eIemes 2015 nov. 07. - 09:00:09 Előzmény wendorion
(347/407)
ez bármely mozifilmre igaz, sõt, az ÉLET nevû egyrészes, több évtizeden átívelõ alkotásra leginkább.
offtopic
filoszemitabélus 2015 nov. 06. - 19:33:07
(346/407)
Magyarország szerencsére megoldotta a zombi kérdést egy kerítéssel. Legyen a zombik a németeké! Biztosan fellendítik a gazdaságot.
offtopic
Strategist 2015 nov. 06. - 19:29:25 Előzmény Sz Peter
(345/407)
Már hónapok óta itt vándorolgatnak, és te még most sem hiszel benne? :D
Sz Peter 2015 okt. 29. - 17:29:28
(344/407)
Mi logika van egyébként is egy zombi létezésében?
wendorion 2015 okt. 29. - 17:27:05
(343/407)
Szigorúan csak azoknak ajánlott akik függetleníteni tudják magukat a logikátlanságok határtalan tömegétõl. :(
offtopic
eIemes 2015 júl. 08. - 08:02:13 Előzmény Attila Papp
(342/407)
Téged gyerekkorodban vert az apád, ugye?
eIemes 2015 júl. 08. - 07:59:12 Előzmény Giokute
(341/407)
Abban a különös szerencsében volt részem, hogy elõbb olvastam a könyvet, és csak azt követõen láttam a filmet.
Fordítva meg sem történhetett volna, zombifilmet nem nézek, csak hüledeztem, hogy Brad Pitt ilyennel foglalkozik.

Azon "megfilmesítések" közé tartozik, ahol a könyv csupán inspirációt, címet, nézõpontot és néhány ötletet adott a filmkészítõknek. Ez érthetõ is, hiszen a könyv nem egy történetet mesél el, hanem tucatnyi történetet, a fõszereplõ ENSZ alkalmazott csupán lejegyzi azokat a beszámolók alapján. Ebbõl nem lehet filmet csinálni :-) viszont a történetmesélés helyett a világot körbeutazó ENSZ alkalmazott, aki személyesen találkozik a helyi emberekkel és részt vesz az eseményekben: ez igen. Viszont így ki kellett találni a fegyvert is a zombikkal szemben (a könyvben errõl nincsen szó).

A könyv tulajdonképpen "körbejárja" a földet, több tucatnyi országból származó beszámolókat hallhatunk (ajánlom a hangoskönyv változatot, minden fejezetet angolul, de az adott országból származó ember olvas fel, tehát a német fejezet német akcentussal, a japán fejezet japán akcentussal hallható, az összekötõ szövegeket pedig a könyv szerzõje olvassa).

Amiben a film megõrzött valamit a könyv értékeibõl: az egyes országok, egyes kultúrák, sõt: személyiségek jellegzetesen eltérõ viselkedése, szemléletmódja, stratégiája, amivel felveszik a harcot a járvánnyal szemben. A "családi dráma" és a számos "utolsó pillanatban" jelenet minden amerikai film kötelezõ kelléke, ezt bocsássuk meg nekik (az Agymanókba sokkal kevésbé passzolt, mint ebbe).

Nem szívesen pontoznám, mert a témaválasztástól továbbra is viszolygok, de az ötletek adaptálása és a megvalósítás kifejezetten jól sikerült.
Kyatto Miyuu 2015 júl. 07. - 16:47:35 Előzmény Attila Papp
(340/407)
Kérlek, tanulj meg írni.
Attila Papp 2015 máj. 25. - 11:21:33
(339/407)
EZ egy nagy szar film. Ez egy posztapokaliptikus családi film. Nincs benne semi erõszak . Amik látványos jelenetek letek volna azokat elb*szták mind fizikai mind logikai stzinten . Pl amikor a az agyhalot zombik egymáson másznak fell és ezt csak akor veszik észre amikor felmásztak ritka elcseszet jelenet fizikailag enyi zombi egymást nyomná agyon logikailag meg a hangra vonzódó zombik nem kapuhoz vagy a hangszórókhoz mentek hanem a fell egy random pontjához és ebõl is kimardt a vérengzés kölõnõsen idegesitõ volt amikor a falra mászo zombikat helikopterol lõték sehol egy szészagatot testrész de a felmászó zombik felhuzták az alatük lévõ 4-5 rétegnyi zombit fizika kikapcsolva pedig kurva jol meglehetetvolna csinálni ha direkt csaltáták volna oda és a darabokra lõt zombik hulláin másztakvolna fell nem let volna idegesitõen elfosot jelenet. . Másik nagyon idegesitõ jelenet amikor kinéznek az ablakon egy atomrobanás allatuk persze a felét kitakarja a kib*szot ablak semi vita elõte hogy bevethetó e stb társadalmi vita semi más jelenet arol a területrõl csak menek a repülõvel egy atomvilanás azt tájképek tovább .
Egy Z világháború cimû filmnél nem családi posztapokaliptikus kincskeresésre számitok hanem totális háborura a zombik ellen .
1/10
Giokute 2015 febr. 28. - 18:06:52 1/10
(338/407)
Erõsen túlértékelt ipari hulladék.
szokásos n+1
Attól még, hogy drága színészek játszanak bent nem lesz valami automatikusan jó
10/10
szabogöttin 2015 febr. 24. - 22:10:53 10/10
(337/407)
Nekem nagyon tetszett. Végig izgultam a filmet. Még épp befogadható és élvezhetõ, nem volt túl horrorisztikus. Érdemes megnézni.
Arnold Szente 2015 jan. 07. - 20:41:35 Előzmény barna pólós
(336/407)
bõvített változatban ( kimaradt jelenetekben) több vér van mint az egész filmben, mint pl amikor levágja a kezét.
barna pólós 2014 dec. 19. - 12:56:11 Előzmény Roberto DiCapribogyó
(335/407)
Én válaszolok a korábbi nickem helyett.

SPOILER!
Nekem csalódás volt a film, ez nem egy zombifilm, hanem egy családi limonádé akciófilm. Nincs semmi mélysége, a párbeszédek bárgyúak (- Az elnök meghalt. - Szükségünk van rád. - Vagy az az idióta tudós.), nem mutatnak benne vért (egy zombis filmben!). A legeleje jó volt, de lehetett volna hosszabb. Mutatnak egy másodpercre egy repülõt, egy helikoptert... Mikor egy család házában vannak, az is annyira sablonos, annyi történik, hogy felmenekülnek a tetõre, és be a helikopterbe. Aztán kétszer menekülnek egy repülõtérrõl. Ez számomra nem volt nagy akció. Lezuhan a repülõgép. A végén jó ötlet volt, hogy beadta magának, de az, hogy elsétál egy csapat zombi mellett, nem egy nagy csúcspont egy filmben. A film kezdete és a jeruzsálemi rész tetszett. A szõke, hosszú hajú szépfiú meg nekem nem illik egy zombis filmbe fõszereplõnek. Nézd meg a 2004-es Holtak hajnalát, ha értelmes akciót akarsz látni és igazi horrorjeleneteket egy zombis filmben, meg posztapokaliptikus hangulatot. De ez csak az én véleményem, kinek a pap, kinek a paplan.

SPOILER VÉGE
8/10
Újvállalkozó 2014 nov. 23. - 20:26:43 8/10 Előzmény Kulcskészítõ
(334/407)
8/10

Romerohoz fel kell nõni, azért unalmas számodra, mert nem értetted. Ez egy kicsit másfajta zombis film, de ez is jó volt. Nekem tetszett, érdemes megnéznie annak, aki szereti a zombis filmeket.

Most néztem meg itthon a bõvített változatott, és azt vettem észre, hogy a végén nem látszik a Pepsi logó, amikor iszik az automatából. A moziban tényleg Pepsi volt, vagy csak én emlékszem rosszul?
9/10
HurryKan 2014 nov. 22. - 00:41:38 9/10
(333/407)
Kimondottan jól sikerült. Zombi filmek között a jók közé tartozik. Brad Pitt helytállt ezzel a kockázatos filmmel. 10/9
7/10
-NOMAD- 2014 aug. 31. - 18:41:03 7/10
(332/407)
És az értékelésem inkább 5, mintsem 7. Nem tudom miért pontoztam így túl. :S
7/10
-NOMAD- 2014 aug. 31. - 18:40:27 7/10 Előzmény Roberto DiCapribogyó
(331/407)
Gondolom tisztában vagy vele, hogy az egyén véleménye relatív? -.-
Kulcskészítõ 2014 aug. 31. - 15:08:20
(330/407)
Ez egy jól sikerült, izgalmas és szórakoztató film, úgy fogalmaznék, hogy kellemesen agyatlan. Nagyon ráfért már a zombi-mûfajra egy igazi vérfrissítés, és most itt nem a - szerintem - félresikerült Holtak földjére meg a Holtak hajnalára gondolok. Sokan persze azzal jönnek, hogy hol van ez a film Romero klasszikusaihoz képest, de tetszik-nem tetszik, kimondom: a Romero-filmeken mindössze az unalom, meg a sírva röhögés kerülgetnek felváltva.
Roberto DiCapribogyó 2014 aug. 04. - 02:43:55 Előzmény -NOMAD-
(329/407)
Szerintem te egy másik filmrõl írtad be ide a véleményed. Igen, csakis errõl lehet szó.

Ez a film nagyon pörgõs volt, néha túlon-túl is. A trükkök szépen kidolgozottak, látványosak voltak (jeruzsálemi rész, utasszállítóval történtek, stb.). A sztori eredeti volt, sok zombi film klisét kihagytak és vagy átvariáltak a filmben. Lényeges elvarratlan szál nem volt ebben a filmben.

"Gondolatszegény jelenetek" - gondolom tisztában vagy vele, hogy egy zombis-thrillert néztél...
Roberto DiCapribogyó 2014 aug. 04. - 02:33:22 Előzmény merkel
(328/407)
Egy újabb zseniális mondat: "Ez tényleg egy lebutított film, látom, hogy azoknak jön be, akik amúgy nem is szeretik a zombis filmeket... A párbeszédek is elég egyszerûek."

Mert az igazi, "hardcore" zombis filmek arról híresek, hogy a párbeszédek összetettek és életszerûek..:)?