Téma: Yoo Gong

hanguktaekwondoo 2017 júl. 06. - 12:24:47
(687/687)
nem öszöm kutyát.
Vegetáriánus vagyok
hanguktaekwondoo 2017 júl. 06. - 11:39:39
(686/687)
Ezen a képen én vagyok a blöki?
csak miheztartás végett kérdezem
Maryu 2017 júl. 03. - 21:05:54
(685/687)
Lee Phillip-et a The Legend-ben láttam elõször és nagyon tetszett az alakítása.
Sajnos kevés filmben láthattuk eddig és úgy néz ki, abba hagyta a filmezést. Utoljára a Faith-ben játszott egy kisebb szerepet, a felvételek közben megsérült a szeme (súlyosan) és, úgy tûnik ezért fejezte be a filmezést. Aztán lehet az is belejátszott, hogy õ Amerikában született, és ott nevelkedett fel. Talán ezért nem lett igazán sikeres Koreában.
hanguktaekwondoo 2017 júl. 03. - 19:51:06
(684/687)
A minap átfutottam a Secret Garden nevezetû agyonhájpolt, véleményem szerint ritka tré õssorozatot
és újfent szembesültem a nagy ténnyel, hogy szemétdombon is lehet kincsre lelni.
Az ötlet remek, ráadásul a jelenség, mint olyan létezik is.
Nagy várakozással tekintettem tehát a mû elé.

Már az elsõ rész elsõ felében kiderült, hogy a rendezõ primitív beton, akit a fantáziátlan és csak lóvéra törekvõ producerek sémaelvárásai rángatnak egyfajta ál -intellektuális dróton.
Ebben a sztoriban nagyon sok lenne: a testcsere megviseli a pszichét,
hat magára a testre,
a szívcsakra bepörög oszt les, a két egyén környezetének reakcióiról nem is szólva.

Gyengécskére sikerült és hiteltelenre.
Sok rossz koreai sorozatba néztem már bele, de talán ez volt az egyetlen, ahol egyes jelenetek alatt komolyan unatkoztam.
nem hittem a szememnek.

Érzelgés persze volt bõven, de nem tudtam velük együtt zokogni, mert
1. az egy Song Shi-kyung szám -õ se vette túlzottan komolyan - meg Yoon Sang-hyun lírai Here I am -jén kívül
/2:15 -tõl/
https://www.youtube.com/watch?v=YeB0BhH_OX4&t=137s

a zene egy nagy rakás mûanyag szar volt.
Az énekesek/-nõk egyszerre akartak szenvedni, erotikusan vonszolódni, filózni az élet dolgai felett
és meggyõzõek is akartak
de nagyon lenni.
Így kijött egy színvonaltalan vernyákolás, ami az egész filmet végigkísérte.
Mondom, megkönnyebbülés volt, amikor hyung néha rázendített.
https://www.youtube.com/watch?v=DH5Jpv8xGQg

Jót tett neki hogy késõn került a buliba, õ már soha nem fog elkurvulni.
és nem csak ezért.

2. A fsz. hölgy kritikán alul teljesített.
Engem nem érdekel, hogy a koreaiak imádják, Ha Ji-won rossz színésznõ.
két dolgot tud: vicsorogni, meg mesterkélt -hegyesen nézni.
Ez egyszer érdekes, aztán már láttuk, harmadszor várjuk a folytatást
negyedszer
inkább nézzük a díszletet mögötte.
Azzal viszont egyetértek, hogy õ a koreai andzselia dzsoli.
Egyforma mennyiségû talentum szorult beléjük.

Sajnos, a hölgyet elég sokszor mutatták.
A direkt otthagyott tejhabtól meg már csömöröm van
ki kéne már vmi mást is találni
https://www.youtube.com/watch?v=QuqrqKsmxgk

Még sírni sem tud úgy, hogy elhiggyem.
Miféle nõ az, aki, ha úgy kívánja érdeke, még a könnyekkel sem képes hatni a lelkemre.

te jó isten.
Ezzel az erõvel bárkit Hyun Bin mellé állíthattak volna.
Csak meg kellett volna elõször tanítani, hogyan fújta ki a szemébõl Yoon Eun -hye a haját a 2007 -es Coffe Prince -ben, ha vmi nem tetszett neki.

Ahogy koreai topikokban szokás mondani: a kémia
nem mûködött.
Ha JI -won bájtalan és merev mint színésznõ.
lehet, hogy magánéletben pályán van, de ennek legalább minimum át kéne sugározni.
mindegy.

A másik missz, a 2000 -es Korea Szépe mérföldekkel jobb volt nála
-ami vhol lesújtó egy színésznõre nézve- de szegény mintha nem mert volna játszani.
A rendezõi elvárások páncéljában fészkelõdött.
Olyan volt rajta, mint egy szellemi míder.
Idõnként már szinte vártam, hogy vakarózzon egy jót.
elnéztem volna neki.
Egyébként szép volt, gonosz és kellemesen frusztrált, ahogy egy koreai femme fatale -hoz illik.
Sztem kibírna egy komolyabb hangvételû szerepet a hölgy.

A csávók összehasonlíthatatlanul többet raktak le az asztalra -talán mert rájuk épül az egész.
Hát adtak nekik egy kicsit több teret.

A baltafejûvé szabott Hyun Bin most keveset mutogatta a grüberlijét -ezt Min-Rintõl tanultam ;-)- de el kell ismernem, a legtöbbet hozta ki ebbõl a marhaságból.
Természetes, egyéni humora gyakran jól és jó helyen árnyalta a karaktert, és ami a legjobban tetszett, hogy nem vitt túlzásba semmit.

A testcsere a férfinak hálásabb szerep: simán rámehetett volna az olcsó hatásvadászatra,
dõlhettünk volna kétpercenként a röhögéstõl, de õ inkább maradt a finom érzékeltetésnél.
Ebbõl láthatta a nagyérdemû, hogy ez az arrogáns vadparaszt nemcsak cuki tud lenni.
Jól eltalálta a figurát, viszont végig hiányérzetem volt,
köszönhetõen a stábnak
és a dresszelt vagy tán egyszerûen csak középszerû forgatókönyvírónak.

Azt mondjuk egyik ocsmány melegítõjében sem tudta velem elhitetni, hogy õrülten odavan Ha Ji-wonért,
de, tekintve a hölgyet, nos, nem hibáztatom hyungot.

A Yoon Sang-hyun által megformált zûrös -bohém hallyu sztár alakja volt a legösszetettebb, viszont jobban is sikerülhetett volna.
Nem gyõzöm hangsúlyozni:
végig olyan érzésem volt, mintha hámot raktak volna a színészekre.
De hát ez nem újkeletû tapasztalás a koreai médiában.
Még mindig az õ karaktere volt a legemberibb.
Ez a Sang -hyun alig játszott valami értelmesben, mégis,
természetes jóindulata és ösztönös tehetsége révén
egy Yoon Eun-hye -hez, egy Gong Yoo -hoz vagy egy Kang Ji-hwanhoz hasonlóan -a sor természetesen folytatható- tényleg szarból is aranyat tud csinálni.

Így tett pl. a Take Care of the Young Lady c. szégyenmenetben,
ahol Eun-hye kisasszonnyal egymást locsolgatták fel , hogy legyen erejük azt a gyalázatot emelt fõvel végigforgatni.
Emiatt a kölcsönös respect miatt, no meg azért, mert ott belül még megmaradtak tisztának, a My Fair Lady címre is hallgató katasztrófa valójában nézhetõvé vált,
és, megvallom, én azért néztem végig, hogy ezzel is fejet hajtsak elõttük.
mert tisztán látszik, mennyire megalázta õket ez a mélyen kvalitásaik alatt fetrengõ meló.
de hát el kell menni a bótba nekik is.

Ebben a Secret Garden se nagyobb durranás max. az ötlet miatt, amit vétek volt ilyen kidolgozatlanul hagyni, nagyobb volt a felhajtás.
Az alázat emel, Yoon Sang -hyun fejet hajtott és idõnként pompás jeleneteket rettyintett.
Fighting hyung.

A kaszkadõriskola vezetõje, Lee Philip, ha jól emlékszem, Maryu egyik kedvence ;-), kellemes meglepetést okozott.
https://www.youtube.com/watch?v=expquwcEmJk

Érthetetlen számomra, miért nem kapott nagyobb teret a filmben
-mint ahogy az is érthetetlen, miért kellett erõltetni a meleg vonót Oska és a Farkas Piroska között, mert csak lógott a levegõben, idegen testként, hiszen Yoon Sang-hyun olyan full heteró, hogy nagy meló lenne neki homokzsákot játszani.
Még jó, hogy a rendezõnek nem jutott eszébe a szépszemû -harapom a seggit- Lee Philip erre a melóra.

Ennek a búsongó juhászkutyának ugyanis komoly aurája van.
Az a fajta, akinek meg sem kell szólalnia, már elmond egy egész történetet, akár egy rezzenetlen pillantással.
A koreai filmipar nem olyan gazdag, mint hiszi magáról:
bõven vannak tehetségek, de igazán, nagyon jókkal korántsem lehet Hant rekeszteni.
Ez a Lee Philip közéjük tartozna, ha hagynák.

A koreai média még ott tart, hogy azt tártja a bõség jelének, ha pocsékolhat.
Vehetne órákat a rócsildéktól, mielõtt hangyásodni kezd.
Másképp a tücsök sorsára jut.

Mivel ez a Lee Philip ritkán kerül szóba, és Maryu is kedveli, tribute neki egy képpel
hanguktaekwondoo 2017 júl. 03. - 19:38:44
(683/687)
Kedvelsz, Janka?
Nal csoáhé?

csincsa?
hanguktaekwondoo 2017 jún. 16. - 18:28:01
(682/687)
Maryu 2017 jún. 16. - 18:22:35
(681/687)
Attól félek õt nem lehet banánnal csalogatni.
hanguktaekwondoo 2017 jún. 16. - 18:17:56
(680/687)
Egy kis gyömbérrel, vörös- , fok-, és metélõhagymával összefõzve kiváló levest lehet belõle készíteni.
A szójaszósz illetve a kókusztej fontos adalék, nem szabad róla elfeledkezni

http://www.grouprecipes.com/52476/bat-soup.html
hanguktaekwondoo 2017 jún. 16. - 17:59:22
(679/687)
ez meg egy koreai denevér
Maryu 2017 jún. 16. - 14:19:12
(678/687)
Most, hogy így láttam (ezen a videón) a denevéreket, azt mondom egész aranyosak.
Csak annyi rémséget mondanak róluk....

Talán azért olyan ijesztõek, mert feketék és nagyon gyorsan röpködnek, mint egy lökhajtásos gép, és az egy szobában .... hát nem éppen szívderítõ, amikor a fejed felett teszik ezt. Én speciál majdnem összetojtam magam, csak a rémülettõl még az is bennem rekedt. Brr...

Köszönöm a szép virágot és a jó tanácsokat. Tartok ezentúl egy nagy törülközõt és némi banánt a kezem ügyében. A banánnal biztos könnyebb lesz kicsalogatni õkelmét.

Most látom, hogy van fehér denevér is. A hondurasi fehér denevér.
hanguktaekwondoo 2017 jún. 16. - 09:13:48 Előzmény Maryu
(677/687)
Maryunak
https://www.youtube.com/watch?v=de8oCojZTt4

Köszönöm :-)

A denevért törülközõvel kell megfogni :-)
Ha van kesztyû /a munkásfajtából/ még jobb.
A banánt nagyon kedveli,
ha vakargatod, szövegelni kezd :-)

https://www.youtube.com/watch?v=OZoBuOsQ56U
kaboca12 2017 máj. 06. - 23:51:58
(676/687)
Mi törtènt veletek, h napok óta csönd van itt a világ keleti oldalán?
Èn tegnap voltam egy lightos összejövetelen, ahol szakèval kínàltak. Az volt az üvegen, h japán rizsbor. Nem tudom, h Japànban milyen is ez, de ennek se íze, se bûze nem volt. Újbb csalódás a török kávèm után. Ezek után már fèlve kóstolok meg minden ilyesmit.
Maryu 2017 máj. 01. - 20:48:54
(675/687)
Az eredeti Toji Templom. Ami egyetlen szög nélkül épült. Csak fából.
Maryu 2017 máj. 01. - 20:46:50
(674/687)
És ez a Japan Railways poszter.
A kiotói Toji templomról.
Maryu 2017 máj. 01. - 20:43:46
(673/687)
Vagy ez a hagyományos hidacskával.
Maryu 2017 máj. 01. - 20:31:25
(672/687)
Ma láttam pár gyönyörû japán témájú fali posztert.
Mint ez a japán kert a pavilonnal.
Min-Rin 2017 ápr. 27. - 12:32:41
(671/687)
1970. május 29-én adták át a forgalomnak azt a felüljárót, amely a Seoul Station mellett vezetett el. 1975-ben további szakaszt kapcsoltak hozzá, a Seoul Plaza elõtt húzódó részt. A közúti felüljárót 2006-ban veszélyesen elavult állapota miatt lezárták.
Négy évvel ezelõtt aztán megszületett a terv a Szöul nyugati és központi részét összekötõ régi felüljáró átalakítására hét környezõ terület, köztük a Seoul Station és a Namdaemun piac bekapcsolásával. A mintát a Nem York-i High Line Park szolgáltatta. A tervezésnél földrengésbiztos szerkezetet hoztak létre. A célra 59 milliárd wont (52 millió USD) fordítottak.

A felüljárón megépített park a Seoullo 7017 nevet kapta, amelyben az elsõ két számjegy az eredeti építmény, az utolsó két számjegy pedig a park átadására utal.

A közel kilométer hosszúságú sétálóutcára tizenhét feljáró vezet fel, rajta kávézók, utcai piacok, virágüzletek és a színpadok is megtalálhatók lesznek. A lépcsõkön és rámpákon felül mozgólépcsõk és liftek segítik a le- és feljutást. Több mint 24 ezer növény összesen 228 faj egyedei teszik természetközelivé. Fenyõfélék, almafák, berkenye- és galagonyabokrok, rózsafélék kapnak helyet, közülük sok a téli idõszakban is barátságos környezetet biztosít majd. Az elhelyezett növények neveinek kitáblázásával nemcsak zöldfelületet, hanem a látogatók botanikai oktatását is megcélozták. A biztonság érdekében 29 térfigyelõ kamerát helyeznek el a környéken.

Akinek van kedve, körülnézhet.
https://www.youtube.com/watch?v=2OygWV35Zr0

Mindez a számítások szerint egyszerre 50 ezer ember ott tartózkodását, pihenését fogja szolgálni.

További képek:
http://uticelkorea.blog.hu/2017/04/27/park_a_feluljaron_seoullo
Min-Rin 2017 ápr. 27. - 10:31:39
(670/687)
Tudtam bizony! A növény szára korántsem olyan csodaszép mint a virágja. Szerintem a szár is a virág védelmét hivatott szolgálni szõrösségével, egyebekkel. :)

Rád hasonlít? Ezen még tûnõdnöm kell. :)))
hanguktaekwondoo 2017 ápr. 27. - 10:24:27
(669/687)
mér?
elmélyül õ is.
tehetséges.
Min-Rin 2017 ápr. 27. - 10:20:52
(668/687)
Persze! Hana, dul, szet és kedvesen fenéken billentem hogy menjen, ne zavarjon az elmélyülésben. Úgyis egy gazember. :))