Roberto DiCapribogyó 2014 aug. 04. - 02:30:56 Előzmény merkel
(327/407)
Ez érdekes, én pont az ellenkezõjét éreztem. Annyira pörögtek az események és az izgalmas jelenetek, hogy néha túl sok volt nekem, nyugodtan elnyújthatták volna 2 és fél órásra a filmet, egy-két nyugisabb epizódot betoldva. Bár kérdés, hogy akció alatt te mire gondolsz...ha fröccsenõ belekre, akkor inkább a B filmeket javaslom.

Gondolom azzal tisztában vagy, hogy a történetnek nincs vége, így a film vége valójában nem a film vége...

Brad Pitt szerintem teljesen jó volt erre a szerepre.
Roberto DiCapribogyó 2014 aug. 04. - 02:22:21 Előzmény ttunde977
(326/407)
Hát ebbe nagyon beletrafáltál... pont az a film erõssége, hogy a zombifilmek kliséit kihagyja, átvariálja és így egy eredeti zombis, a feszültséget végig fenntartó thriller jött létre.

Várj kitalálom, biztos akkor nevettetek a legnagyobbat, amikor az eleje felé, a helikopter felé fut a Brad Pitt a háztetõn és az elõzõ este menedéket adó apa immáron zombiként támad a kisfiát és önmagát menekíteni igyekvõ Bradre, erre az egyik katona fejbelövi és jól megdöglik. Ha-ha, tényleg irtó muris volt az egész film..

Az a Coelho pedig 150+ milló könyvet adott el, nem szegény õ, hanem gazdag ;).
Roberto DiCapribogyó 2014 aug. 04. - 02:10:38 Előzmény Fairplay
(325/407)
Hát ez a mondatod zseniálisan zûrzavaros: "Nem bírtam végig nézni. Egyébként sem szerettem soha a zombis filmeket, de ez különösen bosszantott, mert szerintem egyáltalán nem illik ez a stílus Brad Pitthez."

1. Ha nem szereted a zombis filmeket, minek nézel zombis filmet?
2. Jó értem, ha nem Brad Pitt lett volna fõszereplõ, hanem valaki más, akkor csak "átlagosan" bosszantott volna?
3. Hát igen, a színészet már csak arról szól, hogy mindig ugyanolyan szerepeket játszanak a színészek, õk maguk
is erre törekednek. Jól fel is húztam magam, amikor az egyik kedvenc színészem a 3. Oscarját egy amerikai
elnökrõl szóló film után kapta, mert hát az nagyon más stílusú film, mint ami illik hozzá...
Roberto DiCapribogyó 2014 aug. 04. - 01:57:28
(324/407)
Amin viszont felhúztam magam, az a sok zombi agyú hozzászólás itt a fórumon...
aki még nem látta a filmet, az támpontként ezt elolvasva reális képet kap, hogy mire számítson:

http://www.origo.hu/filmklub/blog/kritika/20130627-miert-nincsenek-zsido-zombik-z-vilaghaboru-kritika-world-war-z-brad-pitt-marc-forster.html
Roberto DiCapribogyó 2014 aug. 04. - 01:54:58
(323/407)
El akartam kezdeni megfogalmazni a véleményem, de visszaolvasva az elõzõ ~30 hozzászólást, látva Rent25 véleményét inkább idemásolom az övét, gyakorlatilag szóról szóra megegyezik az enyémmel (kivéve, hogy én nem adok esélyt a The W.D-nek:-) ).

"Nekem ez a film nagyon bejött! Bár nem vagyok oda a zombis filmekért, de ezek után lehet, hogy esélyt adok a hamarosan szinkronnal elkezdõdõ The Walkink Dead-nek is!! Ritka az olyan film, aminek minden percét, pillanatát élvezni lehet. Hát ez ilyen volt. Egyetlen hibája van amit sajnálok, hogy csak úgy "bumm bele a közepében" kezdõdött el, és a kezdetekrõl, illetve a kialakulás okáról nem tudtunk meg semmit! Egyébként teljes mértékben át tudtam élni a helyzetüket, a menekülések brutálisak voltak, szinte éreztem minden harapás fájdalmát, amit õk éreztek! A zombik is jól meg voltak csinálva. Egy szóval, jó filmet láttam. Az utolsó mondatok pedig... a folytatásért kiáltanak!

Értékelésem: 9/10"
7/10
-NOMAD- 2014 jún. 24. - 01:20:31 7/10
(322/407)
Unalmas, vontatott, látványilag szegény (minõségben) és a sztori is lerágott csont...
Brad Pitt vonszolja a filmet. Meg persze a néhol jól sikerült és emlékezetes jelenetek teszik 7/10-essé a Z világháborút számomra. Az elvarratlan szálak, a gondolatszegény jelenetek kvázi hülyének nézik a szemlélõt ... azt hiszik a rendezõk, hogy a látvány majd csorgó nyálú pincsivé varázsolja a moziban ülõket és ezek után minden jelenetre csaholva ujjonganak. HÁT NE! Sajnos iskolapéldája a "jó film lehetett volna" vonalnak ... csak ugye újat is ki kellett volna eszelni. :(
offtopic
merkel 2014 máj. 09. - 18:41:54
(321/407)
A The Walking dead is elég jó mint sorozat. Én a Resident Evil játék óta bírom az ilyen zombis dolgokat, abban is remek volt ide-oda mászkálni a zombikkal teli, de amúgy kihalt városban.
Sz Peter 2014 máj. 09. - 18:23:16
(320/407)
Azért a folytatást meg kellene várni. Így csak egy részét láthattuk a sztorinak.
8/10
offtopic
_Freddy_ 2014 máj. 09. - 17:58:32 8/10
(319/407)
Persze, nem is a zombik "fogják meg" annyira az embert az ilyen történetekben hanem maga a poszt-apokaliptikus drámai világ amelyekben játszódik. Mondjuk amiben nincs zombi csak poszt-apokaliptika, azok a filmek is lehetnek jók, pl Éli könyve,Az út stb. Azok sem tökéletesek, de meg lehet õket nézni. Sokan mondják, hogy folyamatosan áradnak az ilyen filmek évente, én nem ezt vettem észre, sõt hálát adok néha az égnek mikor nagy ritkán jön egy jó poszt apokaliptikus film, igazi gyöngyszemek az ilyen filmek hiába drámai az egész helyzet. Amúgy indulni fog egy jó sorozat majd õsszel, "The After" címmel, igaz az nem a jövõben játszódik vmi történés után, hanem közben, az elsõ része már fenntvan neten, elég ígéretes, tudom ajánlani.
offtopic
merkel 2014 máj. 09. - 16:19:11
(318/407)
Igen, a 2004-es film briliáns. Már az elsõ 10 perc is hatalmas. Életszerû, mozgalmas, tökéletes film. A Zombieland is jó film. Ezekben a filmekben szerintem nem (csak) a zombik a lényegesek, bár azok is érdekesek, hanem az apokaliptikus atmoszféra, a kihalt utcákon mászkálás, az állandó fenyegetettség, a félelem, hogy te is átváltozhatsz, ezek a kis közösségek, amik megmaradtak. És az apró örömök, pl. twinkie.
8/10
offtopic
_Freddy_ 2014 máj. 09. - 12:34:56 8/10
(317/407)
Igen, olyan sok zombis film nincs valójában, amik meg jók azokból meg pláne kevesebb van. A legjobb szerintem is a 2004-es Holtak hajnala, azt nagyon eltalálták, meg a Zombieland-et is. Ez a kettõ a legjobb. :D Ez a Z világháború meg olyan egyszernézõs kategória.
merkel 2014 máj. 09. - 09:33:48
(316/407)
Ez tényleg egy lebutított film, látom, hogy azoknak jön be, akik amúgy nem is szeretik a zombis filmeket... A párbeszédek is elég egyszerûek.
Nekem a 2004-es Holtak Hajnala tetszik a legjobban, szerintem sokkal jobb a többi zombis filmnél, bár sok zombis filmet nem láttam, az eredeti Holtak hajnalát sem. A Legenda vagyok is jó, csak kevés benne az akció. A Zombieland is tetszett, bár az vígjáték.
merkel 2014 máj. 09. - 09:18:57
(315/407)
Jobbra számítottam, de azért így sem rossz film. Kevés volt benne az akció, még a jeruzsálemi résznél is. Pár pillanat, jelenet ütõs volt, pl. ahogy a helikopter odarepül a falat ostromló zombikhoz, de ebbõl nagyon kevés van, sokkal többet lehetett volna kihozni a történetbõl. Vért meg tényleg alig mutatnak. A film vége sem egy nagy megoldás. Brad Pitt nem illik a filmbe szerintem, és az izraeli katonanõ sem hiányozna nekem. Hosszabb, akciódúsabb, véresebb filmet kellett volna csinálni.
10/7.5
zsiványpecsenye 2014 máj. 02. - 19:21:34 Előzmény Jagerus
(314/407)
Nem újjal, hanem ujjal.
Amúgy ez a film Brad Pitt nélkül nem érne egy kalap kakit sem. Így is csak egy kalap kakit ér.
2/10
ttunde977 2014 máj. 02. - 14:17:19 2/10
(313/407)
Jaj.Lapos, sematikus, kiszámítható. Konkrétan röhögtünk rajta. Fõleg a végén, amikor elhangzanak a magvas gondolatok, még szegény Coelho is megirigyelné.
7/10
Jagerus 2014 ápr. 27. - 21:56:44 7/10
(312/407)
Szerintem is elég lájtos lett. A buta hibák meg az egyéb blõdségek sem tették szimpatikussá. Például a repülõvel miért kellett apróra törve lezuhanni? Elég lett volna egy durva, de egészben maradós kényszerleszállás. Úgy még elhinném, hogy túlélik. Meg ugye az önvédelmi feszítõvasatokat ti is lerakjátok ha egy újjal kell bepötyögnötök a számkombinációt az ajtón.
6/10
doktormacko1 2014 ápr. 27. - 21:46:06 6/10
(311/407)
6 / 10 Jobbra számitottam , az elõzetes kritikák alapján.
8/10
Bogoj 2014 márc. 07. - 09:29:26 8/10
(310/407)
nem tudom, hogy mennyire új, másik változatot nem láttam még belõle. ez a példány film után lett kiadva, egy városrészlet van a borítóján (gondolom, a filmbõl vett jelenet)
8/10
Bogoj 2014 márc. 07. - 09:13:43 8/10
(309/407)
ha sosem szeretted a zombis filmeket, akkor miért nézted meg?
mellesleg a zombis filmek korszaka éppen hogy most van felfelé ívelõben. elég, ha a "the walking dead" hatalmas sikerû tv-sorozatra gondolsz, de filmben is sorban jönnek ki az újak és a feldolgozások (remake) is...

ez a film nekem tetszett. a könyvet még nem olvastam, de már beszereztem. a gyerekem már olvassa, utána én következem :-)
Fairplay 2014 márc. 06. - 21:26:18
(308/407)
Nem bírtam végig nézni. Egyébként sem szerettem soha a zombis filmeket, de ez különösen bosszantott, mert szerintem egyáltalán nem illik ez a stílus Brad Pitthez. Persze lehetne mondani, hogy végre kipróbált valami újat, de az újdonság varázsa elveszett azzal, hogy ez egy zombis történet! Mikor is volt divat a zombis film? Úgy 15-20 éve? Lerágott csont! Szerintem nagyon mellé nyúlt! (Csak szerintem hasonlít Pitt ebben a filmben Miley Cyrus apjára?)