Téma: Zaklatás

offtopic
fredi60 2013 febr. 04. - 23:30:44
(69/149)
De mondhatnám azt is (ha eddig még nem vetted volna észre), hogy a férfi olyan egyszerûen mûködik, mint az utcai telefon.
Bedobod a tantuszt, tárcsázol és már beszélhetsz is! :D
offtopic
fredi60 2013 febr. 04. - 23:25:26
(68/149)
Bocs, de ez olyan szõke nõs logika....
Nekem nem tetszik a nõ. Lekötöz engem és "akciókész" állapotba hoz. Ha akarom, ha nem, ez ellen nem tudok mit tenni.
Egyszerûbben: ha akarom, ha nem, áll, mint a cövek. Utána kiszolgálja magát. Az ellen sem tudok mit tenni, le vagyok kötözve..... és a végén csak összejön neki a dolog. Akár akarom, akár nem.
offtopic
Kaktuszné 2013 febr. 04. - 23:19:57
(67/149)
De ha felajzom, akkor kívánja, az miért erõszak?
Az erészak, ha nem akarja, de ha áll, akkor akarja, te észlény.
fredi60 2013 febr. 04. - 23:15:14
(66/149)
N ehogy már ne lehessen egy férfit megerõszakolnai... nõi duma.
Ha felajzod (és miért ne tudnád megtenni), utána már simán mûködik a dolog.
Kaktuszné 2013 febr. 04. - 22:42:42
(65/149)
Igen, tény hogy számomra is érthetetlen egy film, egy férfit nem lehet megerõszakolni, ha nem kívánná nem állna...
Ha igaz lenne a történet, ritka egy pasival állnánk szenben annyi szent, persze az egész fikció, ott pedig bármi lehetséges ugyebár...:)
9/10
-greghouse- 2013 febr. 04. - 22:19:24 9/10
(64/149)
Dehát nem ez a lényeg. Egy nagyon éles, kemény helyzetet elemez a film. De már sokan leírtuk ezt. Nagyon jó, és még sokszor fogjuk látni, én biztos. "A zaklatás nem a szexrõl, hanem a hatalomról szól."
Pikacsu 2013 febr. 04. - 20:33:09 Előzmény szisz
(63/149)
Én se értettem mindent, viszont nem ez volt a lényeg, minden jól nyomon követhetõ, a helyén van.

És élvezhetõ.
9/10
-greghouse- 2013 febr. 04. - 17:21:41 9/10 Előzmény sofi 72
(62/149)
A film NEM "gagyi" (azt az álom pont net, meg a valahol amerika c. filmekre meg a csák noriszokra kell tartogatni), viszont a téma tényleg örök. De az is igaz, hogy érdekes fordított szempontból IS látni.
...Kétségtelen, hogy az erõszak/molesztálás stb. többségét a nõk szenvedik el.
Az is kétségtelen, hogy "egy háborúban az elsõ dolog, hogy felrúgják az összes nemzetközi szerzõdést". Az üzleti élet ma háború. Ma a harmadik világháború kellõs közepén élünk, és soha nem volt még Európa (balkánon kívüli) részén ennyi ideig béke a világtörténelemben, mint most. Ez ne tévesszen meg, a világ nagyobbik részében ma is háborúk sora folyik, csak a módszerük változott, ma nem országok harcolnak, hanem csoportok, törzsek, klánok, stb.
...Minden háborúban, miután felrúgtak minden nemzetközi egyezményt, elszabadul a pokol.
Minden háborúban ezután volt, van, lesz nemi erõszak, kínzás, rablás.
...A mai európai (Észak-amerikai, stb.) háború az üzleti élet. Van nemi visszaélés? Van. Van erõszak? Van. Van sarcolás, zsarolás? van. Csak más formában itt, és más formában máshol. Ez ne tévesszen meg senkit.
.."Egy háborúban csak gyõztesek és halottak vannak."
Aztán kezdõdik újra.
sofi 72 2012 nov. 27. - 18:05:29
(61/149)
A film gagyi, a téma viszont örök. Nem arra mutat rá, hogy milyen szarkeverõk a nõk, hanem arra, hogy más szemszögbõl nézve sokkal felháborítóbbnak tartják egyesek ezt a fajta visszaélést. :)

Véleményem szerint (ha nem így van, vétózzon meg bárki, bátran!) sokkal több nõ szenved ilyenfajta terrortól a hétköznapokban, mint férfi. Persze a filmben bemutatottal ellentétben sokkal burkoltabban, de a mindennapokban valamilyen formában sajnos jelen van.

Ha más célt nem is értek el a készítõk a filmmel, csak annyit, hogy a férfiak nagy része talán így jobban beletudja magát képzelni esetleges "oldalbordájuk" helyzetébe, akkor már érdemes volt belevágniuk.

Ugye? ;)
2/10
hmt88 2012 szept. 26. - 14:54:26 2/10
(60/149)
Vontatott, ésszerûtlen, életszerûtlen. Maga a zaklatás téma jó lett volna, de itt csak mellékszál, a készítõk nagyon varázsolni akartak a végére. SPOILER: miért akarják ennyire kifúrni, mikor már nem is konkurens? hogy dönthet a nõ a háta mögött az õ kompetenciájában? ja és nehogymá' egy cégvezér ne tudja, mi az a cash-flow...! Hiteltelen, gyenge fordulatok, közepes játék, rossz rendezés.
9/10
-greghouse- 2012 szept. 24. - 20:42:03 9/10 Előzmény ceia
(59/149)
Hát, most esküszöm mindenki azt hiszi, hogy összebeszéltünk, pedig fogalmam sincs ki vagy, lelkem rá, és Isten a tanúm. De az én egyik számítógépem képernyõvédõje Jennifer Aniston, a másiké Sandra Bullock. Ezt most Jenniferrel írom, Sandra alszik....Tényleg. Õk zaklathatnának, különben is pár milkás fizetés úgyis jutna a film szerint, ..
de tényleg. Jen, vagy Sandra. Tudod mit? A fiatal Demit sem rugdosnám ki az ágyamból.
_goldie_ 2012 szept. 23. - 00:08:20
(58/149)
tépõzáras volt xD
offtopic
ceia 2012 szept. 22. - 12:26:46
(57/149)
Az életben a nõk csábulnak el könnyebben. A melóhelyen fõleg. Amúgy nekem Moore fejen is állhatna, õ pont teljesen hidegen hagy. Sõt, nem bírom. De Jennifer Aniston, vagy Sandra Bullock zaklathatna egy kicsit.

Ezt a filmet mindig elfelejtem, hogy melyik. Rákattintok, aztán meglátom ki szerepel benne - Megkell Döglesz. Ja, akkor inkább nem.. San Francisco utcáin kívül nem nagyon tudom õt elviselni, csak ha Kómában van. Sajnos a két fõszereplõt egyaránt nem szívlelem, szóval nekem felejtõs ez a film.
pneklara 2012 szept. 22. - 06:52:22
(56/149)
Ha a férfiak 90%-nak volna mit és kit féltenie, akkor szaladgálhatna 100 Demi körülöttük, nem csábulnának el, s nem hagynák magukat "zaklatni" De sajnos ma lecserélhetõ minden és mindenki, és azonnal pótolható: van másik.Talán az õszülõ fejû pasi is belátta, hogy a családja fontosabb neki, mint ez a hibbant nõ. De ez csak egy film. A való életben az ilyen izgi kufircokért járnak be dolgozni.
pneklara 2012 szept. 21. - 19:03:29
(55/149)
Valóban jó, izgalmas film. Lehangoló, hogy mindenki retteghet attól, hogy a siker, elõrelépés érdekében bárhonnan érheti nemtelen támadás, még attól is, akit barátnak hisz.A szakmai sikernek, elõre haladásnak meg a család fizeti meg az árát általában.
Ismét szégyellhettem magam, mert talán az egyetlen lehetek,aki nem ért angolul ebben az országban. Régen az ilyen jövõ-menõ szövegek alá kiírták a magyar fordítást, most már nem bajlódnak vele, hisz csak az ilyen maradiak, mint én, nem váltak kétnyelvûvé. Meg is érdemeljük, hogy kukkot sem értsünk az egészbõl.
csibi04 2012 szept. 20. - 22:23:17 Előzmény szisz
(54/149)
Szerintem qva jó film,nem az üzleti manipulációkat kell elemezni, hanem az emberek valós viselkedését, reakcióját, félelmeit, a lét biztonságuk elvesztése miatt, a kiszolgáltatottságot a hatalomnak,a védtelenséget egy manipulatív csoportnak, a családjuk, az életük, a gyerekeik, a jövõjük száll el 1 nap alatt!!!!
Talán ismerõs a helyzet....,persze ez egy fikció.....:-)
Amit most átélünk az a valóság, csak kevés a rántott csirkeláb!!!!
Ja meg xar a szinkron........
perry 2012 szept. 20. - 10:19:30 Előzmény gabriella_
(53/149)
Most az egyszer nem érezte a szavak mögött megbújó iróniát, van ez így.:)
Bugyi tépés ügyben magam sem tudok technikát, max. rossz minõségû kínai vagy preparált....
10/10
offtopic
Endy88 2012 szept. 20. - 02:34:32 10/10 Előzmény greghouse
(52/149)
Lásd: Sony ; Ericsson -> Sony Ericcson ami ma már ugye, csak Sony ;-)
3/10
szisz 2011 aug. 28. - 09:55:43 3/10
(51/149)
A film az elõzetes várakozásaimnak nem tett eleget. A leírások és az elõzetes + mûfaj + színészek alapján valami kis ütõs Elemi ösztön-szerû filmre számítottam. Ehelyett kaptam valami üzleti szavakkal megspékelt idétlen témáról szóló valamit. Nem kedvelem az ennyire "elüzletesített" filmeket (lásd. Tõzsdecápák 1,2), nem ilyen területen mozgok, így egy szót sem értek belõlük és untat is a téma. Ez zavaró, bár nem feltétlen a film hibája, én vagyok biztos a hülye XD A sztori pedig szerintem elég idétlen volt. Szexuális zaklatás a munkahelyen a végletekig elcsépelve... nagyon untam. A színészi játékkal nem volt baj, de sajnos ez elég kevés ahhoz, hogy azt mondjam, tetszett a film...
offtopic
gabriella_ 2011 jún. 29. - 23:06:25
(50/149)
Igazán köszönöm Greg, de értelmezni tudtam a szót, sõt, volt "szerencsém" megtapasztalni is milyen is a FÚZIÓ, és valóban - ahogy te is írod - mennyi mosolygós embert (felsõvezetõk) eredményez... Na ja.

Csupán megemlítettem, mert annyiszor hangzott el ez a misztikus szó, hogy - de hát én ezt nem tudhatom ugye, mert nem jutottam sokáig a számolásban... :)))

Azért még itt valami - megint a ruha szakadása, mint a Match Pointban - , csak épp itt egy bugyiról van szó: nem szakad az olyan könnyen - errõl milyen könyved van , Greg?! :D