7/10
webteve 2009 máj. 12. - 18:49:03 7/10
(221/441)
Hat.Nekem valahogy kimaradt az osszes X-men.Pedig egyszer-egyszer megneztem volna oket,de valahogy mindig lemaradtam roluk.Azt hiszem nem is baj,amennyit lattam beloluk,az nem is tetszett annyira,hogy nagyon sajnaljam a dolgot.DE,ez film eleg jo volt tortenetileg es latvanyban is szerintem.Hogy a kepregenyhez pontosan mennyi koze van at nem tudom,de onmagaban eleg jo a tortenet.Viszont,hogy ezek mennyit szenvednek ebben a filmben az mar egy kisse uncsi volt.Neha teljesen ugy viselkedtek,mintha nem is mutansok ,hanem valami amator akrobata tarsulat.Tele volt tipikus hollywoodi klisekkel es akcios szenvedessel.Barmennyire is tetszettek az akcio jelenetek,mar nagyon vartam,hogy vege legyen.
sveta 2009 máj. 11. - 22:43:27
(220/441)
Azt sajnálom, hogy a többiek nem kaptak kicsit nagyobb szerepet, pl. Gambit, Deadpool, emiatt nálam ez a rész max. 7/10. Megérdemeltek volna kicsit több idõt, vannak õk annyira érdekesek , mint Rozsi.
10/10
juliuscesar 2009 máj. 11. - 20:40:18 10/10
(219/441)
Ez a rész felül múlja az elõzõ 3 részt.
Crush 2009 máj. 11. - 18:20:21
(218/441)
ww.gportal.hu/portal/posters
Crush 2009 máj. 11. - 18:19:42
(217/441)
Eladó külföldi Hugh Jackman (Farkas) cikkek, címlapok itt:
www.gportal.hu/portal/posters

Ha érdekel, írj!
justolder@freemail.hu
sipka 2009 máj. 11. - 17:30:38
(216/441)
Ez csak félig meddig igaz. Mivel amikor Deadpool csak álldogált akkor Ryan alakította, viszont amikor már verekedett akkor Scott Adkins.
Ryan nem igazán tudta véghezvinni a verekedõs jeleneteket :)
offtopic
sipka 2009 máj. 11. - 17:26:22
(215/441)
Igaz, igaz. De ha az se válna be, akkor ott van még megoldásként az atombomba :)
Zsoci22 2009 máj. 11. - 17:23:40
(214/441)
Milyen blama,hogy az utolsó jelenetekben nem is Ryan Reynolds játssza Deadpool-t,hanem Scott Adkins?????
7/10
tündemamusz 2009 máj. 11. - 15:42:38 7/10
(213/441)
Nagyon sokat nevettem rajta, mert tele volt hollywoodi sallangokkal :D
Az elõzõ részek jobban tetszettek, ez néhol nagyon mûvinek tûnt
sipka 2009 máj. 11. - 15:38:51
(212/441)
Tudom, mire gondolsz. Beléd kötök, avagy mégse? Õszintén, a nagy hajcihõben magam sem tudom. De mivel ez egy fontos téma, amelyet nem lehet megkerülni, simán kiverheti a biztosítékot a Port történelmében, így biztosan az jár most a fejedben: "Érezzem mázlistának magam?" Úgy érzed, fafej? XD
Piszkos Sipkába nem lehet csak úgy belekötni :P

De a viccet, és az átírt Piszkos Harry idézetet félretéve nem igazán látok esélyt rá (még így se), hogy eredményes találat szülessen. Fõleg miután elolvastam egy cikket, hogy a Mercedes-Benz létrehozott egy olyan járgányt, ami ellenáll a teáltalad megemlített 44-es Magnum töltetnek. Egyfajta speciális fémet, és aramidot kombinálnak, vagy mi :)
SPOILER
Szóval ha már ilyen kocsik születnek, akkor nem túl valószínû. Ám azért gondolkodóba ejtett ez az új információ, mivel elég közelrõl lõtték meg Farkas fejét ezzel a legendás fegyverrel.
SPOILER VÉGE
Szerintem tekintsük úgy erre a történésre, mint egy választóvonalon egyensúlyozó furcsaságra :P
Dantes 2009 máj. 11. - 13:17:18
(211/441)
Többszöri agymosás, amnézia...vedd így. Vagy hogy elcseszték...
sipka 2009 máj. 11. - 08:47:00
(210/441)
Azért Farkas létrejöttének történetét nem taglalják olyan hosszasan a képregényekben. Tehát a "pár száz számnyi" kiadás helyett valójában kb. 10-12-re kell gondolni :)
Az utána következõ sztorik már egészen másról szólnak, így nem szükséges a felhasználásuk ezen eredettörténet kapcsán.
A teljes hasonlóságot pedig nyilván nem várhatom el, de azért örültem volna ha egy kicsit erõteljesebben közelednek a cselekményt adó forráshoz.
Olyan szépen megoldotta pár comics film ezt a fajta procedúrát, így úgy érzem nem kívánok lehetetlen dolgot. Például Sin City, 300, Batman: Kezdõdik!, Oldboy, vagy éppenséggel az Akira, amit 2000 oldalas mangából készítettek (s az alkotás maga kétórás lett).
Szóval van itt követendõ példa, úgyhogy "NINCS DE" :D

1. Ez igazából személye válogatja, hogy kinek van rá igénye.
2. Spontán színezettel, de esetlenül.
3. Hmmm.. Hát mivel Blob a képregényben elég aktív (kövérsége ellenére) nem igazán vágtam, hogy itt miért lett ilyen tohonya zsíragy. Szánalmas.
5. Persze, de akkor is tiszta poén :)
6. Az adamantium örök veszekedési téma lesz szerintem, mivel én még mindig kételkedem az adamantium golyó hatékonyságáról. Vegyük az acélpáncélt amit említettél. Erõs, erõs, de ha ráejtek egy hatalmas tankot akkor igencsak eldeformálódik. Na mármost az adamantiummal nem történik ilyesmi, mert bitang szilárd, és masszív. Nem szabad összehasonlítani a két anyagot. Az acélpáncél egyébként sem leküzdhetetlen fém, mivel sok gyenge pontja van felületileg. Ám az adamantiumot úgy reklámozták, mintha egy elpusztíthatatlan tárgy lenne, amit csak a vulkán égetõ tüze tudna szétcseszni. Tehát ámulással fogadom, hogy egy kemény adamantium golyó áttudjon hatolni egy ugyanolyan képességgel rendelkezõ adamantium csontvázon. Nem tudom egyszerûen elfogadni.
Értelmesebb lett volna, ha a golyó kõkemény becsapodásától vált volna amnéziássá, mellõzve a tényleges koponyabehatolást.
9. Hát lehet... De azért elég nagy marha volt, hogy közel ment a fekvõ csajszihoz (fõleg hogy tudta mi a képessége). Tiszta ökör :P
twillight 2009 máj. 10. - 23:12:05
(209/441)
Lássuk, tudunk-e enyhíteni a bajodon!

***SPOILER***

Ja, jó lenne, ha azt a párszáz számnyi képregényt összeturmixolhatnák egyetlen filmben, és 2 hónapig popcornon élnénk hogy végignézzük, de ez talán mégsem volna olyan jó.
Én két dolgot nem szerettem: Rozsi és Kardfog kapcsolatát túlontúl tisztázta, és a másik, hogy amennyire tudom Rozsinak eredetileg nem voltak karmai (amúgyis elég szerencsétlenül néztek ki azok az ujjszerû izék).


1. Én meg örültem neki, hogy nem kellett egy taknyos kölyköt bámulnom félórát.
2. Viszont cserébe gyorsan, majdhogynem spontán szinezettel ment le az egész jelenet.
3. Örüljünk, hogy egyáltalán életképes volt Haspók!
5. Valahogy szerepeltetni kelett az elektromos fickó képességét, meg a tudtakontrollt (bár a begépelés lassú, és a "decapitate" parancsnál én is eléggé meresztettem a szemem kínomban).
6. Az adamantium golyók pl. jó kezdõsebességgel és kis becsapódási felülettel rendelkeznek lõfegyverbõl kilõve. Az acélgolyó is átviszi az acélpáncélt, míg az acélkard bajosan.
9. Strykernek mindíg mindenre volt ellenszere, nem?
10/10
Zyppho 2009 máj. 10. - 21:38:20 10/10
(208/441)
A gondolatmeneted nagyon ott van! XD
offtopic
Kattrin 2009 máj. 10. - 21:21:56
(207/441)
Micsoda korrekt kritika!
sipka 2009 máj. 10. - 21:13:39
(206/441)
Kielégítõ látványkatarzis és karakterbemutatás. De hogy alig van köze a képregénybeli Farkas történethez, az is biztos. Ismét szemtanúja lehetünk egy család barát verzió megalkotásának, ami nem meri bevállalni a komolyabb tónusú érzelmi töltetet. De nem baj. Így is kapunk egy élvezetes sztorivonalat, ami ugyan eltér néhány száz pontban, ám mégse okoz keserûséget a képregényeken felnõtt populációnak.
Hisz melyik comics-movie valósította meg eddig az eredettörténet fõbb szerkezeti szakaszait? Hát nem sok... A modernizáció, és a mai igényeknek megfelelõ átretusálás érthetõ, és jogos érv lenne a cselekmény ilyen szintû átkomponálására, de azért nem kéne ennyire semmisnek tekinteni a valódi kezdeteket. Ám mint mondottam: szórakoztató popcorn film született.
S akkor most jöjjön néhány alapvetõ hiba vagy negatívum, ami zavartságot okozott a játékidõ végigülése során:

SPOILER
1. Farkas fiatalkorát 2 percben lerendezték. Ez nem igazán tekinthetõ hibának, csak gondoltam megemlítem mert engem baromira zavart.
2. Amikor az ifjú Farkas leszúrja (elõtte eltitkolt) igazi apját, akkor olyan szerencsétlenül oldották meg azt a beismerõ vallomást: "Öhh....Én...öhh..vagyok az igazi...öhhh.....apád...". Kínos :)
3. Amikor Farkas kiakarja faggatni Blob-ot, hogy hol van Viktor, akkor a teleportálós fickó azt javasolja, hogy bokszoljanak egyet... HOGY MI VAN? Engem ez a jelenet teljesen arra a játékra emlékeztetett, amelyben akkor mehettem tovább a következõ pályára ha megfelelõ gombkombinációkat lenyomva eltáncoltam egy számot. Értelme nem volt, de legalább színesítette a játékmenetet :)
4. Az érzelmek szappanopera jellegû váltakozása. Most ennek prezentálására bemutatnám Farkas gondolati reakcióit a szeretett nõjével kapcsolatban:
-Imádlak!
-Jajj kinyiffantál, megbosszullak!
-Átvertél! Utállak!
-Nem mégis csak szeretlek!
-Jajj, megsérültél! Nem akarom, hogy bajod essen!
-Te ki vagy? :P
Elég fárasztóak ezen történeti ciklusok :)
5. Stryker egy számítógép segítségével utasításokat ad "Deadpool"-nak!!!! Mintha egy kibaszott videojáték lenne az egész harc!! Beírja hogy lefejezés, meg hasonlók... Égõ!!
6. Az adamantium golyók áttudnak hatolni az adamantiumon.. He? Ez most komoly? S hogy? Akkor miért nem tudja Farkas levágni az egyik karmával a másik karmát? Hülyeség a köbön.
7. Deadpool, Ben Wade-ként sokkal aktívabban harcolt mint a filmvégi zárójelenetben. Nem kellett volna inkább normális állapotában hagyni?
8. Kardfog könnyekig fakasztó segítsége Deadpool legyõzésében. Papírzsepit mindenki vigyen magával :D
9. Farkas csajának konfliktust megelõzõ képessége. Elég lett volna megérintenie egy óvatlan pillanatban Strykert, és nem lett volna több probléma.
SPOILER VÉGE

Igaz, hogy csak negatívumokat soroltam föl, de a látszat csal, mivel tényleg nem volt rossz. Szórakoztató (Gambit jó fej) és szemkápráztatóan látványos (mondjuk 150 milkóból nem csoda).
A folytatást pedig már bizonyosan elkönyvelhetjük: Irány Japán!
10/10
Footballer 2009 máj. 10. - 20:18:01 10/10
(205/441)
10/10!
Nagyon nagy film! Imádom!
Azt én sem értem, hogy Victor hová tûnt!? Valaki meg tudná mondani!? :)
10/10
sylviebaby 2009 máj. 10. - 11:02:00 10/10
(204/441)
Régebben láttam az X-men 3 részét, de nagyon szeretem azokat is ,de hát ez meg csúcs :) 10/10 persze:) A szereplõk is nagyon ott vannak,meg úgy az egész film:) csak azt nem értem, hogy mi lett Victorral..vagyis hogy hol van a többi részben..van valami szerepe?
10/10
bbenjoe 2009 máj. 08. - 22:40:11 10/10
(203/441)
Szerintem nem csoda, hogy ott van rajta a 16-os karika.
De ez egy über jó film! 10/10
6/10
Hörcsögg 2009 máj. 08. - 21:59:57 6/10
(202/441)
A 12-16 éves korosztálynak készült.
10/6