Téma: Zaklatás

offtopic
Meklód fia 2014 febr. 19. - 11:31:13 Előzmény tramonto
(109/149)
így van! De ha a nõ választ, miért a férfiak tegyék az elsõ lépést? Egy férfi 100 muffból 95-el összejönne, egy nõ 100 csõdörbõl csak 2-vel jönne össze legfeljebb. Szóval õk a válogatósak. Egy csomó erre pazarolt idõt megspórolhatnánk, ha átadnánk hivatalosan is a kezdeményezés jogát.
napraforgó 2014 febr. 18. - 06:54:52
(108/149)
Ja, és az angol cím, a Disclosure magyarul nem zaklatást, hanem leleplezést jelent.
És bizony itt nagyon sok mindent és mindenkit lelepleztek....
napraforgó 2014 febr. 18. - 06:52:28
(107/149)
Lehet, hogy Demi Moore jól nézett ki ebben a filmben. És lehet, hogy nem sok férfi utasítaná vissza, ha épp õt akarná.
És lehet, hogy a férfiak olyanok, hogy gyakorlatilag semmilyen, kevésbé jól kinézõ nõt sem utasítanának el (példa rá a sok elég rosszul kinézõ prosti, akiknek azért van ügyfélkörük).

És ez a film valóban nem, nemcsak a zaklatásról szólt, hanem arról, hogy az üzleti problémákért bûnbakot kellett keresni, és ezt Douglas karakterében vélték megtalálni. Elég magas pozicióban volt, de azért nem annyira, hogy belelásson a kártyákba. Látható, hogy a vezetést kicsit sem érdekelte, hogy Demi Moore gyakorlatilag meg akarta erõszakolni egyik munkatársukat. Egész addig kitartottak a nõ mellett, amíg az üzletileg nem kompromittálódott. Akkor viszont seperc alatt kirúgták.

És a film arról is szólt, hogy a szálakat végsõ soron mégis egy nõ tartotta a kezében, az idõsebb hölgy, akit a távolból a fiacskája segített a neten keresztül.

Szóval volt itt jó pár csavar.
tramonto 2014 febr. 17. - 20:27:25 Előzmény Meklód fia
(106/149)
Azt mondják - amellyel többnyire azonosulok - sosem a férfi választ, vagy szemel ki nõt, hanem fordítva. Ezt a nézetet nagyon sok nõ osztja. De hol is a zaklatás határa, hol kezdõdik, hol végzõdik? Ha kezdeményezés - bármelyik oldalról- nem történne, a bolygónk rég kiürült volna. A zaklatásról szerintem már nem csak a két érintet fél tud, azt már a környezetnek is észre kell venni, mert egyébként nem az. Erõszakos közösülés- ami egyik legbüntetendõbb cselekvés - szerintem az, ha váratlanul, ismeretlenül akarata
nélkül követik el a sértettel. De van olyan "sértett" aki az ágyban a "mûsor" kellõs közepén próbálja visszafordítani az eseményeket és onnan már csak õ a szenvedõ fél. A zaklatás csak férfi "erény"? Elnéztem néhány tehetségkutató mûsorban, hogy a zsûri némelyik nõtagja, hogyan sóvárgott a "kiskakas" húsra. Valahogy úgy mint a nyálazó "öreg kecske". Uraim, van édesanyátok, húgotok, feleségetek,leánygyermeketek, Hölgyeim, van édesapátok, férjetek, fiú testvéretek, fiú gyermeketek, a vizes lepedõ és egyáltalán általánosítás elõtt gondoljatok rájuk.
9/10
borkasztik 2014 febr. 17. - 19:19:07 9/10
(105/149)
Szerintem ez egy nagyon jó kis izgalmas érdekfeszítõ film :) Itt nem az akció halmazok amik izgalmassá teszik a filmet, hanem a feszült, lelki helyzetek. Szeretem az ilyen alkotásokat.
offtopic
Meklód fia 2014 jan. 12. - 10:42:06
(104/149)
de ha mégis, akkor elvárom, hogy megértõ legyen. Egy idõ után úgyis rá kell jönnie, hogy a férfiak csak azért ígérgetnek fût-fát, hogy ágyba vigyék õket. A másik meg, hogy amirõl nem tud az nem fáj.
offtopic
zora 2014 jan. 11. - 17:17:13
(103/149)
... És ha így folytatja, nem is lesz! :-)
offtopic
zora 2014 jan. 11. - 17:01:15 Előzmény Meklód fia
(102/149)
És a feleséged osztozik a véleményedben?
Meklód fia 2014 jan. 10. - 10:04:17 Előzmény zora
(101/149)
ez így illõ, egy férfi nem utasíthat vissza egy szép nõt. Különben is a nõknek kell hûségesnek lenni, nem a férfiaknak.
zora 2014 jan. 09. - 19:17:04 Előzmény Meklód fia
(100/149)
Aki egy ilyen nõt visszautasít, az egy tisztességes úriember - mert persze házas. Amúgy meg miért törvényszerû, hogyha egy nõ felajánlkozik, azt a férfinak el kell fogadnia? Ha egy férfi ajánlkozik fel, azt egy nõnek el kell fogadnia? Mert ha nem teszi, esetleg megerõszakolja...?
Meklód fia 2013 szept. 13. - 09:22:31
(99/149)
Aki egy ilyen nõt visszaútasit az meleg - függetlenül attól, hogy van-e felesége vagy sem.

Becsapva érzem magam, mert ez a figyelemre méltó cím meg a film eleji erõszakoskodás végül teljesen máshova vezetett, és semmilyen zaklatásról nem volt szó már. Unalmas tárgyalások, egymás elleni harc, blablabla... Ez egy igen rossz film.
8/10
King Diamond 2013 júl. 06. - 22:36:32 8/10
(98/149)
SPOILER IS LEHET!!!
Legalább egyszer már láttam ezt a filmet, de most a napokban újranéztem. Jó film, a címét is eltalálták, és amin megy a vita a hozzászólások alatt is, vagyis, hogy nem a zaklatás van a történet középpontjában, ez szerintem is így van. Túl könnyû lett volna, ha a zaklatás üggyel félre tudták volna állítani Douglas karakterét, de ez volt az elsõ próbálkozás. Viszont érdekes lehetett volna, hogy mi történik, ha Douglas belemegy a kalandba, akkor hogy folytatódik tovább a történet. A szereplõk nagyon jók, Douglas, Moore (eléggé jól nézett ki), és Sutherland, valamint a kis ázsiai titkárnõ is. Feszültség is volt a filmben, és a magyar szinkron is jó volt. Dörner György hangja illik Douglashez, csakúgy, mint Willishez. Az Elemi ösztön filmeket még nem láttam, de mivel ahhoz hasonlították a legtöbben, hamarosan neki kell állnom azoknak is.
8/10
5/10
gimbiikeeh 2013 máj. 14. - 01:48:42 5/10
(97/149)
Hát én nem erre számítottam. Nem tetszett annyira. Végig néztem ugyan, de mély nyomot nem hagy bennem. A film címe Zaklatás, de ez a része pont hogy nem is számított annyira. Az egész inkább arról szólt hogyan akarják Douglas karakterét kifúrni a cégtõl, ahol dolgozott. Ezeket az üzleti dolgokat meg alig értettem, lehet hogy bennem van a hiba. Nem tudom.

4-5/10
offtopic
zottyo534 2013 febr. 07. - 15:46:07 Előzmény zottyo534
(96/149)
Nem úgy értve, ahogy egyesek megpróbálják értelmezni, hogy értettem, hanem úgy értve, ahogy értettem és punktum.
lilluli 2013 febr. 06. - 22:18:44 Előzmény giggs985
(95/149)
Ne haragudj, hogy téged használlak fel véleményem elmondására, de hát én nem Facebookolok. Szóvaj a filmrõl. Évekkel ezelõtt láttam már és most megint, vesztemre. Sokat kivágtak a filmbõl és a végét is levágták a Film+-on. Remélem itt rendesen lejátsszák. Egyébként jó filmnek tartom.
offtopic
sofi 72 2013 febr. 05. - 19:24:54
(94/149)
Ön igazán kegyes hozzám...
offtopic
perry 2013 febr. 05. - 18:15:17
(93/149)
Nincs szándékom önnek bármilyen gólt berúgni.:)
offtopic
Kaktuszné 2013 febr. 05. - 18:11:16
(92/149)
OOoops
9/10
giggs985 2013 febr. 05. - 17:02:14 9/10
(91/149)
Úgy látom a hozzászólásaid alapján, hogy te aztán tényleg sokat szoktál gondolkodni:)
offtopic
sofi 72 2013 febr. 05. - 16:37:46
(90/149)
Nem vártam semmit. Nem is írtam. Egy fórumozó szösszenetére reagáltam, amit hozzám intézett. Lsd. "elõzmények". :)
Amúgy teljesen egyetértek önnel.

Kapufa...