozitív fugurák is egymás démonai.